Прескочи до съдържание

бързи въпроси Белгия - въпроси и отговори


Lyubina

Препоръчани мнения

преди 33 минути , zon каза:

От официалния информационен туристически сайт на Антверпен 

Antwerp City Pass | Visit Antwerpen 

How much is the Antwerp City Pass?

  • 45 euro for 24 hours
  • 55 euro for 48 hours
  • 65 euro for 72 hours

 

Да, тази цена видях и аз, но другата беше 24 евро за 24 часа и разликата между двете цени е двойна и затова се обърках. 24 евро ми звучи много евтино, така че съм по-склонен да вярвам, че цената е 45 евро.

Благодаря! 🤩

 

Остават 3 дни до нашето 4-дневно пътуване в Брюксел, Антверпен, Брюж и последния половин ден - пак Брюксел, но все още не съм финализирал програмата ни. 😏

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 5.03.2023 г. в 23:48, r_nikolov1 каза:

Остават 3 дни до нашето 4-дневно пътуване в Брюксел, Антверпен, Брюж и последния половин ден - пак Брюксел, но все още не съм финализирал програмата ни. 😏

Предстои скоро пътуване в Белгия за първи път. Базата ще ми е Антверпен

 Може ли да споделиш за транспорта между градовете и дали използва карта за него?

Връзка към мнение
преди 3 часа, Вероника каза:

Предстои скоро пътуване в Белгия за първи път. Базата ще ми е Антверпен

 Може ли да споделиш за транспорта между градовете и дали използва карта за него?

Аз бих препоръчала влаковете. Има карти различни видове и излиза прилично като цена. Виж има ли варианта за уикенд. Плаща се половин цена. Друг вариант са 10 пътувания, като ако по маршрута за деня слизаш и се качваш на различни места ти отчита един билет от началната до крайната точка. Ако гарите са по-далеч има автобуси до тях. Теглиш приложението и зареждаш някава сума и при всяко качване активираш билет и показваш бар кода.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Вероника каза:

Предстои скоро пътуване в Белгия за първи път. Базата ще ми е Антверпен

 Може ли да споделиш за транспорта между градовете и дали използва карта за него?

Между градовете се придвижвахме с Flixbus със средна цена на билет 5€ в посока. 
В самите градове, понеже не ползвахме много градския транспорт, не купувахме от картите за пътуване, а направо доближавахме дебитната карта към машината за валидиране в градския транспорт. Като при надвишаване на цената за дневна карта за градския, не ни тегли повече пари от картата, а тегли автоматично € като за дневна карта (както е в София).

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

ЖП мрежата в Белгия е много добре уредена и ако пътуването обхваща уикенд спокойно може да се купуват уикенд билети, които са доста по-евтини от обичайните. Същото е валидно и за двупосочните билети.  Уикендът обхваща периода от петък вечер (не помня точно колко часа) до неделя през нощта. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

От много четене все пак не ми стана ясно 2x Weekend Ticket 2nd class, Return за отиване и връщане ли е, или само в едната посока?

Ние ще пътуваме  двама души от Гент до Брюж , обратно в Гент и Гент- летище Шарлероа през уйкенда. Цялото това пътуване може ли да се осъществи  само с 2x Weekend Ticket ?

Предварително благодаря на отзовалите се с отговор на моите въпроси.

Връзка към мнение

Return е за отиване и връщане. През уикенда има 50% намаление от стандартната тарифа на билетите. 

Гарата в Шарлероа е на около 10 км от летището, ще трябва да вземете автобус.

От Гент има директен автобус до летището: https://www.flibco.com/en

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

Благодаря за темата, беше ми много полезна. Планирам екскурзия в Белгия по повод на концерт на 31.03.24 в Брюксел. Прочетох прекрасни неща за Брюж, Гент и Антверпен и ги включвам в програмата, която към момента е:

28.03 Пристигаме с Wizz air на Шарлеоа към 8.00 сутринта и с автобус директно в Брюж, където ще имаме нощувка ( Snuffel Youth Hostel, препоръчан тук във форума, за което много благодаря 🙂 )

29.03 отиваме в Гент, оставяме багажа на гарата и разглеждаме града, вечерта хващаме влак до Антверпен и нощувка ( Crowne Plaza Antwerp, an IHG Hotel до Antwerp Expo, до гара Antwerp-Zuid)

30.03 разглеждаме Антверпен и нощувка

31.03 отиваме в Брюксел и нощувка ( En plein cœur de Bruxelles, адрес: 7 Rue de la Cigogne, 1000 Брюксел)

01.04 Брюксел нощувка

02.04 полет към София

 

Моля за мнение за местоположението на Crowne Plaza Antwerp Hotel в Антверпен и на апартамента в Брюксел - добри ли са районите( без съмнителни типове)?

Ще се предвижваме с влакове...не мога да разгадая гарите в градовете...т.е. има по няколко гари и немога да се ориентирам добре и имам следните въпроси:

От Брюж като хванем влак за Гент на коя гара да слезем в Гент? Всички влакове от Брюж на всички гари в Гент ли спират? Коя е главната гара в Гент от която има най-много влакове за Антверпен?

Искам на която гара пристигнем в Гент от нея после да хванем влака за Антверпен и той да спре на гара Antwerp-Zuid... също така от гара Antwerp-Zuid да можем да хванем влак към Bruxelles Centrale ( мисля, че тя е най-близо до центъра на Брюксел)...в същото време ми е важно да има влакове на често от дадените гари...да не слезна на гара в Гент, от която има само 1 влак вечер за Антверпен...да не съм много ограничена.

image.png.3aacbdd9a5447a3df4c6717820b3daaf.png image.png.f32e0420b70cad8ec6f9c657a57b794c.png

 

Ще сме в Белгия за католическия Великден, как ще работят музеите и хранителните магазини? Също бихте ли препоръчали някоя катедрала с литургия за Великден... някъде където ще можем да чуем орган?

Благодаря предварително за отговорите.

 

 

 

image.png

Връзка към мнение

За хотела в Антверпен не мога да се произнеса, апартаментът в Брюксел е в добра зона, не е много близо до централна гара, но ако времето е приятно, не е проблем да се извърви разстоянието. 

НАмира се в района на St Catherine, което е много оживено място, пълно с туристи, млади хора, заведения за хранене, така че не вярвам да е неприятно. 

Що се отнася до гарите, предполагам че хората, които ползват жп транспорта ще са по-полезни за тези въпроси. Аз, за съжаление, съм пътувала само с автомобил. 

Централна гара ви е най-удобна за локацията в Брюксел. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.