Прескочи до съдържание

бързи въпроси Белгия - въпроси и отговори


Lyubina

Препоръчани мнения

Аз пак да попитам, че никой не ми отговори преди. Полет Букурещ-Шарлероа и после Шарлероа-Тулуза, може ли да се мине през транзитен коридор(видях,че има такъв на летището) или щом идваш от извън шенген трябва да излезеш през паспортен и после наново през секюрити и паспортен. Само с ръчен багаж. Мерси.

Връзка към мнение
преди 48 минути , EliDion каза:

Аз пак да попитам, че никой не ми отговори преди. Полет Букурещ-Шарлероа и после Шарлероа-Тулуза, може ли да се мине през транзитен коридор(видях,че има такъв на летището) или щом идваш от извън шенген трябва да излезеш през паспортен и после наново през секюрити и паспортен. Само с ръчен багаж. Мерси.

Ами нямам конкретно там опит, но щом влизаш в Шенген трябва да минеш паспортен контрол. Най-вероятно няма как да влезеш в тоя коридор от гейтовете за извън Шенген.

Връзка към мнение

@EliDion, нямам подобен опит, нямам и идея как е ситуацията в момента. 

Но общо взето, подготви се за по-тежкия вариант. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, EliDion каза:

Аз пак да попитам, че никой не ми отговори преди. Полет Букурещ-Шарлероа и после Шарлероа-Тулуза, може ли да се мине през транзитен коридор(видях,че има такъв на летището) или щом идваш от извън шенген трябва да излезеш през паспортен и после наново през секюрити и паспортен. Само с ръчен багаж. Мерси.

След паспортния контрол (на който последните пъти попадах на колосални опашки) има връзка между двата терминала. Лятото не се минаваше през секюрити, но това летище вечно нещо му ремонтират и преправят, та сега незнам как е. Ако си с багаж със сигурност минаваш пак секюрити, но в твоя случай би трябвало да е ОК.

Връзка към мнение

А мисля, че имаше машини за биометрични паспорти, нали? Че опашките са колосални, а имам2 часа между политете и като знам уизз колко са точни напоследък.....

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

"Разхождам се" по картата тези дни из Брюж, попаднах на това заведение и се замислих - добре де, какво ще стане, ако 4 човека си поръчат една порция ребра 🙂 Не, че ще го направя, просто ми стана чудно. В едно друго подобно заведение имаше звездичка - минимум 1 порция на човек, но тук не пише нищо подобно 🙂 

 

 

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, някой може ли да ме ориентира къде е касата на Флибко на летище Шарлероа? 

Разбрах, че само там няма как да се купи билет на място от шофьора, а каса на Флибко имало само вътре.

Ако някой ме ориентира къде е, ще се чувствам по-спокойна. Ще пътувам за Брюж, ако има значение.

Връзка към мнение
На 20.01.2023 г. в 20:13, tany каза:

Здравейте, някой може ли да ме ориентира къде е касата на Флибко на летище Шарлероа? 

Разбрах, че само там няма как да се купи билет на място от шофьора, а каса на Флибко имало само вътре.

Ако някой ме ориентира къде е, ще се чувствам по-спокойна. Ще пътувам за Брюж, ако има значение.

Касите бяха отвън едни контейнери с розови и зелени знамена. А най-добре си купете билет онлайн. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 20.01.2023 г. в 19:13, tany каза:

Здравейте, някой може ли да ме ориентира къде е касата на Флибко на летище Шарлероа? 

Разбрах, че само там няма как да се купи билет на място от шофьора, а каса на Флибко имало само вътре.

Ако някой ме ориентира къде е, ще се чувствам по-спокойна. Ще пътувам за Брюж, ако има значение.

Попитах дъщеря ми и: автомати има в залата за багажа, някъде в ляво. Отвън има будка. Ставали опашки, билетите за първия наличен автобус бързо свършвали (това за автобуса за Гент и Брюж, може и за Брюксел да е така) и затова е най-добре онлайн предварително да се закупят билети с възможност за канселация и смяна. Иначе на място ще чакате за следващия автобус. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако взема двупосочен уикенд билет от Шарлероа до Лиеж или друг малък град около Лиеж, дали ще мога да правя произволни спирки и кратки разходки по междинните гари или билета ще е с фиксирани часове и номера на влакове и ако изпусна някоя връзка губя остатъка от пътуването в едната посока?

 

А уикенд билета за влака включва  ли и трансфера с автобус от летището до ЖП гарата?

Връзка към мнение

Официално не може, но ако до следващата гара не мине кондуктор няма проблем. Брюксел-Гент-Брюж проверено работи по тази схема. 

На билета има само дата, но не и час. 

 

Не съм чувал за ЖП билет, който да включва трансфера с автобус от летището, но не съм и търсил специално. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Биксбит каза:

уикенд билета за влака включва  ли и трансфера с автобус от летището до ЖП гарата?

Поне до преди 4 години - НЕ.

 

Сега не знам 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В кой район е най-рационално да се отседне в Брюксел предвид хотели, ресторанти и забележителности ?

 

Ще имам една вечер само , пристигане в 17.10ч и излитане в 10.00ч , август месец . Колко удобен и бърз е транспорта до центъра ? Четох за два автобуса от летището ( единият с по-малко спирки ) и стигаш за 20 минути . 

Връзка към мнение

Аз бих препоръчал района около Парламента , Matonge , Ixselles. 

 

До летище Завентем с влак от Централ до там има и бърз и обикновен. Разликата беше 10тина минути мисля.

С автобус в час пик не бих рискувал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Района на Grand Place вероятно е най-добрият избор в центъра ? Ако да - удобно ли е свързан с влак/автобус с летище Завентем?

Връзка към мнение
На 6.02.2023 г. в 12:45, Ardent каза:

Не съм чувал за ЖП билет, който да включва трансфера с автобус от летището, но не съм и търсил специално. 

 

На 6.02.2023 г. в 12:54, Lyubina каза:

Поне до преди 4 години - НЕ.

 

Сега не знам 🙂 

Да потвърдя за следващите пътуващи - уикенд билета за влаковете не се комбинира с трансфер до летището. Самата система не позволява да се закупи такъв билет. 

 

Да вметна впечатление за летището, на което не бях кацал от 4-5 години - стори ми се като военна база. Оградено от всякъде, железни огради, автомобилни прегради, даже на тоалетните имат решетъчни врати и се ползват/плащат само с карти и идентификация - без кеш и монети. За мен самото летище си бе туристическа атракция, каквато не бях виждал. 😁

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Района на Grand Place вероятно е най-добрият избор в центъра ? Ако да - удобно ли е свързан с влак/автобус с летище Завентем?

Гара Централ е на 200-300 метра от Гранд Плас. 

Не знам как са хотелите баш в историческият център, но самият район след 22:00-23:00 става леко неприятно след като изчезнат туристите и нормалните хора.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

от летището има удобен и бърз (май не е евтин) влак точно до центъра, оттам може да се прекачваш на метрото

има и автобус до квартала с европейските институции, където (предполагам) са най-много хотели

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , neuromancer каза:

удобен и бърз (май не е евтин) влак точно до центъра

Въпрос на гледна точка. Спрямо автобусите е по-скъп, но за сметка на това, ако целта е централната част на града (или Северната гара), определено е по-добрия вариант.  Гледам, че цената е станала €10,40, еднопосочно. Знам, че цената на автобусите до летището не е равна на обичайните цени в града, но в момента не мога да я открия колко е. Сигурна съм, че има хора в момента там, които познават по-добре обстановката. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

От летище Шарлероа до Брюксел с автобусите на Flibco за 17 евро ли се пътува главно? Има ли друга опция?

Белгия е следващата ни дестинация и планирам какво да посетим в Брюксел, Брюж и Антверп.

Връзка към мнение
3 hours ago, r_nikolov1 said:

Здравейте!

От летище Шарлероа до Брюксел с автобусите на Flibco за 17 евро ли се пътува главно? Има ли друга опция?

Белгия е следващата ни дестинация и планирам какво да посетим в Брюксел, Брюж и Антверп.

Другата е с градски автобус до Шарлероа + влак, но нищо не спестяваш само губиш време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега погледнах, да поне за следващия месец цената е 16,60€ в посока. Това е най-бързият начин за придвижване от / до Брюксел - Шарлероа.

 

Разбира се, Flibco вече предлагат услугата door-2- door, която може да бъде букната през техния сайт. 

Направих опит от бившия ми брюкселски адрес до летището, с приблизително точен час на пристигане цената е почти 40€, но услугата е да те вземат от адрес (което може да е страхотно предимство). 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте! Някой ползвал ли е услугите на GV Taxi http://gvtaxi.com/en.html ? Група от 6 човека сме и ни дават обща цена 95 евро, което е дори по-евтино от Flibco, а в случая и ще ни оставят пред хотела.

Връзка към мнение
На 4.03.2023 г. в 21:34, r_nikolov1 каза:

Някой купувал ли е скоро Antwerpen city card? Откривам различни цени и не мога да разбера коя е правилната...

От официалния информационен туристически сайт на Антверпен 

Antwerp City Pass | Visit Antwerpen 

How much is the Antwerp City Pass?

  • 45 euro for 24 hours
  • 55 euro for 48 hours
  • 65 euro for 72 hours

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.