Прескочи до съдържание

бързи въпроси Белгия - въпроси и отговори


Lyubina

Препоръчани мнения

В тази тема, можете да задавате въпроси от всякакво естество, за които не си струва да се пуска нова тема или да се пише в някоя стара. Мисля че ще е по-удобно.

 

Ако все пак някой въпрос се нуждае от повече внимание и отговорите се увеличат, той може да бъде преместен в нова тема.

 

Вие сте :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

 

От холандската част, малко и от патриотични подбуди ти препоръчвам Делфт. Просто трябва да видиш и холандски град различен от Амстердам (с многото туристи), Ротердам (който с модерния център се различава от останалата Холандия) и Хага (който е малко скучен честно казано, макар и плажната ивица на Схевенинген да е супер). Чакай, че много в скоби почнах да пиша. Та в Холандия два дни бих ги прекарал 1 ден в Амстердам, половин ден в Делфт и половин ден Хага+Схевенинген, просто ще е грях да отидеш чак до там и да не видиш Северно море. Със стегнато темпо се постига. 

Кой е най-удачния вариант  за пътуване до Амстердам от Брюксел като цена/удобство-влак  или Megabus ,например?Не съм сигурен с какъв транспорт е най-добре да го направя.

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

Със сигурност автобуса ще бъде по-евтин.Thalys пък много скъп.Остават влаковете на SCNB,ако няма и други.

Стига изобщо транспорта да не е парализиран.:)

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

Брюксел-Амстердам с Megabus е пробвано. Пътува се май някъде 3 часа. Цените са супер приемливи.

Влак - Thalys. Бързо, лесно и удобно, но малко скъпо.

Въпрос на приоритети.

Връзка към мнение

Аз пътувах вчера с мегабус по друга дестинация (Страсбург-Метц) - тръгнахме със закъснение от 15 минути, автобусът беше удобен, малко тесен, пълен... Нямам оплаквания, а цената по този маршрут беше 1,50€.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Международните влакове тръгват от Gare du Midi в Брюксел - за всички дестинации. За допълнителна информация виж тази тема и линковете в нея. Ето някои варианти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има и нормални междуградски влакове между Амстердам и Брюксел. Не много по-бавни от Thalys, доста по-евтини. Всъщност това е препоръчаната опция от мен, може и да са по-скъпи от Megabus, но са през час, всекидневно, за разлика от автобусите. Влаковете са по-комфортни също. Но ще си прецениш на база цените. Ето този сайт, ще ти изкара всички влакови варианти, включително и Thalys: https://www.nsinternational.nl/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

zon,препоръчай транспорт Брюксел-Амстердам,моля те.От коя гара в Брюксел?

 

До Холандия все с кола ходим. Георги и Любина са дали опции :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не съм купувал онлайн билети за влак или бус(имам месец до пътуването),ето защо бих искал да ме ориентирате.Този,който го е правил,може ли да ми каже по-ниски ли са цените при онлайн покупката на билети Брюксел -Амстердам,например.Благодаря.

Връзка към мнение

Не съм купувала билети он-лайн за жп транспорта в Белгия и Холандия. С Megabus билетите са (май) само он-лайн. Така че, сравнение не мога да направя. Но със сигурност, има хора тук с опит.

 

За жп транспорт вътре в страната (Белгия) няма разлика в цените.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм купувал онлайн билети за влак или бус(имам месец до пътуването),ето защо бих искал да ме ориентирате.Този,който го е правил,може ли да ми каже по-ниски ли са цените при онлайн покупката на билети Брюксел -Амстердам,например.Благодаря.

 

Специално за влаковете, нормалните, не Thalys, няма значение кога ще купиш и дали онлайн или на място. Разликата да е най-много 1-2 евро някакви такси за издаване и то не съм сигурен дали онлайн или на живо ще е по-евтино. За автобусите не е така, там поне на времето с Eurolines имаше значение да купиш възможно по-рано, подобно е и с Megabus. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Подайте ми спешно някакъв сайт за влакове Бруксел- Брюж...Или други идеи .

Преместих питането в тазии тема.

Ето сайта на Белгийските железници:http://www.belgianrail.be/en/Splash.aspx?ReturnUrl=http%3a%2f%2fwww.belgianrail.be%2fen%2fDefault.aspx

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Подайте ми спешно някакъв сайт за влакове Бруксел- Брюж...Или други идеи .

 

Снощи писах през телефона, но днес се сетих да допълня - от Шарлероа има директен превоз до Брюж с Флибко на доста ниски цени.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

предстои ми отново командировка до Брюксел и имам един цял свободен ден. Засилих се да ходя до замъка Бульон, обаче 100 евро, които ще изхарча само за това удоволствие и почти 7те часа на път малко ме възпират... 

Моля за предложения, които не са толкова скъпи (особено влака)... Била съм в задължителните Брюж, Анверпен, Гент, Льовен и други като Мешелен, Остенде, Турне, Монс, Намур, Лиеж, замъка Больой, Динант.

Дали Шарлероа си струва? Мисля, че имаше автобус от летището? А Дърби?

Редактирано от veseliache
Връзка към мнение

Според мен Шарльроа не е нищо особено. Може да отидеш във Вилиерса ла виль - страхотно цистерцинско абатство, много по-голямо и по красиво. Не е далеч от Брюксел. Също та, Ла Юлп с музея на Фолон /това е един от любимите ми музеи/ и паркът със замъчето е много приятно. 

http://www.villers.be/en/visit

http://chateaudelahulpe.be/domaine/fr/

http://fondationfolon.be/en/

Може да отидеш и с влака до Остенд, Бланкеберге или Кноке на морето и от там с крайбрежния трамвай да обиколиш района.х Може да се върнеш от де Пан. Много е приятно!https://www.delijn.be/en/kusttram/   


А Дърби?

Предполагам, че е Дюрбуи. Много е приятно, в Ардените е, има голям топиар, през лятото има рафтинг в реката. Доста е далеч от Брюксел и не знам дали има удобен публичен транспорт. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

За Durbuy: интересно градче, малко и очарователно, намиращо се в Ардените, пътят до там е живописен, но да си призная, нямам идея как се ходи до там с обществен транспорт. Посещението там за мен беше като пътуване във времето. В темата си за Белгия през моите очи съм пуснала 1-2 снимки, но те определено не са достатъчно информативни. Според мен, ако имаш време - струва си да се отиде.

 

Друг вариант, който бих могла да ти предложа е едно пътуване по реката Маас - има няколкочасови круизи, които тръгват от Намюр, Динан, или Лиеж. По това време на годината там е особено красиво, много зелено и самата долина е едно прекрасно място.

Ето един вариант от Намюр.

 

И още един от Динан.

 

От Лиеж

 

Алтернатива, Японските градини в Хазелт.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

предложенията са ви прекрасни. Чудя се как не съм разбрала за такива хубави места! Сега ми остава да избера!

Имам още един въпрос - трябва ми магазин на Disney, но никъде не мога да намеря в интернет...

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

По този въпрос ми е трудно да бъда компетентна. В Лондон знам къде има :rolleyes:  но за Брюксел.... Дано някой от останалите пътешественици знае.

 

ПП: Доколкото разбирам от сайта на Дисни, в Белгия нямат магазин. Ето тук

Редактирано от Lyubina
Връзка към мнение

По този въпрос ми е трудно да бъда компетентна. В Лондон знам къде има :rolleyes:  но за Брюксел.... Дано някой от останалите пътешественици знае.

 

ПП: Доколкото разбирам от сайта на Дисни, в Белгия нямат магазин. Ето тук

и аз така разбрах, ама съм тъпа и упорита (може да има някой таен ;))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.