Прескочи до съдържание

София е най-достъпната туристическа дестинация в света


Препоръчани мнения

Всъщност София винаги се е развивала и изглеждала по-добре спрямо останалата България . Държавата концентрира огромни ресурси и за разлика от децентрализация в много държави у нас цялата администрация и големият бизнес са базирани именно там или поне техните управления.

Има си много кусури и може би защото няма с какво да ме изненада е трудно да я оценя , но е факт , че на повечето чужденци им харесва ... и не забравяйте , че е по пътя за  Истанбул.

Откъм заведения не мисля , че може да предложи атмосферата на една Прага , Букурещ или дори Загреб. Просто няма такъв обособен район с концентрация на десетки заведения и запазена автентична атмосфера. Студенстки град не може да бъде заместител на това.

Грозна и безлична соц. архитектура  , с много малко изключения старите красиви сгради са в окаяно състояние - само се разходете по Ботев , Мария Луиза или Дондуков...

Повечето младежи с които съм говорил спират след Будапеща или Букурещ в София по за ден два именно на път към Истанбул :)

Редактирано от Пожето
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето я темата, за която говорих от flyertalk, малко необременени от предразсъдъци чужденци, според мен е интересно да се прочете: http://www.flyertalk.com/forum/europe/849432-first-time-bulgaria.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

(...) и в крайна сметка повечето чужденци наистина се кефят яко. Още повече, че цените които плащат са смехотворни за столина на държава в ЕС.

 

С това трябваше да започнеш и с това да завършиш... 

 

От линка, който е дал Георги, се вижда много добре какво е мнението на чужденците, които са прекарали повече от 3 дни в София. Еле пък ако са попаднали в града през зимния период, когато е истински сървайвър да вземеш дори 100-метрова отсечка, без да нагазиш в кал до коленете. 

 

Съгласен съм, че градът ни има потенциал, но от години усърдно се работи точно в обратната посока - зеленината, с която е била известна София, намалява прогресивно, а старата архитектура постепенно пада жертва на новите безлични и стерилни офис сгради и молове. А действително съвсем малко е нужно, за да стане един доста приятно място. Никога няма да има гореизброените туристически дадености, но може да развие свой автентичен дух, обединен около българската кухня, българската музика и типичното българско гостоприемство. Дотогава ни остава да се гордеем с най-големия бардак на Балканите - Студентски град, и евтиния нощен живот. Не, благодаря, аз лично имам по-високи критерии за туристическа дестинация.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хмм нощният живот извън Студентски град не бих го нарекъл точно евтин , а  е факт , че през последните години се върши доста работа по отношение на цветя , градинки и прочие. Да вземем дори само новата пешеходна зона на "Витоша" ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хмм нощният живот извън Студентски град не бих го нарекъл точно евтин , а  е факт , че през последните години се върши доста работа по отношение на цветя , градинки и прочие. Да вземем дори само новата пешеходна зона на "Витоша" ...

Тази пролет и доста тротоари ремонтираха, поставиха и колове да не паркират коли по тротоарите ...,

има някакво движение в положителна посока

Връзка към мнение

Еле пък ако са попаднали в града през зимния период, когато е истински сървайвър да вземеш дори 100-метрова отсечка, без да нагазиш в кал до коленете. 

 

За съжаление, с това не мога да не се съглася. През зимата тук е като някакъв сюреалиситчен кошмар. Във всеки български провинциален град, в който съм попадала през зимата, е по-добре отколкото в София.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За съжаление, с това не мога да не се съглася. През зимата тук е като някакъв сюреалиситчен кошмар. Във всеки български провинциален град, в който съм попадала през зимата, е по-добре отколкото в София.

Те затова се "позабавиха" от Google street view като дойдоха първия път зимата на 2012 (освен че им трябваше допълнително време за изчистване на административните формалности). Като видяха сибирските пейзажи, решиха че е по-разумно да изчакат "по-добри времена" за снимане, иначе имаше голяма вероятност посетителите на виртуалните гледки да останат с много сбъркани представи за климата тук.  :D

AlrivQqCEAEQo1g.jpg

 

431554_10150612993955827_774135826_91274

 

снимките не са мои

 

тук също добре се вижда като са дошли какви окопи са били улиците ни   :ph34r: 

http://vbox7.com/play:6de4230f9a#

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Те затова се "позабавиха" от Google street view като дойдоха първия път зимата на 2012 (освен че им трябваше допълнително време за изчистване на административните формалности). Като видяха сибирските пейзажи, решиха че е по-разумно да изчакат "по-добри времена" за снимане, иначе имаше голяма вероятност посетителите на виртуалните гледки да останат с много сбъркани представи за климата тук.  :D

 

Сещам се преди няколко при мои познати беше дошла една венецуелка посред зимата да видела що е сняг. Като разбра какво е, на втория ден тръгна да си купува ботуши. 

 

А като видя, че почиствам колата от снега, и след като на въпроса и дали се прави това всеки ден, получи отговор "да", си съкрати престоя в зимна София.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сещам се преди няколко при мои познати беше дошла една венецуелка посред зимата да видела що е сняг. Като разбра какво е, на втория ден тръгна да си купува ботуши. 

А като видя, че почиствам колата от снега, и след като на въпроса и дали се прави това всеки ден, получи отговор "да", си съкрати престоя в зимна София.

Мен пък много ме кефи, че слава богу живеем на място, където (все още) има четири сезона.  :)

Така има разнообразие, а и човек винаги е в приятно очакване:

- зимата - да се запролети и раззелени

- пролетта - да дойде време за плаж и морска почивка

- лятото - да започне да се разхлажда и да стане есенно шарено и красиво

- есента - да се покрие всичко с пухкав бял сняг, а и свързаните с това зимни спортове и разходки

 

Сигурно би ми било много скучно да живея на някой тропически остров, където времето е почти едно и също цяла година, да не говорим за някакви северни ширини, където е преобладаващ студ и най-вече - където се мръква рано :wacko:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

"Чисто новите старини" щели да пълнят хазната на София Ларгото ще бъде водещ туристически обект, каза зам.-кметът Тодор Чобанов Клуб Z

С 10 процента са се увеличили туристите в София през 2015 г., а Ларгото ще се превърне във водещ туристически обект на града. Това стана ясно от изказване на заместник-кмета Тодор Чобанов, който участва в семинар за бюджета на столицата в Банско.

Според него през изминалата година София е запазила положителния тренд в сферата на туризма със среден годишен ръст около 10%, съобщи агенция "Фокус".

"По официални данни от края на октомври 2015 г. в сравнение със същия период от 2014 г. е отчетен 10,2% ръст на регистрираните гости на града. При чужденците има ръст над 9% и ръст над 11% при българите, но е съвсем възможно общият ръст да бъде над 11% във всички категории", уточни Чобанов.

Според него реализираните нощувки в хотелите на столицата са над 1,5 млн. и има 12% увеличение на приходите от туристическия данък.

"През 2016 г. ще продължим усилията си за създаване на нови туристическо-информационни центрове, подготвяме няколко проекта по програмата за трансгранично сътрудничество между България и Сърбия град с Ниш, като ще разработваме общи маршрути и атракции. Надяваме се и безаварийно държавата да ни върне Ларгото"
, добави Чобанов.

Това можело да стане през март-април догодина, когато завършат административните процедури за собствеността, за Ларгото, чиято реставрация много столичани и експерти определиха като бутафорна.

"Ларгото ще бъде водещ туристически обект на столицата. Ние ще направим всичко възможно да посрещаме и изпращаме успешно групите, обучаваме екскурзоводи и ще има услуги на няколко езика"
, каза още заместник- кметът.

http://www.clubz.bg/32167-chisto_novite_starini_shteli_da_pylnqt_haznata_na_sofiq

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.