Прескочи до съдържание

Камбоджа - ноември 2016


Rositsa88

Препоръчани мнения

Здравейте,

Искам първо да ви кажя, че имате невероятен форум, наскоро попаднах на него и не мога да спра да чета за невероятните ви пътешествия и дестинациите които посещавате. Малко съм нова в пътешествията, обиколих доста из Европа и тази година мисля да е Азия. След мн четене се влюбих в Камбоджа. Изчетох всички теми в форума и ако недосаждам искам малко идеи какво още мога да планирам и как да оптимизирам времето. С приятеля ми кацаме в Банког на 31.10.2016 и след това ще хванем полет до Siem Reap. Решихме да не прекарваме повече от 2 нощувки в Банкок и да отделим останалите дни за Камбоджа. Плана ми е - 4 дни - Siem Reap, 3 дни - Phnom Penh ; 3 дни – sihanoukville + обиколка на островите и 2 дни – Банкок. Отворена съм за разместване в дните и плановете – имаме само резервирани билети отиване и връщане до Банкок. Като цяло обичаме да разглеждаме историческите забележителност и нашата представа за релакс почивка е много обикаляне от сутрин до вечер. Искаме възможно най-много неща да видим.

Прочетох за визите и мисля да си ги резервирам онлайн 3 месеца преди тръгването, за Тайланд на летището ще взема транзитна виза. Имам сериозен въпрос на тема ваксините  - трябват ли ми и какви. Няма да вземеме мн пари в брой(може би около 300$ на човек), ще разчитаме повече на плащане с кредитна карта. Наистина искам да видим възможно най-много от тази страна, не знам дали 4 дни са достъчни за Siem Reap. Четох за някаква зоологическа градина за спасени животни до Phnom Penh – но пише че е 150$ за цялостна програма – някой ходил ли е.

Извинявам се още веднъж – знам че има мн дискусии на тема Камбоджа. Много ще ви благодаря ако имате време за малко съвети за хотели/места за посещение/оптимизиране на времето.

 

Връзка към коментар

Ваксини не би трябвало да са ти необходими, зависи колко дълбоко ще влизаш в джунглите :) Има доста недостъпни храмове, около Сием Реп и четирите дни там стигат да опитате поне един по-далечен плюс задължителните. Но мисля, че и там няма проблеми. 

 

Дните са ок, не съм сигурен дали да не сложиш още ден за плажовете като го дръпнеш от Пном Пен. Мисля, че него за два дни ще го изчерпиш, въпреки че фокуса е повече на обикаляне, а не на излежаване :)

 

Недейте да разчитате на кредитна карта в Камбоджа, по-скоро носете кеш долари, а ако ви е страх да носите много кеш, просто носете дебитна карта и да теглите от банкомат там. 

Връзка към коментар

Здравей, 

аз бях със същата програма - края на октомври - началото на ноември.

Ваксини не си слагам където и да ходя - ако е решил Господ да ме блъсне трамвай, няма да умра от комар я! :)

Полета беше до Бангкок и обратно.

2 дена в Бангкок за аклиматизиране.

4 пълни дена Сием Реп (достатъчни за обиколка без бързане на всички храмове)

Бангкок - Сием Реп бях със самолет, а на връщане - с автобус за по-интересно (но препоръчвам самолета за обратно)

4 дена обратно в Бангкок - разглеждане на забележителности + 1 ден в Аютхая (струва си)

Виза за Тайлад - от София (няма проблеми) - иначе не летището става калабълък за писане на място.

Виза за Камбоджа - онлайн - също безпроблемно.

Пари - долари по 1 за джобни в Камрбоджа, по 100 за Тайланд (лесно се обменят). От София си взех около 2000 бата за всеки случай да имам като кацна в Тайланд.

Успех с организацията!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко преповтарям, но:

- Ваксини, няма нужда. Лично аз в този район минавам само с ELOQUINE 250 срещу малария.

- Тsanev и Георги много правилно го казват - дребни банкноти в Камбоджа. Не разчитайте на банкомати, макар че вече има доста повече. В Банкок сменят банкноти от 100 долара, на по-добър курс.

- за визите Tsanev го е казал точно :)

 

Транспорт:

- Банкок - Сием Реп - го минавахме с автобус - бързо и никакви проблеми за 6ч.  Пътищата им са много добри. 

- Сием Реп - Пном Пен - имат евтини авиокомпании, но си заслужава да помислите за варианта с нощен автобус. Много са удобни, с легла, Wi-Fi и тоалетна. Ние спахме много добре.Тръгнахме от Сием Реп в 23ч и пристигнахме в Пном Пен в 7:30 - т.е. идеално като часове. 

Има опция и с лодка/круиз по Меконг - но не прочетох много хвалебсвия за speed boat-a, а другия вариант с круиза е въпрос на време. 

 

Дестинации:

- Банкок - въпрос на личен избор - и 1 седмица да изкарате няма да ви е много. За тук препоръчвам влога на Mark Wiens /http://migrationology.com/- за мен 30%  от емоцията в Банкок е яденето :) 

 

- Сием Реп - 4 дни е идеален вариант - Примерно:

2 пълни дни за малкия и голям кръг 

половин ден Bantey Srei + след обяд Tonle Sap - Kompong Phluk 

и един ден примерно -  Beng Mealea

 

- Пном Пен - 2 дни са достатъчни. Най-много време (и най-тежко психически) е S21 и Choeung Ek Killing Field. Съвет  - Ако имате възможност посетете Кралския Дворец в 8ч сутринта, преди групите. Честно казано в голяма степен ни хареса повече от двореца в Банкок.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравей, 

аз бях със същата програма - края на октомври - началото на ноември.

Ваксини не си слагам където и да ходя - ако е решил Господ да ме блъсне трамвай, няма да умра от комар я! :)

Полета беше до Бангкок и обратно.

2 дена в Бангкок за аклиматизиране.

4 пълни дена Сием Реп (достатъчни за обиколка без бързане на всички храмове)

Бангкок - Сием Реп бях със самолет, а на връщане - с автобус за по-интересно (но препоръчвам самолета за обратно)

4 дена обратно в Бангкок - разглеждане на забележителности + 1 ден в Аютхая (струва си)

Виза за Тайлад - от София (няма проблеми) - иначе не летището става калабълък за писане на място.

Виза за Камбоджа - онлайн - също безпроблемно.

Пари - долари по 1 за джобни в Камрбоджа, по 100 за Тайланд (лесно се обменят). От София си взех около 2000 бата за всеки случай да имам като кацна в Тайланд.

Успех с организацията!

 

За Аютхая цял ден ли ми трябва...по мойте планове кацам вечерта в 7 в Банкок , целият ден съм в града и зажалост на другия ден в 9 сутринта ми е полета за София...сега се чудя как да си разместя плановете или тотално да не седя в Банкок за да видя Аютхая.

За нощен авотбус не бях се сетила - това би ми спестило мн време - къде мога да прочета. А бях чела че на летището в Камбоджа можеш да си вземеш сим карта с интернет и разговори? 

Връзка към коментар

Нещо изключително важно и може да ви коства много големи неприятности: 

 

"НЕ РАЗЧИТАЙТЕ НА КАКВИТО И ДА БИЛО КАРТИ В КАМБОДЖА! НОСЕТЕ КЕШ!"

 

Вече се уморих да го повтарям и за не знам кой път ми се налага да спасявам кибер приятели, които не са наясно с третия свят. Теоретично приемат карти на много места, на практика работещи в целия свят карти ги смята за невалидни и нито на банкомат работят, нито за плащане в хотела. Това е изключително чест случай.

 

Умерено количество по $1 за транспорт и останалите по $20 е ок, за тях се справят с връщането по ресторантите и пазарите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

За нощен авотбус не бях се сетила - това би ми спестило мн време - къде мога да прочета. А бях чела че на летището в Камбоджа можеш да си вземеш сим карта с интернет и разговори? 

 

За нощните автобуси /говоря само за пътуване в самата Камбоджа/ повечето форуми препоръчваха Giant Ibis. Ние резервирахме и платихме директно през сайта им - бързо и лесно и останахме много доволни от автобуса и обслужването. Това име сайта- http://www.giantibis.com 

Съвет: в автобусите става хладно през нощта, особено ако си на легло на втория етаж.

Връзка към коментар

За Аютхая цял ден ли ми трябва...по мойте планове кацам вечерта в 7 в Банкок , целият ден съм в града и зажалост на другия ден в 9 сутринта ми е полета за София...сега се чудя как да си разместя плановете или тотално да не седя в Банкок за да видя Аютхая.

 

За Аютая ти трябва време за придвижване от Банкок. И твърдо е дневна дестинация - няма как вечерно време да разглеждаш храмовите комплекси, защото са затворени. След 17 ч. няма много смисъл да оставаш там. Ако имаш само един цял ден и държиш, то рано сутринта натам и следобеда към Банкок е оптималния вариант.

Връзка към коментар

Ние в момента сме в Сием Рип и утре вечер ще пътуваме с нощен автобус на Giant Ibis. За Пном Пен сме отделили ден и половина, тук в Сием бяхме 7 нощувки, но ние сме на дълго пътешествие и 2 дена ги посветихме само на лежане и ядене, за да си починем преди Малайзия :) Тук бяхме на много готин безплатен тур във ферма за копринени буби - силно препоръчвам, много интересно!

Тук с карта можах да платя само автобусните билети :) но си изтеглихме долари от банкоматите, че да си имаме долари кеш. От Канадската банка успяхме да изтеглим 500 долара наведнъж.

За Банкок аз лично бих си планувала да съм там уикенд, за да отида на големия уикенден пазар.

Днес си говорихме с един европеец, който има ресторант тук и той ни каза, че Sihanoukville било пълно с казина и руски туристи и по-добре било по островчетата.. Не знам колко е вярна тази информация, ние не сме ходили.

Ангкор много ни измори, защото е жега и въртяхме колелета. За мен оптималният вариант е да се разгледа един ден с Тук-Тук и гид :) освен ако нямаш задълбочени интереси в тази сфера. Аз нямам, взехме си тридневни пропуски, но ги ползвахме два дена. На моя приятел нещо трудно му понася жега и влага и тотално сдаде багажа :)

Беше интересно да караме колелета в града, силно препоръчвам - голям хаос, на мен ми е забавно :) беше яко и да гледаме учениците като си тръгват от училище и се мятат на колелетата - няма такава лудница.

За Банкок - много мръсен и смрадлив град, страхотни масажи, не съм яла много стрийт фууд, защото ми беше гнусно.

Ами това е от мен. Весело изкарване, като дойде моментът :)

А, за визите - за Камбоджа си изкарахме онлайн - бързо и безболезнено става, препоръчвам.

За Тайланд - от Консулството в Бг, пак е бързо и лесно :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз обаче обичам да се презастраховам и освен това съм виждал последиците от хепатита върху приятели в България. Никак не са приятни. В ЮИ Азия храната е много вкусна, но на доста места хигиената е съмнителна. Не бих си представил разходката из Камбоджа без сочните ананаси и вкусното манго, които продават нарязани по 0.5$. Дали са ги измили преди това обаче и къде точно? Може би всичко е наред, но предпазлимостта не е излишна. Затова бих ви посъветвал да си сложите поне комбинираната ваксина срещу хепатит А и Б. Тя ще ви пази 10г. от лоши случки след посещения по ресторанти, включително и в България, където явлението не е толкова рядко колкото ни се иска.

Връзка към коментар

Немитата храна не носи само хепатит, но и други смущения, за които няма ваксини и не са смъртоносни, но те вадят от строя за няколко дни поне. Навсякъде се препоръчва да не се купуват плодове, нарязани навън. Аз тук ядох всякакви плодове, но си ги купувам от магазина и си ги беля и режа сама.

Връзка към коментар

Като цяло ме притеснява главно къде ще държим багажа, ако ползваме нощен автобус, се пак ще сме с един сак и една раница и ще трябва към 12  на обед да си изнесем багажа от хотела. Другото е мислехме да запазим хотелите през booking и на място да ги плащаме с кредитна карта...но явно не е добър вариант? четох,че може от летището да си купиш sim карта с интернет и да може по лесно да се ориентирваме, някой ползва ли е.

За Sihanoukville идеята беше да ни е отправна точка за островите и за малко релакс...

Като цяло плануваме 2 нощувки в Банкок-към 6 вечерта ни каца полета от Камбоджа, може би вечерта се разходим из града. На другия ден ще отидем да видим Аютхая и на следващата сутрин в 9 ни е полета за София. Дали две вечери ще видим нещо в Банкок.

Може ли да ми препоръчате хотели в Сием Рип, Пном Пен и Банкок?

Връзка към коментар

Здравей, за мен лично две вечери са малко в Банкок, още повече, че реално през деня няма да сте там. Според мен там ще ви е по-интересно откъм забележителности отколкото на камбоджанските острови.

Иначе ние в Банкок си бяхме резервирали през airbnb и сме доволни, но можеше и по-добра локация да имаме. Имаш време, така че разгледай отсега и си буукнк нещо. Когато мога, винаги предпочитам да спя в апартамент.

За Сием Рип - ние бяхме в хотел Mingalar Inn (Mandalay Inn), със смесени чувства съм и по-скоро не бих го препоръчала. Но когато се чекаутвахме, си оставихме раниците там на съхранение. Фирмата, с която пътувахме за ПномПен (Giant Ibis) също предлагаха да си оставим чантите при тях, но мен лично малко ми беше неспокойно.

В Пном Пен спахме в хотел Zing, което е до централния пазар. Беше ок локацията и хотелът беше ок, макар и да нямаше прозорци стята :) но можахме да се настаним още в 7 сутринта и като си тръгвахме, за няколко часа си оставихме пак багажа на съхранение при тях.

В Сием Рип платихме с карта, нямахме проблем, има такса 3%. Проблемът е по-скоро да не разчиташ, че можеш всичко да плащаш с карта.

Ние навсякъде си купуваме сим карти с нет, в Камбоджа беше най-добре. Купихме си ги на летището в Сием Рип. Като излезеш от залата на пристигащите, вдясно има гише на оператор (не помня оператора, май Смарт). Имахме май 5,5 ГБ за 5 долара, много бърз нет, много сме доволни!

Връзка към коментар

Като цяло ме притеснява главно къде ще държим багажа, ако ползваме нощен автобус, се пак ще сме с един сак и една раница и ще трябва към 12  на обед да си изнесем багажа от хотела. Другото е мислехме да запазим хотелите през booking и на място да ги плащаме с кредитна карта...но явно не е добър вариант? четох,че може от летището да си купиш sim карта с интернет и да може по лесно да се ориентирваме, някой ползва ли е.

За Sihanoukville идеята беше да ни е отправна точка за островите и за малко релакс...

Като цяло плануваме 2 нощувки в Банкок-към 6 вечерта ни каца полета от Камбоджа, може би вечерта се разходим из града. На другия ден ще отидем да видим Аютхая и на следващата сутрин в 9 ни е полета за София. Дали две вечери ще видим нещо в Банкок.

Може ли да ми препоръчате хотели в Сием Рип, Пном Пен и Банкок?

 

Никакъв проблем да си оставите багажа в хотела и да си го вземете привечер. Ако искате да сте сигурни, просто пишете да хотела, който сте избрали за да Ви потвърдят тази опция. Хотела, където бяхме ние имаше басейн и външна баня с душ до басейна и дори си взехме душ преди да тръгнем, Предоставиха ни кърпи и т.н. независимо че вече се бяхме чекаутнали.

 

2 дни в Банкок са малко, но винаги може да се посети отново, предвид че повечето полети за ЮИ Азия от там са най-евтини.

 

Хотели:

Банкок - Cacha Hotel - никакви оплаквания, вътрешна стая, за да се избавим от шума :). Локацията ни беше удобна, но я търсихме заради Новогодишното парти, така че в Банкок специално си е важно къде точно ще бъдете. При 2 дни, по скоро го определете според забележителностите, които ще посетите. Такситата са супер евтини така че и това не е толкова проблем.

 

Сием Реп - Damnak Kunthea Villa - приятен хотел, много удобна локация, добър и отзивчив персонал, басейнчето беше приятно :) 

 

Phnom Penh - The Artist Guesthouse - супер стаи, перфектна локация, стълби без асансьор

 
Връзка към коментар

Аз за Сием Реп продължавам да си препоръчвам това. Мисля, че беше посетено и от други магеланци и не останаха разочаровани. Зависи все пак и какъв стандарт гоните, това моето е чисто, практично и относително евтино. Но няма да намерите басейн например, който много хора намират за освежаващ след цял ден трамбоване в жегите по храмове :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тази година спах в пореден добър за цената си гестхаус, Angkor honey villa, на под 5мин пеша до Пъб стрийта. По принцип, за разлика от западните туристи, рядко се впечатлявам колко френдли са служителите, но за тези определено писах ревю. Собственикът е млад японец и е наел момичета, които учат туризъм. Цената беше някаква ултра оферта от агода, не знам дали и по $15 на вечер платих за голяма стая с климатик и голямо двойно легло. Тук тукаджията пред гестхауса беше един 20 годишен свеж пичага също, джитках с него.

 

За сим картите определено препоръчвам смарт. Тази година си взех сим карта+ разговори + интернет за месец за $5 от летището в Сием Рип. Дори с България разговорът беше пак някакви центове.

 

За кой, къде, защо яде и се ваксинира не ми се пише и спори с никой. :D

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много благодаря на всички, много ми помогнахте за планирането. Явно ще си платим хотелите онлайн, за да не носим мн пари в себе си. Като цяло явно ще имам само две вечери в Банкок за разходка, макар и да са твърде малко. Като цяло мисля тази година да е изцяло отделена на Камбоджа макар и 2 седмици да са прекалено малко за да видя всичко. Четох за Phnom Tamao Wildlife Rescue Center и се чудя дали си струва да отделя един ден и да го видя. Автобуса ме претеснява дали ще дават да се ползват тоалетните и да не е като на европейските екскурзии с автобус - имаме тоалетна, но не се ползва и спираме веднъж на 4 часа.

А някой качвал ли се е на слон в Камбоджа ? 

Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

хей магеланци (:

Два бързи въпроса , седмица преди пътуването :Р

* Въпроса е за транспорта между двете летища в Банкок - Suvarnabhumi (BKK)-Don Muang Airport (DMK) - знам че има безплатен трансфер, но дали да не направя бърза разходка из Банкок?

Кацаме в Банкок(BKK)(след дългия полет от софия, през Доха) в 13:30 и следващия полет за Siem Reap е от 19:40 от (DMK). Оправяме re-entry визата и се чудим дали да рискуваме за бърза разходка.

*Втория въпрос - официалния план е 3 пълни дни в Siem Reap + на 4тия ден чак слетобед ние е полета за Phnom Penh. Та въпроса ми е на кои по далечни храмове да отделим 3тия ден. Тревожа се да не изпуснем, някой страхотен храм и дали дните ще ни стигнат.

Връзка към коментар

- Аз не виждам много време за разходка. Преко сили да имате 2 чисти часа в Банкок и то само, ако полетите са наред и няма големи опашки при кацане. Аз поне не се сещам за нещо, което да се види в Банкок за толкова време. Айде да е Париж, да отидеш за 2 часа да погледаш Сена и да поседиш в някой парк, иди дойди. В Лондон, дори само да хванеш бусчето от летището, докато те спре в центъра ще видиш повечето знакови сгради и гледки. За Банкок не се сещам за такова място. Можеше да се юрнете да видите двореца (макар че 2 часа са му малко), ама той пък е затворен в момента, така че съвсем не виждам причина. 

 

- За Tonle Sap отказали ли сте се? Lawrence сигурно ще даде предложение за храм, но си мисля, че на третия-четвърдия ден храмогледане може да прегорите. Идеално 2 дни храмове, ден почивка и после на 4-тия ден сутринта да видите някой по-далечен преди полета, ама не съм сигурен кой е най-подходящ. Със сигурност съм чувал, че си заслужава де, поне за мен едно от най-впечатлителните неща, дори сред по-урбанизираните храмове беше начина, по който природата си отвоюва своето сред камъните. Този ефект в джунглата сигурно е умножен по 10. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Между двата полета в Банкок доста добра програма е един или два часа тайландски масаж. Ще ви разпусне и ще пристигнете релаксиращо в Камбоджа. За Siem Reap 3 дни са достатъчни за да видите най-интересното. След време въпреки, че е интересно всичко започва да става еднакво и човек се пенасища от храмове.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

- Аз не виждам много време за разходка. Преко сили да имате 2 чисти часа в Банкок и то само, ако полетите са наред и няма големи опашки при кацане. Аз поне не се сещам за нещо, което да се види в Банкок за толкова време. Айде да е Париж, да отидеш за 2 часа да погледаш Сена и да поседиш в някой парк, иди дойди. В Лондон, дори само да хванеш бусчето от летището, докато те спре в центъра ще видиш повечето знакови сгради и гледки. За Банкок не се сещам за такова място. Можеше да се юрнете да видите двореца (макар че 2 часа са му малко), ама той пък е затворен в момента, така че съвсем не виждам причина. 

 

- За Tonle Sap отказали ли сте се? Lawrence сигурно ще даде предложение за храм, но си мисля, че на третия-четвърдия ден храмогледане може да прегорите. Идеално 2 дни храмове, ден почивка и после на 4-тия ден сутринта да видите някой по-далечен преди полета, ама не съм сигурен кой е най-подходящ. Със сигурност съм чувал, че си заслужава де, поне за мен едно от най-впечатлителните неща, дори сред по-урбанизираните храмове беше начина, по който природата си отвоюва своето сред камъните. Този ефект в джунглата сигурно е умножен по 10. 

Tonle Sap е още в плана - даже мисля привечер разходка с колета + залез. Още си избистрям плана кога да гледаме залез и изгрев над Ангор Ват, не знам колко ще сме уморени след дългия полет и дали една нощ ще съберем сили :) След храмовете плануваме 2 пълни дни на Koh Rong и после отиваме към Chiang mai. След последната среща с магеланци във варна, тотално ни надахаха за разходка из Северен Тайланд.

Връзка към коментар

Ако трябва да избирате между изгрев и залез, с две ръце заставам зад изгрева. Но и това, което казваш е вярно - обикалянето из храмове е изключително уморително, макар и на първо време да звучи като возене с тук-тук, слизане и малко разглеждане. Освен това и умората от полета. 

Връзка към коментар

И ето го плана, се още сме отворени за последни промени:

 

31.10 – кацане Банкок – 13:30 - разходка из града (под въпрос), полет за СИЕМ РЕАП 19:40

01.11 – СИЕМ РЕАП – Ангкор ват + залез (малък кръг)

02.11 - СИЕМ РЕАП - Ангкор ват + изгрев (голям кръг)

03.11 - СИЕМ РЕАП – далечни храмове (не знам кой да избера) и вечерта разходка с колета до Tonle Sap

04.11 – СИЕМ РЕАП –  идеи?, полет слетобяд за Пном Пен (с Angor Air) – разходка из града

05.11 – Пном Пен – разходка из града, слетобед автобус до sihanoukville, ферибот до Кох Рог

06.11 – Кох Рог – разходка из острова

07.11 – Кох Рог – разходка до останалите острови

08.11 – Ферибот рано сутрин до sihanoukville, автобус до Пном Пен – полет до Чанг мей(сменяне на полета в Банкок)

09.11 - Чанг мей – резервирахме трип с TravelHub  до Чанг Рай + племената

10.11 - Чанг мей – резервирахме трип с TravelHub  - разходка из джунглата+къпане на слонове+водопади

11.11 - Чанг мей – разходка из града, полет слетобяд за БАНКОК

12.11 -  БАНКОК – Аютая + разходка из града

13.11 – Полет за София – 8.30 am

Редактирано от Rositsa88
Връзка към коментар

Мен само ме притеснява високото натоварване веднага след кацане. Tonle Sap въпреки, че е близо, мисля че му е необходимо повече време от една вечер, но не съм бил там. Изгрева + големия кръг ще е супер тежък ден, трябва да се става към 4 сутринта. Аз бих го направил по тоя начин:

 

01.11 – СИЕМ РЕАП – Ангкор ват + залез (малък кръг)

02.11 - СИЕМ РЕАП – Изгрев+разглеждане на Ангкор Ват, докато е празен. Малко почивка след това, следобед може до един от далечните храмове.

03.11 - СИЕМ РЕАП - Ангкор (голям кръг)

04.11 – СИЕМ РЕАП – Тонле Сап сутринта, следобед полет до Пном Пен

 

Разходката из града може да си я направите всяка вечер след храмовете, не мисля че има нужда да харчите дневно време за нея. Така няма да се изсилите с най-натоварващите разходки още от кацане. Разбира се, тези неща са гъвкави и може и да ги промените на място, в зависимост как се чувствате.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.