Прескочи до съдържание

Камбоджа - ноември 2016


Rositsa88

Препоръчани мнения

Tonle Sap с колелета не е добра идея. Пътят не си спомням колко е, но е поне 10-15 км., от които поне 5 е по черен образно казано "път". Равно е, но се вдига прах, стават коловози и не е много готино за въртене, освен ако не сте заклети маунтън байкъри. Освен това трябва да оставите някъде колелата, за да се качите на лодка, а дали ще ги намерите като се върнете - божа работа. И накрая е възможно да замръкнете някъде там, както се случи при нас, и тогава вече нещата стават много романтични, но и крайно неприятни от гледна точка на логистиката. Не си усложнявайте живота излишно - вземете си един тук-тук за 10-15$!

Връзка към коментар

Аз в Сием Реап съм си отбелязала до посетя фабриката за коприна. Изглежда ми много интересно, пък и другаде по маршрута не намирам подобно нещо. Имат безплатен транспрот от Сием Реап.

 

http://www.artisansdangkor.com/workshops-19-angkor-silk-farm.php

Връзка към коментар

Навсякъде по дебелите книги пише, че първо се прави "Голям кръг", а после "Малък кръг", който включва основната забележителност, за да се градира изживяването...

 

Идеята с колела пък въобще не я виждам, предвид ужасните климатични условия, но всеки сам си решава...

Връзка към коментар

Благодаря много на всички, страхотни сте! По обърнах малко плановете започвайки с големи кръг + съвета на Георги.

Се още не мога да преценя кои далечни хранове да избера... и малко ме тревожи тези които гледам дане влизат в големи кръг.

Връзка към коментар

Благодаря много на всички, страхотни сте! По обърнах малко плановете започвайки с големи кръг + съвета на Георги.

Се още не мога да преценя кои далечни хранове да избера... и малко ме тревожи тези които гледам дане влизат в големи кръг.

 

Големия и малкия кръг са си фиксирани обиколки с доста гъсто разположение на храмове. Далечните са си отделно, до тях може пътя да е час и повече, няма как да припокриеш нещо :)

Връзка към коментар

И ето го плана, се още сме отворени за последни промени:

 

Аз бих добавил някоя и друга подправка към така "сготвената" от теб програма :)

- Този Банкок на 31.10 ще е труден, ясно времето е малко. Ама има опция да отскочиш с летището до парка Lumpini park понеже скайтрейна (повдигнатото метро) е достатъчно бърз. Това се съчетава лесно с обиколка из модерната част на Банкок около Siam Center и Siam Paragon (молове са това).

- Ако не си посещавала крокодилска ферма - огледай се за такава в околностите на Сием Рип. Имаш време да вкусиш и крокодилското някоя вечер из града.

- За Чанг май. Храмове и турове са ясни. Аз бих включил Chiang Mai National Museum(история, крале, кой, с кого, какво е взел/дал) - вход 0 бата.

 

Приятно изкарване и да пускаш снимки :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.