Прескочи до съдържание

Автомобили под наем - пълни инструкции. Много подробни.


Препоръчани мнения

Последния ми наем бе през букинг, и нямаше проблем, като изключим че резервирах 2 коли и при резервацията на втората ами тръпнаха парите но не получик резервацията. След малко разправии със съпорта ми върнаха парите и направих безпроблемно втората резервация( за друг шофьор) използвайки отстръпката която има като level 3

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 26.07.2024 г. в 13:55, Климент каза:

Последния ми наем бе през букинг, и нямаше проблем, като изключим че резервирах 2 коли и при резервацията на втората ами тръпнаха парите но не получик резервацията. След малко разправии със съпорта ми върнаха парите и направих безпроблемно втората резервация( за друг шофьор) използвайки отстръпката която има като level 3

@Климент - това ми е основното притеснение при резервация през брокери, а от няколко места получих точно такава информация, в която е имало някакви проблеми с регистрацията и после при вземането е имало проблеми - липсваща резервация или пък колата не е налична. Както и мненията в Интернет (и Google) са доста противоречиви. 

 

На 27.07.2024 г. в 19:43, Loverboy каза:

Аз също резервирам само през Букинг и Раянер - не съм имал проблеми. 
 

застраховка винаги купувам от самата компания. 

@Loverboy - много ти благодаря за споделения опит по тази тема. Все повече започвам да се замислям дали не си заслужава да променя резервацията. Иначе при мен е същото - застраховката взимам основно от самата компания, освен в някакви редки случаи, където купувам външна от https://www.worldwideinsure.com/.

 

Все още не мога да се надъхам, просто заради доста кофти коментарите за Rent a Car в Edinburgh през Booking 🙂 

Много ви благодаря за споделения опит. Ако някой е резервирал кола под наем в самия Edinburgh през Booking, ще се радвам много на мнение от първа ръка.

 

Поздрави и страхотна нова седмица!

Връзка към коментар
преди 6 часа, Zdravko Nestorov каза:

@Климент - това ми е основното притеснение при резервация през брокери, а от няколко места получих точно такава информация, в която е имало някакви проблеми с регистрацията и после при вземането е имало проблеми - липсваща резервация или пък колата не е налична. Както и мненията в Интернет (и Google) са доста противоречиви. 

 

@Loverboy - много ти благодаря за споделения опит по тази тема. Все повече започвам да се замислям дали не си заслужава да променя резервацията. Иначе при мен е същото - застраховката взимам основно от самата компания, освен в някакви редки случаи, където купувам външна от https://www.worldwideinsure.com/.

 

Все още не мога да се надъхам, просто заради доста кофти коментарите за Rent a Car в Edinburgh през Booking 🙂 

Много ви благодаря за споделения опит. Ако някой е резервирал кола под наем в самия Edinburgh през Booking, ще се радвам много на мнение от първа ръка.

 

Поздрави и страхотна нова седмица!

Пробвай също с ВПН да търсиш цени през Букинг и Раян. 
 

Аз бях резервирал ЛА от България на цена от 1200 лв. за седмица през Букинг, обаче като бях в Мексико тествах да видя каква цена ще даде и даде 700 лв. Канселирах старата и си пуснах нова за тая сума. Съвсем различни компании и условия дава спрямо държавата, което е доста интересно. 
 

още по-любопитно беше, че като резервирах през мексиканско ИП Loss Damage Waiver ми беше включен в цената на цена от 0.00 на ден и така си ми излезе в резервацията в Авис на място. И добре, че го имах включено, защото ни разбиха прозореца и ни откраднаха куфарите и слава Богу не трябваше да плащаме нищо. Странното е, че преди като съм резервирал през Букинг от България винаги съм плащал на място допълнително за LDW, а тук си беше включено в цената. Явно Мексико е по-рискова държава за САЩ и заради това застраховката си я включват в цената, която беше и двойно по-ниска за същия клас кола. Така си го обяснявам аз 😀

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Zdravko Nestorov каза:

@Климент - това ми е основното притеснение при резервация през брокери, а от няколко места получих точно такава информация, в която е имало някакви проблеми с регистрацията и после при вземането е имало проблеми - липсваща резервация или пък колата не е налична. Както и мненията в Интернет (и Google) са доста противоречиви. 

 

Booking са придобили https://www.rentalcars.com/  и реално резвевацията се извършва там като може да ползваш отстъпка на базата на ниво в букинг.

До сега почти всички резеврвации съм правил през брокер и не съм имал проблем, след получено потвърждение по email.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 26.07.2024 г. в 13:23, Zdravko Nestorov каза:

Здравейте. Тъй като вече плануваме едно пътуване в Шотландия за края на Август в момента се опитвам да си запазя кола под наем.

Аз резервирах от Green Motion(на 5мин от терминала са, не на него като големите фирми) с пълна застраховка - препоръчвам. Пребукнах с тях като наближи, заради по-ниска цена от вече направената резервация отново към тях и веднага ми върнаха парите по първата резервация, бързо отговаряха, отблокираха парите блокираните 50 паунда на същия ден, като закъснявах, веднага се свързах по телефона и се разбрахме любезно.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Loverboy каза:

Пробвай също с ВПН да търсиш цени през Букинг и Раян. 
 

Аз бях резервирал ЛА от България на цена от 1200 лв. за седмица през Букинг, обаче като бях в Мексико тествах да видя каква цена ще даде и даде 700 лв. Канселирах старата и си пуснах нова за тая сума. Съвсем различни компании и условия дава спрямо държавата, което е доста интересно. 
 

още по-любопитно беше, че като резервирах през мексиканско ИП Loss Damage Waiver ми беше включен в цената на цена от 0.00 на ден и така си ми излезе в резервацията в Авис на място. И добре, че го имах включено, защото ни разбиха прозореца и ни откраднаха куфарите и слава Богу не трябваше да плащаме нищо. Странното е, че преди като съм резервирал през Букинг от България винаги съм плащал на място допълнително за LDW, а тук си беше включено в цената. Явно Мексико е по-рискова държава за САЩ и заради това застраховката си я включват в цената, която беше и двойно по-ниска за същия клас кола. Така си го обяснявам аз 😀

@Loverboy - много ти благодаря за тази информация. Досега никога не ми се е получавало да получа различни цени през стандартните ВПН локации, които съм ползвал (основно Европа и Америка). Явно винаги трябва да се тества с всички възможности и ако излезе нещо... защо пък да не се възползва човек (500 лв. са си повече от добре дошли). Ще си поиграя отново да видя дали наистина ще има разлика (преди седмица... нямаше никаква). Много благодаря за БЕЗЦЕННИЯ съвет!

 

преди 13 часа, Климент каза:

Booking са придобили https://www.rentalcars.com/  и реално резвевацията се извършва там като може да ползваш отстъпка на базата на ниво в букинг.

До сега почти всички резеврвации съм правил през брокер и не съм имал проблем, след получено потвърждение по email.

@Климент - хмм, това наистина не го знаех. Доста интересно. Все още се колебая... разликата е около 100 лв., но толкова отрицателни коментари специално за Единбург има, че много се разколебавам....

 

преди 11 часа, Oshko каза:

Аз резервирах от Green Motion(на 5мин от терминала са, не на него като големите фирми) с пълна застраховка - препоръчвам. Пребукнах с тях като наближи, заради по-ниска цена от вече направената резервация отново към тях и веднага ми върнаха парите по първата резервация, бързо отговаряха, отблокираха парите блокираните 50 паунда на същия ден, като закъснявах, веднага се свързах по телефона и се разбрахме любезно.

@Oshko - много ти благодаря за предложението. GreenMotion също бяха част от вариантите, тъй като те са може би най-прозрачните опции от всички други - всичко е описано толкова просто и без всякакви скрити условия в 10-та глуха. Дори ти предлагат 2 безплатни екстри при пълна застраховка. Много се чудех кого да избера, но тъй като цената им е почти еднаква (6-7 паунда разлика), реших да не си променям първончалния избор:

Screenshot2024-07-30at22_59_47.png.a4cc6f04b0ac38fae3cd013d7f8166e4.png

 

Много ви благодаря отново. Хубавото е, че цените постоянно се променят (е не чак толкова хубаво като е нагоре, но...). За момента Enterprise предлагат безплатна промяна на колата без това да се таксува, така че продължавам да следя и ако излезе нещо по на оферта, ще се възползвам.

 

Страхотна и много усмихната вечер!

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.