Прескочи до съдържание

Автомобили под наем - пълни инструкции. Много подробни.


Препоръчани мнения

преди 4 часа, Zaro каза:

Добре, но в документ за самоличност (нашите л.к,) също имаш адрес. Последните ми случаи са от Испания, Германия и Португалия и не са ми искали никъде такова нещо, камо ли да го пише предварително.

Всички знаем, че адресът по лична карта не винаги е адрес на местоживеене (или както там се нарича на юридически език). Аз най-редовно се появявам в офисите на рентал фирмите с българска лична карта и британска шоф. книжка. И на двата документа има адреси, които са различни. Служителите мигат и се чудят, и ако имат изискване за доказателство за адрес, често ми го искат.

 

Затова винаги четете изискванията за наем на рентал компанията и ако има изискване за доказателство за адрес, бъдете готови да го покажете. Останалото са си наши раздумки. :)

Връзка към мнение
преди 9 минути , vorbis каза:

Всички знаем, че адресът по лична карта не винаги е адрес на местоживеене (или както там се нарича на юридически език). Аз най-редовно се появявам в офисите на рентал фирмите с българска лична карта и британска шоф. книжка. И на двата документа има адреси, които са различни. Служителите мигат и се чудят, и ако имат изискване за доказателство за адрес, често ми го искат.

 

Затова винаги четете изискванията за наем на рентал компанията и ако има изискване за доказателство за адрес, бъдете готови да го покажете. Останалото са си наши раздумки. 🙂

И какво предоставяш?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

в неделя при наемане на рентакар в Крит не ми приеха картата Diners Evolve. В системата им излиза, че Mastеrcard-да ми е дебитна, а не приемат Diners. Рентакар компанията е Europcar. Аз нямам друга кредитна карта и жена ми си даде нейната, но искаха да заплатим за втори шофьор. След доста спорове все пак не платихме. Някой имал ли е подобен проблем?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Имам малко неясноти и въпроси относно наемането на коли. Не ми е за първи път, но досега съм наемала от малки местни компании и там нещата са били винаги по ясни. Четох по темите, гледам и чета условията на компаниите и малко се обърках с тези застраховки и депозити. Опитвам да резервирам директно от компанията и да включа пълна застраховка, обаче като погледна после условията отново ми дава някакви огромни депозити (т.е.) суми които ще са блокирани по картата, а мен това не ме устройва. Какво точно да гледам и да избирам, така, че да е малък депозита. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , MayaS каза:

Имам малко неясноти и въпроси относно наемането на коли. Не ми е за първи път, но досега съм наемала от малки местни компании и там нещата са били винаги по ясни. Четох по темите, гледам и чета условията на компаниите и малко се обърках с тези застраховки и депозити. Опитвам да резервирам директно от компанията и да включа пълна застраховка, обаче като погледна после условията отново ми дава някакви огромни депозити (т.е.) суми които ще са блокирани по картата, а мен това не ме устройва. Какво точно да гледам и да избирам, така, че да е малък депозита. 

За всяка рентакар компания е различно. Даже за различни държави една и съща компания може да предлага различни параметри на застраховки.

Кажи конкретната компания и държава. 

 

image.png.4115161246ffe4c82dce8f7af10b6ecf.png

 

 

Горния пример е за goldcar, Испания, Аликанте. Ако се избере "Super Relax Cover" няма да вземат депозит. 

Възможно е дадена компания изобщо да не предлага опции без депозит.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , ven62 каза:

За всяка рентакар компания е различно. Даже за различни държави една и съща компания може да предлага различни параметри на застраховки.

Кажи конкретната компания и държава. 

Конкретните държави са Коста Рика 13.02.2024 14:30 - 21.02.2024 20:00 Летище SJO Сан Хосе и Никарагуа 23.02 09:00 – 26.02 18:00 от Манагуа самия град

Връзка към мнение

Прегледах набързо 2-3 компании:

europcar.com и тяхната Premium Car Rental Protection застграховка. Excess: €0.00. Не намерих за депозита, но се предполага в този случай, че или няма или е минимален. Ако не го намериш - питай ги направо в един имейл.

 

thriftycr.com и съответно RISK ELIMINATOR: "Our Maximum Protection Plan". Това включва :

SLI: Supplemental Liability Insurance.
LDW: Loss Damage Waiver.
TPP: Total Protection Plan.
Customer Responsibilities:
Zero financial responsibility for the rental vehicle.
Zero financial responsibility for third parties damages.

Liability and underinsured motorist coverage up to 40 million colones.

 

И тук логиката би следвало да е същата по отношение на депозита. 

 

Има и местни компании - напр. amigo

Amigo RentaCar (orbebooking.com)    и тяхното FULL CDW .

 

Аз бих си избрал 2-3 компании и бих ги питал за депозита директно. 

 

Тук са изброени доста рентакар компании, които оперират в Коста Рика:

Our Partners - Costa Rican Association of Car Renters (acar.cr)

 

Понякога и на сайта на съответното летище са изброени рентакар компаниите, които имат офиси на него.

Връзка към мнение
преди 3 часа, MayaS каза:

Конкретните държави са Коста Рика 13.02.2024 14:30 - 21.02.2024 20:00 Летище SJO Сан Хосе и Никарагуа 23.02 09:00 – 26.02 18:00 от Манагуа самия град

Ето какво аз откривам по твоите критерии за Коста Рика:

 

Цената е 438,11 евро, НО е висок депозита (сумата, която ти задържат по картата), а сумата, която биха ти удържали при събитие (самоучастието), ще ти бъде възстановена от фирмата, която ти предлага услугата на сайта. 

image.png.28958bebaa488f49df7129aa14f29630.png

 

Ето и предложение без изобщо да ти се удържа сума за самоучастие, като и депозита е само 200 евро. Тук цената е 643 евро. 

image.png.20fb0d7b447c79a2b80052711efaacc6.png

 

Отделно от всичко бих желал да посоча, че това т.нар. "самоучастие" супер много ме дразни. Имаш уж пълно автокаско, но, видиш ли, не е съвсем пълно. Това е положението! 🙂 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Pantelej Putnik каза:

Отделно от всичко бих желал да посоча, че това т.нар. "самоучастие" супер много ме дразни. Имаш уж пълно автокаско, но, видиш ли, не е съвсем пълно. Това е положението! 🙂 

Е това е проблема. Затова и зададох въпросите. Но, явно няма спасение. От кой сайт ги изнамери вторите? 

Аз вече трети ден рия по сайтовете и вече се побърках.

Връзка към мнение
преди 3 минути , MayaS каза:

Е това е проблема. Затова и зададох въпросите. Но, явно няма спасение. От кой сайт ги изнамери вторите?

Досега лично аз резервирам само през този немски сайт (повече от 15 г.): www.billiger-mietwagen.de

Нека обаче и другите магеланци да проверят и да дадат други алтернативи. Много вероятно е да се намери много изгодно предложение за кола под наем без застраховка, а самата застраховка да се направи към тази фирма, към която всички магеланци правят застраховките, а и на която е посветена всъщност тази тема. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , Pantelej Putnik каза:

Досега лично аз резервирам само през този немски сайт (повече от 15 г.): www.billiger-mietwagen.de

Нека обаче и другите магеланци да проверят и да дадат други алтернативи. Много вероятно е да се намери много изгодно предложение за кола под наем без застраховка, а самата застраховка да се направи към тази фирма, към която всички магеланци правят застраховките, а и на която е посветена всъщност тази тема. 

Под ягодите, как се оправяш с този немски, само прескачам в гугъл преводача. Да де ама ако е тази застраховка депозита е по голям.

Връзка към мнение

@MayaS, чекна ли за по-лесно направо на сайта на Avis/ Europcar, които предлагат тези коли? Виж там какви са цените. Освен това там ще е и на английски. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , Pantelej Putnik каза:

@MayaS, чекна ли за по-лесно направо на сайта на Avis/ Europcar, които предлагат тези коли? Виж там какви са цените. Освен това там ще е и на английски. 

Да и Avis и Europcar съм ги проверявала директно и там депозита ми го дава по-висок. Пак ще ровя, нямам избор, трябва да резервирам нещо, но поне да е с по-малък депозит, защото са две наемания и съответно 2 депозита блокирани по КК.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , MayaS каза:

Да и Avis и Europcar съм ги проверявала директно и там депозита ми го дава по-висок. Пак ще ровя, нямам избор, трябва да резервирам нещо, но поне да е с по-малък депозит, защото са две наемания и съответно 2 депозита блокирани по КК.

То с тези високи цени на рентакарите и все по-неприятните условия по застраховките + задържането на депозит, направо ни водят към търсене на местен шофьор с кола. Знам ли?! Помислила ли си за подобна възможност?

 

П.П. Не мога да си обясня защо се изисква депозит (дори и по-малък) след като предложението е за пълно каско без самоучастие. 

Връзка към мнение
На 20.10.2023 г. в 7:37, Sun4o каза:

Ползвайте economycarrentals.com за наемането на коли. Аз по-евтин сайт не знам да има. Макар за Щатите да я взех май точно от Fox.

И колкото повече чакате, толкова по-скъпа става.

Странното при тях е, че до последно не се вижда ,от кого взимаш колата. Или аз поне не рабрах.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Pantelej Putnik каза:

направо ни водят към търсене на местен шофьор с кола. Знам ли?! Помислила ли си за подобна възможност?

Не, но май трябва да помисля, лошото е че не знам испански и там ще е тегаво. Ние сме свикнали да спираме където ни падне и съм сигурна, че с шофьор ще е трудно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Положението с колите под наем  и застраховките в Коста Рика е по-специфично(както в някои части на Италия), писано е подробно от мен и от други хора.

 

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Alexander каза:

Положението с колите под наем  и застраховките в Коста Рика е по-специфично(както в някои части на Италия), писано е подробно от мен и от други хора.

 

 

Не намерих много описания във форума. може и да не задавам правилното търсене. Моля дай линк.

Връзка към мнение
Преди 1 час, MayaS каза:

Не намерих много описания във форума. може и да не задавам правилното търсене. Моля дай линк.

Прочети от това мнение надолу цък, както и това цък

Връзка към мнение
преди 25 минути , Alexander каза:

Прочети от това мнение надолу цък, както и това цък

Благодаря ти. Второто го бях чела. Проблема е че дори с включени всички застраховки  не попадам на малък депозит, което ми е проблема дори и от твоята фирма. Засега това, което ми прати @Pantelej Putnik излиза с прилични депозити и май ще резервирам. Иначе крайните цени са безумни, но така са всички оферти и нямам избор.

Връзка към мнение
В момента, Alexander каза:

Сменили са сумата за депозитите в моята фирма ли?

Да, поне така аз го видях при търсенето.

Връзка към мнение
преди 40 минути , MayaS каза:

Иначе крайните цени са безумни, но така са всички оферти и нямам избор.

Мая, защо изобщо ви е кола там? Коста Рика е държава с развит туризъм и добра инфраструктура. Сигурен съм, че има автобуси за всяко място, където искаш да отидеш. Разрови се малко и ще се убедиш. Ако пък няма автобус или пък графикът му не ти пасва, може да питаш в хотела за шофьор с кола и те със сигурност ще ти помогнат. Това не е мнение за тази тема, но пък нали си ми другарче - опитвам се да бъда полезен. 🙂

Връзка към мнение
преди 6 минути , Pantelej Putnik каза:

Мая, защо изобщо ви е кола там? Коста Рика е държава с развит туризъм и добра инфраструктура. Сигурен съм, че има автобуси за всяко място, където искаш да отидеш. Разрови се малко и ще се убедиш. Ако пък няма автобус или пък графикът му не ти пасва, може да питаш в хотела за шофьор с кола и те със сигурност ще ти помогнат. Това не е мнение за тази тема, но пък нали си ми другарче - опитвам се да бъда полезен. 🙂

Искрено съм ти благодарна за което. Причините са две, свободата и бързината на придвижване. С обществен транспорт означава да не видим и половината от това, което ни е по програмата. А цените на частни трансфери също са безумни, та се обезсмислят. Но да стига толкоз по темата, че да не спамиме тази. Аз ровейки просто не намерих по-подходяща, даже си мислех да отварям нова и то такава дето да можем да си циклим тези неща за цял свят, не само за Коста Рика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.