Прескочи до съдържание

Бали


temporary

Препоръчани мнения

Ние бяхме в Убуд и гущерите геко се оказаха ,че "викат". Докато разберем, че са те, беше голямо чудене. Навсякъде са, няма спасение.

Има  много "гадини" за нашите представи. 


Не знам има ли денга в Бали, но медикаменти или ваксина няма, единственото спасение е да не те хапят комарите. 

Ние пътувахме от Германия и ни препоръчаха да се пръскаме през цялото време със спрей против комари. Другата препоръка беше бели дрехи, с дълги ръкави(ленени, копринени), комарите бягали от бяло.

Моя препоръка е, плажно мляко на място да се купи и да не се пести. Ние бяхме през март там и мляко от тук, и мога само да  кажа, такова изгаряне не съм имала през живота ми. Слънцето изобщо да не се подценява!


И аз като christuff съм разочарована от танца баронг. Много туристическо е направено, да не говорим, че вътре едва се диша.

Редактирано от БраниB
Връзка към мнение

Ох, не тръгвам със страх от денга. Ще се обливам с репеленти и каквото е писано. Ще взема от тук за начало, но при нужда ще купувам и на място. Комарите много ме хапят, та мерки ще взимам по този въпрос, нямам избор. Има доста туристи в Бали и положението едва ли е толкова трагично. С това нямам главоболия.

Претесняват ме гадините. Не знам дали имам фобия или просто се страхувам от тях, но определено не успявам да контролирам поведението си при възможност за някакъв контакт с тях. Реагирам много емоционално и се страхувам, че може да вдигна на крак целия хотел през нощта преди да се усетя. Знам, че звучи глупаво, но не зависи от желанието ми. Изградих програмата си основно с престой в Убуд и не ми се ще да внасям промени. Едва от няколко дни разбрах за гадините и определено това ме разтревожи. Хотелът ми е разположен до оризови полета и това усложнява нещата допълнително. Поисках стая на горен етаж и задължително вътрешна баня, за да намаля срещите с гадините, но едва ли ще ги елиминирам напълно. Разбрах, че плъзват по тъмно и това май ще ме задържа в хотела вечер, което не ми харесва въобще. Имах други планове.

Изобщо пък не знам как ще реагирам при среща с тези "огромните" гущери дето са с големина на средно голямо куче, не помня как се казват на български. Гледах клипчета с тях, държат се дори малко като домашни любимци, ама не ги ща около мен, особено когато съм сама. Както се казва всеки луд с номера си. Ще го мисля на място, билетите вече са купени, така че искам,не искам ще пътувам до Бали.Пък и си ми беше мечта.

Има много "гадини" за нашите представи.

 

Ние пътувахме от Германия и ни препоръчаха да се пръскаме през цялото време със спрей против комари. Другата препоръка беше бели дрехи, с дълги ръкави(ленени, копринени), комарите бягали от бяло.

Моя препоръка е, плажно мляко на място да се купи и да не се пести.

Моля, те, дай по- точно инфо за гадините, какви са, къде са, кога плъзват и точно до къде стига контакта с тях. В трипадвайзера мисля, че въпросът е преекспониран, ама въображението ми няма граници. Четох дори, че преди да си легнеш в леглото трябва хубаво да го огледаш за змии и скорпиони и това вече ми идва в повече. Ще ми се да ми кажеш, че това са легенди. Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Препоръчвам Pura Gunung Kawi и оризивите полета....

post-1448-0-58665700-1464550757_thumb.jpg

Jatiluwih Rice 

post-1448-0-20001000-1464552648_thumb.jpg

post-1448-0-42872200-1464552840_thumb.jpg

post-1448-0-58657100-1464552901_thumb.jpgawi


Моля, те, дай по- точно инфо за гадините, какви са, къде са, кога плъзват и точно до къде стига контакта с тях. В трипадвайзера мисля, че въпросът е преекспониран, ама въображението ми няма граници. Четох дори, че преди да си легнеш в леглото трябва хубаво да го огледаш за змии и скорпиони и това вече ми идва в повече. Ще ми се да ми кажеш, че това са легенди.

Честно казано и аз се чувствам като теб относно гадините. Но те също се плашат от хората, така че... 

Просто са много звуци, които са непознати. Но всички животни бягат от хората. Просто аз не бях изобщо подготвена, нищо не бях чела по въпроса и за това изненадата беше огромна. Изобщо не му мисли! Въображението може да ти изиграе лоша шега.

Вечер ако се разхождаш по неоживени улици, вземи си фенерче.  Аз се смях на това в пътеводителя, но и в двата хотела имаше фенерче от хотела. 

Всичко ще бъде наред! 

Първият хотел беше тип "Бали" и се чуваше всичко. Да не говорим, че беше до Monkey Forest. И първата нощ, след дългия полет се будихме няколко пъти  от някакво крякане... Сутринта видяхме маймуните, те се разхождат навсякъде и решихме, че са били те. Питахме на другия ден гид-а, той каза - или катеричка или плъх. На мен ми призля. На 2рия ден отивам да си мия зъбите, няма я пастата за зъби(банята беше полуоткрита), а фенистил-а целия надупчен. Така и не разбрахме кой ни е свил пастата.

Всяка нощ се повтаряше това крякане, докато бяхме в някакъв ресторант и там чухме същото крякане, и питахме сервитьора, който ни показа гущера. Аз му казах, че не може да бъде, гущера е 4-5см, а да вика така и сервитьора се смя на глас. Но мисля, че и мойто въображение е по-богато от колкото трябва. :blush:

 

Така че, весело изкарване!  :)

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Изобщо пък не знам как ще реагирам при среща с тези "огромните" гущери дето са с големина на средно голямо куче, не помня как се казват на български. Гледах клипчета с тях, държат се дори малко като домашни любимци, ама не ги ща около мен, особено когато съм сама. Както се казва всеки луд с номера си. Ще го мисля на място, билетите вече са купени, така че искам,не искам ще пътувам до Бали.Пък и си ми беше мечта.

 

Геконите (малките гущери) са изключително полезни - ядат комарите. Ако влезе в стаята ти - не го гони :)

Те нямат клепачи, а облизват очите си за овлажняване. Ако не са заплашени, на светло не мърдат много, и спят. Ако оставиш лампата светната (при затворени прозорци за да не влизат комари) ще завариш гекончето на тавана или стената, където си е било вечерта.

Всъшност добрата профилактика за през нощтта е съвсем проста - стая с климатик.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

ССК, благодаря ти за идеите. Подобна тактика бях намислила и аз. Мисля, че ще се спи на светлина.

Чудех се дали да не се снабдя с някоя от ония машинки, които ги включваш в електрическата мрежа и уж те вардят от гризачи. Твърдят, че прогонват студенокръвните, ама ме е страх да не умъртвя част от фауната. Все пак аз съм им на гости, а повечето хора са се справили с този проблем. А най-вече се надявам да нямам проблем с гадините. Отказах се от балииските вили с естествено проветрение, откритата баня и куп радости, характерните за района. Оставих само местоположението на хотела да е сред оризова плантация, та все пак да имам връзка с Бали.

Но благодаря за идеите.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мили, напълно подкрепям Райни! Хич не си нарушавай удоволствието! :)

И ние си мислехме, че ще е голяма драмата с тези открити покриви и гущери, но за мен къщата ни /хотел/ в Убуд е един от най- хубавите спомени от Бали, а гущерчетата приятната част от екзотиката.

 

post-662-0-27853000-1464607268_thumb.jpg

 

post-662-0-49925000-1464607300_thumb.jpg

Колкото до комарите си носихме гривни против тях от България и нямахме нито едно ухапване, макар хотелът ни да бе до оризови полета...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А да, за комарите аз се пръсках през цялото време, мъжът ми каза-не ме занимавай с глупости т.е. той нищо не правеше по въпроса и в крайна сметка никой не беше ухапан. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, питам тук в темата за Бали:

Понеже следа за билети за самолет Бали-Сингапур току що попаднах на инфо че Сингапур-Бали може да го вземеш с ферибот с едно прекачване. Предполагам че обратното също е валидно Бали-Сингапур.

Има ли някой наясно с този трансфер ?

Редактирано от Mistela
Връзка към мнение

Здравейте, питам тук в темата за Бали:

Понеже следа за билети за самолет Бали-Сингапур току що попаднах на инфо че Сингапур-Бали може да го вземеш с ферибот с едно прекачване. Предполагам че обратното също е валидно Бали-Сингапур.

Има ли някой наясно с този трансфер ?

 

При тези евтини билети на никого няма да е рентабилно да поддържа такава линия. Това е огромно разстояние... 

Връзка към мнение

При тези евтини билети на никого няма да е рентабилно да поддържа такава линия. Това е огромно разстояние...

 

То ясно че е далеч, просто ми попадна тази информация, та за това питах.
Връзка към мнение

Гекотата са такива сладури, че въобще не трябва да се притесняваш за нищо. Само си издават странния звук, който междудругото прави цялата обстановка още по-екзотична и тропическа. Поне за мен де :lol: :lol: . Ако вече това граничи с фобия, може да се сдобиеш с нещо подобно http://www.tmvc.com/wp-content/uploads/2014/03/36080-Duo-Mosquito-Net-Double.jpg. Не знам дали ще има условия да го закачиш някъде на тавана, но пак е опит за спасение :) Успех. :)

Връзка към мнение

А да, за комарите аз се пръсках през цялото време, мъжът ми каза-не ме занимавай с глупости т.е. той нищо не правеше по въпроса и в крайна сметка никой не беше ухапан. 

 

Абе и аз като мъжа ти така казвах, но ме ухапа денги комар и да не разправям каква треска изкарах там :(

Сега се пръскам по два пъти ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абе и аз като мъжа ти така казвах, но ме ухапа денги комар и да не разправям каква треска изкарах там :(

 

Това е много интересно! Моля те, разкажи по-подробно! Мисля, че за всички ще бъде полезно да научат от първа ръка и за симптоматиката, и за общото състояние по време на боледуването, и отделно от това - за медицинската помощ и болничните условия, ако си стигнал дотам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че ухапването стана в Убуд. Седмица след това на остров Лембонган, за където си бяхме резервирали няколко нощувки вдигнах 40 градуса температура, придружена със силна треска и болки по цялото тяло. Не знаех къде се намирам. Жена ми веднага резервира няколко нощувки в Мелия на Нуса Дуа, защото хотела разполага със собствена клиника в него и квалифициран персонал. Всички изследвания ми ги направиха на място в стаята и не ми се наложи да ходя по болници. Цялата олелия трая 3-4 дни, преди да се върна към сравнително нормално състояние и още толкова до пълно оздравяване. И както се казва - "ще ви струва скъпичко, но доволни ще останете" :lol:, та и при мен така... разделих се с хубава сумичка, но се върнах здрав  ;)  Добре, че ухапването не стана в някой от последните дни и да развия болестта в България, че тук кой знае с какво и за какво щяха да ме лекуват, ако примерно не се сетих да им кажа, че седмица преди това съм бил по тропиците. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, направиха ми пълни изследвания. Още си ги пазя някъде из къщи. Тогава бях пропуснал да си направя здравна застраховка. Разчитах на тази от кредитната карта. Застрахователя ме отсвири, като се аргументира, че не покриват разходите точно по този случай. Теглих им една майна, пих една студена вода и така...

Връзка към мнение

Да, направиха ми пълни изследвания. Още си ги пазя някъде из къщи. Тогава бях пропуснал да си направя здравна застраховка. Разчитах на тази от кредитната карта. Застрахователя ме отсвири, като се аргументира, че не покриват разходите точно по този случай. Теглих им една майна, пих една студена вода и така...

Какво означава "точно по този случай?" - нали е заболяване по време на пътуване? То, за застраховател, като трябва да плати нещо, все не е  точният случай, с такова впечатление оставам. Извини ме, но дали все пак ще ти е удобно да кажеш около каква сума струваше лечението?Ако не ти удобно, не казвай. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Около 800 евро струваше лечението. Събитието - преди 4 години.

10-на дни след като представих документите за направените разходи към застрахователя, получих отговор, че в моя случай не се полага обезщетение. Смятах да подавам възражение, но не намерих време и нерви, а от банката само вдигнаха рамене. Само още веднъж съм имал проблеми със застраховател преди това и пак беше същият. За откраднат автомобил чаках година и половина, т.е. 6 месеца повече от крайния срок да си получа парите.

Тогава още нямаше магеланци, към които да се обърна за съвет. :(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Колкото до комарите си носихме гривни против тях от България и нямахме нито едно ухапване, макар хотелът ни да бе до оризови полета...

Може ли инфо за тия гривни?

Че бая челяд ще водя натам зимъска:)

Връзка към мнение
ЛетящияБалканец

В Бали няма нужда да търсиш шофьор, шофьорът ще те намери тебе. Седят по няколко до всеки хотел и на всеки ъгъл. Спазаряваш цената, ако не стане с първия, продължаваш... Ако не си доволен от наетия шофьор, не се жениш за него - на другия ден спазаряваш друг и това е. Цените преди 2 месеца бяха - офертите за ден започват от 600К и нагоре, на 500К всички са доволни, на 400К се мръщят, но може да се намери някой, за 300К никой не се навива.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте,

Предстои ни пътуване до Бали, моля ви за координати на шофьор .

Ние от този останахме много доволни.38 долара на ден иска.Това включва колата,гориво,него(добър е и за гид),паркинг и вода.Плащаш платения път,но не е скъпо и входниите такси.Отговаря много бързо.Може да ти помогне и с маршрутите ,ако не сте наясно.

Името на шофьора във Facebook е Nyoman Budayasa.Страничката му е тук https://www.facebook.com/BudasBaliTour/?fref=ts

budayasa_nyoman@yahoo.co.id

phone number and what,s app : 082145710559

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.