Прескочи до съдържание

Accomodation в Рим


Nivea

Препоръчани мнения

Така билетите са купени. летим на 02.03  и обратно на 08.03.  Сега предстои избора на място за нощуване.

 

Моля за препоръки. Чета че Траставере е хубаво място. Нали там препоръчвате за вечеря. Нека мястото е близо до ресторантчетата.

Разбира се и други райони може, стига да са хубави.

 

2ма възрастни и 1 дете.

 

Хубаво е да сме близо до градски транспорт.

Ако някой е отсядъл наскоро , моля за препоръки.

 

Не съм резервирала друго освен хотели досега и малко ми е притеснено как ще спя в нечии апартамент.

 

Вие сте :)

 

 

Връзка към коментар

Ами може да започнеш с ориентировъчния бюджет на вечер. Аз препоръчах апатамент в другата тема, защото като цяло за семейство с дете сигурно ще е по-просторно на подобна, че и по-ниска цена. Повечко време сте там, така че дори може и да си готвите понякога...ако това все пак ви влече. 

 

Ама започни с бюджета :)

Връзка към коментар

Няма да си готвим категорично. Това че готвя всеки ден у дома ми стига. Благодаря. :)

 

Ами нямам идея каква е нормална цена за Рим. Искам да е чисто и комфортно. Не мога да си представя че ще попаднем в мизерия, мръсно, счупено.

 

не търся и лукс. просто да е чисто и комфортно. близо до транспорт и на хубаво място.

Връзка към коментар

Много грубо, понеже опита ми в Рим е минимален, но нещо такова: https://www.airbnb.com/rooms/855912?checkin=03%2F02%2F2016&checkout=03%2F08%2F2016&guests=3&s=qpnag-oL

 

Мисля, че мястото е ок, но се води 10 мин от метро, което сигурно наближава километър... 

Връзка към коментар

Чета че Траставере е хубаво място. Нали там препоръчвате за вечеря. Нека мястото е близо до ресторантчетата.

 

Така е, много е хубаво в Трастевере. Щом като държиш на транспорта, гледай да е в близост до Viale di Trastevere. За ресторантчетата съм леко резервиран. Атмосферата е много приятна вечерно време, но подбери внимателно заведенията. Това е Рим и има голямо разнообразие.

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар

Ами Рим е скъп откъм хотели и то доста. Това което Георги е дал е перфектно като цена/локация и тоя рейтинг едва ли е напразен.

Предвиди бюджет от тия 60 евро на вечер за нещо сносно от arbnb.

За добър хотел ще е повечко. Да кажем от 80 до 1500/2000 евро на нощ , но като не казваш бюджет може само да гадаем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А колко сигурен е този сайт?

 

Ако не си го чувала може би да се запознаеш с тази тема: http://magelanci.com/topic/2286-airbnb-%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BD/

 

Доста четене е, но сигурно ще си заслужава :)

Връзка към коментар

Така, датата на тръгване наближава, а ние още нямаме избрано място за нощувка.

 

Решихме че е може би по добре да потърсим място с по ниска цена за отсядане а разликата да обърнем в сладоледи и особено бири :) в Трастевере.

 

Ама не знам как да търся. Не мога да се ориентирам. Много четох във форума. По вечето казвате че се ходи много в Рим и не се ползва градски транспорт, но има  и такива  които казват че Рома пас е много удобен и че си ползват транспорт.. Имайки в предвид че сме с дете (8 г) дали не е по удобно да ползваме градски транспорт? В такъв случай ще имаме карти и може би е все тази къде ще е апартамента, стига да е много близко до спирка на автобус/метро. Тогава ако не е в центъра, цената му ще е по ниска. Правилно ли разсъжавам?

 

Какво мислите?

Връзка към коментар

Къде мога да намеря систематизирано  резюмирано инфо за всяка от забележителностите. Да, знам че има няколко тома изписани. Но честно нямам много време за четене, а ми се иска да обогатим максимално детето с това пътуване.

Връзка към коментар

...

Решихме че е може би по добре да потърсим място с по ниска цена за отсядане а разликата да обърнем в сладоледи и особено бири :) в Трастевере.

....

Какво мислите?

Ниската цена далеч от центъра си има причина. Транспорта дори да е удобен отнема време.

Сравнително евтини нощувки близо до центъра има около централната им гата Тermini.

От там сме обикаляли и градски транспорт позвахме само до Ватикана и то за да стигнем по-рано на опашката.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Къде мога да намеря систематизирано  резюмирано инфо за всяка от забележителностите. 

 

Официален сайт . Никога не съм гледал в него, но може и да е приличен. Възможно е да има пропуски.

 

За всяка от забележителностите най-пълен списък може да получиш тук. Но има повтарящи се и пак може да е непълен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами по-добре стойте си вкъщи ,четете книжки на детето -хем то ще се обогатява ,хем вие . Пък по нататък като поотрасне то и на вас като ви се изясни ,какво всъщост желаете -тогава тръгвайте .

Иначе така -на час по лъжичка ;пък и казвате ,че не се ориентирате ( а сте купили билети )  . Тегаво е .

 

_________

и после :

как сте посетили Ватикан-а ,без да сте ходили в Рим

Връзка към коментар

Ами по-добре стойте си вкъщи ,четете книжки на детето -хем то ще се обогатява ,хем вие . Пък по нататък като поотрасне то и на вас като ви се изясни ,какво всъщост желаете -тогава тръгвайте .

Иначе така -на час по лъжичка ;пък и казвате ,че не се ориентирате ( а сте купили билети )  . Тегаво е .

 

_________

и после :

как сте посетили Ватикан-а ,без да сте ходили в Рим

Преди време този коментар шеще наистина да ме подразни. Сега искрено ме разсмя.

 

Когато аз не искам/мога да помогна на някой просто го подминавам, но хората са различни...:)

Връзка към коментар

Ниската цена далеч от центъра си има причина. Транспорта дори да е удобен отнема време.

Сравнително евтини нощувки близо до центъра има около централната им гата Тermini.

От там сме обикаляли и градски транспорт позвахме само до Ватикана и то за да стигнем по-рано на опашката.

Така е...четох че Термини район не бил особен сейф обаче.

Връзка към коментар

И препоръчвам това местенце: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187791-d3320814-Reviews-Rome_River_Inn-Rome_Lazio.html

 

Иначе съм спала и точно до гарата, цигания е, но не съм се чувствала застрашена в нито един момент, там бяхме в апартаментче през airbnb.com и квартирата беше повече от перфектна. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние също сме спали на около 10 мин до гара Термини,не съм се чувствала застрашена.Беше апартамент и беше евтино.Близо до метрото.Страхотна пекарна наблизо,която вечер се превръщаше с романтичен малък за питие" ресторант" с жива улична музика,парк за любителите като мен на сутрешна разходка,въобще много италианско.Какво по- авантюристично от намирането на апартамент в Италия.Най-запомнящите се места за нощувка съм имала там. :) Гмуркай се смело.Без да ти пука много,много.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-образно гледай на района около Термини , като на този между джамията , Мария Луиза и Лъвов мост.

Дали е опасно ...в общия случай не , не се закачат. Лично съм виждал как обраха наивен турист , но това може навсякъде да се случи. Неприятно , че е мръсничко , мирише на урина и се събират на тълпи емигрантските общности , предимно африканци и от арабския контингент.

Това обаче около гарата , малко в страни особено посока център става много по-приятно.

Връзка към коментар

Среща се като отзиви via Marsala да бъде избягвана за спане.

 

От друга страна в близост до Термини има доста забележителности. Например един от 13-те обелиска на Рим е диагонално на гарата. Пак на гаровия площад е дворецът Масимо със страхотна колекция. Отсреща са термите на Диоклециан. Има и още, така че половин ден само около гарата си отива. 

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.