Прескочи до съдържание

Идеи за една седмица във Великобритания


Цвете

Препоръчани мнения

За разсеяни ... като мен, чуден си е Ойстера. :)

Вкарваш пари - харчиш ги и пак вкарваш и т.н.

 

При пътуването с автобус в Лондон няма зониране.

 

Ако сте за повече от 4-5 дни е по-добре да си вземете 7-дневна карта от железниците - за нея ще ви е необходима снимка.

С нея можете да се възползвате от офертите 2 в 1.

Връзка към мнение

За разсеяни ... като мен, чуден си е Ойстера. :)

Вкарваш пари - харчиш ги и пак вкарваш и т.н.

 

При пътуването с автобус в Лондон няма зониране.

 

Ако сте за повече от 4-5 дни е по-добре да си вземете 7-дневна карта от железниците - за нея ще ви е необходима снимка.

С нея можете да се възползвате от офертите 2 в 1.

 

Ние ще бъде за около 3 дни и половина. Полезно е уточнението за автобусите. Ойстера се ползва за всички линии на метрото, за всички автобусни линии и за железницата ли?

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

Здравей :) Няма начин да бъда преди вас и да го проверя, защото заминавам този петък в Азия и се връщам на 4-ти април...

 

 

Rainy, Приятно пътуване из Азия, и попътен вятър! Благодаря за съветите. Имам един въпрос към всички, които са се качвали на Лондонското Око: до колкото разбирам, има няколко вида билети с различни цени, като при някои, по-скъпите има възможност да се качиш на Окото без да чакаш. Това така ли е?

Връзка към мнение

Rainy, Приятно пътуване из Азия, и попътен вятър! Благодаря за съветите. Имам един въпрос към всички, които са се качвали на Лондонското Око: до колкото разбирам, има няколко вида билети с различни цени, като при някои, по-скъпите има възможност да се качиш на Окото без да чакаш. Това така ли е?

 

Благодаря! :)

 

Виж тези комбинирани билети...

 

http://www.365tickets.co.uk/london-eye-combo-tickets

 

Fast Track просто струва доста скъпо, без да ти носи велики ползи - освен че не чакаш де :) Ето виж...

 

https://www.londoneye.com/tickets-and-prices/fast-track-tickets/

Връзка към мнение

Благодаря! :)

 

Виж тези комбинирани билети...

 

 

Rainy, кога ще се приготвиш за азиатското пътуване, като ми отговаряш така любезно...А комбинираните билети, например Окото и разходка по Темза, имат ли бърз достъп на Окото?

Връзка към мнение

Rainy, кога ще се приготвиш за азиатското пътуване, като ми отговаряш така любезно...А комбинираните билети, например Окото и разходка по Темза, имат ли бърз достъп на Окото?

 

:lol: Още съм на работа. Уж го приготвих снощи багажа и почти директно се изстрелвам на Хийтроу :lol: Така че крада от работното време за отговори... хаха... А на мен как ми отговарят любезно всички :), ама аз и без това пак бих го правила.

 

Всъщност, моето работно време е денонощно заради часовата разлика на проектите ми в Япония, Австралия и САЩ - непрекъснато работя и от в къщи, така че кражба е закачлива самоирония, така че по-скоро то краде от мен :)

 

Не, комбинираните билети нямат такъв достъп. Те спестяват пари. Няма как да е евтино и бързо. За каквото и да е. Едно от двете :)

Връзка към мнение

Rainy , малко на посоки кликвам върху бутона, харесвам, не харесвам. Всичко харесвам, написано от теб и от всички магеланци. Ако се е получила грешка, извени ме.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, бихте ли ми помогнали с купуването на билети от сайта, http://www.365tickets.co.uk/london-eye-combo-tickets?utm_source=afut&utm_medium=cpa&adnetwork=af

Искам да закупя билети за посещение на Лондонското око + катедралата Сейнт Пол за 5 април, обаче не успявам, да завърша плащането. Знаете ли защо? Дните от месец април са активни на календара, но не става. Може би има някаква тънкост. Ако някой е свободен и има време, моля за помощ.

Връзка към мнение

При мен - избирам без проблем 05.04 за Окото. При въвеждане на дата от месец април за Сейнт Пол се появява съобщение "Sorry no ticket options are available for this attraction at the moment." При дата до края март съобщението липсва. Мога само да предположа, че резервациите за следващия месец за втория обект не са все още активни. Вероятно ще са достъпни от 01.04.

Връзка към мнение

Благодаря за отговорите, и аз такива съмнения имах. Ще опитам пак. margarettod.

dikrasteva и за двете забележителности ли става при избор за месец април - Окото + катедралата Сейнт Пол?

Не мога да разбера и друго - резервациите имат ли фиксиран час и аз ли трябва да си го избера? За Окото знам, че има големи опашки. А за Мадам Тюсо, Сейнт Пол и крепостта също ли? Който е посещавал горните забележителности, може ли да каже по колко време е необходимо за да се разгледа подробно. Ограничени сме във времето.

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

Със сигурност това е официлния сайт. Виж за стълбите...

 

https://www.stpauls.co.uk/history-collections/history/explore-the-cathedral/climb-the-dome

 

Аз не съм се катерила до горе, била съм на неделна служба само, а тогава галериите са затворени, но изобщо не ми се вярва да се затрудните. Ще си почивате по етажите на различните галерии :) 

 

Тhe Whispering Gallery - Climb 259 steps up the dome.

The Stone Gallery - stands at 173 ft (53.4 metres) = 378 steps. 

The Golden Gallery = 280ft (85.4 metres) = 528 steps 

 

Покрай теб ще хвана влака да се разходя до нея идния месец...

Аз съм се качвала и на трите и нямам спомен да е било голям зор, може би защото има и почивки, в Тhe Whispering Gallery мисля че и се сядаше... входните такси са включени в Лондон пас-а

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Rainy, имам още много въпроси свързани с Лондон, като:

1. Коя улица или място в Лондон е еквивалентно на Пето авеню в Ню Йорк или Гинза в Токио?

 

Може да се каже, че това е Oxford street. Препоръчвам ти маршрут от три преливащи се една в друга улици: Oxford Street, Regent Street, Strand. Първите две бих определила за гезмето на Лондон :) Ако отсядате до Marble Arch, вземете автобус No23 (посока Liverpool Station), седнете на втория етаж най-отпред и се насладете на размазващата обиколка по тези три улици. Ще минете през хипер центъра на Лондон – всички театри, площади... Слезте на St. Paul Cathedral, потопете се в нея – или само около нея, минете пеша през Millennium Bridge, минете покрай театъра на Шекспир, по The Thames Path се разходете до Tower Bridge, пресечете го и вземете автобус No15 от спирка Monument. Слезте на Скуеър/Charring Cross и минете – вече пеша – Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Regent Street и Oxford Street.

Между Трафалгар Скуеър и Пикадили е Сохо и China town. По пътя - Regent Street и Oxford Street - има милион малки улички, в които да се напъхате.

:)

 

2. Има ли туристически посещения в Роял Албърт Хол, как и къде да видя това. Мечтая и за посещение на постановка там, но дали ще ни е възможно...

 

Има – можете. Различни опции и турове.

http://www.royalalberthall.com/tickets/tours-and-exhibitions/grand-tour/

С билети за представления – просто трябва да знаете датите си и да следите за възможности.

 

3. Как може да се посети небостъргача на лондонското «Сити», който местните наричат Gherkin („краставица”)? Интересуваме се от известни световни строежи, и в тази връзка искаме да посетим такива в Лондон и от вътре.

 

Не можете... Само веднъж годишно има посещения.

http://www.viewlondon.co.uk/whatson/open-house-at-the-gherkin-article-12677.html

 

Но пък можете да посетите The Shard…

http://www.the-shard.com/

 

4. Кои забележителности са с вход свободен? Кои три забележителности задължително трябва да посетим, независимо от стойността на билетите за вход.

 

Free (малка селекция)

 

- Borough Market

- British Museum

- Houses of Parliament - The Palace of Westminster, home of 'Big Ben' (or Clock Tower), is a neo-Gothic wonder from the mid-19th century. And it's full of houses: namely the House of Commons and the House of Lords. Reserve ahead to watch antics during Parliament sessions.

- National Gallery

- National Maritime Museum - Greenwich's best attraction

- National Portrait Gallery

- Natural History Museum

- Science Museum

- Tate Britain

- Tate Modern

- Temple Church

- Victoria & Albert Museum

 

Задължителни от платените – много специфично... И други магеланци са ти дали мнения. Аз лично не бих пропуснала катедралата St. Paul. В неделя има безплатни посещения – такива изключителни меси съм слушала там... Трябва точно да се провери.

 

Sunday Services

08.00 Holy Communion

10.15 Mattins

11.30 Sung Eucharist

15.15 Evensong

18.00 Evening Service

 

5. Удачно ли е за посещение на Уиндзорски замък, през първата половина на април? Ще се усети ли красотата, с която са известни дворците? Как е най-удобно да се отиде до Уиндзорски замък с обществен транспорт. За сега изборът на хотел, клони някъде около Мраморната Арка. Какви са възможностите от там?

 

Англия е непрекъснато зелена... Но да, и тогава ще има цветност. С по-малки кошници :)

 

Градски транспорт – с влак от Paddington. Събота и неделя е по-евтино (off-peak). Като разберете адреса си, ще ти дам точен маршрут.

 

Въпросите станаха много, моля извинете ме.

 

Няма проблем :)

 

по т.2 Има нещо като тур в Роял Алберт хол, и това беше включено в Лондон пас-а, ако има концерт в момента тур-а е невъзможен.. ние като отидохме на място се оказа точно така, ноооо имаше музикален фестивал и имаше концерти по цял, ден един след друг, та си купихме билети за класически концерт, на някаква супер ниска цена от порядъка на 7-8 GBP, правостоящи, в най-високата галерия, звука наистина е УНИКАЛЕН, дори от това смотано място..

Съветът ми е, като се разхождате в района, влезте вътре в сградата при билетния център, намалението беше обявено, на лист хартия до касите, не зная дали е било обявявано в интернет... може да извадите късмет като нас

Редактирано от gini
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не мога да разбера и друго - резервациите имат ли фиксиран час и аз ли трябва да си го избера? За Окото знам, че има големи опашки. А за Мадам Тюсо, Сейнт Пол и крепостта също ли? Който е посещавал горните забележителности, може ли да каже по колко време е необходимо за да се разгледа подробно. Ограничени сме във времето.

 

 

По мои спомени, за билетите нямаше фиксиран час (преди 4-5 години), а и двете "забележителности" - London Eye и музеят на мадам Тюсо не си струват времето и сумите. Но... разни предпочитания. На "окото" трябва да отделиш поне час, а за "мадам Тюсо" - зависи от интереса и конкретната експозиция, че доколкото имам спомен - тя се актуализира периодично. Ние навремето "загубихме" около 3 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите! Lyubina, ние имаме нещо като традиция с т.н. виенски колела.  А и аз почти всеки ден гледам по ТV репортажите от там по една телевизия. И всеки път си казвам - че искам и аз да съм там. После ще следва Сингапурското колело.

Връзка към мнение

Определено няма час с комбо билета. Дори отиваш с разпечатката на касата да ти дадат истински билет. Така, че има чакане, особено за Окото. Иначе като се качиш оборота е 30 мин  и слизаш. По отношение на Тауъра, ако нямаш достатъчно време-просто не ходи. Мен там ми харесва много -2 пъти съм влизала, като първия много бързахме /1 час/ и почти нищо не видяхме.

За Сейнт Пол, сигурно знаеш, че неделя е безплатно, но е за поклонници. Може да се влезе, но не те гледат с добро.

Мадам Тюсо е забавно , но ако си ходила в друг /в друг град/ не си струва. Ако разполагаш с 2 дни, моят избор би бил различен от него

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Катя мравката

Здравейте, на 11 юни се празнувал рождения ден на кралицата, не че тя ме е поканила, но имало някакъв парад с коне по случая - trooping the colors, дали си заслужава да се ходи да се види от улицата. Благодаря предварително за мнението Ви 

Връзка към мнение

Като знам за смяната на караула пред Бъкингамския дворец какво стълпотворение е, не бих си причинила присъствие по време на този парад.

Но пък всеки има предпочитания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите! Lyubina, ние имаме нещо като традиция с т.н. виенски колела.  А и аз почти всеки ден гледам по ТV репортажите от там по една телевизия. И всеки път си казвам - че искам и аз да съм там. После ще следва Сингапурското колело.

 

Препоръчвам ти и колелото в Йокохама. Залягах от ужас по едно време - щото то не е защитено като Лондонското и усещанията са като на най-старите виенски колела, ама в доста по-колосален размер  :lol:

Връзка към мнение

Rainy, вече сме били в Япония, едва ли ще ни се случи отново тази дестинация. Рано съм се родила, тогава когато децата ходеха на почивка с родителите от техните предприятията. Така съм ходила до Кранево, Бяла и Вършец. И всички ученици учехме френски, учили не доучили. И много ме е яд на този факт, да бях се родила поне с 30 г. по-късно.  Но в Токио не пропуснахме да се возим на колелото до Тойота център. Също е впечатляващо, бяхме в изцяло стъклена кабинка, много снимки си направихме и често си го припомняме.

Връзка към мнение

А ние вече бяхме и в Лондон, благодаря на всички, които усърдно и светкавично ми отговаряха на питанията. Качихме се на Лондонското око, разгледахме музеят Мадам Тюсо, и Катедралата Сейнт Пол. Минахме по най-значимите мостове, стояхме на опашка за около 1,5 часа пред Историческият музей под дъжда, за което не съжалихме и за миг. Разгледахме Националната галерия, Разгледахме най-значимите площади - Пред Двореца, Трафалгард, Конан, Намерихме и мястото където се съхранява осторожно Лондонския камък, без който Лондон щял да загине. Но не го видяхме. Стъклото, който го пази от посегателства е толко тъмно и дебело, че камъкът не се вижда или поне ние не го видяхме. Посетихме Бар Котвата - и мога да кажа само едно: Не е за пропускане. Видяхме театъра на Шекспир и зала Албърт хол. Разхождахме се на воля в Хайд парк и съседния на него. А какво возене падна с двуетажните автобуси, на втория етаж и най-отпред, овътряхме ги порядъчно. Добихме впечатления и от този мегаполис. Създадохме си много спомени.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Интересна оферта с корабче по Темза за 22 паунда.

2 for 1 Thames Cruise 3 Day Rover Pass Special Offer

 

https://www.buyagift.co.uk/days-out/2-for-1-thames-cruise-3-day-rover-pass-special-offer-br-11845764.aspx?cm_mmc=Affiliates-_-47868-_-HotUKDeals-_-1&utm_source=Affiliate&utm_medium=47868&utm_campaign=HotUKDeals&awc=273_1464849758_00554dd32783f82d1c9890d0207452cb#product_tabs3

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.