Прескочи до съдържание

Идеи за една седмица във Великобритания


Цвете

Препоръчани мнения

Периода е 15 - 23 юни. Търся идеи за комбиниране на Лондон с още някой град. Ще бъдем две жени -  на среща от различни места на света.  :)  Лондон за 4 дни и после още 3 или 4 на друго място ни се иска. Благодаря!

Връзка към мнение

И двете не сме били в тази страна. Искаме да видим "най-важните" неща в Лондон. Мислехме, че можем примирно до Единбург с някой евтин полет да отидем, но не съм наясно дали ще се получи добре. Може би по-близо до Лондон ще е по-разумно обаче. Знам ли.За това търся идеи.

Редактирано от clete
Връзка към мнение

Оксфорд/Кембридж - Стратфорд ъпон Ейвън - Уорик смятам, че е добър маршрут :) Кембридж остава леко встрани, другите се комбинират много лесно.

 

Прегледах и другите теми, за да не повтарям, адски ме впечатлиха снимките от Девън и Корнуол - места, които не съм виждала. Също изглежда хубава посока за лятото.

 

Но щом не сте били в Лондон, и всичките 7 дни да прекарате там (с някоя дневна екскурзия най-много) - няма да ви дойде в повече :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи... Въпрос – ще ползвате ли кола? И сега идеите (някои, на прима виста):

 

1. Cambridge – база Лондон – има евтини автобусни билети от Виктория. Това е любимият ми град в Кралството, с петнайсет ръце препоръчвам...

 

2. Canterbury – база Лондон –  очарователен! – само трябва да се разровя за автобуси билети, защото съм ходила само с влак, а той е потресаващо скъп.

 

3. Stratford upon Avon Warwick) – база Лондон – прекрасен е Стратфорт! - и може да се комбинира с Уоруик (не съм била), само трябва да се прецизират часовете за автобуса

 

П.С. Предложението за комбинация с Оксфорд е приемливо от гледна точка на посоката за пътуване, но той си изисква отделен ден.

 

4. Bath, комбиниран с Уиндзор, и историческите камъни база Лондон – много известна еднодневна екскурзия.

 

Ако преместите базата:

 

5. Cornwall (препоръчано от Параход) много красиво място – и много скъпо, но без кола ще е само г*з път да види. С кола си заслужава обмислянето отвсякъде.

 

6. Edinburg (ваше желание) – четири дни си е една реалност (има и нощни влакове), но аз бих го оставила за друг път – бих се концентрирала върху Южна Англия. Обаче е напълно реална опция.

 

Ако малко преобърнете програмата си – разбъркате Лондон с провинцията като дни – и изберете хотели с free cancellation, и ако съм свободна през уикенда на 15 и 16 юли -  засега нямам нищо планирано и няма да пътувам лятото в чужбина, но все пак всичко се случва, затова се извинявам за условията, мога да ви разходя поне един ден с колата из английската западна провинция :)

 

https://www.google.co.uk/search?q=best+english+villages&safe=strict&espv=2&biw=1313&bih=473&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_lZ_ij_rKAhVDYpoKHc1iApcQ_AUIBigB

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

В случай, че изберете Кеймбридж, бях споделил малко информация относно града тук: http://magelanci.com/topic/4743-9-%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/#entry98331

 

Ще се радвам също така да помагам с информация, ако имате конкретни въпроси.

 

Относно транспорта от Лондон до Кеймбридж, аз лично бих препоръчал влак пред автобус. Цената е по-висока, но комфорта за мен е несравним. 

 

Влакове има от King's Cross и от Liverpool Street station, като са на много чести интервали. Тези от Liverpool Street station пътуват малко повече и обикновено са по-евтини. Най-бързият влак е около 50 минути (без междинни спирания), но повечето са около час. 

 

Кеймбридж през юни е очарователен и вярвам, че ще ви хареса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Rainy, идеята за кола я има, още повече, че сестра ми си кара наобратно от 20 години. Така, че трябва да измислим къде ще ходим, за да решим с какво. А пък за уикендна разходка с теб - супер!

Благодаря на всички, ще поразгледам, за да се ориентирам.

А вие разказвайте още :) , моля!     

Връзка към мнение

Въпреки че нямам претенции да познавам добре английската провинция, подкрепям с четири ръце Rainy за всичко, което е казала, като човек с опит и впечатления от първа ръка.

 

За толкова време, мисля че Кембридж, Оксфорд и Кентърбъри са добри предложения за екскурзии с база Лондон.

 

Като допълнение бих предложила (ако си падате по дворци и замъци) да отделите един ден на някои от околните замъци, особено ако имате кола на разположение: Blenham Palace - близо до Оксфорд и в непосредствена близост до Удсток (Woodstock), Warwick Castle, Windsor....

 

 

Ей такива ... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Rainy, идеята за кола я има, още повече, че сестра ми си кара наобратно от 20 години. Така, че трябва да измислим къде ще ходим, за да решим с какво...

 

Ако можете да си позволите кола - чисто психологически - можете да изкарате великолепна ваканция.

 

Още един въпрос, за да си обобщя предложението. Кажи ми, ако обичаш, кога си заминавате двете със сестра ти. Дай ми точни дни и часове, а ако не можеш, поне намерения - и от кое летище (може да са различни летища, просто ми трябва графика ви). :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ма няма график още! Днес го решихме и нямаме ни билети ни нищо. :lol:  Тя може да тръгне на 15.06 и да е в Лондон на 16 сутринта(защото е пъблик холидей некъв), предполагам на Хитроу. А аз не знам до къде ще летя. Надявам се тези дни да го измислим, пък и билети да напазаруваме. Мноооого ти благодаря за съпричастността! И ще те тормозя, да знаеш!

Редактирано от clete
Връзка към мнение

Ма няма график още! Днес го решихме и нямаме ни билети ни нищо. :lol:  Тя може да тръгне на 15.06 и да е в Лондон на 16 сутринта(защото е пъблик холидей некъв), предполагам на Хитроу. А аз не знам до къде ще летя. Надявам се тези дни да го измислим, пък и билети да напазаруваме. Мноооого ти благодаря за съпричастността! И ще те тормозя, да знаеш!

 

Ясно :) Ще се опитам да ти дам разни интересни идеи... С кола възможностите са огромни.

Връзка към мнение

Цвети, ето какво имам предвид - 

 

Една идея: 

 

15 – 18 юни – отарашвате Лондон

 

19 юни – RENT-A-CAR – взимате я от Хийтроу и отпрашвате посока запад

 

1 ден: Уиндзор – Оксфорд

 

https://www.google.co.uk/search?q=windsor+village&safe=strict&espv=2&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj2n_uX3_rKAhVDVBQKHRN4AfoQ_AUICCgD#safe=strict&tbm=isch&q=oxford

 

след това на изток посока Cotswold

 

19 вечерта: Оставате в Bibury. Ще е толкова цветно през юни... :)

 

https://www.google.co.uk/search?q=Bibury&safe=strict&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiAxMrA3vrKAhVItRQKHVtODhYQ_AUICCgC&biw=1366&bih=667

 

20 юни: посока юг – минавате през Castle Combe, Wiltshire

 

https://www.google.co.uk/search?q=Castle+Combe&safe=strict&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwijnL7V3vrKAhXD6RQKHdcoBT4Q_AUICCgC&biw=1366&bih=667

 

и още няколко прелести. 20-ти вечерта оставате да спите в Bath :)

 

https://www.google.co.uk/search?q=bath&safe=strict&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwik597L3_rKAhVKbhQKHej8AYsQ_AUICCgC&biw=1366&bih=667

 

21 юни – посока юг - минавате през Devon. Ще видите - като идея само – Lustleigh

 

https://www.google.co.uk/search?q=Lustleigh&safe=strict&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiY7K7x3_rKAhVGRBQKHQpaAQcQ_AUICCgC&biw=1366&bih=667

 

И отсядате в Cornwall – например Polperro

 

22 юни – Cornwall

 

https://www.google.co.uk/search?q=best+villages+in+cornwall&safe=strict&espv=2&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiHx4LR4PrKAhVGPRQKHSkEC_oQ_AUIBygC

 

23 юни – в зависимост от полета се мотаете се посока Лондон, доставяте колата на Хийтроу и се мятате по различните полети

 

А може и само в Cotswold и Devon да се завъртите...  Само идеи подххвърлям :)

Връзка към мнение

Rainy, и аз искам помощ, моля! Началото на април ще бъдем в Лондон, така на разходка само, може ли повече подробности около т.4 от по-горният пост. Къде да  резервирам екскурзията? През месец април - първата седмица, градините и парковете ще бъдат ли раззеленени и красиви? Също така ме интересува и екскурзия до Гринуич. Кое да избера?

 

 

 

4. Bath, комбиниран с Уиндзор, и историческите камъни база Лондон – много известна еднодневна екскурзия.

 

 

Връзка към мнение

Rainy, и аз искам помощ, моля! Началото на април ще бъдем в Лондон, така на разходка само, може ли повече подробности около т.4 от по-горният пост. Къде да  резервирам екскурзията? През месец април - първата седмица, градините и парковете ще бъдат ли раззеленени и красиви? Също така ме интересува и екскурзия до Гринуич. Кое да избера?

 

Избери и ДВЕТЕ :) Стига само цената да ти хареса за еднодневната екскурзия...

 

1.    Гринуич и около Гринуич – използваш градски транспорт. Половин ден е повече от достатъчно, като ти препоръчвам да използвате водният автобус по Темза – много е приятно... Любимо място в Лондон.

2.    WINDSOR CASTLE, STONEHENGE AND BATH – трябва ви един цял ден.

 

Ето ти една идея:

 

http://www.premiumtours.co.uk/tours/tour/windsor-castle-stonehenge-and-bath-with-entrance.id321.html

 

Цената не е никак ниска, но в нея са включени всички входове (които не са никак малко). С градски транспорт няма да ви е нито по-евтино, но и като време няма да сколасате.

С кола под наем цената стои много по-надолу – особено ако сте повече хора, но за кола под наем има много стопери (най-вече психологически).

Можеш да пуснеш търсачка за подобни екскузии – задаваш WINDSOR CASTLE, STONEHENGE AND BATH trip (повечето са на сходни цени със сходни опции).

 

В началото на Април започва засаждане на цветята. Пълна цветност е след месец Май... Ще бъде обаче достатъчно зелено, уверявам те – дори и сега е зелено :) А от Гринуич се открива една от най-прекрасните гледки, които съм наблюдавала в живота си – само да е поне малко слънчево.

 

Ако имаш още въпроси, питай :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Rainy, имам още много въпроси свързани с Лондон, като:

1. Коя улица или място в Лондон е еквивалентно на Пето авеню в Ню Йорк или Гинза в Токио?

2. Има ли туристически посещения в Роял Албърт Хол, как и къде да видя това. Мечтая и за посещение на постановка там, но дали ще ни е възможно...

3. Как може да се посети небостъргача на лондонското «Сити», който местните наричат Gherkin („краставица”)? Интересуваме се от известни световни строежи, и в тази връзка искаме да посетим такива в Лондон и от вътре.

4. Кои забележителности са с вход свободен? Кои три забележителности задължително трябва да посетим, независимо от стойността на билетите за вход.

5. Удачно ли е за посещение на Уиндзорски замък, през първата половина на април? Ще се усети ли красотата, с която са известни дворците? Как е най-удобно да се отиде до Уиндзорски замък с обществен транспорт. За сега изборът на хотел, клони някъде около Мраморната Арка. Какви са възможностите от там?

Въпросите станаха много, моля извинете ме.

Връзка към мнение

Безплатни са Британския музей, Natural history museum, нац. портретна галерия, Тейт, Тейт модърн май също беше безплатен...

Обикновено допълнителните (временните) изложби се плащат.

Корнишона май не може да се посети, но The Shard може, а той е по-висок.

Връзка към мнение

Tate modern и той, да

ето списък http://www.timeout.com/london/museums/free-museums-in-london

 

не знам какво има на Пето авеню, но може би улицата, която се търси в Лондон е Оксфорд Стрийт. 

Редактирано от bad kid
Връзка към мнение

Музеят "Виктория и Албърт" също е със свободен достъп. Горещо го препоръчвам! Също така може да се остави багаж(голям салонен за Wizz) на съхранение, например в деня за обратния полет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Що се отнася до еднодневни екскурзии - с две ръце гласувам за:

 

1) Уиндзор - замъкът е най-забележителният, който съм посещавал досега, дори Версай не ме впечатли колкото Уиндзор;

 

2) Родното градче на Шекспир - на няколко пъти са го споменали (Stratford-upon-Avon). Когато посетих Англия за пръв път преди 6,5 г. моя приятелка беше ходила вече и искаше да ме заведе, но стана така, че бяхме избрали неделя и понеже не проверихме разписанието на влаковете предварително се оказа, че трябва да чакаме 2 часа и така щеше да ни отиде половината ден, затова се отказахме от идеята. Дадохме "обет" да отидем някой ден понеже аз бях много разочарован :) Оттогава бяхме няколко пъти в Англия, но не отидохме нито веднъж до там. Едва миналия месец го посетихме заедно за пръв път. Закъснялото обещание се спази 6 години по-късно. За жалост, пристигнахме в двора на църквата в 16:35. Оказа се, че затваря в 16:30. Така и не успях да посетя гроба на Шекспир. А за щастие - всичко останало си струваше, да не говорим, че заварихме градчето с коледната украса и беше неописуемо романтично, направо ти идва да изрецитираш любимия си сонет...

 

3) Единбург, още един прекрасен град. Не е подходящ за еднодневна екскурзия обаче, поне нощувка а дори две. Според мен ако се насочите натам, няма да съжалявате. Още по-навътре, т.е. на север в Шотландия и се срещате с най-сладките животни - шотландските високопланински крави, гледки наподобяващи Исландия и езера накъдето се обърнете (Лох Нес е може би най-малко забележителното от всички).

 

4) Ако се интересувате от улично изкуство, Бристол е страхотно попадение. Аз умрях от кеф да се намирам на мястото, от което произхожда Банкси. Не знаех накъде да гледам, когато попаднахме на зоната с графитите. Градчето има и приятни паркове и полянки, където човек спокойно може да си подремне.

 

Относно Лондон - вкусове много, хора най-различни, а Лондон е град, в който всеки човек на света би намерил нещо интересно за себе си. Както са ви казали, дори цялата седмица да изкарате там, няма да скучаето нито за минута, особено ако не сте го посещавали никога. Моето любимо място е Camden Town, мога да се мотая там дни наред. За щастие Regent's Park е съвсем наблизо, през май и юни розовите градини са в разцвета си, а гледката от Primrose Hill просто е емблематична за Лондон и не е за изпускане. Препоръчвам и музеите, които са ви споменали - Tate Modern, British Museum, също така разходка до Гринуичката обсерватория. Лично на мен ми бяха интересни и восъчните фигури в Мадам Тюсо, наистина малко комерсиално и цената на билета е леко спорна, но аз останах доволен, че не се отказах от там.

 

Прилагам ви и няколко снимки, дано са ви от полза при планирането. Ако имате конкретни въпроси - насреща съм да помагам :)

 

 

Редактирано от seagull_29
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

4. Кои три забележителности задължително трябва да посетим, независимо от стойността на билетите за вход.

 

Моята тройка без да съм разглеждал подробно Лондон е: "Св. Павел",  Британският музей, пл. "Трафалгар"

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бих помолила за отзиви за The Sherlock Holmes Museum. Какво да се очаква от този музей. Тъй като е близо до Madame Tussauds London, редно ли е да се отдели повече време за да се посетят и двата музея.

Връзка към мнение

Малка къщура доколкото помня на 2 или 3 етажа. Не разбрах доколко е автентична. Типичен интериор и чичо облечен като Шерлок за снимане. Забавно, но нищо необикновено. 

 

Лично аз сега на този акъл бих пропуснала и нея и Мадам Тюсо. За сметка на повече време в Бритиш мюзиъм или Националната галерия. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.