Прескочи до съдържание

Идеи за една седмица във Великобритания


Цвете

Препоръчани мнения

Лично аз сега на този акъл бих пропуснала и нея и Мадам Тюсо. За сметка на повече време в Бритиш мюзиъм или Националната галерия.

 

Съгласен съм.

Връзка към мнение

Моите пет стотинки по темата:

Мадам Тюсо е забавно място, но аз не бих изпуснала при първо посещение Лондон Тауър. Ако английският език ви е добър можете, да чуете историята на крепостта от йеоман. 

Топ три в забележителности в моята класация: Лондон Тауер, Националната галерия, Уестмистърското абатство. 

Връзка към мнение

Rainy, имам още много въпроси свързани с Лондон, като:

1. Коя улица или място в Лондон е еквивалентно на Пето авеню в Ню Йорк или Гинза в Токио?

 

Може да се каже, че това е Oxford street. Препоръчвам ти маршрут от три преливащи се една в друга улици: Oxford Street, Regent Street, Strand. Първите две бих определила за гезмето на Лондон :) Ако отсядате до Marble Arch, вземете автобус No23 (посока Liverpool Station), седнете на втория етаж най-отпред и се насладете на размазващата обиколка по тези три улици. Ще минете през хипер центъра на Лондон – всички театри, площади... Слезте на St. Paul Cathedral, потопете се в нея – или само около нея, минете пеша през Millennium Bridge, минете покрай театъра на Шекспир, по The Thames Path се разходете до Tower Bridge, пресечете го и вземете автобус No15 от спирка Monument. Слезте на Скуеър/Charring Cross и минете – вече пеша – Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Regent Street и Oxford Street.

Между Трафалгар Скуеър и Пикадили е Сохо и China town. По пътя - Regent Street и Oxford Street - има милион малки улички, в които да се напъхате.

:)

 

2. Има ли туристически посещения в Роял Албърт Хол, как и къде да видя това. Мечтая и за посещение на постановка там, но дали ще ни е възможно...

 

Има – можете. Различни опции и турове.

http://www.royalalberthall.com/tickets/tours-and-exhibitions/grand-tour/

С билети за представления – просто трябва да знаете датите си и да следите за възможности.

 

3. Как може да се посети небостъргача на лондонското «Сити», който местните наричат Gherkin („краставица”)? Интересуваме се от известни световни строежи, и в тази връзка искаме да посетим такива в Лондон и от вътре.

 

Не можете... Само веднъж годишно има посещения.

http://www.viewlondon.co.uk/whatson/open-house-at-the-gherkin-article-12677.html

 

Но пък можете да посетите The Shard…

http://www.the-shard.com/

 

4. Кои забележителности са с вход свободен? Кои три забележителности задължително трябва да посетим, независимо от стойността на билетите за вход.

 

Free (малка селекция)

 

- Borough Market

- British Museum

- Houses of Parliament - The Palace of Westminster, home of 'Big Ben' (or Clock Tower), is a neo-Gothic wonder from the mid-19th century. And it's full of houses: namely the House of Commons and the House of Lords. Reserve ahead to watch antics during Parliament sessions.

- National Gallery

- National Maritime Museum - Greenwich's best attraction

- National Portrait Gallery

- Natural History Museum

- Science Museum

- Tate Britain

- Tate Modern

- Temple Church

- Victoria & Albert Museum

 

Задължителни от платените – много специфично... И други магеланци са ти дали мнения. Аз лично не бих пропуснала катедралата St. Paul. В неделя има безплатни посещения – такива изключителни меси съм слушала там... Трябва точно да се провери.

 

Sunday Services

08.00 Holy Communion

10.15 Mattins

11.30 Sung Eucharist

15.15 Evensong

18.00 Evening Service

 

5. Удачно ли е за посещение на Уиндзорски замък, през първата половина на април? Ще се усети ли красотата, с която са известни дворците? Как е най-удобно да се отиде до Уиндзорски замък с обществен транспорт. За сега изборът на хотел, клони някъде около Мраморната Арка. Какви са възможностите от там?

 

Англия е непрекъснато зелена... Но да, и тогава ще има цветност. С по-малки кошници :)

 

Градски транспорт – с влак от Paddington. Събота и неделя е по-евтино (off-peak). Като разберете адреса си, ще ти дам точен маршрут.

 

Въпросите станаха много, моля извинете ме.

 

Няма проблем :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

"Лондон без мюзикъл за мен не е пълноценно изживяване."

Това един приятел ми го рече преди години, като се чудех какво ще разглеждам в Лондон като за пръв път.

Пробвах. Хареса ми и от тогава при посещение не пропускам :)

Избери си нещо

http://www.visitlondon.com/things-to-do/whats-on/theatre/top-ten-musicals

 

---

Билети се продават и на улични будки в града

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

http://www.parliament.uk/visiting/visiting-parliament-news/suffragette-season-2016/

и на място. Обикновено в събота са посещенията.

Връзка към мнение

"Лондон без мюзикъл за мен не е пълноценно изживяване."

Подкрепям изказването на твоя приятел. Аз за себе си знаех, че ще ми хареса, но реакцията и на двамата ми мъже в къщи надмина очакванията ми! Невероятно е и препоръчвам всеки да си избере според предпочитанията си!

Давам един линк за безплатните музеи.  http://www.eurocheapo.com/blog/london-budget-survival-guide-20-free-museums.html

Препоръчвам и една не особено популярна атракция още Sky Gardens http://skygarden.london/   посещението е безплатно (въпреки, че задължително трябва да си резервирате час) и е само за час и половина. През уикенда работи до 21ч, така че може да се насладите на гледка над здрачаващ се Лондон. Има също ресторанти и барове, където може да хапнете/ пийнете. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Моля, ако някой е свободен и ми даде повече разяснения относно Лондонското око: в различни сайтове, които продават билети, цената е различна. Кой е официалният сайт за резервиране на билети? Заслужава ли си парите?

И още един въпрос, относно Sky Gardens: за сега откривам възможни резервации само за месец март. Има ли някъде другаде - друг сайт, където да се направят резервации за месец април?

Връзка към мнение

Моля, ако някой е свободен и ми даде повече разяснения относно Лондонското око: в различни сайтове, които продават билети, цената е различна. Кой е официалният сайт за резервиране на билети? Заслужава ли си парите?

И още един въпрос, относно Sky Gardens: за сега откривам възможни резервации само за месец март. Има ли някъде другаде - друг сайт, където да се направят резервации за месец април?

London Eye 

На мен лично ми хареса, но ми си стори много кратко! На децата им беше забавно.

 

За Sky Garden, предполагам, ще се появят билети и за април в сайта им

Връзка към мнение

London Eye 

На мен лично ми хареса, но ми си стори много кратко! На децата им беше забавно.

 

 За Sky Garden, предполагам, ще се появят билети и за април в сайта им

Според мен, окото не си заслужава, при положение, че The Shard вече продават билети за посещения на небостъргача. Иначе обиколката е наистина кратка - всъщност филмчето преди нея е май малко по-дълго от самата нея. :D

Редактирано от Djgeorgie
Връзка към мнение

Имам въпроси по отношение на Свети Пол, Лондон: В какво се състои платеното посещение на катедралата? Може ли да се качим до купола, или това се прави само от млади хора? Прочетох, че има около 600 и повече стъпала. За колко време може да се изкачат? Как се правят посещенията - групови ли са или всеки може да влезе когато си иска? Изобщо, ако имате време, и настроение, може да разкажете по-подробно, за да знам какво да очаквам. Намерих един сайт за продажба на билети https://www.stpauls.co.uk/visits/visits, този ли е? Страхувам се да не попадна на фалшив сайт.

Връзка към мнение

Имам въпроси по отношение на Свети Пол, Лондон: В какво се състои платеното посещение на катедралата? Може ли да се качим до купола, или това се прави само от млади хора? Прочетох, че има около 600 и повече стъпала. За колко време може да се изкачат? Как се правят посещенията - групови ли са или всеки може да влезе когато си иска? Изобщо, ако имате време, и настроение, може да разкажете по-подробно, за да знам какво да очаквам. Намерих един сайт за продажба на билети https://www.stpauls.co.uk/visits/visits, този ли е? Страхувам се да не попадна на фалшив сайт.

 

Със сигурност това е официлния сайт. Виж за стълбите...

 

https://www.stpauls.co.uk/history-collections/history/explore-the-cathedral/climb-the-dome

 

Аз не съм се катерила до горе, била съм на неделна служба само, а тогава галериите са затворени, но изобщо не ми се вярва да се затрудните. Ще си почивате по етажите на различните галерии :) 

Тhe Whispering Gallery - Climb 259 steps up the dome.
The Stone Gallery - stands at 173 ft (53.4 metres) = 378 steps. 
The Golden Gallery = 280ft (85.4 metres) = 528 steps 
 
Покрай теб ще хвана влака да се разходя до нея идния месец...
Връзка към мнение

Rainy, благодаря за отговора, е може и да се срещнем там, и ние ще бъдем следващият месец, може би на 5, на 6, или на 7 април. А ако отидете преди нас, моля, вижте дали изнасят на ръце някои от опиталите се да се изкачат стъпалата, но не успели. На място ще решим кога къде да отидем.  А бихте ли отделили малко време за да ми кажете как да се справим с градския транспорт. Най-общи насоки. Например: ако решим да купим карти, какви разновидности има: има ли тридневни, което ще бъде най-оптимално за нас. Освен това, за всеки вид транспорт отделни ли са картите? Ако желаем в един ден да пътуваме от точка А до точка Б с метро, а после от точка Б до точка В с автобус, това означава ли че трябва да се купи карта за метрото и друга за автобус. И другия въпрос, който ме интересува, картата за метро, обслужва ли всички линии или за всяка линия, се купуват отделни карти? Същия въпрос важи и за автобусните линии.


 

Със сигурност това е официлния сайт. Виж за стълбите...

 

https://www.stpauls.co.uk/history-collections/history/explore-the-cathedral/climb-the-dome

 

Аз не съм се катерила до горе, била съм на неделна служба само, а тогава галериите са затворени, но изобщо не ми се вярва да се затрудните. Ще си почивате по етажите на различните галерии :)


Тhe Whispering Gallery - Climb 259 steps up the dome.
The Stone Gallery - stands at 173 ft (53.4 metres) = 378 steps. 
The Golden Gallery = 280ft (85.4 metres) = 528 steps 
 
Покрай теб ще хвана влака да се разходя до нея идния месец...

 

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

Здравей :) Няма начин да бъда преди вас и да го проверя, защото заминавам този петък в Азия и се връщам на 4-ти април...

 

Предлагам ти да не се шашкаш на тема стълби и проблеми. Аз не познавам друга държава като UK, в която Health and Safety да е на ниво вманиачаване. Тоест, ако нещо е направено, то в огромната си степен Е безопасно или има начин да се коригира, ако стане опасно. Не че няма гафове в държавата по темата, но все пак това е жив живот...

 

За транспорта - дай ми точния си план, за да те посъветвам, но в общи линии съветът ще е един и същ:

 

Няма тридневна карта, има само еднодневна и седмична. Картите са скъпи. Използвайте Oyster.

Вместо Oyster Cards могат да се изпозлват и дебитни карти, но не съм сигурна какви български вървят, така че най-сигурно Oyster, слагате парички вътре и пътувате на воля.

Връзка към мнение

Здравей :) Няма начин да бъда преди вас и да го проверя, защото заминавам този петък в Азия и се връщам на 4-ти април...

 

Предлагам ти да не се шашкаш на тема стълби и проблеми. Аз не познавам друга държава като UK, в която Health and Safety да е на ниво вманиачаване. Тоест, ако нещо е направено, то в огромната си степен Е безопасно или има начин да се коригира, ако стане опасно. Не че няма гафове в държавата по темата, но все пак това е жив живот...

 

За транспорта - дай ми точния си план, за да те посъветвам, но в общи линии съветът ще е един и същ:

 

Няма тридневна карта, има само еднодневна и седмична. Картите са скъпи. Използвайте Oyster.

Вместо Oyster Cards могат да се изпозлват и дебитни карти, но не съм сигурна какви български вървят, така че най-сигурно Oyster, слагате парички вътре и пътувате на воля.

 

Имам карта виза електрон с паунди, но ще може ли да се ползва от двама, например единия след като маркира влизането си в превозното средство, да се предаде на втория и т.н. А Oyster важат ли за всички видове транспортни средства-метро, автобуси или за всеки тип отделни карти Oyster. И има ли някакво намаление при ползването им. 

Връзка към мнение

За транспорта се ползват карти Ойстър, купуваш на първата станция и презареждаш на автомат като има нужда. Самата карта струва някакви пари, но като си тръгвате може да ги върнете на гише и ви връщат остатъка и депозита. Важи за всичко.

Докосваш картата до кръговете при влизане и излизане от метрото и само на влизане в автобуса. Ако имате безконтактна банкова карта работи и с нея (тук във форума споделиха, че работи и с български карти), така че пробвай, няма нужда да зареждаш и да купуваш и връщаш карта. И в двата случая ти трябва по една карта на пътник.

Намаление няма, но има дневен максимум, т.е примерно 6 на ден, щом стигнете 6 паунда повече не ви вади от сметката, но трябва да си се маркирате както винаги.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За транспорта се ползват карти Ойстър, купуваш на първата станция и презареждаш на автомат като има нужда. Самата карта струва някакви пари, но като си тръгвате може да ги върнете на гише и ви връщат остатъка и депозита. Важи за всичко.

Докосваш картата до кръговете при влизане и излизане от метрото и само на влизане в автобуса. Ако имате безконтактна банкова карта работи и с нея (тук във форума споделиха, че работи и с български карти), така че пробвай, няма нужда да зареждаш и да купуваш и връщаш карта. И в двата случая ти трябва по една карта на пътник.

Намаление няма, но има дневен максимум, т.е примерно 6 на ден, щом стигнете 6 паунда повече не ви вади от сметката, но трябва да си се маркирате както винаги.

 

6 паунда за колко билета биха стигнали, примерно от Марбъл арч до Сейн Пол? Аз си мисля, че един турист за около 6-8 часа на ден би използвал транспорт за повече от 6 паунда. И ако е така, бонусът е доста голям. Така, че за трима за три дни ще дадем общо 54 паунда максимум. Така ли се получава?

Връзка към мнение

Дневният лимит се определя и от първоначалното използване на картата. Ако е в час пик е по-високо. На страницата им има таблица с цени по зони и часове.

Ако сте от София, имам 3 ойстера невърнати от лятото. Мога да ви ги дам за всеки случай.

Връзка към мнение

Ето ги и максимумите по зони http://content.tfl.gov.uk/adult-fares.pdf

Зависи в кои зони пътувате, по-далече е по-скъпо. 6.50 е дневно за зона 1-2

Връзка към мнение

6 паунда за колко билета биха стигнали, примерно от Марбъл арч до Сейн Пол? Аз си мисля, че един турист за около 6-8 часа на ден би използвал транспорт за повече от 6 паунда. И ако е така, бонусът е доста голям. Така, че за трима за три дни ще дадем общо 54 паунда максимум. Така ли се получава?

 

Не ги брой като билети, а като зони... При вас вероятно ще е 1-2 зона само. На всеки отделна карта.

 

http://www.toptiplondon.com/transport/tickets/oyster-card

 

his is the maximum amount deducted from your card for travel in one day.

Daily cap

Zone 1 £6.50 Zone 1–2 £6.50 Zone 1–3 £7.60 Zone 1–4 £9.30 Zone 1–5 £11.00 Zone 1–6 £11.80

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Дневният лимит се определя и от първоначалното използване на картата. Ако е в час пик е по-високо. На страницата им има таблица с цени по зони и часове.

Ако сте от София, имам 3 ойстера невърнати от лятото. Мога да ви ги дам за всеки случай.

 

Благодаря, не, не. от Варна съм. Но от подробните указания, разбрах, че не е кой знае колко скъпо. 6-7 паунда на ден на човек. Няма да пътуваме извън зона 1, най-много до зона 2 да стигнем. Ще отседнем в хотел в зона 1 - Central Park Hotel .

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

Най-просто е с безконтактна банкова карта, но ще ви трябва по една на човек. Максимумите важат и с нея.

Връзка към мнение

Най-просто е с безконтактна банкова карта, но ще ви трябва по една на човек. Максимумите важат и с нея.

 

Абсолютно е така, аз така се чекирам, като се сбъркам да отида до Лондон, но тук имаше магеланци, които се оплакваха, че не им е приемана определена българска карта и да го имат предвид...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.