Прескочи до съдържание

Китай / Хонг Конг - април/май


Препоръчани мнения

Дано избегна копърките, че лошо им се пише, ако се опитат да ме цакат. :D

 

След като кацнеш на летището следваш табелите отвеждащи те към стоянката с такситата.Там се нареждаш на една не малка опашка от чакащи за такси и игнорираш всякакви предложения от страна на местни тарикати,предлагащи такси за петорно по-скъпа цена.Когато ти дойде реда да се качиш в таксито/идват по три наведнъж и се регулират от отговорници на летището,нещо като полицаи/ се качваш и показваш адреса на хотела си.Ако не го знае,таксиметровият шофьор ще звънне на рецепцията/провери дали имаш телефон за свръзка/ и ще те закара до хотела.Цената е по апарат и всичко друго не е о.к. Не се учудвай,че към сметката ще ти сложат 10-20 юана допълнителна такса за влизане в територията на летището или по-точно за излизане.Естествено ще ти дадат и за това касова бележка.

Последният ден преди полета за връщане отново се придвижихме с такси до летището и всичко бе о.к. Бих казал,че в това отношение трябва да си спокоен.

А забравих да ти кажа нещо много важно!

Хващането на такси на улицата е доста трудно,затова си го поръчай от хотела,няма да те излъжат и не играят комбина.Имах съмнения относно това но впоследствие бях тотално опроверган. ;)

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

, ползвахте ли карта Octupus Card в Хонг Конг? Четох, че има доста предимства. 

Ползвах я, да. Много е удобна, защото с нея се маркираш на влизане и излизане от спирките и ти се дърпа съответната сума за пътуването. Може да се пазарува с нея в много магазини - има означения. За намаления не съм сигурна, защото въобще не съм се интересувала. Просто беше много удобно.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Преди 3 дни се завърнах от Китай. Посетих и видях невероятни неща. Успях да разгледам и Макао, което си беше като допълнителен бонус. Благодаря на всички за съветите и помощта! Програмата ми беше изпълнена на 95% като единствено липсата на всякакъв вид комуникация с местното население ми попречи да осъществя останалите 5%. Въпреки всичко съм изключително доволен от това, което видях. Случайно попаднах в град, който след няколко години ще бъде най-многолюдния в целия свят. Да видим дали някой ще се сети за него. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте :)

Не знам дали точно тук е мястото да задам няколко въпроса, но се надявам да получа добри съвети от истински пътешественици :)

Дъщеря ми заминава за 4 месеца да учи в Хонг Конг по програмата Марко Поло. Притесненията ми са свързани с това как да носи пари - кеш или в карта и ако са в карта, то каква (има холандска на ING и българска на СЖЕБ, но тя е без чип, само с лента). Чудя се дали да не си изкара една дебитна на ПИБ, ако се наложи да пращаме пари? Ако носи в себе си около 500 евро кеш, опасно ли е... сори за наивните въпроси :) Ще лети през Доха.

 

За лекарствата - може ли да носи в чекирания багаж някакъв антибиотик и лекарства за корем, аналгин? 

 

Ще учи в Chinese University of Hong Kong. Досега учи 2 години в Холандия  та не е съвсем неопитна, но на мен все повече почва да ми се стяга душичката като видя къде е ХК на картата :)

Връзка към коментар

Хонконг по статистики е по-сигурна държава от Холандия ;)

 

Може антибиотици и други лекарства в чекирания и в ръчния багаж. Може и една рецепта да си носи , но никъде не са ми правили проблем за такива неща.

Задължително малко кеш и пари в карта.

Плащал съм там разни неща с картите на ПИБ и всичко е ОК.

Холандските пък сигурно са съвсем безпроблемни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.