Прескочи до съдържание

Кола под наем на летището в Пиза


Препоръчани мнения

В другата тема се похвалих, че купих билети до Пиза и обратно с Раяните.

Летището , предполагам не е голямо. Може ли някой да сподели кои компании за рентване на коли имат офиси на това летище. Имам предвид да сподели опит, ако е наемал кола оттам. :)

Била съм няколко пъти в Пиза, но не съм летяла до там.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

През kayak.com за началните полети (предполагам, че и ти си началото на Април) има рентакари за 15$/ден, което не е зле (без застраховка).  Holidayautos дават тази цена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В другата тема се похвалих, че купих билети до Пиза и обратно с Раяните.

Летището , предполагам не е голямо. Може ли някой да сподели кои компании за рентване на коли имат офиси на това летище. Имам предвид да сподели опит, ако е наемал кола оттам. :)

Била съм няколко пъти в Пиза, но не съм летяла до там.

Здравей, Александра. Използвам случая да благодаря за картичките, получих ги днес, фантастични са! И аз не съм наемала кола от летището в Пиза, но си букнах днес един микробус на много приятна цена от ecconomycarrental.com. Със всички застраховки без самоучастието излезе 190 евро за 5 дни. Колите са по 50-60 евро, гледах. Те са посредници, но винаги взимам от тях, до сега не е имало грижи. Фирмата е Keddy, а колата ще вземем от офис на Europcar, който е на летището. Ние сме там от 14-18 април. Ще се засечем ли? :)

Редактирано от eloena
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей, Александра. Използвам случая да благодаря за картичките, получих ги днес, фантастични са! И аз не съм наемала кола от летището в Пиза, но си букнах днес един микробус на много приятна цена от ecconomycarrental.com. Със всички застраховки без самоучастието излезе 190 евро за 5 дни. Колите са по 50-60 евро, гледах. Ние сме там от 14-18 април. Ще се засечем ли? :)

Ааа, моля, моля, радвам се, че са ти харесали :)

Не, ние ще бъдем през август. И ще ми трябва кола за 12 дни.

През kayak.com за началните полети (предполагам, че и ти си началото на Април) има рентакари за 15$/ден, което не е зле (без застраховка).  Holidayautos дават тази цена.

Благодаря ти, но става дума за средата на август.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Алекс, понеже не знам къде да лепна това събщение - писах на админ за съвет - междувременно ти пробвай каква цена ще ти даде този линк. Аз много доволна от този доставчик на услуги :) Поздрави.


  Dear Galya,

Thank you for taking the time to tell us about your recent car hire experience. We value your feedback and we will use it to help us continue to improve our service.

We're glad to hear that you would recommend Holiday Autos to your friends. To make that even easier and as a thank you, you (and your friends) can get 10% off your next booking when you click here.

Kind regards,
The Holiday Autos Team

Връзка към мнение

https://www.travelsupermarket.com/en-gb/carhire/results/528cc236e4b0ec1df53b2ca4/528cc236e4b0ec1df53b2ca4/2016-04-11T19:00/2016-04-22T12:00/28/

 

Това е най-евтиното, което намерих аз. 100 паунда за 12 дни. Обаче е по схемата Full - Empty, която не е най-офертната за мен. Но за 114 паунда имаш Full - Full, което е ОК.Има и cancel 24 часа преди да вземеш колата, т.е. ако ви изпадне по-добра оферта можете да се възползвате.  Това е цена без застраховка, която особено в Италия не знам дали не е наложителна след като половината им коли все едно си ги дал на хората да ги ритат, особено в по-големите градове, но ако ще обикаляте по-малките и по-прилични местенца може и да минете без (и все пак... Август).  През atlaschoice е този рентал, а те са доказани. За аз няколко пъти съм вземал от travelsupermarket и до сега не е имало проблеми. Особено тоя Смарт колко е приятен :D Естествено зависи колко човека сте, багажи и т.н. Това е най-евтината цена, която намерих за сега. За същите дни другите търсачки ми даваха бруталните 240 евро без застраховка, което е някъде с 70 паунда повече...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://www.travelsupermarket.com/en-gb/carhire/results/528cc236e4b0ec1df53b2ca4/528cc236e4b0ec1df53b2ca4/2016-04-11T19:00/2016-04-22T12:00/28/

 

Това е най-евтиното, което намерих аз. 100 паунда за 12 дни. Обаче е по схемата Full - Empty, която не е най-офертната за мен. Но за 114 паунда имаш Full - Full, което е ОК.Има и cancel 24 часа преди да вземеш колата, т.е. ако ви изпадне по-добра оферта можете да се възползвате.  Това е цена без застраховка, която особено в Италия не знам дали не е наложителна след като половината им коли все едно си ги дал на хората да ги ритат, особено в по-големите градове, но ако ще обикаляте по-малките и по-прилични местенца може и да минете без (и все пак... Август).  През atlaschoice е този рентал, а те са доказани. За аз няколко пъти съм вземал от travelsupermarket и до сега не е имало проблеми. Особено тоя Смарт колко е приятен :D Естествено зависи колко човека сте, багажи и т.н. Това е най-евтината цена, която намерих за сега. За същите дни другите търсачки ми даваха бруталните 240 евро без застраховка, което е някъде с 70 паунда повече...

Много ти благодаря за труда ! Ще го разгледам този сайт, но на първо четене , там виждам за пръв път разни рентални фирми. :unsure: :unsure:Ще ги разцъкам директно през сайтовете им.  Пълна застраховка винаги правим, Миналото лято през август взехме кола на летището в Бергамо за  около две седмици / колко дни точно не помня/ от Авис. И с всичките салтанати излезе къде 900 евро. :(

Двама сме, ама имаме условия :) Мъж ми не ще малки коли, винаги вземаме нещо среден клас.

 И не обичаме посредниците - предпочитаме да е директно от доставчика. Може и да не е правилно, може и да е по-скъпо, по този въпрос не споря. :)

Връзка към мнение

 

 И не обичаме посредниците - предпочитаме да е директно от доставчика. Може и да не е правилно, може и да е по-скъпо, по този въпрос не споря. :)

 

Алекс, ако позволиш съвет - използвайте и посредници. Застраховки на място сключвайте, но самият наем се намира и на доста по-добри цени понякога. Не боли. Съвет от една консерва ;)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Уау Алекс одрали са ви. Ние за БМВ 1, което по техните стандарти е Компактен клас ни взеха 362 евро за 12 дни + 180 евро за застраховка. И това е скъпо. В момента целя цена за същия клас автомобили не повече от 23 евро на ден. 

 

Сега пък взех кола(същия клас) с включена пълна застраховка (от доставчика) за 582 лева за  10 дни от Болоня. 

 

Съгласна съм с Рейни. Пробвай сайтовете. Дават перфектни цени, а застраховка на място когато взимате колата. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ви, ще го умувам, до август има време. :) Ще разгледам сайтовете на посредниците, ще разгледам и директно доставчиците, ще сравня и тогава ще решавам.

Моят въпрос по принцип не беше от къде да взема най-евтино кола. :) Питах кои рентални фирми имат офиси на летището в Пиза. Че не я намерих в нетЯ тази информация. :blush:

Връзка към мнение

Благодаря ви, ще го умувам, до август има време. :) Ще разгледам сайтовете на посредниците, ще разгледам и директно доставчиците, ще сравня и тогава ще решавам.

Моят въпрос по принцип не беше от къде да взема най-евтино кола. :) Питах кои рентални фирми имат офиси на летището в Пиза. Че не я намерих в нетЯ тази информация. :blush:

Имай предвид, че примерно в ренталкарс офертите хич не са статични. Т.е. в един момент може да има ужасно изгодни цени, после да поскъпнат, а след това отново да спаднат цените. Аз се ориентирам към търсене около 2 месеца преди пътуването. Буквам каквото ми се стори изгодно с опция за отмяна. Ако по-късно видя по-добра оферта отменям първата резревация и буквам нова. 

 

Тук ми излизат доста. Цъкни в ляво на Supplier.

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...

Питах кои рентални фирми имат офиси на летището в Пиза. Че не я намерих в нетЯ тази информация. :blush:

Ето какво казва сайта на летището.

На картата (като зумнеш се виждат и други компании) също можеш да погледнеш.

Предполагам, че си го видяла това де.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето какво казва сайта на летището.

На картата (като зумнеш се виждат и други компании) също можеш да погледнеш.

Предполагам, че си го видяла това де.

Тооочно това ми трябваше, много ти благодаря! :friends: :friends: :friends:

Връзка към мнение

Аз след като от месец разглеждам оферти за коли в Пиза (за три дни наем) и направих няколко запитвания, тъй като най-вече ме вълнуваше колко ще струва допълнителната застраховка, вчера видях в ренталкарс две оферти за Фолксваген Поло от "Sicily by car" със "специални оферти", включващи нулева франшиза:

- Едната беше  "Цената включва застраховка с нулева франшиза и вериги за сняг" , а другата - "Премиен Пакет - Цената включва застраховка с нулев франшиз (покрива щети по стъкла, гуми и шаси), застраховка злополука, нисък депозит и вериги за сняг".

Не мога да разбера каква е разликата между едната "нулева франшиза, покриваща щети по стъкла, гуми и шаси" и другата "нулева франшиза", която няма допълнителни описания, тя какви щети покрива тогава? 

И дали тези нулеви франшизи са от "Sicily by car" или от ренталкарс?

Редактирано от DGTG
Връзка към мнение

Аз след като от месец разглеждам оферти за коли в Пиза (за три дни наем) и направих няколко запитвания, тъй като най-вече ме вълнуваше колко ще струва допълнителната застраховка, вчера видях в ренталкарс две оферти за Фолксваген Поло от "Sicily by car" със "специални оферти", включващи нулева франшиза:

- Едната беше  "Цената включва застраховка с нулева франшиза и вериги за сняг" , а другата - "Премиен Пакет - Цената включва застраховка с нулев франшиз (покрива щети по стъкла, гуми и шаси), застраховка злополука, нисък депозит и вериги за сняг".

Не мога да разбера каква е разликата между едната "нулева франшиза, покриваща щети по стъкла, гуми и шаси" и другата "нулева франшиза", която няма допълнителни описания, тя какви щети покрива тогава? 

И дали тези нулеви франшизи са от "Sicily by car" или от ренталкарс?

 

Ами разликата е както е описано, често въпреки свалянето на франшизата ти си си отговорен за поражения по стъкла, гуми и шаси...премиерния пакет очевидно е по-добрата опция в случая. Застраховката се предлага от Sicily By Car, виж последните няколко мнения в тази тема: http://magelanci.com/topic/1681-rentalcarscom-промоции-мнения-въпроси-и-оценки/?p=137732

Връзка към мнение

Ами разликата е както е описано, често въпреки свалянето на франшизата ти си си отговорен за поражения по стъкла, гуми и шаси...премиерния пакет очевидно е по-добрата опция в случая. Застраховката се предлага от Sicily By Car, виж последните няколко мнения в тази тема: http://magelanci.com/topic/1681-rentalcarscom-промоции-мнения-въпроси-и-оценки/?p=137732

Благодаря.

Връзка към мнение

Въпросът с рент-а-кара в Пиза се реши от само себе си :rolleyes: От Голд кар изпратиха на мъжа ми подарък за рождения ден , който е на баш на 8 март, 15% намаление +50 точки допълнително в клуба. :) Освен тези, които се полагат за резервацията, както обикновено. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Малко съм извън темата, но не знам къде да си напиша предупреждението - взехме си кола през economyrental.com, падна ни се Interrent - добре че си направихме пълната застраховка. Паркирахме около площада на Чудесата за да вечеряме  (на уличка със заведения, под лампа ) и на петата минута бяхме с разбита кола и откраднат багаж. Човек от квартала ни каза, че това се случва в района всяка вечер с минимум две - три коли...Поне изкарахме късмет да успеем да сменим колата преди да затворят офиса, че нощувката ни беше на 80 км от града....Та -  не оставяйте колите (дори и без багаж е кофти да ти я разбият) в уличките около Площада на Чудесата...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

много неприятна ситуация, съчувствам ви :( ние паркирахме в Пиза, извън центъра, около 12 на обяд на някакъв огромен масов паркинг с ниски цени, но веднага щом спряхме ни оградиха разни негри, на които нищо не им разбирахме какво говорят (доста шумно), не беше ни английски, ни италиански, искат ли нещо от нас... изобщо хаос, придружиха ни до паркометъра и в цялата олелия напускахме там някакви евра, и ни излезе билет, че сме платили чак до другия ден на обяд :nea:а всъщност прекарахме из града не повече от два часа, и точно около Площада на чудесата имаше развихрен нещо като битак със сергии, и пак подобни екземпляри извираха отвсякъде, предлагайки шапки и чанти, усещането е, че все едно държат целия бизнес в района - паркинги, тоалетни и търговия... за щастие колата си я намерихме непокътната, а и багажът ни беше в нея, защото този ден се местехме към другата къща до Сиена, но като цяло такова смътно усещане за небезопасност сме имали само в Пиза, никъде из другите градове и места, където сме спирали за кратко или дълго

Връзка към мнение

Малко съм извън темата, но не знам къде да си напиша предупреждението - взехме си кола през economyrental.com, падна ни се Interrent - добре че си направихме пълната застраховка. Паркирахме около площада на Чудесата за да вечеряме  (на уличка със заведения, под лампа ) и на петата минута бяхме с разбита кола и откраднат багаж. Човек от квартала ни каза, че това се случва в района всяка вечер с минимум две - три коли...Поне изкарахме късмет да успеем да сменим колата преди да затворят офиса, че нощувката ни беше на 80 км от града....Та -  не оставяйте колите (дори и без багаж е кофти да ти я разбият) в уличките около Площада на Чудесата...

Такива неща съм чувала само за Неапол до сега.... :unsure:

Връзка към мнение

Въобще не сме имали за задача да пестим пари от паркинг - просто във въпросното заведение хапнахме предния път и останахме доволни, не ни се обикаляше да търсим къде да вечеряме преди да тръгнем на път... Разбира се, днес в Лука , пак с куфарите ( на който му бяха останали ) - бяхме решили ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на платен паркинг...:)

Все пак - малкия дявол беше, само дето подробната програма замина при крадците, но пак си изкарахме супер...

Споделям за да не се изненада някой като нас - честно да си кажа, въобще не ми е минавало през ума за такава опасност...А и ако му предлагат Пътеводител на Тоскана на Нешинъл Джеографик на български някъде по битаците- сергии - нашият е...:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.