Прескочи до съдържание

Идеи за пътуване за една седмица


Препоръчани мнения

Точно така, Трансилвания не изисква повече от петдневно пътуване...

 

Не мога да разбера дали е сарказъм това или наистина Трансилвания е 5 дни максимум, не съм бил и не мога да дам лично мнение. Но авторката отбеляза, че имат 10-ина дни, които ми се струват достатъчни за Трансилвания, може и да бъркам. 

Връзка към коментар

З

 

Точно така, Трансилвания не изисква повече от петдневно пътуване...

Хмм,Трансилвания е много относително понятие. Повечето хора я свързват с Брашов и замъка на Дракула, но това е само едно малко ръбче от нея. Тя е една от най-големите области на Румъния и само за минаването по южния й ръб трябва най- малко седмица. Ако човек е по- подробен и седмица няма да му стигне.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мога да разбера дали е сарказъм това или наистина Трансилвания е 5 дни максимум, не съм бил и не мога да дам лично мнение. Но авторката отбеляза, че имат 10-ина дни, които ми се струват достатъчни за Трансилвания, може и да бъркам. 

 

Ти пък, сарказъм?! Съвсем реално мнение на човек бил по тези места. Пет дни са напълно достатъчни, като акцентът следва да се постави върху Сибиу и Сигишуара, а Брашов да мине между другото...

З

 

Хмм,Трансилвания е много относително понятие. Повечето хора я свързват с Брашов и замъка на Дракула, но това е само едно малко ръбче от нея. Тя е една от най-големите области на Румъния и само за минаването по южния й ръб трябва най- малко седмица. Ако човек е по- подробен и седмица няма да му стигне.

 

Принципно това важи за абсолютно всяка област в абсолютно всяка страна, но тук ми се струва, че говорим за стандартна туристическа обиколка без претенции за изчерпателност... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз бих предложила Будапеща, Австрия, Словения и после към България като кръгче :) Има страхотни места сред природата, всичко се се събужда в момента и много красиво, а и отсечките могат да се разбият и да правите точно 4-5 часови преходи :) 

Връзка към коментар

Аз пък мисля, че ако времето е с тях, могат много приятно да си изкарат и 10 дни в Трансилвания. Красиво, зелено, има много места за пикник и е любимо място за румънски природолюбители/ планинари. Видях поне 10 градчета с крепости на близкия хълм. Не знам какви са децата като пол и възраст, но бих им връчила по един меч и каска, да тичат наоколо и да си развихрят въображението( може и твърде идеалистично да гледам на пътуването с деца ) 

Връзка към коментар

След като сте видели "големите неща" - Айфеловата кула, Колизеума и т.н. е ясно, че от тук нататък ще трябва да се задоволите с по- малки. Е, разбира се, ако имате времето и парите да пътувате по всички континенти на земята винагиможе да се измисли нещо ...... :)

 

Аз ви предлагам следното:

 

1. Адриатическото пътешествие - През Черна гора (Будва и Котор) после Хърватска (Дубровник, Сплит, Плитвичките езера). Евентуално може да свиете малко на изток към Мостар в Босна или след Плитвичките езера пътешествието ви да продължи към Риека, Пула и от там да се върнете през Загреб. 

За 10 дни ще бъде перфектно. Хърватска е много красива страна, а щом харесвате големите неща Дубровник ще ви хареса на 100%. Плитвичките езера пък са една от най, ама най-красивите природни забележителности, които съм виждал. За ценителите на природата, това е уникално преживяване.

Да, вярно, че се движите покрай морето, но ако минавате този маршрут през летния сезон постоянно ще се разкъсвате между забележителностите и морето, а след като сте с деца накрая ще изберете морето .................

 

2. Румънските дворци и замъци в Южна Трансилвания -  пътувате по маршрута Букурещ - Брашов -  Сибиу -  Хунедоара. По пътя ви са двореца Пелеш, замъка Бран, Ръшновската крепост, замъка Фъгъраш, Сибиу с безбройните му укрепени църкви, крепостта на Дева, замъка Корвин в Хунедоара и двореца Кендефи. Природата на Карпатите е уникална, забележителностите безброй, но сега не ми се изброяват. Населените места са китни и подредени и нямат нищо общо с традиционната представа за Румъния. Миналата година направихме половината от този маршрут и ни отне точно 5 дни.  

 

3. Испания - Андалусия - Ако имате времето и парите това е моята препоръка. Владяна от финикийци, римляни, араби и испанци, Анадалусия е съхранила безброй паметници на културата. Уникална смесица от римски останки, арабски мотиви и средновековна история.

Кацате със самолета в Мадрид или Валенсия, вземате кола под наем и потегляте. Ако кацнете в Мадрид, разгледайте и Толедо. Маршрутът в Андалусия включва Кордоба - Хаен - Гранада - Малага - Гибралтар - Кадис - Севиля. Проблемът е, че ако искате да изходите всичко изброено за 10 дни е просто невъзможно. Вие ще си изберете кое да отпадне.

 

Може да се изброява още много и много. Варианти за 10 дни бол ...................., 

 

 

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А, сетих се и друго.

Ако толкова сте се пренаситили на море, направете баварските замъци.

Грац - Залцбург - Инсбрук - Лихтенщайн (евент.) - Баварските замъци - Мюнхен - Линц. 

Проблемът тук е, че пътят до там е много и ако за ден пътувате по 5 часа само в отиване и връщане ще загубите 5 дена.

Затова може би по- добрият вариант е със самолет до Мюнхен и после с кола под наем до отделните дестинации по ваш избор. Проблемът тук е, че това пътешествие излиза почти двойно по скъпо от останалите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за идеите. Мислихме ги последните дни.

 

Съпругът ми не е сконен да пътуваме с кола в чужбина с децата. Има някои притеснения.

 

 

 

Разглеждаме варианта да летим до 3 места за по 3- 4 дни от 28.04 до 08.05. Тръгването е от Букурещ или София ( предполагам Бук ще е по изгоден).

 

Гледах билети до Милано, Лондон, Барселона, Будапеща ...омотах се тотално. Милано е 10тина евро и може би е най добре да го оставим за последно. 

 

Много време ми отнема и не винаги успявам да разгледам всички налични. Каква търсачка ползвате вие ?

 

Aз зареждам в azair начална точка и  гледам най ниска цена, примерно Барселона. После от Барселона 3 дни по късно и пак до където е най ниска цената.

 

Правилно ли търся или има и по лесен начин?

 

 

Знам че е играчка и досадно, поне на мен, ама и излизат прекрасни цени.

 

Имате ли предложения ?

Връзка към коментар

Това с azair е най-ефективният вариант от към похарчено време/получен резултат. 95% от случаите, когато някой потърси билет във форума винаги го започвам с azair. Преди време бяхме гледали, че има връзки и полети, които изпуска, но мисля, че е изчистено това вече и търсачката е на добро ниво. 

Връзка към коментар

Аз, понеже съм пристрастна, предлагам да отскочите до Белгия, като пътьом минете през Бавария. Километрите не са малко, но е съвсем постижимо да  се мине за три дни, спокойно със спиране (единственият проблем би могъл да бъде из Германия, че по магистралите има много ремонти и задръствания). Белгия е малка, има много какво да се види, има и за децата къде да се отиде. Май месец е прекрасно време.

Ако ви се струва далеч, ориентирайте се към Баварските замъци.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.