Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Много полезна :). Ние сме януари, та ще чакаме с нетърпение отзиви. :)

Нека отидем и се върнем живи и здрави, ще ти разкажа всичко.:)Надявам се да се видим и с Аметистчето,друго си е като имаме наш човек на място:)))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аметистче, благодарим за ъпдейта.ние тръгваме на 10-ти Юни,надяеам се да имаме слънчеви дни и ако има дъжд то поне да е през нощта или за малко през деня. Ще пиша като се върнем да споделя впечатления.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аметистче, благодарим за ъпдейта.ние тръгваме на 10-ти Юни,надяеам се да имаме слънчеви дни и ако има дъжд то поне да е през нощта или за малко през деня. Ще пиша като се върнем да споделя впечатления.

Пожелавам ви много слънчеви дни :) Сега времето се пооправи. От няколко дни вали рядко. Малко е ветровито. Успех и весело!

Връзка към мнение

[quote name="AlexandraKo" post="154255" timestamp="1463918372

Аметистче, а това Баунти солено ли е?Като има вътре риби-миби :)Да, точно нещо такова ми трябва, дето там се прави, че на внуците винаги им е интересно какво хапват хората по далечните земи и все носим нещо местно.

Баунтито е сладко и е от кокос. Прави се ръчно от местните и е увито в бананово листо. Като дойдете ще ви ги покажа :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте на всички, които ще поемат към Малдивите :)Аз и моята приятелка сме на път да вземем 2 билета за периода 24 януари-5 февруари.Бих искал да попитам следните неща :
1 Има ли някаква разлика в това да ползвам хотел или гестхаус, защото хотелите са с една идея по-скъпи от къщите в airbnb.За резорт мислим само да направим някое и друго посещение, защото не виждам положителни отзиви.

2 Най-удачен ли е варианта да се ползва ферибота от Мале до Маафуши, защото видях, че разликата в цените отново е драстична.

3 Взехме билети за връщане с час 9:00 от Мале, което ни навява мисълта, че трябва да хванем последния ферибот от Маафуши до Мале и да изкараме 1 нощ на летището(което е по-добре в сравнение с 24 часов полет).Има ли таксита вечер, които да ни закарат до летището и дали е безопасно.

4 10 дни достатъчно ли са за почивка на двама мързеливи пенсионера на 25 години?Не сме по нощния живот и алкохола и затова Малдивите ни се вижда идеално място за нас :)

5 Какъв дневен бюджет ще ни е нужен за двамата и бихте ли препоръчали местенца за хапване и сувенири.
6 Триповете ще ги разглеждаме на място на самия Маафуши, но, ако имате някакви предложения, ще са ни добре дошли!
7 Ако някой пътува на същите дати, ще се радваме да се запознаем!Поздрави! :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте на всички, които ще поемат към Малдивите :)Аз и моята приятелка сме на път да вземем 2 билета за периода 24 януари-5 февруари.Бих искал да попитам следните неща :

1 Има ли някаква разлика в това да ползвам хотел или гестхаус, защото хотелите са с една идея по-скъпи от къщите в airbnb.За резорт мислим само да направим някое и друго посещение, защото не виждам положителни отзиви.

2 Най-удачен ли е варианта да се ползва ферибота от Мале до Маафуши, защото видях, че разликата в цените отново е драстична.

3 Взехме билети за връщане с час 9:00 от Мале, което ни навява мисълта, че трябва да хванем последния ферибот от Маафуши до Мале и да изкараме 1 нощ на летището(което е по-добре в сравнение с 24 часов полет).Има ли таксита вечер, които да ни закарат до летището и дали е безопасно.

4 10 дни достатъчно ли са за почивка на двама мързеливи пенсионера на 25 години?Не сме по нощния живот и алкохола и затова Малдивите ни се вижда идеално място за нас :)

5 Какъв дневен бюджет ще ни е нужен за двамата и бихте ли препоръчали местенца за хапване и сувенири.

6 Триповете ще ги разглеждаме на място на самия Маафуши, но, ако имате някакви предложения, ще са ни добре дошли!

7 Ако някой пътува на същите дати, ще се радваме да се запознаем!Поздрави! :)

До вашето пътуване има много време.До края на годината няколко магеланци ще ходят там, аз също и ще имаш прясно и точно инфо до тогава. Ако се върнеш назад в темата, въпроса за хотелите,триповете, храната и пр . сме го обсъждали и има информация.Освен това, пътеписът на Петров също ще ти е полезен.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте на всички, които ще поемат към Малдивите :)Аз и моята приятелка сме на път да вземем 2 билета за периода 24 януари-5 февруари.Бих искал да попитам следните неща :

1 Има ли някаква разлика в това да ползвам хотел или гестхаус, защото хотелите са с една идея по-скъпи от къщите в airbnb.За резорт мислим само да направим някое и друго посещение, защото не виждам положителни отзиви.

2 Най-удачен ли е варианта да се ползва ферибота от Мале до Маафуши, защото видях, че разликата в цените отново е драстична.

3 Взехме билети за връщане с час 9:00 от Мале, което ни навява мисълта, че трябва да хванем последния ферибот от Маафуши до Мале и да изкараме 1 нощ на летището(което е по-добре в сравнение с 24 часов полет).Има ли таксита вечер, които да ни закарат до летището и дали е безопасно.

4 10 дни достатъчно ли са за почивка на двама мързеливи пенсионера на 25 години?Не сме по нощния живот и алкохола и затова Малдивите ни се вижда идеално място за нас :)

5 Какъв дневен бюджет ще ни е нужен за двамата и бихте ли препоръчали местенца за хапване и сувенири.

6 Триповете ще ги разглеждаме на място на самия Маафуши, но, ако имате някакви предложения, ще са ни добре дошли!

7 Ако някой пътува на същите дати, ще се радваме да се запознаем!Поздрави! :)

Отговори:

1. Зависи дали искате по-комфортно настаняване или по-евтино. При хотелите се заплаща и еко такса в размер на 6$ на човек на ден, докато при къщите за гости това го няма.

2. Ферибота е много бавен. От Мале до Маафуши е 1.30 часа. Има катери по 20 $ поне 3 пъти на ден. Зависи и кога кацате.

3. Най-добре е да нощувате в Хулумале. Таксита има денонощно. Не е опасно.

4. 10 дни са достатъчни. Някои остават и повече от 14 дни.

5. Бюджета зависи от много неща. Зависи дали ще стоите само на Маафуши или ще обикаляте всеки ден острови и т.н. Къде ще се храните. За сувенирите не берете грижа. Ще ви препоръчам магазинче.

6. Препоръчвам ви ризортите Адаран Клуб Ранали, Рихивели, Олувели, Ембуду, Бияду и ако имате време и средства има и други.

7. Аз ще съм тук на тези дати :))))

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Нещо не разбрах, но разликите са повече. Тази част на плажа беше затворена около месец и половина. Разширяването пред Арена все още не е завършено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо не разбрах, но разликите са повече. Тази част на плажа беше затворена около месец и половина. Разширяването пред Арена все още не е завършено.

1.Палмата, която почти е топнала в водата.

2.Големите камъни с/у палмата.

3.Насипа отсреща.

     Снимката е направена преди 15-на месеца.За други неща които ги няма на снимката ,незнам !

Връзка към мнение

А откъде е най-изгодно да се запазят нощувки в ризорт? Аз стигнах до извода, че през немските туроператори е значително по-евтино, в сравнение с booking, venere и т.н. Но дали има по-изгодни цени от на немските туроператори?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

  Фитопланктон на Мафуши неможах да видя ,но една вечер както си ходехме по уличките на Мафуши, на път за традиционните танци които организират местните с/у хотел SUN TAN мисля.(доколкото знам е много яко има танци ,огньове ,тъпани и се организира един път седмично, за съжеление хванахме самия финал . Повече инфо Ametist може да даде надявам се , би било полезно за тези които тепърва им предстои посещение на острова.

  Малко се отплеснах ,та както си ходехме беше пълнолуние и луната осветяваше всичко наоколо.Приятелката ми забеляза,че около луната свети идеално кръгъл  пръстен,нещо като ореол.              В Първия момент потърках очи ,защото не вярвах на очите си ама не може и на двамата да ни се е привидяло.

 Незнам как се нарича този феномен ,но беше  красиво! :)

Редактирано от palioto
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

    Приятелката ми забеляза,че около луната свети идеално кръгъл  пръстен,нещо като ореол.              В Първия момент потърках очи ,защото не вярвах на очите си ама не може и на двамата да ни се е привидяло.

 Незнам как се нарича този феномен ,но беше  красиво! :)

 

Да не е било Halo? :) http://earthsky.org/space/what-makes-a-halo-around-the-moon

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Жоро,точно за това за това става въпрос. :)

  Хвана ме яд ,че точно тогава бързахме за церемонията. Нямахме ни телефон ни фотоапарат за да го документираме,

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Ако някой ще почива на Маафуши до 30 юли, моля да ми пише, може и лично съобщение!

Ние пътуваме за там на 31 юли и ще бъдем до 13 август. Ще се радвам да се срешнем с магеланци.

Връзка към мнение

А откъде е най-изгодно да се запазят нощувки в ризорт? Аз стигнах до извода, че през немските туроператори е значително по-евтино, в сравнение с booking, venere и т.н. Но дали има по-изгодни цени от на немските туроператори?

По-ниска цена може да се намери на уеб сайта на дадения резорт. Понякога имат доста добри оферти, особено през дъждовния сезон. Някои обаче продават на същите цени като Booking, Agoda и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1.Палмата, която почти е топнала в водата.

2.Големите камъни с/у палмата.

3.Насипа отсреща.

     Снимката е направена преди 15-на месеца.За други неща които ги няма на снимката ,незнам !

Да, тези неща ги няма, но в момента разширяват плажната ивица. Не съм снимала всичко. Разширението ще обхваща и място, което не беше достъпно за туристи преди, но то още не е завършено. Преди няколко месеца, поради големия брой туристи, на плажа нямаше място.

Онзи ден говорих с едни руснаци, които се оплакаха, че сега имало много камъни във водата. Лично скоро не съм ходила на плаж, може би защото ми е под носа, но ще проверя.

Освен това чух, че има проект за разширяването на площта на острова. В момента това се случва с Хулумале.

Връзка към мнение

Аметист, един въпрос - по време на нашия престой ще бъде Рамадан. Спазва ли се от местните и това влияе ли по някакъв начин на туристите - да не се сервира храна през деня примерно, да те гледат с възмущение ако си похапваш и такива неща?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аметист, един въпрос - по време на нашия престой ще бъде Рамадан. Спазва ли се от местните и това влияе ли по някакъв начин на туристите - да не се сервира храна през деня примерно, да те гледат с възмущение ако си похапваш и такива неща?

Рамадана започна вчера. Тук го спазват. Работното време на магазините и кафенетата е променено, но за вас няма проблем ако се храните. Сутрин магазините отварят след 9:00 часа, после затварят в 12:20 до 13:30 и вечер между 6:20.и 20:45 също е затворено. Има и още една молитва към 15:20 до към 16:20,, тогава също е затворено навсякъде.

Връзка към мнение

Аа, значи ще приключи докато дойдем, не знам защо си мислех, че започва на 9-ти Юли. Вечно неразбрал :)

Леко объркахте понятията. :)

Аметист говори, че е започнал месеца Рамадан, а Вие говорите за празника Рамадан Байрам. :)

 

С този празник завършва месец Рамадан (Рамазан) - през целия месец мюсюлманите стават преди изгрев слънце, за да могат да се нахранят преди да изгрее слънцето и до залез слънце не се хранят и не поемат течности - дори и вода.

Всичко това е, за да може всеки мюсюлманин да се доближи до състоянието на бедните, гладните и страдащите хора.

Казват, че това е месеца на опрощението, покаянието и милосърдието.

Всяка вечер, когато залезе слънцето, се организират общи вечери за бедните(и не само за тях, разбира се).

 

Този месец завършва с празника "Рамазан Байрам" - който е на 5-ти, 6-ти и 7-ми юли тази година(дано не бъркам датите), тогава се ядат сладкиши и се раздават на околните.

 

Нямам представа как точно стоят нещата в Малдивите, но в други, туристически ориентирани страни, в които съм била, не е проблем за туристите да се хранят и да пият течности по време на Рамадан(месеца), но не е желателно да го правят демонстративно. 

Хубаво е да се съобразяваме с традициите и обичаите на местата, които посещаваме.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Аа, значи ще приключи докато дойдем, не знам защо си мислех, че започва на 9-ти Юли. Вечно неразбрал :)

 

 

 

 

 

 

 

Завършва на 6ти Юли и после има 2 дни, в които е Рамадан байрам, както е споменала Mary. 9 ти Юли си е нормален съботен ден.

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.