Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Агенти (Дани Магелани и Seagull29) :) , До тук се справяте добре. :)

Мога ли да помоля за конкретни цени за различните трипове и подробности около организационния процес. Иска ми се без да ипотекирам апартамента да мога да изкарам две седмици на Малдивите, :)

 

Пожелавам ви и останалите дни на Малдивите да са ви все така уникални

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

И ние сме на бюджетно пътуване за 2 седмици. Базирани сме на остров с местни. Пътуваме с фериботи. На ризорта не сме ползвали нощивки, а само дневна входна такса за ол инклузив 70$

Триповете имат различна цена. Тя зависи от броя на хората в лодката и колко е горивото.

Всичко е на пазарлък при триповете. Само входовете са твърди.

Ако зададеш на Аметист бюджет, желания и приоритети, тя ще направи най-доброто за вас. Всеотдайна магеланка е. Благодаря, Аметист!

Най-близкия ризорт е само с вход без храна 35$ и трансфер 10-12$. От това по-малко няма.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Рибата тон беше уж за един човек, а се оказа че стига за пет-шест.

Каква е цената на туй чудо,ако не е тайна? :)

 

Използавам и аз момента да благодаря за изключителната тема на Аметист и за всичката помощ,която ми оказа до момента.Нямам търпение да дойде декември и да се запознаем лично. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

При 4 в лодката за 35$ може:

- 3 рифа и обяд за половин ден или

- лодка с прозрачно дъно или

- наблюдение на делфини.

За 10$ - един риф.

Подводницата в Мале е на ремонт. Това горе са цени за 1 човек.

Подводницата струвала към 90$ за 3 ч. на човек.

 

 

Каква е цената на туй чудо,ако не е тайна? :)

10$ рибата, 4$ ориза, 12$ октопод къри.

 

Използавам и аз момента да благодаря за изключителната тема на Аметист...

И аз също!

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Александра не позна ли любимия си

уухтупот. Но къри, а не грил. Казах не лют. Донесоха нелют. И беше лют. А представи. си лютия.

Не, не го познавам на манджа.Ний кълвем само на грил и на салата:(((А и лют, язъък за УХтУпоТа:(Ма па знай ли човек, може да вкусничко.

Добре, няма да рева за трансфер от сега, ще чакам ,указанията магеланскииии:)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Агенти (Дани Магелани и Seagull29) :) , До тук се справяте добре. :)

Мога ли да помоля за конкретни цени за различните трипове и подробности около организационния процес. Иска ми се без да ипотекирам апартамента да мога да изкарам две седмици на Малдивите, :)

 

Пожелавам ви и останалите дни на Малдивите да са ви все така уникални

Ти па, какво ще правиш две седмици там?:(

Освен, ако не си някой запален риболовец.

Каква е цената на туй чудо,ако не е тайна? :)

 

Използавам и аз момента да благодаря за изключителната тема на Аметист и за всичката помощ,която ми оказа до момента.Нямам търпение да дойде декември и да се запознаем лично. :)

Направо си за формихме малдивска върволичка :)

Започна с магеланец Петров,сега Дани, октомври ние, после Яничка, после вие .

Благодарение на Аметистчето.:)Трябва да бъде поканена официално на магеланска среща, като си идва в БГ.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

До колкото разбирам, това фери, дето превозва всичко е само веднъж на ден - само в 15 часа.За Маафуши - правилно ли съм разбрала?

 

Има още едно фери,което плава вторник,четвъртък и неделя.Тръгва в 10.00ч. лично съм го ползвал миналия февруари и е супер удобен,пристига в Мафуши 11.30-11.40ч.

  Ако цената на другия ферибот е 2 долара на този е 3 долара,която е смешна разлика.Този ферибот върши работа при положение,че полета ви каца най-късно в 8.30-9.00 за да може да се придвижите до 10.00 до фери терминала  :)

http://www.mtcc.com.mv/route-map-schedule/route-310-south-v-atoll-k-atoll-and-male

 

p.s.на връщане в понеделник,сряда и събота.Тръгва от Маафуши 12.55- Мале 14.25 пристига.

 А този е по неудобен като часове,но е всеки ден без петъците:

http://www.mtcc.com.mv/route-map-schedule/route-311-male-k-atoll-islands

Редактирано от palioto
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Има още едно фери,което плава вторник,четвъртък и неделя.Тръгва в 10.00ч. лично съм го ползвал миналия февруари и е супер удобен,пристига в Мафуши 11.30-11.40ч.

  

p.s.на връщане в понеделник,сряда и събота.Тръгва от Маафуши 12.55- Мале 14.25 пристига.

 

Да , има го това фери, но от Маафуши ако е събота не е сигурно дали ще пристигне, тъй като тръгва от Фулиду. Ако се напълни те просто не минават през Маафуши. Затова ако е на връщане, не го препоръчвам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има още едно фери,което плава вторник,четвъртък и неделя.Тръгва в 10.00ч. лично съм го ползвал миналия февруари и е супер удобен,пристига в Мафуши 11.30-11.40ч.

Ако цената на другия ферибот е 2 долара на този е 3 долара,която е смешна разлика.Този ферибот върши работа при положение,че полета ви каца най-късно в 8.30-9.00 за да може да се придвижите до 10.00 до фери терминала :)

http://www.mtcc.com.mv/route-map-schedule/route-310-south-v-atoll-k-atoll-and-male

 

p.s.на връщане в понеделник,сряда и събота.Тръгва от Маафуши 12.55- Мале 14.25 пристига.

А този е по неудобен като часове,но е всеки ден без петъците:

http://www.mtcc.com.mv/route-map-schedule/route-311-male-k-atoll-islands

Нашите хора сигурно са пристигнали във вторник или четвъртък, та за това с него са се придвижили.Много ти благодаря!:)

Ама ти, ако си бил там, що си трайкаш?Давай мнение,моляяяяя!

 

Едно клипче направих днес - панорама на острова от покрива по залез. Как да ви го споделя?

Първо трябва да го сложиш в ю-туб. Копирай адреса на клипчето/нали си с компютър/ и го сложи тук.

Като правиш преглед на поста, ще ти излиза само линк,но като го публикуваш, тук ще си излезе както трябва.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първо трябва да го сложиш в ю-туб. Копирай адреса на клипчето/нали си с компютър/ и го сложи тук.

Като правиш преглед на поста, ще ти излиза само линк,но като го публикуваш, тук ще си излезе както трябва.

Ясно, благодаря. Ще успея и през телефона да го кача май :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бяхте ли на трип за шнорхелинг, кои са по-богатите рифове наблизо?

Наоколо има доста рифове. Зависи нещо конкретно ли искаш да видиш или просто всякакви видове риби? Тук можеш да избереш половин дневна екскурзия  или целодневна. На първата имаш 3 коралови рифа, на втората 6 коралови рифа. Могат да се правят и комбинации по желание на клиента, като например делфини,  пясъчен остров и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отвори се, браво на теб!

А от резорта нямаш ли, че ми се видя много приказно.:)

А къде им е джамията, на Маафуши има ли, или само в Мале?

Аааа, сетих се, по руските форуми пишеше, че има.

Връзка към мнение

Само се питам до края на януари, когато ще е нашия ред за Маафуши, дали месните няма да проговорят на български :)

 

 

И разбира се ...  Аматист, БЛАГОДАРЯ за информацията.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Никакъв шанс. Руснаците са тук отдавна и са много, но тук освен Аметист друг не им говори езика.

Но не пречи да опитате да ги научите.

По скоро ние ще научим техния.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абе въртях ги уж и ги запаметих преди това, но явно нещо не се справям добре. Интернетът в моята стая изглежда е малко бавен и не ги качва в пълен размер, като избера 10 поне на 3-4 дава грешка и после не знам кои са за да пробвам пак да ги кача. Тази със затвора примерно е излязла пикселирана, при мен е ок. Важното е да се придобие обща представа де. Сега качвам последно от ризорта, на който ходихме днес - пак по препоръка и благодарение на мисля няма нужда да споменавам кой :)

 

attachicon.gif20160805_095333.jpg

 

attachicon.gif20160805_095341.jpg

 

attachicon.gif20160805_101833.jpg

 

attachicon.gif20160805_113759.jpg

 

attachicon.gif20160805_114454.jpg

 

attachicon.gif20160805_115337.jpg

 

attachicon.gif20160805_133259.jpg

 

attachicon.gif20160805_134720.jpg

 

attachicon.gif20160805_151921.jpg

 

attachicon.gif20160805_175754.jpg

Ох, малко се обърках, защото предположих, че сте ходили до Anantara, но видях, че на чашката пише Adaaran. На кой от двата бяхте?

Ние сме се насочили към нощувка на Anantara Veli. Ако не бъркам, Anantara Veli и Anantara Dhigu са на един атол, но сега като почнах да чета отзивите в booking, една туристка пише за някакъв трансфер между двата и тотално се обърках. На едно място ли са в крайна сметка двата?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам какъв е случаят, но един атол се състои от няколко острова, в кръг, с обща основа, така да се каже... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отвори се, браво на теб!

А от резорта нямаш ли, че ми се видя много приказно. :)

А къде им е джамията, на Маафуши има ли, или само в Мале?

Аааа, сетих се, по руските форуми пишеше, че има.

 

А, има си джамия и на Маафуши, по няколко пъти на ден ни пеят. Ето - снимал съм я и нея (въртях я, суках я, запазвах я и пак излезе на обратно мисля).

 

post-4953-0-31632300-1470500785_thumb.jpg

 

Имам някакво видео от ризорта, но ще трябва да го пообработя малко май, че доста зле е снимано. А е и съвсем кратичко. Ще ви го кача утре.

 

Ох, малко се обърках, защото предположих, че сте ходили до Anantara, но видях, че на чашката пише Adaaran. На кой от двата бяхте?

Ние сме се насочили към нощувка на Anantara Veli. Ако не бъркам, Anantara Veli и Anantara Dhigu са на един атол, но сега като почнах да чета отзивите в booking, една туристка пише за някакъв трансфер между двата и тотално се обърках. На едно място ли са в крайна сметка двата?

 

Ние бяхме на Adaaran Club Rannalhi - Rannalhi е името на самия остров, Adaaran е името на веригата/ фирмата концесионер. Те държат и други острови, доколкото съм запознат. Предполагам, че същото е и с Anantara, но мисля Аметист ще ти отговори по-компетентно от мен. Доколкото виждам аз на картата - двата острова са свързани помежду си с пътека над водата, но може и да бъркам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нашите хора сигурно са пристигнали във вторник или четвъртък, та за това с него са се придвижили.Много ти благодаря! :)

Ама ти, ако си бил там, що си трайкаш?Давай мнение,моляяяяя!

 

Пишел съм доста по темата по назад,както и в други.Дори съм се отчел и с пътепис  :) http://magelanci.com/patepisi/article/198-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B8/

Сега погледнах,пътували сме на отиване в четвъртък с този в 10ч.На връщане ферито в 7.00ч(супер неудобен) също в четвъртък,ако имах възможност щях да го избегна но нямах избор.Другия ферибот не обслужваше в четвъртък.

 Много ме устройваше в петък,когато ни беше и полета на връщане с Етихад тогава пък никой не работи.Пропилях си цял един ден и повече от живота в Мале да им гледам намръщените мутри на "столичани"....

Затова препоръчвам транзит през Мале по възможност.Там за първи и последен път се чуствах не на място!До хотела ни имаше надпис с спрей "Tourist is terorist''.

 

Ametist,е доста изчерпателна и не виждам смисъл да ни се дублират мненията  :) инфото и е по актуално. Редактирано от palioto
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Имам и аз въпрос към тези, които вече са били - на тръгване опитвали ли сте се да изнесете корали, които сте намерили на плажа и имало ли е някакъв проблем? Намерих един много красив и доста запазен корал вчера, но се притеснявам да не ми направят проблем на летището.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Започна с магеланец Петров,сега Дани, октомври ние, после Яничка, после вие .

Благодарение на Аметистчето. :)Трябва да бъде поканена официално на магеланска среща, като си идва в БГ.

Само да кажа, че ние всъщност сме 2 магеланки - благодарение на Desi75 взехме билетите, иначе щях да видя Малдиви през крив макарон, за което много и благодаря :)

А Ametist, ако дойде на магеланска среща, ще предизвика фурор :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние сме се насочили към нощувка на Anantara Veli. Ако не бъркам, Anantara Veli и Anantara Dhigu са на един атол, но сега като почнах да чета отзивите в booking, една туристка пише за някакъв трансфер между двата и тотално се обърках. На едно място ли са в крайна сметка двата?

Анантара Вели и Дигу са на едно място. Даже има и трети Наладу. Просто от Дигу до Вели се стига по вода за 2 минути с една лодка, която постоянно се движи между двата. Наладу е само за гостите. Той е и най-скъпия от трите. Има и пикник островче на което се стига пак с лодка. Аз ходих 2 пъти и пак не можах да обиколя всичко :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Анантара Вели и Дигу са на едно място. Даже има и трети Наладу. Просто от Дигу до Вели се стига по вода за 2 минути с една лодка, която постоянно се движи между двата. Наладу е само за гостите. Той е и най-скъпия от трите. Има и пикник островче на което се стига пак с лодка. Аз ходих 2 пъти и пак не можах да обиколя всичко :)

Благодаря ти, Ametist. Като четох коментарите за Veli, разбрах за Naladhu и погледнах цените в Booking. Направо ми щръкна косата от тях, ама като видях колко е хубаво там, ми е ясно защо. Тази лодка между Дигу и Вели не е скъпа, предполагам?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.