Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

преди 53 минути , Zaj каза:

@Ametist

 Опитах се да Ви пусна ЛС, но форума не ми позволи (нова съм). Бихте ли ми казали дали може да се пътува между острови? С приятеля ми ще пътуваме за 2 седмици и мислехме да посетим 2 острова и 1 резорт. Възможни ли са плановете ни?

 

  

     Краткия отговор е NO 🙂  . 

 

Може да избереш само едно място - хотел на местен остров от лицензираните , ресорт или liveaboard . Попълнена имиграционна форма + 96 часов PCR тест . Официална страничка заповядай

 

П.П Не съм полускъпоценен   . Наричай ме просто Джеймс 🙂 .  

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 50 минути , ivooo каза:

  

     Краткия отговор е NO 🙂  . 

 

Може да избереш само едно място - хотел на местен остров от лицензираните , ресорт или liveaboard . Попълнена имиграционна форма + 96 часов PCR тест . Официална страничка заповядай

 

П.П Не съм полускъпоценен   . Наричай ме просто Джеймс 🙂 .  

По моя информация е възможно да се прави т.нар. сплит пътуване  - резорт плюс местен остров. Аз имам точно такива резервации и след около 10 часа ще мога да споделя дали ще стане. В момента съм в Доха и чакам да излетя за Малдивите. До тук ме пуснаха 😉 Единственото по-странно е, че не можеш да пътуваш между островите директно, а всеки път трябва да ходиш до летището и от там да вземеш следващия трансфер.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Вече съм в Малдивите и потвърждавам, че сплит пътуването е възможно. В България предварително се правят следните неща  - запазва се хотел/резорт, пишете си с тях за да ги информирате какви са ви намеренията и те да потвърдят, че нещата са изпълними, 96 часа преди излитане правите PCR тест, в последните 24 часа преди излитане попълвате онлайн формуляр и получавате QR код, който си принтирате/запазвате. На летището в София ви проверяват резервациите, кода, теста. На летището в Мале искат само паспорт и бордова карта, останалата информация си я получават автоматично. В резорта напомняте, че имате сплит пътуване и те ви казват, че ще се погрижат документално и формално.

  • Харесвам 26
  • Браво 2
Връзка към коментар
1 hour ago, bronco said:

Вече съм в Малдивите и потвърждавам, че сплит пътуването е възможно. В България предварително се правят следните неща  - запазва се хотел/резорт, пишете си с тях за да ги информирате какви са ви намеренията и те да потвърдят, че нещата са изпълними, 96 часа преди излитане правите PCR тест, в последните 24 часа преди излитане попълвате онлайн формуляр и получавате QR код, който си принтирате/запазвате. На летището в София ви проверяват резервациите, кода, теста. На летището в Мале искат само паспорт и бордова карта, останалата информация си я получават автоматично. В резорта напомняте, че имате сплит пътуване и те ви казват, че ще се погрижат документално и формално.

Само имай предвид, че ще ви искат после pcr тест преди тръгване от местен остров. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , Jorro каза:

Само имай предвид, че ще ви искат после pcr тест преди тръгване от местен остров. 

Да, така е. Но който търси разнообразие в пътуването, това е цената, която трябва да плати в момента. И тук за мен по-добрата тактика е първо резорт, после местен остров, защото на второто място тестът е по-евтин. Друг плюс евентуално ще бъде ако успея да убедя властите в БГ да не ме слагат под карантина с този тест, т.е освен да се води изходящ за Малдивите, да се води и входящ за България. Но там може да има малко разминаване в часовете и ще видим как ще се получи.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 минути , bronco каза:

Да, така е. Но който търси разнообразие в пътуването, това е цената, която трябва да плати в момента. И тук за мен по-добрата тактика е първо резорт, после местен остров, защото на второто място тестът е по-евтин. Друг плюс евентуално ще бъде ако успея да убедя властите в БГ да не ме слагат под карантина с този тест, т.е освен да се води изходящ за Малдивите, да се води и входящ за България. Но там може да има малко разминаване в часовете и ще видим как ще се получи.

Стига писа тук, а заминавай под някоя палма. Като гледам имаш още 50 минути до залез 🙂

  • Харесвам 5
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Здравейте отново 🙂

Как е ситуацията в Маафуши?

Направила съм резервация за там, но виждам в сайта на Министерството на туризма, че там има най-много заразени (чужденци).

Не ми е много ясно каква е разликата между Departure и Furabandhu... За Маафуши ми показва, че има 9 чужденци, които имат позитивен тест при Departure. Това означава, че са се заразили на острова ли?

Чудя се дали да не канселирам резервацията и да потърся по-безопасен остров.

Връзка към коментар

По план утре смятам да акостирам на маафушкия бряг. За съжаление моите оценки не са обективни и са силно несистемни и за това няма как да дам препоръка. От друга страна попаднах на новина от Маафуши, която силно ме засегна и леко ме потресе:

 

Maldives police seize Christmas tree

19 December 2020, MVT 08:28

 

Maldives Police, confirmed on Friday, that authorities at Maafushi, Kaafu Atoll had taken into custody a Christmas tree.

The incident took place at approximately 2030 hours, outside Kaani Beach guesthouse.

According to the Police, once the presence of a tree standing in violation to Maldives' Religious Unity Act (Act No. 6/1994) was reported, officers attempted to sway the people responsible to take it down.

However, as the discussion prove unsuccessful, Police removed the tree and brought it to the Maafushi Police Station, where it is apparently now located.

With origins in 16th century Germany, decorated evergreen conifer trees, real or artificial have become one of the most well-known symbols of Christmas across the globe.

Although Muslims recognize Jesus as a prophet decreed worthy of utmost respect, the celebration of his birth has been known to offend the sensitivities of some religious factions.

 

https://edition.mv/news/21022

 

Първата ми реакция беше, веднага след като пристигна на острова, да потърся още двама ентусиасти, да станем трио, да си измислим име (или да ни измислят) и да отидем да протестираме пред местната полиция. Дори бях започнал да изработвам протестни плакати на 3 езика (това в случай, че екип на CNN реши да направи репортаж от събитието). После прочетох, че на острова има затвор. Истински. Отказах се от протеста.... Реших да отида до бара, да си поръчам един коктейл и да прочета В Механата на Ботев 😉

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 10 минути , bronco каза:

По план утре смятам да акостирам на маафушкия бряг. За съжаление моите оценки не са обективни и са силно несистемни и за това няма как да дам препоръка. От друга страна попаднах на новина от Маафуши, която силно ме засегна и леко ме потресе:

 

Maldives police seize Christmas tree

19 December 2020, MVT 08:28

 

Maldives Police, confirmed on Friday, that authorities at Maafushi, Kaafu Atoll had taken into custody a Christmas tree.

The incident took place at approximately 2030 hours, outside Kaani Beach guesthouse.

According to the Police, once the presence of a tree standing in violation to Maldives' Religious Unity Act (Act No. 6/1994) was reported, officers attempted to sway the people responsible to take it down.

However, as the discussion prove unsuccessful, Police removed the tree and brought it to the Maafushi Police Station, where it is apparently now located.

With origins in 16th century Germany, decorated evergreen conifer trees, real or artificial have become one of the most well-known symbols of Christmas across the globe.

Although Muslims recognize Jesus as a prophet decreed worthy of utmost respect, the celebration of his birth has been known to offend the sensitivities of some religious factions.

 

https://edition.mv/news/21022

 

Първата ми реакция беше, веднага след като пристигна на острова, да потърся още двама ентусиасти, да станем трио, да си измислим име (или да ни измислят) и да отидем да протестираме пред местната полиция. Дори бях започнал да изработвам протестни плакати на 3 езика (това в случай, че екип на CNN реши да направи репортаж от събитието). После прочетох, че на острова има затвор. Истински. Отказах се от протеста.... Реших да отида до бара, да си поръчам един коктейл и да прочета В Механата на Ботев 😉

 

Най-хубаво, сЕди мирно, че затворът на Маафуши си е сериозен и реален:(((

Като си дойдеш, тука, също има, за какво да пратестираш...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, bronco каза:

По план утре смятам да акостирам на маафушкия бряг. За съжаление моите оценки не са обективни и са силно несистемни и за това няма как да дам препоръка. От друга страна попаднах на новина от Маафуши, която силно ме засегна и леко ме потресе:

 

Maldives police seize Christmas tree

19 December 2020, MVT 08:28

 

Maldives Police, confirmed on Friday, that authorities at Maafushi, Kaafu Atoll had taken into custody a Christmas tree.

The incident took place at approximately 2030 hours, outside Kaani Beach guesthouse.

According to the Police, once the presence of a tree standing in violation to Maldives' Religious Unity Act (Act No. 6/1994) was reported, officers attempted to sway the people responsible to take it down.

However, as the discussion prove unsuccessful, Police removed the tree and brought it to the Maafushi Police Station, where it is apparently now located.

With origins in 16th century Germany, decorated evergreen conifer trees, real or artificial have become one of the most well-known symbols of Christmas across the globe.

Although Muslims recognize Jesus as a prophet decreed worthy of utmost respect, the celebration of his birth has been known to offend the sensitivities of some religious factions.

 

https://edition.mv/news/21022

 

Първата ми реакция беше, веднага след като пристигна на острова, да потърся още двама ентусиасти, да станем трио, да си измислим име (или да ни измислят) и да отидем да протестираме пред местната полиция. Дори бях започнал да изработвам протестни плакати на 3 езика (това в случай, че екип на CNN реши да направи репортаж от събитието). После прочетох, че на острова има затвор. Истински. Отказах се от протеста.... Реших да отида до бара, да си поръчам един коктейл и да прочета В Механата на Ботев 😉

 

Къщата за гости, в която работеше Аметист, и в която бях през 2016, е точно до затвора. Май имаше там един бивш премиер или министър. Не си поплюват. Гледат лошо, така че не си прави експерименти. За всичко се консултирай предварително с Аметист. Препоръчвам хотелите до бикини плажа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, vlady каза:

Това е банкомата на летището в Мали, където можете да теглите без такса с карта Револют.

IMG_20201222_100721.jpg

Някои хора тихомълком са отлетели към Рая!🌴

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 7.01.2021 г. в 12:43, Marisha каза:

@vlady къде точно се намира този банкомат?

На терминал пристигащи, до аптеката, срещу бюро информация.

До него има червен АТМ на Малдивската банка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване в края на март. Спряхме се на Маафуши и сме направили резервация в Сънрайз и Каани Палм. Могат да се отменят. Днес попаднах на темата и прочетох доста коментари, но предполагам не всичко е актуално предвид ситуацията с вируса. Какво бихте ни посъветвали относно хотелите, а дори и острова? Всяка актуална информация относно положението там би била полезна. Останах с впечатление, че @Ametist живее там, бих се радвала да се свържа с Вас, но се регистрирах днес и не мога да Ви пиша съобщение.

Връзка към коментар
преди 8 минути , rosen zdravec каза:

Здравейте, предстои ни пътуване в края на март. Спряхме се на Маафуши и сме направили резервация в Сънрайз и Каани Палм. Могат да се отменят. Днес попаднах на темата и прочетох доста коментари, но предполагам не всичко е актуално предвид ситуацията с вируса. Какво бихте ни посъветвали относно хотелите, а дори и острова? Всяка актуална информация относно положението там би била полезна. Останах с впечатление, че @Ametist живее там, бих се радвала да се свържа с Вас, но се регистрирах днес и не мога да Ви пиша съобщение.

Зависи какво очакваш и с какъв бюджет разполагаш. Ако можеш да си позволиш резорт отиди там, ако не Маафуши е много изгодна алтернатива. Не съм бил на други местни острови, Маафуши е ок, но плажа е много малък и изключително претъпкан вече, което на мен лично не ми харесва. Не знам сега дали е разрешено с Ковид , май не е , но преди можеше да си организираш еднодневни посещения на близки ризорти. Каани и Арена са най-хубавите хотели и са на самия плаж. Храната е най-хубава в Арената. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разглеждах  и резорти-доста по-скъпи,транспорта допълнително оскъпява,като че ли не видях резорт по-близко до Мале,Мисля ,че е по-добре да вложим  парички в  "тематични "пътувания,не знам дали са възможни предвид  ситуацията?Надявам се плажът да е по-спокоен и чист!

 

Връзка към коментар
преди 27 минути , rosen zdravec каза:

Разглеждах  и резорти-доста по-скъпи,транспорта допълнително оскъпява,като че ли не видях резорт по-близко до Мале,Мисля ,че е по-добре да вложим  парички в  "тематични "пътувания,не знам дали са възможни предвид  ситуацията?Надявам се плажът да е по-спокоен и чист!

 

Разгледай Bandos, 78 евро ти е двупосочния трансфер на 10мин е от летището с лодка. За кои дати гледаш? 

Плажа е чист, но е много малък и последния път като бях март 2020 към 10ч вече хавлиите ставаха една до друга и буквално се прескачаш с другите хора.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@rosen zdravec, вижте и Embudu Village Resort в Agoda. Ние ще го съчетаем с местен остров. Засега съм се ориентирала към Dhigurah. Даже вчера си писах с един младеж директно да ни трансферира от Embudu до Dhigurah. Все още обмислям, но вероятно това ще е планът. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

На 6 март пътуваме за Маафуши. Никога не съм стъпвала на Малдивите, но от други форуми ми препоръчаха да се свържа с българката на острова за повечко информация и организация на престоя. Имате ли координати на тази дама и как всъщност да я открия?

Има ли в момента опция за разходка между отделните острови или да се настроя, че 9 дни ще си седя на едно място?

Какви са възможностите за пазаруване на храни и напитки на острова? Ние ще сме с подсигурени закуски и вечери, но през останалото време все пак нещо трябва да се консумира... Има ли пазари за плодове (като нашите)?

Предварително благодаря за информацията!

Връзка към коментар
преди 12 минути , ArtMil каза:

Здравейте!

На 6 март пътуваме за Маафуши. Никога не съм стъпвала на Малдивите, но от други форуми ми препоръчаха да се свържа с българката на острова за повечко информация и организация на престоя. Имате ли координати на тази дама и как всъщност да я открия?

Има ли в момента опция за разходка между отделните острови или да се настроя, че 9 дни ще си седя на едно място?

Какви са възможностите за пазаруване на храни и напитки на острова? Ние ще сме с подсигурени закуски и вечери, но през останалото време все пак нещо трябва да се консумира... Има ли пазари за плодове (като нашите)?

Предварително благодаря за информацията!

Предполагам самата Аметист ще отговори. 

Алкохолът на острова абсолютно е забранен. Вода и сокове има.

При храната изборът не е голям. Дано обичате люто! Готвят индийци, малдивци и за нас, което е люто, за тях не е. Но вече имало и пицария.

Плодове има, но не очаквайте изобилие. Всичко се кара от континента, с малки изключения.

Препоръчвам да се храните на блок маса в хотел Арена. 

Аметист на място ще ви уреди активностите.  Ако има дневни посещения на ризорти, тя ще ви каже. 

Има фериботи между местните острови, както и бързи лодки до летището. В условията на пандемия, не зная дали всичко е достъпно за чужденците.

Островът е много малък. Плажът е близо до хотел Арена.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.