Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Някой пътувал ли е от Маафуши до Вилингили да каже колко излиза една такава екскурзия? Като гледам разстоянието ми се струва, че ще е скъпичко.

Връзка към мнение

Аз кацам в Мале на 25.12.19 и още не съм решила къде да отседна  за 25.12.19 до 28.12.19 и 11.01.20 до 14.01.20. За предпочитане е на две различни места. Някакви предложения и/или препоръки?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Virginia каза:

Аз кацам в Мале на 25.12.19 и още не съм решила къде да отседна  за 25.12.19 до 28.12.19 и 11.01.20 до 14.01.20. За предпочитане е на две различни места. Някакви предложения и/или препоръки?

Ако не си предвидила Маафуши и среща с Аметист, съветът ми е да го направиш. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 13.12.2019 г. в 22:48, Omoni каза:

Ще има ли някой за Нова година на Маафуши?

В Маафуши при мен са около 23 човека.

На 6.12.2019 г. в 22:35, bobbyfm каза:

Някой пътувал ли е от Маафуши до Вилингили да каже колко излиза една такава екскурзия? Като гледам разстоянието ми се струва, че ще е скъпичко.

Може да го направите с ферибот. От Маафуши до Мале и от Мале до Вилингили.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не съм видял, че има остров с това име съвсем близо до Мале. Имах предивид ризорта Шангри-ла Вилингили, който се намира близо до летище Ган. Исках да отида до най-високата точка на Малдивите, но тъй като единственият вариант за транспорт до там, който намерих, излиза повече от самолетния ми билет от България, се отказах от това си намерение.

 

 

Връзка към мнение
На 16.12.2019 г. в 15:20, bobbyfm каза:

Не съм видял, че има остров с това име съвсем близо до Мале. Имах предивид ризорта Шангри-ла Вилингили, който се намира близо до летище Ган. Исках да отида до най-високата точка на Малдивите, но тъй като единственият вариант за транспорт до там, който намерих, излиза повече от самолетния ми билет от България, се отказах от това си намерение.

 

 

|Gan си е далеч и билетите наистина са доста скъпи. Има остров Вилингили, който се намира на 5 минути от Мале с ферибот 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добър вечер мили хора, разбрах за този бюджетен остров на Малдиви и веднага се сетих, че ако има къде да се разпитам за него то е тук. Харесах този хотел, на който линка съм поставила най-отдолу, но цената ми се струва прекалено примамлива предвид, че е закуска и вечеря. Някой отсядал ли е в този хотел, за да сподели впечатления? Виждам, че има и хотели предлагащи ол инклузив, но не знам дали е стандартен или представлява нещо различно. Бих се радвала и да ме посъветвте каква джобна сума би била подходяща за двама човека? Претеснявам се да не е прекалееено скъпо. Благодаря предварително. 🙂

https://www.booking.com/hotel/mv/kaani-grand-seaview.bg.html?label=gen173nr-1DCAEoggI46AdIA1gEaBeIAQKYAQO4AQnIARHYAQPoAQH4AQKIAgGoAgO4ApaD8O8FwAIB;sid=c7b9dfc9ab1882e6b5878f410b2a6fab;all_sr_blocks=202837201_134568696_2_41_0;checkin=2020-07-25;checkout=2020-07-31;dest_id=900048333;dest_type=city;dist=0;from_beach_key_ufi_sr=1;group_adults=2;group_children=0;hapos=2;highlighted_blocks=202837201_134568696_2_41_0;hpos=2;matching_block_id=202837201_134568696_2_0_0;no_rooms=1;ref_is_wl=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;sr_pri_blocks=202837201_134568696_2_41_0__85950;srepoch=1576796570;srpvid=65dba20c38ab004c;type=total;ucfs=1&

Връзка към мнение
Дани Магелани

На острова не е скъпо, но е за 3-4 дни. В останалото време ще ви се иска да правите дневни екскурзии до ризорти, което предполага средно дневно по 100-120 $ на човек за вход, храна, напитки и транспорт.

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Страхотна тема - полезна и ...красива 🙂

Регистрирах се във връзка с предстоящото ни пътуване през февруари. Поизчетох, четох... колкото успях 🙂

Кое е хотелчето на Аметист? Публикувано ли е или на лични съобщения?

Прочетох ви, че триповете от Маафуши към ризорти - ако ги има през февруари - са на определени дати. Има ли информация за този февруари /първата половина/ вече или на място като се пристигне трябва да се реши? Тъй като планираме да отседнем както на Маафуши, така и на north male atoll, да си организираме и съобразно това нощувките.

 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 20 минути , Рокс каза:

Здравейте,

Страхотна тема - полезна и ...красива 🙂

Регистрирах се във връзка с предстоящото ни пътуване през февруари. Поизчетох, четох... колкото успях 🙂

Кое е хотелчето на Аметист? Публикувано ли е или на лични съобщения?

Прочетох ви, че триповете от Маафуши към ризорти - ако ги има през февруари - са на определени дати. Има ли информация за този февруари /първата половина/ вече или на място като се пристигне трябва да се реши? Тъй като планираме да отседнем както на Маафуши, така и на north male atoll, да си организираме и съобразно това нощувките.

 

 

Има ги ежедневно. Пишете на Аметист на лични и тя да ви ги резервира, че знае кое къде е няй-добре и изгодно. Няма свой хотел.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Маафуши е страхотно място на което се чувстваш турист ,с голямата помощ на Аметист срещу минимални суми ще имате незабравими спомени ,всички трупове се организират на място и то в желания от вас ден и по ваше предпочитание .А много ми се иска да спомена и нещо за резорта в който отседнах ,джакузи вила в Олхувели резорт ,и всичко приключва с красивата вила и красивата лагуна със страхотен риф.Накараха ни да заплатим за трансфер който не са организирали те ,под предлог че не сме ги информирали в писмен вид ,а всъщност трансфера го извърши транспортна фирма , с тяхно знание и разрешение само по телефон след като два пъти разговаряхме ,това е супер некоректно ,А се оказа че в резорта ти се определя къде може или неможе да се сяда дори и олл инклузива ,ни лишава от сутрешно кафе ,защото го сервирали след 10.00 ч въпреки че работят от 7.00 ,а масите в ресторанта които са на тераса са само за визия ,немогат да се ползват не е разрешено да се храниш на тях.Затова приятели пожелавам ви приятни моменти на Маафуши ,обезателно със съдействието на Аметист ,а резорти има колкото пожелаете ползвайте ги за дневни посещения хем ще видите повече ,хем ще си спестите от бюджета ,а и сигурно е ,че няма да изпадате в кофти ситуации като нас

Just now, Andriana Simeonova said:

трупове

Страшна глупост съм драснала ,ТРИПОВЕ исках да кажа

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, S.G. каза:

А има ли значение коя емисия са доларите?

Виж началото на темата. Аметист е снимала кои банкноти се приемат

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Имам нужда от помощ. На 21.02.2020 г. /петък/ трябва да пътуваме от Маафуши до Мале, но виждам, че фериботите не пътуват. Може ли да ми дадете информация и разписание на лодките, които тръгват от Маафуши, защото съответно от Мале имаме трансфер до ризорт и трябва да им дадем информация за точен час и място, от което да ни вземат.

Предварително благодаря!

Връзка към мнение
преди 23 часа, Zlato каза:

Здравейте,

Имам нужда от помощ. На 21.02.2020 г. /петък/ трябва да пътуваме от Маафуши до Мале, но виждам, че фериботите не пътуват. Може ли да ми дадете информация и разписание на лодките, които тръгват от Маафуши, защото съответно от Мале имаме трансфер до ризорт и трябва да им дадем информация за точен час и място, от което да ни вземат.

Предварително благодаря!

Обикновено трансферите до резортите са от летището и всеки резорт има каунтър там. По-скоро вие трябва да им кажете кога ще бъдете на летището, освен ако не ви взимат от друго място. Има лодки по всяко време. В колко часа искате да бъдете на летището?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Ametist каза:

Обикновено трансферите до резортите са от летището и всеки резорт има каунтър там. По-скоро вие трябва да им кажете кога ще бъдете на летището, освен ако не ви взимат от друго място. Има лодки по всяко време. В колко часа искате да бъдете на летището?

Благодаря много, Аметист!!! Не ни казаха, че имат каунтър на летището, а настояват да им кажем в колко часа ще бъдем и с коя фирма. Искаме да сме на летището в 11 часа. А междувременно много ще се радваме, ако се запознаем с теб. Ние ще сме на Маафуши от 15.02 до 21.02. 
 

Поздрави и успешен ден!!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Zlato каза:

Благодаря много, Аметист!!! Не ни казаха, че имат каунтър на летището, а настояват да им кажем в колко часа ще бъдем и с коя фирма. Искаме да сме на летището в 11 часа. А междувременно много ще се радваме, ако се запознаем с теб. Ние ще сме на Маафуши от 15.02 до 21.02. 
 

Поздрави и успешен ден!!!

В 10:00 часа от Маафуши има лодка на Maafushi Tours, която ще бъде на летището в 10:40 часа.

Успешен ден и на вас!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 59 минути , Zlato каза:

Благодаря, Аметист!!!

Добре е със същата фирма да пътувате до Маафуши и да договорите с тях връщането. 

Офисите на фирмите, които осъществяват трансфери, се намират навън , след като се излезе от зала Пристигащи.

Връзка към мнение
преди 14 минути , Дани Магелани каза:

Добре е със същата фирма да пътувате до Маафуши и да договорите с тях връщането. 

Офисите на фирмите, които осъществяват трансфери, се намират навън , след като се излезе от зала Пристигащи.

Благодаря, Дани Магелан! А имате ли идея каква е цената в посока?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.