Прескочи до съдържание

Колко струва да се обиколи света с нискотарифни авиокомпании?


Препоръчани мнения

Експертът на CNN Ричард Куест му е излезнало 2345 долара и според тази статия изключително се гордее с това: https://money.bg/panorama/eksperiment-kolko-struva-da-obikolish-sveta-samo-s-niskotarifni-aviokompanii.html

 

Експертът май трябва да е в кавички, от мен да мине, че въпросният Куест често говори авио глупости, друга тема. Второ на ръка, че 2354 долара хич не са малко и за приблизително толкова може да се купи околосветско пътуване с нормални авиокомпании с всичките им екстри като куфари, храна, плаващи дати, само с подходящо избиране на началната точка. 

 

Мисълта ми е друга, някой занимава ли му се да види за колко можем да планираме подобно пътуване и колко пари бихме спестили на клетия Ричард, ако се пробваме? :)

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

С традиционните авиокомпании най-евтините самолетни билети не включват Австралия, както е в статията. Ако включиш и Австралия, може и да не стигнат 2354 долара.

 

Няколко пъти съм се опитвал да правя виртуална обиколка на света с НТА и винаги съм се сблъсквал с доста скъпите билети за летене над Тихия океан. В повечето случаи се получава по евтино да летиш отиване и връщане до Хавайските острови и до Австралия например от колкото да направиш околосветско пътешествие :(

 

Скоро обаче не съм гледал възможностите за евтино прелитане над Тихия океан и е възможно ситуацията да се е променила...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А и зависи дали ще летиш заради летенето :) или ще искаш на повече места да се отбиеш.

"Девет държави за осем дни" го разбирам като нищо никъде невидял.

Ако е за спорта, може би глобален алианс и по-малко прекачвания.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

С традиционните авиокомпании най-евтините самолетни билети не включват Австралия, както е в статията. Ако включиш и Австралия, може и да не стигнат 2354 долара.

 

Няколко пъти съм се опитвал да правя виртуална обиколка на света с НТА и винаги съм се сблъсквал с доста скъпите билети за летене над Тихия океан. В повечето случаи се получава по евтино да летиш отиване и връщане до Хавайските острови и до Австралия например от колкото да направиш околосветско пътешествие :(

 

Скоро обаче не съм гледал възможностите за евтино прелитане над Тихия океан и е възможно ситуацията да се е променила...

 

Jetstart летят от Сидни до Хаваите, на прима виста 250€, което не е много. От там до СФ или ЛА е още 230€ с Hawaiian, при това без да проверявам цените на Allegiant, които вероятно са най-ниски и ги пише, че също летят по линията, нещо сайта им забива. Под 500€ за еднопосочен такъв полет си е измъкване през иглени уши малко :)

А и зависи дали ще летиш заради летенето :) или ще искаш на повече места да се отбиеш.

"Девет държави за осем дни" го разбирам като нищо никъде невидял.

Ако е за спорта, може би глобален алианс и по-малко прекачвания.

 

Е то нищо не пречи да си ги разтеглиш колкото искаш във времето, гледаме само цената на билетите, не са свързани един с друг, така че престоя не е важен :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Експертът на CNN Ричард Куест му е излезнало 2345 долара и според тази статия изключително се гордее с това: https://money.bg/panorama/eksperiment-kolko-struva-da-obikolish-sveta-samo-s-niskotarifni-aviokompanii.html

 

Експертът май трябва да е в кавички, от мен да мине, че въпросният Куест често говори авио глупости, друга тема. Второ на ръка, че 2354 долара хич не са малко и за приблизително толкова може да се купи околосветско пътуване с нормални авиокомпании с всичките им екстри като куфари, храна, плаващи дати, само с подходящо избиране на началната точка. 

 

Мисълта ми е друга, някой занимава ли му се да види за колко можем да планираме подобно пътуване и колко пари бихме спестили на клетия Ричард, ако се пробваме? :)

 

Аз съм пускал в темата с намаленията околосветско пътуване за около 400 €. Мързи ме да я търся сега :)Ето я. Половината път е с редовни авиокомпании! И, разбира се, заслугата не е моя, това пътуване го скалъпиха поляците :)

Иначе може да видим маршИрута на Ричард и да му спретнем едно алтернативно пътуване... :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Е то има много условности е статията.

От посочените цени със сигурност може да се намери по-евтин полет на Ryan до Прага да кажем , а ето и това относно ония 482 $ за LA - New York :

 

"Това бил най-евтиният наличен билет, но не и най-ниската цена, която обикновено предлага превозвачът"

 

Ако и другите така ги е гласил ...той сигурно е избрал нвкой прозволен почти период от 9 дни без да търси и напасва перфектно най-ниските възможни цени.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе то е ясно, че няма какво да му дублираме точно маршрута, ма колкото да раздвижим малко мозъка :) Онова на Капитана пък е съвсем теоретично, да не говорим, че май технически не е околосветско след като няма пресичане на екватора. Просто мисълта ми беше да хванем концепцията и да я поразвием, дали ще се получи нещо по-добро от неговото, за по-малко пари. Това на Капитана например е със сигурност за много по-малко пари, ама не съм сигурен, че е по-добро :)

 

Ето едно бързо от мен, със сигурност с игра по сайтовете и датите може да се смъкне сигурно 100-200 евро:

 

 

София - Дубай: 80€

Дубай - Манила: 135€

Манила - Сидни: 208€

Сидни - Хонолулу: 254€

Хонолулу - Лос Анжелис: 150€

Лос Анжелис - Копенхаген: 235€

Малмьо - София: 68€

 

Общо: 1130€ или $1255

 

Двойно по-малко от Бай Ричард, а мисля, че трейд офа си струва. Останалата сума може да се изхарчи във вътрешни полети :)

 

 

2016-03-15_20-56-41.png

 

 

2016-03-15_20-57-02.png

 

 

2016-03-15_20-57-29.png

 

2016-03-15_21-03-38.png

 

 

 

2016-03-15_20-58-08.png

 

2016-03-15_20-58-27.png

 

2016-03-15_20-58-52.png

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Ебати шарана би се хвалил с подобно нещо  :rolleyes: 
Без изобщо да се задълбочавам да търся по особени сайтове за евтини билети и да си играя с датите сглобих следния маршрут:
София-Дубай-Банкок-Куала Лумпур-Сидни-Хонолулу-Лос Анджелис-Ню Йорк-Лондон-София за 1880$. На всичкото отгоре голяма част от полетите са с традиционни авиокомпании.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Fly Dubai, Air Arabia и Air Asia вероятно също могат да докарат добри цени и интересни стопове ;)

 

Баш. Специално Европа и Азия предлагат много избор. През океаните е само малко ограничено предлагането, но в другите континенти маршрути и варианти бол :)

 

Ебати шарана би се хвалил с подобно нещо  :rolleyes: 

Без изобщо да се задълбочавам да търся по особени сайтове за евтини билети и да си играя с датите сглобих следния маршрут:

София-Дубай-Банкок-Куала Лумпур-Сидни-Хонолулу-Лос Анджелис-Ню Йорк-Лондон-София за 1880$. На всичкото отгоре голяма част от полетите са с традиционни авиокомпании.

 

Е той не, че се хвали, ама е журналист човека, едва ли е отделил необходимото време въобще да проучи материята. Той бълва по всяка тема, когато става въпрос за авиация - било то катастрофи, бизнес на авиокомпаниите, сега явно е хванал и нискотарифните. Тая седмица това му е темата, другата седмица е друга, не може всичко да проучи в детайли явно. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ето го материала от CNN за неговото пътуване, може да се види целия маршрут, авиокомпаниите и колко е струвал всеки билет: http://edition.cnn.com/2016/03/10/aviation/richard-quest-round-the-world-low-cost/

 

 

Ще е добре да ударим по една сметка и за цената на пролетяна миля/километър :)

 

Ето го моето: 

 

2016-03-15_22-10-19.png

 

Total: 24,598 mi/ $1255 = 5.10 цента на миля

 

Ричард: http://www.gcmap.com/mapui?P=lgw-bru-prg-dxb-cmb-sin-syd-hnl-lax-jfk-gtw

 

2016-03-15_22-13-26.png

 

Total: 25,408 mi/ $2345 = 9.22 цента на миля. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Италианските пирати чат пат пускат околосветски варианти със стоп през София и после Дубай. Мисля че 800 и нещо евро излизаше. Демек ние като тръгваме от София и отсечката Рим-София ще ни е последна, а не първа си докарваме някаква такава цена над 800 евро, но и под 900  :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Нещо не ми дава да публикувам картинката. 

http://www.gcmap.com/map?P=sof-dwc,dxb-can-bkk-kul-syd-hnl-lax-jfk-lhr,+ltn-sof&MS=bm&MR=1800&MX=720x360&PM=*

 

26 535 мили - 1880$ -> средно 7 цента на миля, като с малко старание могат да бъдат свалени без проблем още 150-200$.

Редактирано от ACM
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тия са измислени. Върти като въртоглав за идеята.

Какво околосветско може да е без Африка и Южна Америка ?

 

Класиката в жанра “Осемдесет дни около светае без Южна Америка и Африка ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То векове преди Жул Верн хората мислели , че Земята е плоска :)

Гледаме от съврененна гледна точка.

 

Е, чисто технологично е необходимо да пресечеш всички меридиани и не знам си колко паралели, от Копенхаген до Сидни със сигурност ги пресичаш. Вече, ако искаш да ъпгрейднеш до всички континенти е друго, но не е задължително околосветско да минава и през тях за да се нарича такова. То следващото е освен континенти и всички държави, всички острови...какво е околосветско без Мадагаскар? :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Дайте наистина да се пробваме но с всички континенти, дори и с различни междинни точки на всеки от тях ако е възможно, с интересни и заслужаващи си дестинации. Всеки да напише по свои наблюдения и опит как най-евтино се стига от континент до континент.  

Иначе по тоя маршрут не си заслужава  дори "чесането на  езиците"...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Дайте наистина да се пробваме но с всички континенти, дори и с различни междинни точки на всеки от тях ако е възможно, с интересни и заслужаващи си дестинации. Всеки да напише по свои наблюдения и опит как най-евтино се стига от континент до континент.  

Иначе по тоя маршрут не си заслужава  дори "чесането на  езиците"...

 

Няма как, не съм запознат да има авиокомпания, която да има прилични еднопосочни цени нито от/към Южна Америка, нито от/към Африка. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма как, не съм запознат да има авиокомпания, която да има прилични еднопосочни цени нито от/към Южна Америка, нито от/към Африка. 

 

Трябва да се тръгне с моментна възможност. Например тоя сгрешен билет Рим--ЮАР--Банкок отпреди няколко дни за много малко пари утрепа няколко заека едновременно :)

Другото е, че според мен до Южна Америка най-евтино се стига от Северна Америка. Тоест в маршрута трябва да има нещо такова: LAX--GIG/SCL/EZE--JFK :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Няма как, не съм запознат да има авиокомпания, която да има прилични еднопосочни цени нито от/към Южна Америка, нито от/към Африка. 

 

Изключително интересна тема :)

Ще гледам да се включа с готови маршрути в скоро време.

Ето няколко идеи:

За проникване към Централна и Южна Америка:

https://www.vivacolombia.co/en/flying-vivacolombia/buy/route-map

https://www.vecaairlines.com/

+ Spirit, jetBlue, Southwest, Air Transat, Westjet

 

За проникване по Африка:

http://www.airarabia.com/en/destinations

-Air Arabia- мароканския и египетския клон,

Ryanair имат доста сериозно присъствие от Европа към Мароко

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Еднопосочни до Южна Америка от Европа има с Кондор и Меридиана. Не са много евтини обикновено де, ама горе-долу половината на обикновен двупосочен идват.

Нещо не ми се търси, ама хората го правят за по 100000 мили + £200, аз така бих пътувал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Jetstart летят от Сидни до Хаваите, на прима виста 250€, което не е много. От там до СФ или ЛА е още 230€ с Hawaiian, при това без да проверявам цените на Allegiant, които вероятно са най-ниски и ги пише, че също летят по линията, нещо сайта им забива. Под 500€ за еднопосочен такъв полет си е измъкване през иглени уши малко :)

 А до там става и с AirAsia още от Индия през КуалаЛумпур.... До Индия пък става и с Air Arabia или с Pegasus през Киригистан от Истанбул...

Давайте идеи....

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.