Прескочи до съдържание

Реклама и реалност


Препоръчани мнения

За карнавала на Венеция например знаех че ще има голяма тълпа и въпреки това не успях да отида подготвен. Цялото преживяване беше едно огромно бутане в тълпата, без да мога да направя нито една добра снимка, а публиката беше без никакви маски и т.н. Само няколко платени от града артисти, които бяха облечени в маски припомняха, че изобщо има карнавал във Венеция, а не просто една бутаница на хора...

Хм, всеки си има различни преживявания... Аз като бях на карнавала във Венеция беше пълно с маскирани хора, бих казал към 50%, още от влака. Освен артистите. (Аз лично не бях маскиран :blush: ) Иначе за тълпата - така беше. Даже за пръв път видях регулировчици да контролират пешеходни улици, то иначе нямаше минаване просто...

Връзка към коментар

В Малдивите доста хора ходиха скоро, не видях някой да се е оплакал или да е пуснал такава снимка с бунище на плажа. В Париж бяхме 2014 година за 5 нощувки Август месец и през нито един от дните, когато минавахме покрай Айфеловата кула нямаше и половината на този народ, който е на снимката. Очевидно има някакво събитие според мен. (ЕДИТ: Всъщност в далечината от другата страна се вижда сцена)

 

Същата работа и в Ню Йорк - 4 месеца бях там през лятото и нито един път не видях и 25% запълване от това на снимката.

 

 

Все едно да направя снимка на Орлов Мост средата на Август, когато половината град го няма и за сравнение да сложа снимка след концерта на Слави Трифонов. Или Шипка който и да е ден от годината и 3 Март.... схванахте идеята.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

В Малдивите доста хора ходиха на последък, не видях някой да се е оплакал или да е пуснал такава снимка с бунище на плажа.

 

Не исках да го споделям по принцип, но в чест на истината извън скъпите ресорти Малдивите бяха пълна кочина, включително с много боклуци по плажовете. Местните хвърлят и цапат навсякъде. Стори ми се като една от най-надценяваните дестинации, които съм виждал някога. Това всъщност е едва втората страна в света (наред с Индия), в която нямам никакво желание да се върна.

 

По темата - винаги гледам да ходя преди/след тълпите (или в нисък сезон) за да хвана дадената атракция в пълен блясък. Единственото, което наистина ме разочарова и тотално ми се размина с насадените в главата представи, беше Статуята на свободата. Очаквах да е огромна, а тя се оказа неочаквано малка. Всъщност същото важи и за знака "Холивуд".

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Въпросът изобщо не е за елитарността, а за физическата възможност относително самостоятелно да се порадваш на дадената артакция, обект и т.н. Другото е за очакванията и реалността. Ако знаеш, че ще има голяма тълпа и така да отидеш е едно, а друго е тотално да те изненада човешката маса.

 

За карнавала на Венеция например знаех че ще има голяма тълпа и въпреки това не успях да отида подготвен...

Да бе, нямах предвид темата, а поведението на англичаните :)

 

В случая ние сме носители на собствения характер. Няма ти казвам мен колко неща ме вбесяват... В случая мисля е валидна дзен пословицата: На върха на планината ще намериш това, което си донесъл със себе си...

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
.....

За карнавала на Венеция например знаех че ще има голяма тълпа и въпреки това не успях да отида подготвен. Цялото преживяване беше едно огромно бутане в тълпата, без да мога да направя нито една добра снимка, а публиката беше без никакви маски и т.н. Само няколко платени от града артисти, които бяха облечени в маски припомняха, че изобщо има карнавал във Венеция, а не просто една бутаница на хора...

Аз въобще нямам такива спомени, вярно бях през седмицата и имаше хора, но не и огромни тълпи. Сутринта почти нямаше маскирани, когато си тръгваг над 50% от туристете бяха поне с маска. Имаше някакъв конкурс за кoстюми на Сан Марко.

Имаше и костюмирани които правека фото сесии. Предполагам че някои са наети артискти, но има и други които го правят за удоволствие. Нямаше проблем да снимам който и да е от маскираните дори ми позираха . 

Редактирано от Климент
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Снимките показват много точно разликата между фотографския и туристическия поглед, нищо повече. Всяко място изглежда най-красиво по изгрев, залез или през "златния час", говоря за тези, които са на открито. Силни цветове, мека, розова или оранжева светлина, няма много хора, но това изисква планиране често свързано с неудобства, недоспиване, по-хладно време и т.н. С една дума, за да няма разочарование, трябва да се направи фотографско пътуване, а не туристическо. Основната разлика между двете е по кое време планираш да разглеждаш и снимаш забележителностите. Всеки избира как да обикаля и това, което види дали ще изглежда като на реклама или не, си е личен избор. Моят е ясен и се вижда по снимките, които публикувам. Добрият резултат не се дължи на фотошоп, а на факта, че разглеждам в часове, когато повечето хора нормално са в леглата или по масите. :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

...

За карнавала на Венеция например знаех че ще има голяма тълпа и въпреки това не успях да отида подготвен. Цялото преживяване беше едно огромно бутане в тълпата, без да мога да направя нито една добра снимка, а публиката беше без никакви маски и т.н. Само няколко платени от града артисти, които бяха облечени в маски припомняха, че изобщо има карнавал във Венеция, а не просто една бутаница на хора...

 

Аз въобще нямам такива спомени, вярно бях през седмицата и имаше хора, но не и огромни тълпи. Сутринта почти нямаше маскирани, когато си тръгваг над 50% от туристете бяха поне с маска. Имаше някакъв конкурс за кoстюми на Сан Марко.

Имаше и костюмирани които правека фото сесии. Предполагам че някои са наети артискти, но има и други които го правят за удоволствие. Нямаше проблем да снимам който и да е от маскираните дори ми позираха . 

 

Колко различни мнения за карнавала във Венеция!

Аз бях точно за закриването на карнавала, цялата групичка си сложихме по една маска и се забавлявахме заедно с тълпата и маскираните.

Тези, които си бяха изцяло костюмирани позираха и заставаха така, че да бъдат в най-добрата светлина. Имам доста добра подборка от кадри на маски и костюми, като и разни весели снимки на интересни моменти.

 

И да повторя, казаното по-горе, важно по кое време от денонощието отивате да правите снимки - изгрев, залез, синия и златния час, дали времето е с вас - драматични облаци или кървави залези ще ви поднесе природата...

 

И всичко зависи от задапаратното устройство :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Че кой обича тълпите? За много места наистина има колай - мъртъв сезон, мъртъв час, малко търпение, малко късмет. За някои (все повече стават, уви) - няма.

 

Специално по коментара на Топфлай - две снимки от Ниагара без пукнат човек (краката до мен са на човек от моята компания). На Бъдни вечер са правени :)

 

post-3965-0-36687900-1458831315_thumb.jpgpost-3965-0-16595900-1458831358_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Топфлай пак сръчка нежните ни души. Естествено е всяко преувеличение. Нали сме човеци.

 

На местата, които съм виждал, мога да потвърдя, че е вярно. И аз си падам малко Агорофоб дразнят ме "скапаните" хора, но това не ме спира. Виж искрено се забавлявам като гледам реклами или кадри с Ди-Треви на които няма никого. Все се питам кога пък изгонихте туристите? Или на Мая бийч съм го изживявал лично. Пристигнахме рано сутринта преди 7 и беше божествено. Исках завинаги да си остана там. Ама... след час някъде започнаха да идват лодки, лодки, лодки, лодки лодки, лодки, лодки, лодки лодки, лодки, лодки, лодки лодки, лодки, лодки, лодки ..... и на плажа се оказахме лежащи сред правостоящи, а прекрасната вода смърдеше на бензин. Жесток шок да уцелим китайската нова година на Мая..

.. 
А Матеев е много прав за Малдивите, извън ресортите е доста трудно да си намериш населен остров не затрупан с боклуци. Трябва доста да се пробира. На местните пич не им хука
Може би за това вече не ми се ходи на топ места, повече ме вълнуват скритите бисери. Миналата есен попаднахме на села из Каталуня - Гирона които ме смаяха с историите, архитектурата и излъчваща спокойствие прелест. Това са Баньолес, Безалу, Корнелья Дел Тери и още две три който им забравих имената.

 

Но все пак няма да оплювам злите забележителности, ако се приготвиш да бъдеш част от тълпата може да е забавно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Скоро едни познати журналисти бяха на Малдивите в зоната извън туристическите курорти и ми разказаваха ужасни неща за боклуци, мръсотия, замърсяване на морето и т.н. Имат и един специален остров за боклуци, където не спазват никави екологични норми, като там изхвърлят боклука и от рекламираните като супер ЕКО курорти!

 

Ето няколко снимки от “рая“ Малдивите

 

article-2162653-13BC314B000005DC-574_964

 

o-SKIRT-900.jpg?2

 

2015-01-21-MM8071_20130321_23622_2048.jp

 

o-MALDIVES-900.jpg?1

 

1412067861951_wps_6_MANDATORY_BYLINE_PIC

 

article-2162653-13C2A9B2000005DC-686_964

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.