Прескочи до съдържание

Виетнам и Камбоджа за 17 дни - съвети


Препоръчани мнения

  • 4 седмици по-късно ...

Ние пътувахме от Хо Ши Мин до Пном Пен с автобус на Kumho Samco Buslines - чисти и удобни автобуси. Характерното за тях е, че седалките им са разредени - махнали са седалки през ред с цел да разширят разстоянието между две седалки. Ако ходите в Siem Reap бих желала да ви препоръчам този шофьор на тук-тук - Mr. Rith  http://tuktuk-rith.jimdo.com/ Това е Фейсбук страницата му: https://www.facebook.com/mrrith2014/

Много мил човек, засмян, услужлив, говори английски - препоръчвам го с две ръце. 

Редактирано от rocknrose
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Такаааам, направихме една примерна програма я хвърлете едно око да кажете как е :)

 

09.08 - Кацане в Хо Ши Мин - почивка и малко разглеждане

10.08 - Пътуване към Пном Пен - пристигане, разглеждане

12.08 - Пътуване към Сием Реап - настаняване, разглеждане

14.08 - Пътуване към Сихануквил и лодка до Кох Ронг

18.08 - Лодка обратно до Сихануквил и самолет до Хо Ши Мин - настаняване за вечерта

19.08 - Хо Ши Мин - Да Нанг със самолет - настаняване, нощувка

20.08 - екскурзия до Хуе и обратно се връщаме до Да Нанг за нощувка

21.08 - Пътуване към Хой Ан - настаняване, нощувка, разглеждаме

22.08 - Пътуване към Муй Не(знам, че е бая, още не сме го измислили как ще издържим 15 часа с автобуса :D )

23.08 - Пристигане в Муй Не - настаняване, разглеждане

25.08 - Пътуване към Хо Ши Мин - настаняване, разглеждане

26.08 - Хо Ши Мин - София

Връзка към мнение

Нещо хич не ми допадат транспортните ти връзки, 4 пъти минаваш през Хо Ши Мин, това си е доста път, че и нощувки почти винаги. Не си писал часовете на транспорта, но подозирам, че губиш много време в път.

 

Лошото е, че не се сещам как да се оптимизира по-добре. Единственото, което се сещам е на 20.08 да отидете директно в Hoi An в края на деня, мисля, че е постижимо, така ще си спестите смяната на хотел и трансфера на следващия ден. 

 

Може би трябва да отрежеш някое от местата, за да се олекоти малко транспорта. . 

Връзка към мнение

И на мен ми се струва, че има доста транспорт, но просто не знам как да го олекотим без да режем нищо от програмата. Тъпото с това, че минаваме много пъти през Хо Ши Мин е, че няма директен самолет от Сихануквил до Да Нанг. Ако до там имаше нещо подходящо много по-лека щеше да бъде.

Връзка към мнение

И на мен ми се струва, че има доста транспорт, но просто не знам как да го олекотим без да режем нищо от програмата. Тъпото с това, че минаваме много пъти през Хо Ши Мин е, че няма директен самолет от Сихануквил до Да Нанг. Ако до там имаше нещо подходящо много по-лека щеше да бъде.

 

Не си пуснал часовете, но може би виж да спестиш малко от ходенето в Хо Ши Мин. Например ако кацаш сутрин там, търси директно полет до Да Нанг малко по-късно, полети трябва да има много, така поне ще си спестиш цялото влизане/излизане от града. 

Връзка към мнение

Такаааам, направихме една примерна програма я хвърлете едно око да кажете как е :)

 

18.08 - Лодка обратно до Сихануквил и самолет до Хо Ши Мин - настаняване за вечерта

 

 

Това не го разбрах. Полет с Камбоджа Еър Сиахнуквил - Сием Рип - Хо Ши Мин? Други не летят до там. Ако ще давате толкова пари проверете Сием Рип/Пном Пен - Куала Лумпур - Да Нанг. Така ще спестите това многократно минаване през Хо Ши Мин и още един полет. Ако часово е добре транфера и още една нощувка.  Ако не пасва времево дори с нощувка в Куала Лумпур пак ще е по-евтино + виждате още едно място. В промо на Еър Азия може и цената по-човешка да излезе.

Връзка към мнение

Ние пътувахме от Хо Ши Мин до Пном Пен с автобус на Kumho Samco Buslines - чисти и удобни автобуси. Характерното за тях е, че седалките им са разредени - махнали са седалки през ред с цел да разширят разстоянието между две седалки. Ако ходите в Siem Reap бих желала да ви препоръчам този шофьор на тук-тук - Mr. Rith  http://tuktuk-rith.jimdo.com/ Това е Фейсбук страницата му: https://www.facebook.com/mrrith2014/

Много мил човек, засмян, услужлив, говори английски - препоръчвам го с две ръце. 

Благодаря ти за отговора. Писах му и той ми отговори, че за 5-тима(щели сме да се съберем в 1 тук-тук) ще ни вземе около 130 $ общо за 3 дни. Според теб ок ли е цената? Бях чел някъде, че тук-тук се наема обикновено за около 15 $ на ден, а тук излиза около 40$ за ден? :)

Връзка към мнение

Благодаря ти за отговора. Писах му и той ми отговори, че за 5-тима(щели сме да се съберем в 1 тук-тук) ще ни вземе около 130 $ общо за 3 дни. Според теб ок ли е цената? Бях чел някъде, че тук-тук се наема обикновено за около 15 $ на ден, а тук излиза около 40$ за ден? :)

 

Тук-тук за петима ще е някакво чудо :) И цената е екстремно висока, да не би да става въпрос за два тук-тука, тогава повече смисъл има :) В сайта му е отбелязано $15-20, така че има нещо, което е неизяснено според мен. 

Връзка към мнение

Тук-тук за петима ще е някакво чудо :) И цената е екстремно висока, да не би да става въпрос за два тук-тука, тогава повече смисъл има :) В сайта му е отбелязано $15-20, така че има нещо, което е неизяснено според мен. 

И на мен не ми е ясно защо е такава цената. Спомена, че ни давал безплатна вода през дните, в които сме го наемели. Попитах го дали за 5-тима души е ок(4 момичета и 1 момче), той каза, че е ок. Да не наистина сега от лакомия да ни вземе като клиенти наистина да се натирим супер на тясно. Дори и 2 тук-тука да са, общо става 30 $ при нормална цена от 15 $ за цял ден. Той ни иска 43$.

Връзка към мнение

И на мен не ми е ясно защо е такава цената. Спомена, че ни давал безплатна вода през дните, в които сме го наемели. Попитах го дали за 5-тима души е ок(4 момичета и 1 момче), той каза, че е ок. Да не наистина сега от лакомия да ни вземе като клиенти наистина да се натирим супер на тясно. Дори и 2 тук-тука да са, общо става 30 $ при нормална цена от 15 $ за цял ден. Той ни иска 43$.

 

Водата се предлага от почти всички тук-туци, включена е в цената. Честно казано избора ти е толкова голям, че след като имате някакво неразбирателство не виждам защо да избираш него. Силно вероятно е да трябва да вземете два тук-тука де и пак няма да е тази цената. Побери 5 човека тук: https://www.google.com/search?safe=off&site=&tbm=isch&source=hp&biw=1680&bih=935&q=tuk+tuk+cambodia&oq=tuk-tuk+cam&gs_l=img.3.0.0i30l4j0i5i30j0i8i30l2j0i30l3.938.2514.0.3661.11.11.0.0.0.0.161.1059.6j4.10.0....0...1ac.1.64.img..1.10.1056...0._oPMDN9_Nrg

Връзка към мнение

Лесна работа :D : http://www.angkorhelpingtour.com/tuk-tuk-monks.jpgИначе разбирам какво имаш впредвид :) Идеята беше, че той е препоръчан от съфорумка, но предполагам, че и на място може да се измисли нещо. Доколкото знам 15$ за тук-тук е максимум като цена, която си заслужава да се даде нали? :)

Връзка към мнение

Здравейте,

Сега видях, че сте говорили с него. Интересно на нас ни искаше само $20 на ден, като да водата е безплатна и е студена.

Ако искате мога да му пиша аз във Фейсбук да го питам за по-добра цена - при условие, че е с препоръка :)

Редактирано от rocknrose
Връзка към мнение

Абе, хора, тук туците са сигурно стотици там. Зверска конкуренция, какви са тези цени, планирания и чудесии. $15 за малкия кръг (близките храмове Та Пром, Ангкор Ват..) ще ви закара всеки на място. Това е все едно да си планираш такси в България предварително. В целия регион като цяло режат глави при интернет резервации. На място е в пъти по-лесно, освен за цената преценяш и човека, като не ти хареса хващаш този до него.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Абе, хора, тук туците са сигурно стотици там. Зверска конкуренция, какви са тези цени, планирания и чудесии. $15 за малкия кръг (близките храмове Та Пром, Ангкор Ват..) ще ви закара всеки на място. Това е все едно да си планираш такси в България предварително. В целия регион като цяло режат глави при интернет резервации. На място е в пъти по-лесно, освен за цената преценяш и човека, като не ти хареса хващаш този до него.

Реших, че ако му пиша предварително и му кажа, че все пак са го препоръчали той може да ми даде и още по-изгодна цена, все пак го търся за работа и съответно за пари, но явно не е така. Като пристигнем на място ще се уговорим с някого.

Връзка към мнение

Азиатския начин на мислене е различен. Пробва се, ако мине номера, дори това с препоръчването има обратен ефект - вече не е отчаят като колегите, звезда е и иска все повече.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ох, засега доста сме се омотали в правенето на програма. Иска ни се да видим поне малко от Виетнам, например като тръгнем от Хо Ши Мин до например Да Нанг. Но после отскачането директно до Сием Реап е дебеличко - 250 лв. После в Камбоджа искаме да видим Ангкор, Пном Пен, Кох Ронг.  Някакви идеи? Другият вариант, за който се сетих е, като кацнем, да си оставим багажа в Хо Ши Мин, да тръгнем с малки куфари до 7 кг към Да Нанг. От там със самолет обратно до Хо Ши Мин без регистриран багаж за 70 лв. :)

Връзка към мнение

А държите ли на Да Нанг, най-обикновен плаж, нищо особено. Защо си го причинявате? :) Нали на Ко Ронг ще ходите на плаж. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А държите ли на Да Нанг, най-обикновен плаж, нищо особено. Защо си го причинявате? :) Нали на Ко Ронг ще ходите на плаж. :)

Ами като за 17 дни, сякаш силите ни ще стигнат да видим градовете до Hue и по наши сметки голямо летище наблизо е това в Да Нанг. Ние не отиваме там за нещо друго конкретно, а просто да ползваме транспортната връзка. Иначе пътят надолу пак до Хо Ши Мин наведнъж пропътуван е 18 часа, което си е убийствено според мен.

Връзка към мнение

Ами, имайте предвид, че между интересните места Хюе - Хой Ан си е доста път, макар че изглежда близо. Пътят е доста натоварен, нашият шофьор беше много слаб, караше мега бавно и предавките ги сменяше на лото -тото, на места са си доста завои покрай морето, поне е красиво. Не ви помня големите билети откъде докъде са. Логистично това, което искате, се прави с Ханой - Банкок начална крайна точка, откъм време и пари. Иначе трябва да сте готови за загубите поне едно от двете. Да Нанг тепърва се развива и в момента е свързан добре (евтино) само с Ханой и Хо Ши Мин, както и приемливо с Куала Лумпур. Всъщност отскоро и с Хонконг.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами, имайте предвид, че между интересните места Хюе - Хой Ан си е доста път, макар че изглежда близо. Пътят е доста натоварен, нашият шофьор беше много слаб, караше мега бавно и предавките ги сменяше на лото -тото, на места са си доста завои покрай морето, поне е красиво. Не ви помня големите билети откъде докъде са. Логистично това, което искате, се прави с Ханой - Банкок начална крайна точка, откъм време и пари. Иначе трябва да сте готови за загубите поне едно от двете. Да Нанг тепърва се развива и в момента е свързан добре (евтино) само с Ханой и Хо Ши Мин, както и приемливо с Куала Лумпур. Всъщност отскоро и с Хонконг.

Благодаря ти за отговора. Ами кацаме и излитаме от Хо Ши Мин. Май най се връзва за момента да отидем със самолет до Да Нанг и от там да слизаме надолу до Хо Ши Мин. После минаваме към Камбоджанската програма. В Хо Ши Мин има възможност да си оставим големи куфари на съхранение нали?

Връзка към мнение

Като цяло са отзивчиви и дори най-ниския клас хотели предлагат обикновено гардероб. Можете да си вземете един и същ хотел в Хо Ши Мин на пристигане и преди излитане и те да ви пазят куфарите.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Такааа, малък update на програмата. Моля ви не убивайте невежеството ми с камъни :D :

09.08-кацаме в ХЧМС около обяд, настаняване, нощувка.

10.08-разглеждане на града, нощувка

11.08-ХЧМС-Да Нанг-самолет, пристигане, настаняване, разглеждане, нощувка

12.08-Половин ден в Хуе, връщане обратно в Да Нанг, нощувка

13.08-Пътуване към Хой Ан, пристигане, настаняване, разглеждане, нощувка

14.08-разглеждане в Хой Ан, нощувка

15.08-самолет Да Нанг-ХЧМС. При пристигането хващаме автобус до Муи Не, за да видим дюните, нощувка(може би ще наемем мотори в Муи Не, нощувка

16.08-Муи Не-ХЧМС. ХЧМС-Сием Реап. Знам, че целият ден ще е пътуване, но самолетните билети са бая дебели.(200+ лв на човек. Ако някой намери нещо по-евтино да свирка). Вечерта трябва да сме пристигнали, нощувка.

17.08-Сием Реап

18.08-Сием Реап

19.08-Сием Реап. Вечерта нощен автобус за Пном Пен.

20.08-Пристигаме в Пном Пен сутринта, настаняване, разглеждане, нощувка.

21.08-Пътуване за Сихануквил, лодка до Кох Ронг. Настаняване, нощувка.

22.08-Кох Ронг

23.08-Кох Ронг

24.08-Кох Ронг

25.08-Отпътуване обратно за ХЧМС(тук гледах за някакъв вариант, при който не се минава през Пном Пен, а отдолу до границата и после до ХЧМС. Някой знае ли как е пътя и дали става този вариант или да не рискуваме през козите пътеки, а да си пътуваме по царския път. Пристигане, нощувка.

26.08-Последни приготвления, сувенири, събиране на багаж и вечерта отлитане за България.

 

Кажете как ви се струва, постижимо ли е? Искаме да видим доколкото е възможно от Виетнам, но също и да си напражим малко плаж и морски забавления накрая преди да се приберем. :) Благодарско на всеки отзовал се с практични съвети :)

Връзка към мнение

Не знам колко ще видите в Хюе за половин ден. Един ден е достатъчен за гробниците, ама половин ми се вижда екстремно.

 

За връщането към Виетнам си минете по царския път. Отдолу е утрепия, заслужава си само ако имаш много време да сменяш транспорт и да спираш на интересни места по път с нощувки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.