Прескочи до съдържание

Море около Бари


mu_ry

Препоръчани мнения

Матера и Алберобело са в различни региони и влаковете се обслужват от различни компании. Реално трябва да се върнете до Бари за прекачване. Лятото има директни автобуси, не знам на коя фирма обаче

Връзка към мнение

Включвам се и аз тук, тъй като имам същата чуденка.

 

mu_ry, последно в Бари ли запазихте и там ли ще ходите на плаж с детето? Ние сме с малко по-голямо (на 20 месеца) и умувам и разглеждам за подходящо място около Бари... попаднах на твоето питане. А защо е голяма разправия стигането до Матера и Алберобело? :)

 

 

да, последно там запазихме. Живот и здраве, на 20ти пътуваме, та ще дам подробности как е било. Иначе вече са ти казали за разправията с връщане до Бари за повечето дестинации :)

Връзка към мнение

      Здравейте! Радвам се, че открих тази тема. И ние като mu_ru сме планували едноседмична семейна почивка в средата на юли - настаняване в Бари, плаж и разходки до Алберобело, Матера и други близки местенца. Притесненията са ми дали ще намерим хубав плаж в близост до Бари. С три деца сме - на 13 г., 8 г. и 2 г. Обещали сме плаж, иначе ще ни стъжнат живота. 

       mu_ru, пожелавам ви приятна почивка. Очаквам с нетърпение да споделиш за вашата почивка и най-вече дали сте успяли да плажувате. 

       Мислим да наемем кола под наем, ако имате препоръки в тази насока, ще се радвам да споделите.

 

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Така, ние се завърнахме много доволни от Бари и околности. Бари ни хареса доста, но това може би е защото нямахме никакви очаквания. Сега за важната тема - плажовете. Най-много ходихме на плажа на Бари - Пане помодоро. Пясъчен, не много голям, но за мен достатъчно, малко е мръсничък, но имайте предвид, че е общински, няма чадъри, шезлонги и подобни. На единият му край има дървета, ние там стояхме, заради сянката. Водата беше чиста и беше много плитко.

Другите плажове на които ходихме бяха в Полиняно а Маре, Монополи и Трани. За мен това в Полиняно не е плаж, огромни , остри камъни, не можеш нито да сложиш хавлия, нито да влезеш във водата. Отдалече иначе е много красиво. В Монополи е пясъчен, но малък, въпреки че и там ни хареса. Пак беше плитко и чистичко.

В Трани има много плажове, но само един пясъчен - Лидо Колона. Има малка свободна част, а платената е ужасно скъпа - 5 евро вход, 7 евро чадър и 5 евро шезлонг. Като имайте предвид, че събота и неделя е невъзможно да се намери място на плажа :)

 

Иначе Алберобело и Матера са прекрасни :)

 

Това е Полиняно :

 

 

 

post-1672-0-75304300-1467370048_thumb.jpg

 

 

Монополи :

 

post-1672-0-21828500-1467370080_thumb.jpg

 

Трани :

 

post-1672-0-23410600-1467370238_thumb.jpg

 

post-1672-0-61254200-1467370259_thumb.jpg

 

post-1672-0-24698800-1467370298_thumb.jpg

 

и Бари :

 

post-1672-0-72998700-1467370346_thumb.jpg

 

post-1672-0-76249400-1467370372_thumb.jpg

 

 

 

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

mu_ru, благодаря, че сподели за почивката ви. Плажът в Бари изглежда доста добре на снимката. Би ли казала как се придвижвахте - с кола под наем или с влак?

Връзка към мнение

Имаше мнение по-назад, че плажът на Бари бил смотан - за мен пък е идеален. Защо? Ами малък е, чист е, има дървета наоколо, има питейна вода на 1 крачка, няма "Царевица моля", почти няма хора (вижда се и на снимките по-горе), водата е кристална и плитка (около мен плуваха риби, които можех дори да докосна с крак), в близкото заведение никой не прави проблем ако ползваш тоалетната, дори да не си клиент. Изобщо, много приятно място. Не съм фен на излежаването по цял ден, така че нямам голям опит, но няма нищо общо с българското черноморие.

Редактирано от Cocolino
Връзка към мнение

Сетих се да питам още нещо  :)  В Бари има ли места, където да може да си оставиш багажа /куфарите/ за съхранение? Ние ще летим с Wizz air, полетът на връщане ще е в 18.30 ч. и ще е добре, ако да използваме деня пълноценно, а не да се размотаваме с куфарите.

Връзка към мнение
Мирослав Василев

Сетих се да питам още нещо  :)  В Бари има ли места, където да може да си оставиш багажа /куфарите/ за съхранение? Ние ще летим с Wizz air, полетът на връщане ще е в 18.30 ч. и ще е добре, ако да използваме деня пълноценно, а не да се размотаваме с куфарите.

Има. На централната гара. http://www.grandistazioni.it/cms/v/index.jsp?vgnextoid=67a76dab180eb110VgnVCM1000003f16f90aRCRD

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Сетих се да питам още нещо  :)  В Бари има ли места, където да може да си оставиш багажа /куфарите/ за съхранение? Ние ще летим с Wizz air, полетът на връщане ще е в 18.30 ч. и ще е добре, ако да използваме деня пълноценно, а не да се размотаваме с куфарите.

 

 

 

 

да, ние го ползваххме, няма проблем. Особеното е, че се намира на края на първи перон. Не го търсете вътре , където се продават билетите.

 

да добавя нещо много важно -ако ползвате граски  транспорт имайте предвид, че почти всяка линия е на период от по 40 минути и винаги подраняват. Ходете на спирката поне 10 минути по рано  :lol:

Редактирано от mu_ry
Връзка към мнение

........

 

и Бари :

 

attachicon.gifDSC_0047.JPG

 

attachicon.gifIMG_4190.JPG

Ние явно хванахме лудницата и на плажа в Бари нямаше място игла да хвърлиш. Такова нещо не бях виждала - опънати софри, родата до девето коляно. Дали защото беше уикенд и много горещо? Както и да е, беден район, но пък красиво. :)

Ееехххх, Италия, много ми е на сърце! :)

Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Здравейте, Магеланци :)

 

С една приятелка ще пътуваме до Бари за 4 дни. Искаме да направим плаж и в същото време да разгледаме Бари и ако успеем нещо в близост, също би било добре. Вече трябва да си изберем място, където ще отседнем ив тази връзка искам да ви попитам за съвет къде - като локация или конкретно място, бихте ми препоръчали или дори някъде, където вие сте отсядали и сте останали с добри впечатления :) през booking iили през airbnb си резервирахте :)  Много ще съм ви благодарна :) 

Редактирано от slan4o_gledka
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.