Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Пулия и Базиликата


Spqr

Препоръчани мнения

Докато има полети до Бари, ще има интерес. Темата се отваря за кратки въпроси. Да видим дали след първоначалния ентусиазъм, ще има запитвания.

 

Матера е в един от най-непопулярните региони: Базиликата. Обаче се комбинира с Пулия, така че "две в едно".

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев

Здравейте и честит рожден ден.

Предстои ни пътуване до Бари, като едната нощувка е в Остуни. Въпросът ми е как да се придвижим от Остуни до Мартина Франка с влак или автобус?

Връзка към мнение

Здравейте и честит рожден ден.

Предстои ни пътуване до Бари, като едната нощувка е в Остуни. Въпросът ми е как да се придвижим от Остуни до Мартина Франка с влак или автобус?

 

Влак мисля, че няма, има автобус с прекачване в Локоротондо

Връзка към мнение

Здравейте и честит рожден ден.

Предстои ни пътуване до Бари, като едната нощувка е в Остуни. Въпросът ми е как да се придвижим от Остуни до Мартина Франка с влак или автобус?

Остуни, Чистернино и Мартина Франка са съвсем близо.

От Мартина Франка до Чистернино има влак на Ferovie del sud est, а от Чистернино до Остуни - влак на Trenitalia.

Лошото е, че в Чистернино двете компании имат различни гари, а тази на Трениталия е доста отдалечена от града - вероятно има автобус, но не съм търсила и ползвала.

Връзка към мнение
Мирослав Василев

Благодаря за отговорите,надявах се аз да не съм проверила правилно,но уви.Има автобус,но е в почти нечовешки час -5,50.Следващият е в 14,10часа.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,искам да попитам има ли някой,който да е ползвал трансфера на Уиз от и до летището в Бари - струва ми се по-добър вариант,тъй като е обвързан с полета и ако има закъснение,няма да се обърка всичко следващо по веригата.

Връзка към мнение

Здравейте,искам да попитам има ли някой,който да е ползвал трансфера на Уиз от и до летището в Бари - струва ми се по-добър вариант,тъй като е обвързан с полета и ако има закъснение,няма да се обърка всичко следващо по веригата.

Аз лично не съм ползвала.

Предвид, че има три варианта за да стигнеш до летището, едва ли ще се обърка нещо. Просто си проверете предварително часовете.

Освен това самото летище не е далеч от града, та като краен вариант(преди непоправимото объркване), може да се ползва и такси.

Връзка към мнение

Много благодаря за бързия отговор! Проучила съм всички варианти,просто ми беше интересно инфо и за услугата на Уиз,тъй като тяхната цена не е фрапиращо по-висока от тази на останалите.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Виждам, че темата е за зимата, но ми се струва по-подходящо да попитам тук, отколкото в тази за плажовете. Пътуваме началото на юни за Бари, като съм включила в програмата Матера, Алберобело. Тъй като сме с детето, на 2г,, съм хвърлила око на това - http://www.zoosafari.it/. Считам, че ще е приятно изживяване за цялото семейство. Все още не съм решила дали да сме с кола под наем или с обществен транспорт и именно този парк май ще наклони везните. Да се върна на въпроса - някой посещавал ли го е? Как е там? Какво препоръчвате като транспорт? Изобщо приемам съвети и мнения всякакви.

Връзка към мнение

Сафари парка е извън градчето. Вероятно има транспорт, ние бяхме с кола. Интересно е за малки деца. Пригответе си ябълки или солетки, за да привлечете животните най-близо. Направо си пъхат главите в колата.

През март коустърите на Фасаноландия не работеха и като цяло ми се видя доста занемарено и запуснато, в сравнение с другите паркове като Parco natura viva край Верона и Гардаленд.

Редактирано от infinity
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите. Техния сайт ми е сложен, защото не зная италиански и превеждам с гугъл преводача, но разбрах, че е на разстояние от града, както и че предлагат техен транспорт, ако не си с автомобил. Ще разуча още и ако го посетим ще имам точни отзиви.

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Магеланци, моля за мнение.

Колко време ще е необходимо за разглеждане на Матера, Лече, Монополи, Полиняно а Маре и Остуни. Имам три дни в Пулия.

Чудя се какво да включа в програмата и по колко време да предвидя. Насочила съм се към нощувки в Бари, Матера и Лече, като Бари е включено по необходимост, поради късно пристигане, Матера е задължително желание, а Лече подлежи на преценка.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Възможно е при много стегната програма и автомобил, както беше при нас. Не мисля, че всичко изброено е реализуемо с обществен транспорт.

Връзка към мнение

Магеланци, моля за мнение.

Колко време ще е необходимо за разглеждане на Матера, Лече, Монополи, Полиняно а Маре и Остуни. Имам три дни в Пулия.

Чудя се какво да включа в програмата и по колко време да предвидя. Насочила съм се към нощувки в Бари, Матера и Лече, като Бари е включено по необходимост, поради късно пристигане, Матера е задължително желание, а Лече подлежи на преценка.

 

Заминавам скоро по сходен маршрут. Нощувките са в: Бари, Полиняно, Лече.

 

Няма какво да се чудиш на Лече. Най-хубавият град в региона. Мога и по часове да ги разделя по колко на град. Но е в сферата на теориите. Като се върна мога да кажа.

Връзка към мнение

Възможно е при много стегната програма и автомобил, както беше при нас. Не мисля, че всичко изброено е реализуемо с обществен транспорт.

 

То явно, че нещо ще отпадне.

Аз го виждам по този начин:

-нощувка в Бари - 2.03.

- Полиняно а Маре и Матера - 3.03.

- Монополи и Лече - 4.03.

- Остуни и Бари - 5.03.

 

За организираност, нямам съмнение. Има малко вероятност за придвижване с кола, но за сега не е сигурна.

Заминавам скоро по сходен маршрут. Нощувките са в: Бари, Полиняно, Лече.

 

Няма какво да се чудиш на Лече. Най-хубавият град в региона. Мога и по часове да ги разделя по колко на град. Но е в сферата на теориите. Като се върна мога да кажа.

 

Кога пътуваш? аз съм за празниците около 3 март.

Матера ми е задължителна за нощувка, че държа да я видя и по тъмно и сутрин рано.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение
Кога пътуваш? аз съм за празниците около 3 март.

Матера ми е задължителна за нощувка, че държа да я видя и по тъмно и сутрин рано.

 

След 10 дни. Имам и карти (направени от мен) със забележителностите. Без Остуни. Иначе другите градове са същите. Каквото желаеш, мога да ти го изпратя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След 10 дни. Имам и карти (направени от мен) със забележителностите. Без Остуни. Иначе другите градове са същите. Каквото желаеш, мога да ти го изпратя.

Ако искаш направи си тема, където да публикуваш програмата, картите и каквото си решиш, а после ще сложиш снимки и разказ. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След 10 дни. Имам и карти (направени от мен) със забележителностите. Без Остуни. Иначе другите градове са същите. Каквото желаеш, мога да ти го изпратя.

 

Мога да изчакам да се върнеш, аз съм през март. Защо си отхвърлил Остуни?

Подкрепям Мари, направи тема и пусни там всичко + коментар след като се върнеш. Ще е много полезно за всички.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм била в Полиняно а Мари, Матера, Алберобело и Локоротондо. Но съм сигурна, че след като видя описанието на Spqr след време /дано направи тема/, ще си помисля, че никога не съм била в Полиняно и Матера :) Неговият поглед и знания са по-по-най :yes:

Връзка към мнение

Аз го виждам по този начин:

-нощувка в Бари - 2.03.

- Полиняно а Маре и Матера - 3.03.

- Монополи и Лече - 4.03.

- Остуни и Бари - 5.03.

 

 

Ако сте с влак / автобус, втория ден трябва след като отидете до Полиняно да се върнете до Бари, за да отидете в Матера.

Лече е голям град, както си го сложила за няколко часа, ще си е препускане, а и от Матера ще трябва да тръгнете по тъмно, за да вместите и Монополи някакси  :)

(Според мен махнете Монополи и Полиняно от програмата)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защо си отхвърлил Остуни?

 

Заслужава си, но няма време. Не бих жертвал Лече за Остуни. Освен това Остуни е удобен вариант с кола под наем. С обществен транспорт е по-сложно, защото ж.п. гарата е извън Остуни и се чака някакъв рейс.

 

Плюсът на Монополи и Полиняно е, че са удобни по линията на трениталия: Бари - Лече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.