Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Има два евтини и удобни варианта за товзи маршрут. Единият е директен трансфер с автобус на National Express, около 15-17 лири на човек, пътува около час и десет минути. https://www.nationalexpress.com/en . Колкото по-рано се купят билетите, толкова по-евтино ще е, но минималната цена е 15 лири/човек.

 

Вторият вариант е влак от Luton Airport  до London St Pancras International,  има GroupSave отстъпка за малки групи от трима до девет души. Така билетът до там би струвал 33.45 общо, т.е. по 11 на човек.  Пътувате около 50 минути. После пресичате, хващате метро от King's Cross St. Pancras Underground Station, Piccadilly line до Heathrow с Oyster/безконтактна дебитна карта  и в зависимост от това, кога пътувате, пътуването ви ще струва  или:

 

Peak: £5.10 Monday to Friday from 0630 to 0930 and from 1600 to 1900,

или

Off Peak: £3.10 At all other times including public holidays.

 

Втората отсечка на пътуването ще трае още около час.

 

Т.е. в първия случай пътувате около час и половина ( с резервите) и плащате по 16-17 лири на човек, вътв втория около два часа и плащате по 14 /16 лири.

 

Аз бих избрала директния трансфер, особено ако сте с багаж.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте,предстои ни  пътуване до Лондон.Прочетох почти всичко,но имам някой въпроси :) за, които моля да ме извините ,ако досаждам. Пътуваме 2ма възрастни и 2 деца на 11 и 14 години.Летим от Атина до летище Станстед с 5 нощувки в района на Падингтън.Въпросите са ми: 1.Там където ще ни остави автобуса от летището на Падингтън/с Нешънъл Експрес/ при пристигане ,от същата спирка ли го вземаме на връщане в посока до летището? 2.За тези автобуси могат ли да се купят билети в самия автобус? 3.Тъй като хотела е на удобно място ,и сме решили да се придвижваме с автобуси и пешеходни разходки  ,децата на тази възраст плащат ли и от къде изваждам ойстер кард.Има ли опция още на летището да извадя картите? 4.Тъй като кацаме в 17.45/+2часа до хотела/,какво мога да организирам като първа вечер в Лондон ,вечерна разходка,хапване,нещо впечатляващо искам, за двама пубери :) за следващите дни съм планирала разходки,паркове,скай гардън,емблематичните места за Лондон,малко музей/3бр/ ,посещение в ресторант на Джейми/големия ми син му е луд фен от близо 5 години/.Благодаря предварително ,за всички отзовали се да отговорят на моите въпроси. ПП: на 18.03 пристигаме/неделя/.

Връзка към коментар
преди 6 минути , muki771 каза:

4.Тъй като кацаме в 17.45/+2часа до хотела/,какво мога да организирам като първа вечер в Лондон ,вечерна разходка,хапване,нещо впечатляващо искам

Имате предвид, че 19,45 по това време е още тъмничко. До колко ще е студено и неприятно за ходене пеш не мога да предвидя, но прогнозите от тази сутрин са, че през уикенда предстои рязко влошаване на времето (каквото и да означава това). Щях да ви предложа да отскочите до Baker street станцията на метрото, ако има интерес към Шерлок Холмс и Музеят на Мадам Тюсо, но виждам че музеят затваря сравнително рано. А съвременните деца едва ли познават сър Артър Конан Дойл и неговия герой.

Друг вариант е просто да се качите на някакъв транспорт и да се разходите по край реката; отидете до Kings Cross и перон 9 3/4, ако сте фенове на Хари Потър :

https://www.visitlondon.com/things-to-do/sightseeing/london-attraction/harry-potters-london

 

Сигурна съм, че ще има и други идеи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

1. Да.

2. Може и от автобуса, но е възможно да не ви качат ако няма места, още повече че сте четирима. По-добре предварително.

3. Търсете знака на ойстер кард - там се предлагат. Някои автомати, където се зареждат картите пускат пластики, но мисля че трудно ако е за пръв път.

4. Заведете ги на Rolling Bridge в района на Падингтън. Канала и лодките също впечатляват.

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, muki771 каза:

3.Тъй като хотела е на удобно място ,и сме решили да се придвижваме с автобуси и пешеходни разходки  ,децата на тази възраст плащат ли и от къде изваждам ойстер кард.Има ли опция още на летището да извадя картите?

Карти продават на спирките на метрото обикновено, ама ако не кацате на Хийтроу сте извън Лондон и няма да продават на летището. Чак до ПАдингтън като стигнете. Децата до 16 пътуват безплатно с автобусите, но плащат с метрото, та ще ви трябват карти. Може да ги направите детски и да плащате детски тарифи, но трябва да помолите служител да го направи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Определено ще се придвижваме с автобуси само и пеша където е възможно и приятно за разходки ,за това попитах за автобуса дали е нужна карта ойстер или си влизат с нас в автобуса без на е нужна никаква карта.Кацаме на Станстед,дали има някъде възможност от там да се закупи,че искаме да използваме максимално времето след пристигане и като се настаним в хотел да излезем на вечерна разходка и евентуално посещение на М§М ,а автобусната спирка е близичко до хотела ,но без карти...? Благодаря на всички, които отговориха!

Връзка към коментар

Ходихме в Jamies Italian  на Виктория. Ваучери взехме от Groupon, излиза по-изгодно. Във ваучера пишеше, че не е нужна предварителна резервация, но като отидохме на място казаха, че не могат да ни настанят и ни запазиха маса за следващата вечер. Храната беше вкусна без да е върхът, но десерта беше уникален.

Редактирано от viola7707
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, muki771 каза:

Кацаме на Станстед,дали има някъде възможност от там да се закупи,че искаме да използваме максимално времето след пристигане...

Не губете време на летището - няма да намерите, а бързайте за автобуса. Карти Oyster закупете в метростанция Paddington.
Потърсете знаците към ескалаторите, които се спускат от главния корпус към залата за билети за Underground.

Praed St, Paddington, London W2 1RH, Великобритания

+44 343 222 1234
Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

здравейте, ще пътувам на 22.06 до Лутон и имам бърз въпрос - с кой трансфер е по-добре да стигна до Виктория ? Изибъс или National express, първия е 2 паунда, втория 5 :) А също така има ли трети вариант ?

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 5 минути , mu_ry каза:

здравейте, ще пътувам на 22.06 до Лутон и имам бърз въпрос - с кой трансфер е по-добре да стигна до Виктория ? Изибъс или National express, първия е 2 паунда, втория 5 :) А също така има ли трети вариант ?

Ползвала съм National Express и съм доста доволна.

Връзка към коментар

От страницата на изибъс:

 

easyBus, in partnership with National Express coaches offers an airport transferbus service between London Luton Airport and London Victoria coach station from only £8.95 one-way when you book in advance.

easyBus passengers accompanied with a print-out of their ticket should board the National Express (A1) route towards London Victoria from the Luton Airport Coach Station.

 

Т.е. вземаш си по-евтиния и се качваш на същия автобус... Само не знам горепосочената цена откъде я измислиха, като вчера купихме билет за 2 паунда...

Редактирано от searus
Връзка към коментар
В момента, searus каза:

От страницата на изибъс:

 

easyBus, in partnership with National Express coaches offers an airport transferbus service between London Luton Airport and London Victoria coach station from only £8.95 one-way when you book in advance.

easyBus passengers accompanied with a print-out of their ticket should board the National Express (A1) route towards London Victoria from the Luton Airport Coach Station.

 

Т.е. вземаш си по-евтиния и се качваш на същия автобус... 

благодаря , сега ще видя какво ще изберем :)

Редактирано от mu_ry
Връзка към коментар
преди 11 минути , mu_ry каза:

здравейте, ще пътувам на 22.06 до Лутон и имам бърз въпрос - с кой трансфер е по-добре да стигна до Виктория ? Изибъс или National express, първия е 2 паунда, втория 5 :) А също така има ли трети вариант ?

Точно по тази линия Easybus нямат собствени автобуси и всъщност продават билети за автобусите на National Express, така че избора е ясен, освен ако не бързаш и тогава по-добре да пътуваш с влак 

Връзка към коментар

Здравейте, магеланци

 

предстои ми пътуване до Лондон от 2 май ( следобяд ще сме там) до 7 май ( в 8 00 сутринта ни е полета). 
Ще спим в Кройдън при наши познати. Относно транспорта, т. к ще сме далеч от центъра, можете ли да ми препоръчате кой вариант за транспорт би бил най-удачен за престоя ми там. 
Четох за Oyster card, но не мога да се ориентирам кой вариант би бил най-изгоден за моя случай.

Благодаря и поздрави!

Връзка към коментар

Вземаш си Ойстър карта, чийто депозит е 5 паунда. След това преценяваш колко пъти на ден ще пътуваш, кога (peak или off-peak) и с какъв транспорт (влак, автобус или друго на TFL).

 

Ако бюджетът ти е максимално изтънен и не ти е проблем стоиш в задръствания, пътуваш само с автобус, тъй като автобусите нямат зони и пикове в цените. Тогава ще платиш на ден 4,50:

The adult-rate cap for bus and tram travel only is £4.50. This means you'll never pay more than £4.50 in one day if you only use buses and trams.

 

Ако пък ще пътуваш много и с различни видове транспорт, тогава daily cup е твоят вариант и той струва £11.60 (зона 1-5, където е Кройдън).

 

Ако искаш да плащаш само за единични пътувания, тогава погледни този сайт за цени за еднократно пътуване. Обърни внимание, че за off-peak цената е по-ниска.

 

Ако ти остане кредит в Ойстъра (до 10 паунда, мисля), може да си го вземеш от машина. За повече трябва на гише, а те се намират по-трудно, така че не слагай голяма сума, ако няма да я използваш.

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тарифите са следните:

 

Oyster & Contactless Payment Card Price Caps 2018

Compared to Travelcard Prices

Zones Travelled In

Oyster Daily Price Cap

1 Day Travelcard

7 Day
Caps ‡

(No Peak / Off Peak)

 Peak† 

Off-Peak

 

Zone 1-5

£11.60

£18.10

£12.70

£58.20

 

Ориентирате се към Daily Price Cap. Croydon е далече, ще ползвате влакове, така че това е най-добрият вариант - за мен. 

преди 2 минути , vorbis каза:

Вземаш си Ойстър карта... 

Прекрасна информация! :) 

Връзка към коментар
преди 1 час, Mira888 каза:

Здравейте, магеланци

 

предстои ми пътуване до Лондон от 2 май ( следобяд ще сме там) до 7 май ( в 8 00 сутринта ни е полета). 
Ще спим в Кройдън при наши познати. Относно транспорта, т. к ще сме далеч от центъра, можете ли да ми препоръчате кой вариант за транспорт би бил най-удачен за престоя ми там. 
Четох за Oyster card, но не мога да се ориентирам кой вариант би бил най-изгоден за моя случай.

Благодаря и поздрави!

Просто зареждаш ойстъра и караш. Или с безконтактна банкова карта, още по-лесно.

Шанса да има и по-евтин вариант е доста малък.

Връзка към коментар
преди 43 минути , vorbis каза:

Е добре де! Не се взема, а се купува срещу депозит. Няма безплатен обяд, особено в ЮК. :biggrin:

Хахахаха... Изобщо не съм иронизирала, а се изкефих на подробното и наистина полезно мнение. Разсмя ме :) 

Връзка към коментар
преди 13 часа, vorbis каза:

Вземаш си Ойстър карта, чийто депозит е 5 паунда. След това преценяваш колко пъти на ден ще пътуваш, кога (peak или off-peak) и с какъв транспорт (влак, автобус или друго на TFL).

 

Ако бюджетът ти е максимално изтънен и не ти е проблем стоиш в задръствания, пътуваш само с автобус, тъй като автобусите нямат зони и пикове в цените. Тогава ще платиш на ден 4,50:

The adult-rate cap for bus and tram travel only is £4.50. This means you'll never pay more than £4.50 in one day if you only use buses and trams.

 

Ако пък ще пътуваш много и с различни видове транспорт, тогава daily cup е твоят вариант и той струва £11.60 (зона 1-5, където е Кройдън).

 

Ако искаш да плащаш само за единични пътувания, тогава погледни този сайт за цени за еднократно пътуване. Обърни внимание, че за off-peak цената е по-ниска.

 

Ако ти остане кредит в Ойстъра (до 10 паунда, мисля), може да си го вземеш от машина. За повече трябва на гише, а те се намират по-трудно, така че не слагай голяма сума, ако няма да я използваш.

Много ви благодаря за полезния съвет!

Връзка към коментар

искам да резервирам трансфер с изибъс, но се чудя кой час да дам ... самолета ни каца в 7,25 на Лутън, опциите са 7.50 или 8.05 ч., на мен естествено ми се иска по-ранния но дали ще успеем да го хванем и ако го изпуснем какво става - плащам си наново предполагам :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.