Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

преди 1 минута , jblaze каза:

Но не намирам сигурна информация дали Изибъс спира на Падингтън или не.

Спира. В края на май купувах билети за Easybus на племенницата ми точно до Padington. Слязоха си там да си чакат влака и не са имали проблеми.

Връзка към коментар
преди 15 минути , jblaze каза:

 ПС2 някой пътувал ли е с Уиз след последните промени, според които ръчният багаж също се чекира освен ако не си с Уиз Приорити. Това е от гледна точка на колко време да си предвидя от кацането до автобуса, защото ако чакам багажа да се свали от самолета и пусне по лентите като нищо ще минат 20-30 мин.

 

И повече ще минат, но не заради това.

Ако не сте с международните паспорти (и без деца) опашките за паспортен контрол са големи и си планирайте поне час за излизане, та багажа вас ще чака със сигурност, не обратното.

Връзка към коментар

Мерси за включванията. Вече купих билетите. За съжаление съпругата ми ще е без паспорт и няма да може да се възползваме от автоматизирания контрол колкото и да съм ентусиазиран да пробвам. Дори се замислям да мина с паспорта, а тя по стандартния начин с ЛК.

Тук идва въпроса при чекирането за Уиз има ли значение кой документ съм посочил - ЛК или паспорта? Ще мога ли да вляза с паспорта с автоматизирания контрол, ако съм въвел ЛК при чекирането?

Редактирано от jblaze
Връзка към коментар

Мерси за отговора и на този въпрос :).

Имам още едно питане - разглеждах отстъпките 2 for 1 и искам да се възползваме от тях. Тук пише, че може да се ползват със седмична карта издадена от гише на някоя гара, но явно картата трябва да е хартиена (или някаква National rail пластика) и не може на ойстър. По план мислехме да си вземем 7-дневна карта на ойстър за зона 1-3 и да заредим 10 паунда допълнително за пътувания извън тези зони с различен транспорт от автобус. Но сега излиза, че или трябва да си вземем допълнителен ойстър за доплащане при нужда (ако е възможно от 2 карти) или да не се възползваме от 2 за 1 възможностите.

Какво бихте ме посъветвали?

Връзка към коментар

Доколкото знам трябва да е хартиена карта, купена от гара (гише на National Rail) за да важи отстъпката

Но не пречи да имате такава и друг ойстър или направо безконтактна банкова карта, само трябва да се внимава да не ги объркате при употреба.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

щв пребиваваме в Лондон повече от месец, втора зона и всеки ден ще се пътува до първа . Ойстер ли да си вземем,чета че има някаква месечни карти за различните зони, те пак ли са ойстер или аз не се ориентирам както трябва 🙂

Връзка към коментар
преди 13 минути , mu_ry каза:

щв пребиваваме в Лондон повече от месец, втора зона и всеки ден ще се пътува до първа . Ойстер ли да си вземем,чета че има някаква месечни карти за различните зони, те пак ли са ойстер или аз не се ориентирам както трябва 🙂

Трябва ти Ойстер, за да си купиш седмична или месечна карта.

 

  • With Oyster, you can buy a 7 Day, Monthly or longer period Travelcard

Прецени внимателно потребностите си къде ще пътуваш, ако решиш да си вземеш карта.

 

https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/fares/tube-dlr-lo-fares?intcmp=43916

Връзка към коментар
преди 2 минути , Rainy каза:

Трябва ти Ойстер, за да си купиш седмична или месечна карта.

 

  • With Oyster, you can buy a 7 Day, Monthly or longer period Travelcard

Прецени внимателно потребностите си къде ще пътуваш, ако решиш да си вземеш карта.

 

https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/fares/tube-dlr-lo-fares?intcmp=43916

аз мисля да обикалям доста, но мъжа ми ще ходи на работа през седмицата и ще обикаляме през уикенда 🙂 изобщо не мога да преценя кой е най-добрия вариант, да взимаме ли карта или да караме само с ойстер ... 

Връзка към коментар
преди 16 минути , mu_ry каза:

аз мисля да обикалям доста, но мъжа ми ще ходи на работа през седмицата и ще обикаляме през уикенда 🙂 изобщо не мога да преценя кой е най-добрия вариант, да взимаме ли карта или да караме само с ойстер ... 

Аз лично не бих се ангажирала с каквато и да е карта. Ако е само за зона 1 и 2, ще те ограничи в намеренията ти. Отделно, някой ден просто може да не ти се пътува. 

Моята лична препоръка - една банкова карта, която играе ролята на Oyster - и използването на daily cap. Останалото е твое решение. 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Rainy каза:

Аз лично не бих се ангажирала с каквато и да е карта. Ако е само за зона 1 и 2, ще те ограничи в намеренията ти. Отделно, някой ден просто може да не ти се пътува. 

Моята лична препоръка - една банкова карта, която играе ролята на Oyster - и използването на daily cap. Останалото е твое решение. 

мерси много, точно такова мнение ми трябваше 🙂 а ако реша да си взема карта за 1-2 зона, но реша да пътувам до 5 как би станало, трябва да имам допълнително пари в ойстера , може би ...

Връзка към коментар
преди 6 минути , mu_ry каза:

мерси много, точно такова мнение ми трябваше 🙂 а ако реша да си взема карта за 1-2 зона, но реша да пътувам до 5 как би станало, трябва да имам допълнително пари в ойстера , може би ...

Именно. С банковата карта това се избягва - там се предполага, че има достатъчно пари. Стойността на пътуване - една и съща както с Ойстер. Максимално удобно, независимо къде би искала да пътуваш 🙂 

Важното е само да е ЕДНА и СЪЩА карта, и да не забравяш да я маркираш на влизане и излизане.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

мерси, сега разбрах 😄 или по 6,80 на ден или месечна карта и допълнително кинти вътре за другите зони 😄

A, ако се ползват само автобуси има ли значение , че картата е само 1-2 зона ?

Връзка към коментар
преди 8 минути , mu_ry каза:

мерси, сега разбрах 😄 или по 6,80 на ден или месечна карта и допълнително кинти вътре за другите зони 😄

A, ако се ползват само автобуси има ли значение , че картата е само 1-2 зона ?

https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/fares/tube-dlr-lo-fares?intcmp=43916 -> 

 

You can travel on Tube, DLR, London Overground, TfL Rail and most National Rail services using contactless or Oyster to pay as you go, or you can add a Travelcard to your Oyster card.

If you have a Travelcard, you can travel on all buses in London that display the red roundel. If your Travelcard includes zones 3, 4, 5 or 6, you can also travel on all trams.

Връзка към коментар
В момента, Rainy каза:

https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/fares/tube-dlr-lo-fares?intcmp=43916 -> 

 

You can travel on Tube, DLR, London Overground, TfL Rail and most National Rail services using contactless or Oyster to pay as you go, or you can add a Travelcard to your Oyster card.

If you have a Travelcard, you can travel on all buses in London that display the red roundel. If your Travelcard includes zones 3, 4, 5 or 6, you can also travel on all trams.

мерсииии 

Връзка към коментар

Привет на всички! Предстои да купя билети за влак Лондон - Уигън. Виждам че пътуването отнема около 2 ч с влак от London Euston. Въпросът ми е цените на билетите твърди ли са или се менят с наближаването на датата. И има ли друга алтернатива за пътуване например автобус? ☺️

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , mariya* каза:

Привет на всички! Предстои да купя билети за влак Лондон - Уигън. Виждам че пътуването отнема около 2 ч с влак от London Euston. Въпросът ми е цените на билетите твърди ли са или се менят с наближаването на датата. И има ли друга алтернатива за пътуване например автобус? ☺️

 

Здравей 🙂 Дай ми дата точна.

Връзка към коментар

@mariya*, цените много играят в зависимост от часа. За момента имаш ето тези на North Western. 

 

image.png.92e7503198a9e946f8162dfdcf6507ec.png

 

 

Те няма да се променят. Ако зададеш същото търсене за 30 юли, например, ще видиш еднакви резултати, така че не ти е спешно.  

 

http://ojp.nationalrail.co.uk/service/timesandfares/EUS/Wigan/300718/0900/dep

 

Virgin Trains понякога пускат удивително ниски цени. В момента не са такива, но пак има по-ниски:

 

https://www.buytickets.virgintrains.co.uk/buytickets/categorymatrix.aspx?Command=TimeTable  

 

image.png.1fe02335d12f73791ad33466662b74f9.png

 

За тях, обаче, ранното купуване е от съществено. 

 

И накрая, имаш National express - за тях също е валидно по-ранното купуване: Fri 10 Aug 2018; 13:30  19:50 From £19.40 6h 20m Direct 

 

image.png.a2ee87db84cb77180160d8e29334fb7e.png

 

Надявам се да съм помогнала 🙂 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Чинно изчитам всичките ви впечатления и съвети. Благодаря много на всички много ценна информация споделяте. 

Бих искала да помоля за един персонален съвет. Запазили сме си този хотел, главно заради цената - https://www.booking.com/hotel/gb/queens-drive.bg.html?aid=339530;label=postbooking_confemail;sid=385b61b253331dc8552f0542d7006cc0;dist=0&sb_price_type=total&type=total& 

Какво мислите за локацията и как можем да се предвижим от летище Stansted? 

Връзка към коментар
преди 3 минути , pesheva каза:

Здравейте! Чинно изчитам всичките ви впечатления и съвети. Благодаря много на всички много ценна информация споделяте. 

Бих искала да помоля за един персонален съвет. Запазили сме си този хотел, главно заради цената - https://www.booking.com/hotel/gb/queens-drive.bg.html?aid=339530;label=postbooking_confemail;sid=385b61b253331dc8552f0542d7006cc0;dist=0&sb_price_type=total&type=total& 

Какво мислите за локацията и как можем да се предвижим от летище Stansted? 

Здравей 🙂 В колко часа пристигате на летището - кога ви каца полета? 

Връзка към коментар
преди 10 минути , pesheva каза:

В 23:10 на 10 октомври. Благодаря! 

При този късен полет - както и подозирах - имате единствена опция National Express до London Bethnal Green и нощен автобус. Сметнете го около 2 часа оптимално време.

 

image.png.7e3b506bac4e679a9852efcf903aa255.png

 

А за локацията - всичко, което е близо до транспорт и не е в 9-та зона 🙂, е прилично. В Лондон бюджетът е много разтегливо понятие, така че щом сте доволни от цената, хотелът е добър. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.