Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Сега ще ти обясня, @pepi:)

 

С National Express: Задаваш директно твоята спирка и ти излиза, можеш да зададеш и London King Cross.

 

image.png.208ec922389243e6c00aba5abc34a42f.png

 

С Easybus: Задаваш търсене само с London King Cross.

 

image.png.5c2a3a3d5a879e70740645fb622798ad.png

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Приятели, някой от вас пътувал ли е с National Express от Stratford до Stansted? Интересувам се за колко време реално се стига до летището? По график сервизът е директен и се пътува 50 минути, но се съмнявам това време да е действително постижимо? Обикновено пътуваме през Victoria с автобус, но сега бих искала да пробвам друг вариант, ако мога да избегна поне малко от кошмарните задръствания в Лондон. Последния път през юли пътувахме 4 часа и бяхме на косъм да изпуснем полета. Другата опция е Stansted Express, като тук цената е по-висока в сравнение с автобуса (66 / 27 лири за група от 6 човека) и се колебая кой вариант да избера.

Връзка към коментар
преди 21 минути , margarettod каза:

Приятели, някой от вас пътувал ли е с National Express от Stratford до Stansted? Интересувам се за колко време реално се стига до летището? По график сервизът е директен и се пътува 50 минути, но се съмнявам това време да е действително постижимо? Обикновено пътуваме през Victoria с автобус, но сега бих искала да пробвам друг вариант, ако мога да избегна поне малко от кошмарните задръствания в Лондон. Последния път през юли пътувахме 4 часа и бяхме на косъм да изпуснем полета. Другата опция е Stansted Express, като тук цената е по-висока в сравнение с автобуса (66 / 27 лири за група от 6 човека) и се колебая кой вариант да избера.

Аз съм пътувала, макар и отдавна. Но пък сравнително скоро съм пътувала от Waterloo до Stansted - и както каза, пристигането навреме зависи от трафика, макар че той е включен във времето. От Stratford е категорично по-различно - избягва се най-натоварената част от Лондон. Предвидете да сте там 2 - 2,5 часа преди полета и ще сте ок. 

Връзка към коментар

Многократно съм пътувал по маршрута Стратфорд-Станстед. 50-те минути са напълно реални. Дори ми се е случвало автобусът да направи пътуването за 40 мин. рано сутрин. Но това може да е заради сутрешното кафе на шофьора и да е бързал за едно място. 😀 

За всеки случай си сложи 30 минути буфер, защото не знае какво може да има по пътя (ремонт, катастрофа). Успех!

Редактирано от vorbis
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Пътувала съм няколко пъти, в обедно и ранно следобедно време, обикновено в ден четвъртък (предполагам, че има значение). Пътувала съм и с National Express, и с другата им линия - спират на едно и също място на Stratford. Обикновено пристигат на Станстед съвсем навреме, в рамките на тези 50 минути.

Обаче... винаги има едно обаче. При едно от пътуванията ми имаше инцидент на магистралата (или каквото е там), което наложи автобусът да мине по междуградски/селски пътища, което направи пътуването ни до Станстед почти 2 часа. Добре че бях тръгнала по-рано.

С това не искам да хвърлям никого в излишни притеснения, но транспортът в Лондон не трябва да се пренебрегва като фактор, опъващ нервите на пътуващите. 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Lyubina каза:

С това не искам да хвърлям никого в излишни притеснения, но транспортът в Лондон не трябва да се пренебрегва като фактор, опъващ нервите на пътуващите. 😉 

Още ми държи влага едно пътуване от Finchley Road до Stansted за 3,5 часа. Петък следобед, целият метрополис се изнасяше.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Lyubina каза:

Пътувала съм няколко пъти, в обедно и ранно следобедно време, обикновено в ден четвъртък (предполагам, че има значение). Пътувала съм и с National Express, и с другата им линия - спират на едно и също място на Stratford. Обикновено пристигат на Станстед съвсем навреме, в рамките на тези 50 минути.

Обаче... винаги има едно обаче. При едно от пътуванията ми имаше инцидент на магистралата (или каквото е там), което наложи автобусът да мине по междуградски/селски пътища, което направи пътуването ни до Станстед почти 2 часа. Добре че бях тръгнала по-рано.

С това не искам да хвърлям никого в излишни притеснения, но транспортът в Лондон не трябва да се пренебрегва като фактор, опъващ нервите на пътуващите. 😉 

 

преди 9 минути , vorbis каза:

Още ми държи влага едно пътуване от Finchley Road до Stansted за 3,5 часа. Петък следобед, целият метрополис се изнасяше.

Едно към едно.

Само който не е имал инцидент на магистрала в UK, само той не знае как от една подредена програма настъпва глобален хаос - поради safety мерките, които се взимат моментално. Почти съм изпускала полети (Лутън), а съм тръгвала много рано!

При една затворена отсечка на M25 - изхода за Станстед - ми струваше още два часа обикаляне по малките шосета.

При инцидент - катастрофа - нещата относно време са с драматични последици. 

 

Автобусите изрично пишат да се планира пристигане 3 часа по-рано и това не е случайно. Само където почти никой не го спазва... Затова влакове са за предпочитани, но пък са много по-скъпи. Когато човек има достатъчно време, просто трябва да го предвиди и да не тръгва в последния момент. Денят и часът са от голямо значение също.

Връзка към коментар

Ха, леко off- от темата, но не съвсем: Преди доста години, петък следобяд сме се уговорили да гостуваме на приятел в близко до Оксфорд градче/селце. Съответно, понасяме се по улиците на Лондон посока с цел по някакъв начин да се доберем до А40. Аз изобщо не знам къде се намирам, шофьорът ни обаче е почти местен. 3 часа сме в трафик. Домакинът звъни и пита "Къде сте бе....." Отговорът беше "Някъде във Фулъм" 🤣

Никога няма да го забравя този опит за излизане от града. Може би е редно да спомена, че тръгнахме някъде от Уимбълдън, точно къде - нито си спомням, нито пък съм знаела тогава.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Резервирах Westbury Hotel  в Лондон.Най близката метростанция е Earls Court.Кажете,кой автобус е най-удачно да взема от Станстед?National Express до Victoria ли е най-удачния вариант?И още един въпрос,извън темата:с Maestro Card debit на ДСК ще мога да плащам,нали?

Редактирано от Georgie
Връзка към коментар
преди 14 часа, Georgie каза:

Резервирах Westbury Hotel  в Лондон.Най близката метростанция е Earls Court.Кажете,кой автобус е най-удачно да взема от Станстед?National Express до Victoria ли е най-удачния вариант?

Да. Виж сайта на EasyBus за по-ниска цена.

 

преди 14 часа, Georgie каза:

И още един въпрос,извън темата:с Maestro Card debit на ДСК ще мога да плащам,нали?

Би трябвало да можеш. Нямам опит с такава карта, дано някой друг сподели.

Връзка към коментар
Преди 1 час, traveler каза:

Аз купувах билети на близки в хотел до Earls Court - easybus до Paddington и от там с метрото.

Абсолютно може и така. Дори е по-бързо малко. Просто по-лесно би било - според мен - за новодошъл да не се напряга за междинна спирка, а да изчака крайната, ако това не е от значение голямо. 

Връзка към коментар
На 4.09.2018 г. в 13:09, Rainy каза:

Точно така. Банковата карта от няколко години елиминира нуждата от Оyster - когато човек няма нужда от седмични или месечни карти.

Лично аз ползвам само такава, отдавна съм забравила за Oyster - нямам нужда от карти, тъй като не живея в Лондон.

 

Само една важна бележка: Използвай една и съща банкова карта - за деня - за да може daily cap да бъде хванат. 

Rainy,много благодаря за подробната информация,но не мога да разбера каква е същостта на daily cap - направих опит,и онова ,което в общи линии (вероятно неточно) смятам,че представлявава е възможността за безплатно пътуване след определена бройка.Моля те,изясни ми смисъла на daily cap.

Редактирано от Georgie
Връзка към коментар
В момента, Georgie каза:

Rainy,много благодаря за подробната информация,но не мога да разбера каква е същостта на daily cap-направих опит,и онова ,което в общи линии (вероятно неточно) смятам,че представляваqе възможност за безплатно пътуване след определена бройка.Моля те,изясни ми смисъла на daily cap.

Да, след определен брой пътувания ти продължаваш да маркираш картата, но не те таксуват повече. Например ако използваш само автобусен транспорт, daily cap мисля, че беше 4,50 паунда, които мисля, че се "навъртаха" до третото пътуване. От там натататък на колкото и автобуса да се качваш/маркираш картата, повече пари няма да платиш - таванът за деня е 4,50 паунда. Ако ползвш и метро, daily cap се определя според зоните, които си ползвал - колкото повече зони, толкова по-висок става daily cap-a. Ако ползваш автобуси и метро, въпреки, че си стигнал daily cap-a за автобуси, щом ползваш метро - то става водещото за това до колко ще се вдигне този daily cap.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, Georgie каза:

Rainy,много благодаря за подробната информация,но не мога да разбера каква е същостта на daily cap-направих опит,и онова ,което в общи линии (вероятно неточно) смятам,че представлява възможност за безплатно пътуване след определена бройка.Моля те,изясни ми смисъла на daily cap.

@Georgie Сам си определил същността на daily cap. Над определена стойност - в зависимост от зоната на пътуване - пътуваш безплатно. За да се улови бройката на пътувания, трябва пътуванията да се регистрират на една и съща карта - била тя банкова или Ойстер. 

 

С @chandni сме писали едновременно.

Връзка към коментар
В момента, Rainy каза:

@Georgie Сам си определил същността на daily cap. Над определена стойност - в зависимост от зоната на пътуване - пътуваш безплатно. За да се улови бройката на пътувания, трябва пътуванията да се регистрират на една и съща карта - била тя банкова или Ойстер. 

 

С @chandni сме писали едновременно.

И по-добре,че мненията са две,особено ,когато отговорът е един и същ.Колкото повече,толкова ...повече.:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Важно допълнение относно Daily Cup: За да ви отчита коректно дневния лимит, винаги маркирайте картата на входа И изхода на стейшъните. (При автобусите се маркирате само при качване.) Понякога вратите са отворени и много местни минават директно без да маркират картите си. Причината е, че те имат заредени в Ойстърите им карти за пътуване (годишни, месечни...), които не е задължително да се маркират винаги.

 

Ако, обаче, пътувате еднократно с Ойстър или банкова карта (Pay As You Go, все едно еднократни билетчета за градски транспорт) и не се маркирате на изхода, тогава системата ще ви таксува с максималната стойност на пътуването по тази линия. (Това е подобно на глобите при магистралите.) Така може едно пътуване между 1-2 зона да ви излезе на цената на зона 1-9.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Края на януари ще сме в Лондон за два дни, кацаме на Лутън сутринта в 7:30, резервирахме този хотел. Въпроса ми е за трансфера как и на коя спирка да слезем. Също и за връщането откъде и какво за летището на Станстед. Благодаря

Връзка към коментар
преди 15 минути , BlackArt77 каза:

Края на януари ще сме в Лондон за два дни, кацаме на Лутън сутринта в 7:30, резервирахме този хотел. Въпроса ми е за трансфера как и на коя спирка да слезем. Също и за връщането откъде и какво за летището на Станстед. Благодаря

От Лутън до хотела :

 

Screen Shot 2018-11-03 at 09.49.15.png

 

И от хотела до Станстед :

 

Screen Shot 2018-11-03 at 09.50.17.png

Редактирано от funny
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой попадал ли е на магазин за медовина в Лондон? Извинявам се, ако въпроса ми е глупав.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Нашето приключение в Лондон приключи и мина изключително гладко, благодарение на всичко споделено от участниците в темата.
Благодарности преди всичко на тези, които се включиха с отговори и съвети на конкретните ми въпроси!
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моето предстои края на януари. Много се вълнувам и треската ме е хванала вече 😂. Сефте ще стъпя на острова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.