Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Да попитам - януари става ли за разходка с лодка или е мъгливо и не си заслужава?

Ако правилно съм се ориентирал сега туристическите корабчета не вървят, а плават само тези от т. А до т. Б и в тази връзка е следващият ми въпрос: между кои две точки бихте препоръчали да се вземе корабче и има ли шанс да седне до прозореца човек, за да се наслаждава на пейзажа?

Връзка към коментар
преди 5 минути , Ivan Ivanich каза:

Да попитам - януари става ли за разходка с лодка или е мъгливо и не си заслужава?

В Лондон пада много рядко мъгла... След 1952 г. правителството ограничава горенето на въглища. През 1956 г. е въведен закон срещу замърсяването на въздуха, който забранява изгарянето на въглища в градска среда и въвежда зони без дим. Гражданите са насърчени да преминат към алтернативни начини на отопление. 

 

преди 10 минути , Ivan Ivanich каза:

Ако правилно съм се ориентирал сега туристическите корабчета не вървят, а плават само тези от т. А до т. Б и в тази връзка е следващият ми въпрос: между кои две точки бихте препоръчали да се вземе корабче и има ли шанс да седне до прозореца човек, за да се наслаждава на пейзажа?

Аз нямам идея кои са точки А и Б - може би ако дадеш линк? За тези круизи ли говориш?

 

Image result for thames tourist boat trips

 

Иначе целогодишно вървят "водни автобуси" - от Westminster до Greenwich. От двете страни се виждат различни гледки 🙂 Няма палуба, обаче. 

 

An image taken from river level as Thames Clippers' Cyclone river boat passes under the Millennium Bridge, with St Paul's Cathedral in the background.

 

 

Връзка към коментар
преди 19 минути , Rainy каза:

В Лондон пада много рядко мъгла... След 1952 г. правителството ограничава горенето на въглища. През 1956 г. е въведен закон срещу замърсяването на въздуха, който забранява изгарянето на въглища в градска среда и въвежда зони без дим.  

 

An image taken from river level as Thames Clippers' Cyclone river boat passes under the Millennium Bridge, with St Paul's Cathedral in the background.

 

 

Ех да можеше и в София да е така! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , Rainy каза:

В Лондон пада много рядко мъгла... An image taken from river level as Thames Clippers' Cyclone river boat passes under the Millennium Bridge, with St Paul's Cathedral in the background.

Това е добра новина, че се бях притеснил да не се изгубя в мъглата 😀

Чудя се, ако се хване т.н.  "водни автобуси" - от Westminster до Greenwich и човек не е седнал до прозореца каква видимост има и може ли да щъка напред назад или трябва да си седи на мястото, че ще има един 15 г. хаймана който много обича да щрака с фотоапарата?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Ivan Ivanich каза:

Това е добра новина, че се бях притеснил да не се изгубя в мъглата 😀

Чудя се, ако се хване т.н.  "водни автобуси" - от Westminster до Greenwich и човек не е седнал до прозореца каква видимост има и може ли да щъка напред назад или трябва да си седи на мястото, че ще има един 15 г. хаймана който много обича да щрака с фотоапарата?

Щъкането е задължително :laugh: Тоест, не  е проблем. Само където не знам през прозореца колко добре се снима... Ако вали, не се снима добре, но е много приятна разходка. Можеш да оставиш до последния момент да видиш какво ще е времето. Ако държиш на палуба, вземи си някой речен круиз.

 

П.П. Мъгла има наистина рядко. Романите вече не са това, което са били 🙂 

преди 18 минути , Дани Магелани каза:

Ех да можеше и в София да е така! 

В момента се приемат особено крути мерки. От април миналата година цяла гама автомобили е забранена в Централен Лондон по-точно цената е £12.50 на ден. Отделно има такса Задръстване £12 в работни дни, валидна за всички автомобили. Има още повече рестрикции и на камините и дървата... 

Връзка към коментар

@Rainy  преди време някъде мернах маршрути за разходка с градски автобус в Лондон, мисля, че ти ги беше направила, но сега немога да открия къде са. Може ли да помогнеш?

 

Някой може ли да каже как най-лесно може да се определи в коя транспортна зона се намира даден обект?

Връзка към коментар
преди 42 минути , Ivan Ivanich каза:

@Rainy  преди време някъде мернах маршрути за разходка с градски автобус в Лондон, мисля, че ти ги беше направила, но сега немога да открия къде са. Може ли да помогнеш?

Давала съм специално един маршрут - за Коледните светлини. Принципно винаги препоръчвам разходки пеша. Ето тук една идея:

 

 

И няколко автобусни: 

 

Bus number 9 from Trafalgar Square to High St Kensington

Departure point:

Bus stop S on Cockspur St,on the south side of Trafalgar Square

Route:

  • Pall Mall
  • Green Park
  • Hyde Park Corner (for Apsley House & Hyde Park)
  • Knightsbridge (for Harrods)
  • Exhibition Rd (for The Serpentine and the Serpentine Gallery)
  • Kensington Gore (for the Royal Albert Hall & Albert Memorial)
  • Palace Gate (for Kensington Palace & Kensington Gardens)
  • High St Kensington (The bus continues to Hammersmith station)

Journey time:

Approximately 25-35 minutes.

 

Bus number 11 from Victoria Station to St Paul’s Cathedral

Departure point:
Bus Stop S on Grosvenor Gardens near Victoria station.

Route:

  • Victoria St (for Westminster Cathedral)
  • Parliament Square (for Westminster Abbey, the Houses of Parliament and Big Ben)
  • Whitehall (for 10 Downing St & Horse Guards Parade & St James’s Park)
  • Trafalgar Square (for the National Gallery & National Portrait Gallery)
  • The Strand (for Covent Garden)
  • Fleet St (for Temple Church)
  • St Paul’s Churchyard (for St Paul’s Cathedral, the Museum of London, the Millennium Bridge and Tate Modern)

The bus continues to Liverpool St station

Journey time:

Approximately 25-45 minutes.

 

Връзка към коментар
преди 1 час, Ivan Ivanich каза:

Някой може ли да каже как най-лесно може да се определи в коя транспортна зона се намира даден обект?

Зоните имат значение само ако се придвижвате с метрото, т.е. гледаш на картата на метрото коя станция в коя зона е. Отгоре няма зони.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Ivan Ivanich каза:

Да попитам - януари става ли за разходка с лодка или е мъгливо и не си заслужава?

Ако правилно съм се ориентирал сега туристическите корабчета не вървят, а плават само тези от т. А до т. Б и в тази връзка е следващият ми въпрос: между кои две точки бихте препоръчали да се вземе корабче и има ли шанс да седне до прозореца човек, за да се наслаждава на пейзажа?

Ноември месец ползвахме ваучери от сайта Groupon за разходка от Уестминстър до Гринуич. Времето беше хубаво и бяхме на палубата, а долу на прозорците имаше доста място. 

Провери за периода, в който ще пътуваш за цените, нашите билети бяха доста намалени.

Връщането ти е в рамките на деня, не е нужно да се върнеш със същото корабче. Така че ние направихме кратка разходка из Гринуич, преди да се върнем.

На самото корабче има нещо като малък бар, не е особено добре заредено. Изгледаха ме странно, след като в 11 часа си поръчах бира, ама все пак в България е 13 часа 🙂 . Приемат само кеш на кораба, защото пост терминалите нямали връзка с интернет (тук май ме поизлъгаха, ама и в 2-те посоки казаха същото).

На 4.1.2020 в 18:43, Ивайла каза:

За полет от Лутън в 22ч. в колко препоръчвате да си вземем билет за към летището от гара Виктория?

Ние ползвахме автобуса в 18:30. Имаше катастрофа на магистралата 10 километра преди отбивката за летището. Закъсняхме 15-20 минути, но нямаше проблем да хванем полета (пътувахме само с ръчен багаж). Друго нещо важно, което да съобразиш, че ЖП гара Виктория (там е спирката на метрото) и Автогара Виктория се намират на 5-10 минути пеша една от друга.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря на всички за отговорите.

@Rainy точно това търсех, благодаря още веднъж.

Между другото последния коментар на @lamerz1912ме наведе на следния въпрос - Ще ми трябва ли кеш и в кои случаи, че се бях приготвил само с карти да тръгвам?

Връзка към коментар
преди 2 минути , Ivan Ivanich каза:

Между другото последния коментар на @lamerz1912ме наведе на следния въпрос - Ще ми трябва ли кеш и в кои случаи, че се бях приготвил само с карти да тръгвам?

Аз не се сещам за къде ми е трябвал кеш последните години...

А, да! За масажи в китайски салони и в български магазин за хранителни стоки 🙂 

Cash is king, но тук ако имаш Виза i Мастъркард  (AMEX също набира сила), нямаш грижи. 

 

Връзка към коментар

В Лондон кеш може да потрябва единствено ако се качиш на автобус без карта / пас и при амбулантните търговци. Макар да имам спомен ( ако не бъркам със Стокхолм ), че и в автобусите имаше опция за безкешово плащане.

Връзка към коментар
On 1/6/2020 at 9:51 PM, Ivan Ivanich said:

Да попитам - януари става ли за разходка с лодка или е мъгливо и не си заслужава?

Ако правилно съм се ориентирал сега туристическите корабчета не вървят, а плават само тези от т. А до т. Б и в тази връзка е следващият ми въпрос: между кои две точки бихте препоръчали да се вземе корабче и има ли шанс да седне до прозореца човек, за да се наслаждава на пейзажа?

Преди 6 години - множко са, но мисля не се е променило, аз хванах едно корабче от така наречените водни автобуси от Tower bridge до Westminster срещу 6 паунда. Имаше открита палуба и седалки в задната част така че през цялото време бях отвън. Друг е въпроса че така ме обрули вятъра, че после няколко часа не можех да се стопля (става въпрос за месец май 🙂 ). 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте магеланци!

За първи път ще пътуваме до Лондон и имам следния въпрос относно трансфера от Лутън до Лондон с easybus.

Самолета ни каца в 20:25, ще си купя билети за около 21:30. Хотела ни е близо до местростанция Padington,

гледам в сайта на easybus, че автобуса може да ни спре до автобусна спирка Padington.

На какво разстояние е автобусната спирка от метростанцията?

Направи ми впечатление, че всички купуват билети до Виктория,

това защо е така и в нашия случай има, ли смисъл да ходим до Виктория?

Връзка към коментар

В Падингтън National Express спира на моста (Bishops Bridge Paddington Station - Stop J), от който просто трябва да слезнете (на 50 м от спирката има стълби) и долу е метростанцията (Paddington Underground Station). Може да си ги погледнеш в Google Maps.

 

Victoria Station e просто централната станция в Лондон на няколко километра след Падингтън, до която ти няма защо да ходиш. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 1 час, iraJon каза:

Бих искала да наема транспорт с шофьор до Стоунхендж. Групата ни е от 6 човека и се замисляме за частен тур. Можете ли да ми препоръчате шофьор или фирма?

Здравей. Аз нямам опит, а и не съм срещала магеланци, които са ползвали такъв частен тур. Дестинацията е много разработена и има всякакви варианти. Не мога да си позволя да препоръчвам, но може да потърсите сами и да му проверите референциите в https://uk.trustpilot.com/ 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

По това време точно линия А на arriva 24/7 през 15 мин. между Luton Station Interchange и Luton Airport Bus Station.
https://www.arrivabus.co.uk/beds-and-bucks/services/a---luton-airport-to-luton-and-dunstable/?direction=outbound 

 

Останалите типични за региона (Nat Express, Green Line) също имат, но не толкова на често, и не точно по това време. 

https://www.rome2rio.com/map/Luton/London-Luton-Airport-LTN

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 24.05.2017 г. в 10:57, Rainy каза:

Здравей. Пристигане два часа преди полет е разумно време. За съжаление на два пъти ми се е случвало почти да изпусна полет от Лутън при същото планиране. Вторият път дори бяха три часа. Просто задръстванията бяха фамозни и непрекъснато предупреждавах тук във форума. 

 

Смятам все пак, че времето ще ви е достатъчно - не се притеснявайте (много). 

Rainy,с какво е най-изгодно-съотношение цена/бързина да пътувам от Виктория стейшън до Лутън?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.