Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Важат. Смисъл има ако:

1.нямате по една безконтактна карта за всеки

2.имате деца, които не пътуват безплатно, а искате намаление

3.по някаква причина безконтактната карта не работи или не искате да я ползвате

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 часа, Halachev каза:

 

 

Лондон - Единбург влака

Пътуването с влак до Единбург е приятно и удобно. Влаковете са чисти и бързи. Гарата в Лондон е емблематична сграда, и освен място за пътуване е и място за разглеждане, свързано с филма " Хари Потър ". Гарата в Единбург е в центъра, което означава, че не се ползва допълнителен транспорт. При пътуването ще разгледате и други градове, до колкото може от прозорците на влака, а има участъци, където релсите са много близо до океана, което е интересно, според мен.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ойстър работи безпроблемно от Гатуик. Разликата в тарифирането е поради различни варианти на пътуване - директните влакове на Thameslink, например, са по-скъпи, а освен това зависи дали се пътува "off-peak" и т.н. Лично аз ползвам Ойстер от много години, който топ-ъпвам всеки път. Много е важно при смяна от влак на метро да се следи за розовите четци на гарите, през които трябва да се прекара картата за коректно тарифиране, иначе гърмиш с най-високата тарифа...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Бих искала да попитам - ако се прекачваме на летище Stansted  и имаме 8 ч. между полетите имаме ли време да отидем до градчето? Там има ли нещо интересно? Къде бихме могли да оставим куфарите? Ей, да не забравя паспорта 🙂 

Връзка към коментар
преди 19 минути , Eva eva каза:

Бих искала да попитам - ако се прекачваме на летище Stansted  и имаме 8 ч. между полетите имаме ли време да отидем до градчето? Там има ли нещо интересно? Къде бихме могли да оставим куфарите? Ей, да не забравя паспорта 🙂 

В Stansted Mountfitchet има музей на играчките, но селото е иначе твърде малко и незначително. Добри градове близо до летището са Saffron Walden и Cambridge, но при само 8 часа престой, аз лично не бих рискувал да ходя толкова далеч.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Coo каза:

На ИЗЛИТАНЕ от Лутън към ЕС има ли дълги опашки за скенерите, паспортен контрол - някой със скорошен опит?

 

Паспортен контрол няма, за скенерите зависи от това колко полета има покрай твоя...

Връзка към коментар
На 1.04.2022 г. в 3:20, adreno каза:

4. Не искате скимери да ви прихванат дебитната или кредитната карта докато я размахвате в лудницата.

Успех на скимерите да прихванат картите ми които всички са в Apple Pay 🤣

Връзка към коментар
Преди 1 час, 招き猫 каза:

Да, добре 😂

Toва вече е извън университетските лаборатории, ама има време докато се разчуе, респективно оспорените транзакции станат достатъчно, та да го фикснат:

 

The researchers from the universities of Birmingham and Surrey, were able to trick a locked iPhone into authorising a £1000 contactless transaction without needing any user interaction, by injecting the transit identification bytes into the data flow between the iPhone and a regular EMV contactless card terminal.  This could be the contactless payment equivalent of the invention of the ATM card skimmer.  It may first appear technically challenging to do outside of the lab, but it probably won’t be long before criminals are attempting this technique in the wild.   The situation is not helped by both Apple and Visa claiming it is down to the other company to fix the problem.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

При горе долу еднакви цени на Wizz и Ryanair, кое летище ме съветвате да избера ? Проблемът е че ще търся нощувки след това и не знам по какъв критерии да избера летището.

Връзка към коментар

Ако приемем Уестминстър / Виктория за централен Лондон , Станстед е по-далеч от Лутън. В час пик автобуса може да отнеме и два часа срещу час и десетина минути от Лутън. С влак+метро няма такава разлика.

 

 

Наистина е най-добре първо да си избереш хотел (район) ,и в зависимост от него едното или другото летище може да са ти по-удобни.

При еднаква цена аз  предпочитам Лутън.

Погледни и Гетуик с Wizz .С  влак от Гетуик до централен Лондон се стига по-бързо спрямо останалите две летища.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , CarpeDiem каза:

При горе долу еднакви цени на Wizz и Ryanair, кое летище ме съветвате да избера ? Проблемът е че ще търся нощувки след това и не знам по какъв критерии да избера летището.

Wizz до Гатуик. Ако няма да е Гатуик, виж цените на транспорта до центъра за твоите дати, че са динамични.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

При високите цени в Лондон аз обикновено избирям Лутън и спя там, с влак е 30 мин до Лондон и ми е супер удобно спрямо по-крайни квартали на Лондон до където трябва да се дондуркате с метро или автобуси... Влаковетв са бързи и много на често. Уикенда има и много добри цени на двупосочни билети без час. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Така, положението е следното - кацаме в 09:00 ч. на Станстед, от там има влак в 10:27 ч., пристига в Кеймбридж в 11 ч. Връщането с влака е в 14:48 ч., пристига на летището в 15:24 ч.  Ако полетът закъснее, разбира се, ще стоим на летището, няма да ходим до Кеймбридж. Следващият ни полет е в 17:20 ч. Имам следните въпроси:

- май няма смисъл да взимам предварително билети за влака? 

- на самото летище автомат ли да търся или онлайн да купя?

- гарата в Кеймбридж е малко далеч от центъра на града. Видях, че има автобуси до центъра с интересни имена, но отнема около 30 минути придвижването. Друг бюджетен и бърз вариант за трансфер има ли?

- ще останат чисти около 2.5 ч. в центъра. Какво можем да разгледаме за това време?

Допълвам - гледах и разписанието на автобусите, но няма удобни за нас. 

Благодаря предварително. 

Връзка към коментар
На 6.05.2022 г. в 17:03, Eva eva каза:

Така, положението е следното - кацаме в 09:00 ч. на Станстед, от там има влак в 10:27 ч., пристига в Кеймбридж в 11 ч. Връщането с влака е в 14:48 ч., пристига на летището в 15:24 ч.  Ако полетът закъснее, разбира се, ще стоим на летището, няма да ходим до Кеймбридж. Следващият ни полет е в 17:20 ч. Имам следните въпроси:

- май няма смисъл да взимам предварително билети за влака? 

- на самото летище автомат ли да търся или онлайн да купя?

- гарата в Кеймбридж е малко далеч от центъра на града. Видях, че има автобуси до центъра с интересни имена, но отнема около 30 минути придвижването. Друг бюджетен и бърз вариант за трансфер има ли?

- ще останат чисти около 2.5 ч. в центъра. Какво можем да разгледаме за това време?

Допълвам - гледах и разписанието на автобусите, но няма удобни за нас. 

Благодаря предварително. 

За 2,5 часа в Кеймбридж правите тегел и разглеждате отвън сградите на колежите, минавате покрай Corpus Clock, тук е и легендарния пъб The Eagle, където бива оповестено откриването на ДНК, отивате до Математическия мост да видите каналите и лодките с дългите пръти (време за лодка няма да имате), продължавате покрай река Кам и стигате до Bridge of Sighs, минавате през старите улички и всичко това обилно полято със снимки. Ако сте фенове на футбола минавате да видите една гола поляна, наречена Parker's Piece, която е родното място на тази велика игра, където за първи път са записани черно на бяло правилата й.

Удобни обувки и хубаво време! 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте, имам нужда от помощ за офертата London Days Out на National Rail. Ситуацията при нас е следната - ще пътуваме през Лутън и мисля дали да не се възползвам от комбинираната им оферта с London Eye, но искам да знам точно каква е процедурата, за да не ми излезе солено накрая. Някъде четох, че офертата не важи за закупени онлайн билети, а само за хартиени на място. От друга страна на сайта на National Rail е обяснено като за полуидиоти, че може онлайн. И последно - има две опции за Лутън - Luton Airprt и Luton Airport Parkway - кое трябва да избера? Четох, че има и шатъли, затова не знам коя опция трябва да се избере, извинявам се ако е описано вече, малко съм стресната още. Та - всяка помощ ще ми е полезна, благодаря 🙂

Връзка към коментар
Преди 1 час, Maria Dinkova каза:

Здравейте, имам нужда от помощ за офертата London Days Out на National Rail. Ситуацията при нас е следната - ще пътуваме през Лутън и мисля дали да не се възползвам от комбинираната им оферта с London Eye, но искам да знам точно каква е процедурата, за да не ми излезе солено накрая. Някъде четох, че офертата не важи за закупени онлайн билети, а само за хартиени на място. От друга страна на сайта на National Rail е обяснено като за полуидиоти, че може онлайн. И последно - има две опции за Лутън - Luton Airprt и Luton Airport Parkway - кое трябва да избера? Четох, че има и шатъли, затова не знам коя опция трябва да се избере, извинявам се ако е описано вече, малко съм стресната още. Та - всяка помощ ще ми е полезна, благодаря 🙂

Може да изберете Luton Airport, тъй-като ако изберете Parkway, билета няма да включва шътала от летището до Parkway, а влаковете за Лондон точно от там тръгват. За 2 in 1 на National Rail офертата не мога да кажа дали се приема онлайн - от сайта на NR излиза, че се приема, само вижте дните за които не важи

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Maria Dinkova каза:

Здравейте, имам нужда от помощ за офертата London Days Out на National Rail. Ситуацията при нас е следната - ще пътуваме през Лутън и мисля дали да не се възползвам от комбинираната им оферта с London Eye, но искам да знам точно каква е процедурата, за да не ми излезе солено накрая. Някъде четох, че офертата не важи за закупени онлайн билети, а само за хартиени на място. От друга страна на сайта на National Rail е обяснено като за полуидиоти, че може онлайн. И последно - има две опции за Лутън - Luton Airprt и Luton Airport Parkway - кое трябва да избера? Четох, че има и шатъли, затова не знам коя опция трябва да се избере, извинявам се ако е описано вече, малко съм стресната още. Та - всяка помощ ще ми е полезна, благодаря 🙂

Може да изберете Luton Airport, тъй-като ако изберете Parkway, билета няма да включва шътала от летището до Parkway, а влаковете за Лондон точно от там тръгват. Между Luton Airport и Parkway има автобуси, а към края на тая година трябва да пуснат и специален влак. За 2 in 1 на National Rail офертата не мога да кажа дали се приемат онлайн ваучери - от сайта на NR излиза, че се приемат, само вижте дните за които не важи офертата, тъй-като през летните месеци има няколко такива дати, описани в сайта.

Връзка към коментар

Докато прочета последните две страници и забравих какво щях да питам 😅

Днес пътуваме до Гетуик, ще ни вземат с кола. После възнамерявам само с карти да си плащаме транспорта. Предполагам не може с една карта за двама да плащам? 
Преди три години обикалях седмица, но абсолютно нищо не помня. Та, при смяна на влак къде да търся машинка за чекиране? За нашата посока често се сменя влак на някой си Джънкшън, не помня междинно да съм се чекирала. Дейли каповете нали още съществуват?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.