Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Olianata каза:

Rainy,с какво е най-изгодно-съотношение цена/бързина да пътувам от Виктория стейшън до Лутън?

Не съм Rainy, но да ти отговоря.

Щом търсиш добра цена отваряй сайта на EasyBus. Стига да не е в час пик, скоростта е съпоставима с тази на влак, защото имаш преди това да пътуваш в метрото.

Връзка към коментар
преди 1 час, Olianata каза:

Rainy,с какво е най-изгодно-съотношение цена/бързина да пътувам от Виктория стейшън до Лутън?

Магеланци знаят повече от мен за тази посока май, щото не помня от кога не съм пътувала по тази линия 🙂 (но я следя). 

 

@vorbis е прав. Моето лично мнение - в час пик не бих си помислила с автобус - само влак, или бих тръгнала 5-6 часа по-рано (просто защото почти съм изпускала три полета, иначе знам, че тук не всичкиса толкова предпазливи). Ако е извън час пик, смело купувай EasyBus.

Тоест, отношение цена/бързина зависи от приоритетите тои колко време си готова да пожертваш за трансфер.

преди 3 часа, mary_shery каза:

Има ли някакъв автобус от градчето Лутън до летище Лутън рано сутрин 5-5:30? Ако не, някакъв друг алтернативен транспорт да можете да предложите?

Каква ти е целта, сподели? Може да дадем някои свежи идеи 🙂 

Връзка към коментар
преди 57 минути , Rainy каза:

Магеланци знаят повече от мен за тази посока май, щото не помня от кога не съм пътувала по тази линия 🙂 (но я следя). 

 

@vorbis е прав. Моето лично мнение - в час пик не бих си помислила с автобус - само влак, или бих тръгнала 5-6 часа по-рано (просто защото почти съм изпускала три полета, иначе знам, че тук не всичкиса толкова предпазливи). Ако е извън час пик, смело купувай EasyBus.

Тоест, отношение цена/бързина зависи от приоритетите тои колко време си готова да пожертваш за трансфер.

Каква ти е целта, сподели? Може да дадем някои свежи идеи 🙂 

Ще летим в 6:50 за Исландия от летище Лутън. Предпочитаме да спим в Лутън, за да можем да станем максимално късно. Предполагам в 5:30 ще е добре да сме на летището. Хотелите до самото летище са от големите вериги и са доста скъпи. Затова ни се иска да спим някъде в града и да си хванем нещо до летището.

Връзка към коментар

Целта е разглеждане на забележителности в Лондон,евентуално искаме да посетим Стоунхендж.Кацаме 1во на Станстед,имаме 3 дни.След това летим за Лисабон-18:30 от Лутън.Аз съм била само на Гетуик.Пътувахме с влак тогава до Виктория стейшън и там спахме.Сега искам да покажа на дъщеря ми Лондон.На мен ми е любим град и много го харесвам.Приемам идеи какво да посетим за 3 пълни дни.

Връзка към коментар
преди 18 минути , Olianata каза:

 

Приемам идеи какво да посетим за 3 пълни дни.

Препоръчвам Гринуич. Интересно ще бъде за детето, да види нулевия меридиан. А парка е прекрасен. Всичко си е хубаво там. Успех!

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Детето на колко годинки е? Препоръчвам ви Tower Bridge, разходка по Темза с корабче (на път за Гринуич), ако e над 8 години, можете да идете на най-високата пързалка на света, тя е още по на изток:

 

ArcelorMittal_Orbit_at_night.jpg    

 

 

 

 

Също така London Eye, Kew gardens, ако детето е артистична натура - Covent garden... Също и British Museum, даже май имаха и нощни посещения, безплатни, в петък.

 

Връзка към коментар

Аз да добавя за детето може да е интересен и Natural history museum, има доста зали, където децата могат да играят на различни игри като същевременно му разказват историята. Иначе атракция номер 1 може би за деца, но не свързана с Лондон като град( което до някъде обезмисля ходенето, но все пак е доста интересно) е Kidzania. Децата се впускат в приключение да опитат различни професии, обличат ги, опитват да бъдат лекари, пожарникари, фризьори, телевизионни водещи. Обясняват им за различните професии. Един възрастен може да влезне с детето, но той също трябва да плати билет. Малката ми братовчедка на 5 години беше много впечатлена и й остана голям спомен. image.png.9b39a2f0bfa4ad7782a0df960fced87a.png

image.png.02110b32c7a54a573ae8276a516013c0.png

image.png.b31f7d77bf4ad69c041e79930bbd0752.png

image.png.3fc0aa5e015eadb4b610e7a07ea02239.png

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 17 часа, rdd каза:

Препоръчвам Гринуич. Интересно ще бъде за детето, да види нулевия меридиан. А парка е прекрасен. Всичко си е хубаво там. Успех!

Там е фрегата Cutty Sark, която предполам ще впечатли детето да влезе в нея, също Old Royal Naval College и изрисуваната зала (Painted Hall), която аз много харесвам. Там са снимани доста филми, между другото. В Гриуич е още National Maritime Museum, който също има какво да покаже. От фрегатата може да направите и едно пешеходно маршрутче под реката - там се намира една от малко известните лондонски забележителности - най-старият тунел под Темза. В началото се е ползвал с нещо като вагон, на който се качвали хората и бил дърпан със система от въжета. Обаче установили, че този начин на придвижване не бил ефективен и го превърнали в сегашния пешеходен тунел. Може да го пробвате, ако нямате проблем с клаустрофобията.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 

преди 4 минути , Божидар каза:

Искам да попитам колко макс е дневният лимит които могат да ми дръпнат от Оистер кард ,ще съм само в 1и2 зона.

Ако не се лъжа дневния лимит за зони 1-2 е 7.2 паунда.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, rdd каза:

Ако ползвате само автобус е по-малко. Като че ли беше 4,50 паунда, без ограничение на зоните.

Автобусите нямат зони. Въпросът включваше зони 1-2, което означава пътуване с метрото. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 4.03.2020 г. в 13:58, vorbis каза:

Там е фрегата Cutty Sark, която предполам ще впечатли детето да влезе в нея, също Old Royal Naval College и изрисуваната зала (Painted Hall), която аз много харесвам. Там са снимани доста филми, между другото. В Гриуич е още National Maritime Museum, който също има какво да покаже. От фрегатата може да направите и едно пешеходно маршрутче под реката - там се намира една от малко известните лондонски забележителности - най-старият тунел под Темза. В началото се е ползвал с нещо като вагон, на който се качвали хората и бил дърпан със система от въжета. Обаче установили, че този начин на придвижване не бил ефективен и го превърнали в сегашния пешеходен тунел. Може да го пробвате, ако нямате проблем с клаустрофобията.

Благодаря за идеите! "Детенцето" е на 13 годинки😃

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам следният въпрос,мой приятел ще ме вземе рано сутрин в събота с кола  от Лутън и вечерта ще ме върне обратно пак там ,къде може да оставим колата за цял ден без да плащаме паркинк .Отворен съм за всякъкви идеи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Божидар каза:

Имам следният въпрос,мой приятел ще ме вземе рано сутрин в събота с кола  от Лутън и вечерта ще ме върне обратно пак там ,къде може да оставим колата за цял ден без да плащаме паркинк .Отворен съм за всякъкви идеи.

Не разбрах къде искаш да я оставиш колата за цял ден - в градчето Лутън, летище Лутън или някъде другаде?

Връзка към коментар
преди 36 минути , vorbis каза:

Не разбрах къде искаш да я оставиш колата за цял ден - в градчето Лутън, летище Лутън или някъде другаде?

Н якъде в центъра на Лондон ,или не толкова центъра,

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Божидар каза:

Някъде в центъра на Лондон ,или не толкова центъра,

Центъра на Лондон и безплатно паркиране са несъвместими неща. + Предполагам твоят приятел с колата знае, че за автомобили се плаща за влизане в Congestion Charge (£11.50 daily charge for driving a vehicle within the charging zone between 07:00 and 18:00, Monday to Friday) и Ultra Low Emission Zone (£12.50 for most vehicle types, including cars. Operates 24 hours a day, 7 days a week, every day of the year).

Паркингите на Теско са налични, наистина, но за да са ти безплатни, обикновено, трябва да си направил покупка за минимална сума. И не са за цял ден.

Ако все пак наистина сте решили до централен Лондон да ходите с кола, може да погледнете тези сайтове - www.yourparkingspace.co.uk и www.justpark.com, които са за частни паркинги на физически лица и доста често има значително по-ниски цени за паркиране спрямо големите паркинги.

Не те съветвам да паркираш в малки улички, където има знаци, че е само за residentials. Служители обикалят редовно и глобите са пиперливи.

Ако все успееш да намериш безплатен паркинг в централен Лондон, не забравяй да го споделиш тук. Ще е голяма находка. Късмет с търсенето!

 

P.S. Погледнах въпросният Теско в Кенсингтън. 2 hrs free. £70 after that.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 49 минути , Божидар каза:

Това ще бъде мястото:)

Искрено ти препоръчвам да не причиняваш глоби на приятеля си, защото са много неприятни. Ако сте до два часа, няма проблем, разбира се.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.