Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

преди 5 минути , Божидар каза:

Защо глоби нали ще си платим накрая.

А, тогава няма глоби, разбира се 🙂 Просто много хора пренебрегват камерите, а те са потресаващо много. Погледнете работното време също така. В неделя отваря късно и затваря рано (например).

 

П.П. 

@Божидар Вие убедени ли сте, че ще дадете £70 за паркинг?

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 3 минути , Rainy каза:

А, тогава няма глоби, разбира се 🙂 Просто много хора пренебрегват камерите, а те са потресаващо много. Погледнете работното време също така. В неделя отваря късно и затваря рано (например).

 

П.П. 

@Божидар Вие убедени ли сте, че ще дадете £70 за паркинг?

Нали е по 0,70 p след първите два часа? Десет часа 7£ или

Връзка към коментар

Къде пише 70 пенса? Пише 70 паунда.

Между другото много не бедни лондончани въобще нямат кола, именно защото е скъпо и трудно.

Аз бих паркирал някъде по метростанциите в периферията, но не мога да препоръчам нищо

Връзка към коментар
преди 2 часа, vorbis каза:

Центъра на Лондон и безплатно паркиране са несъвместими неща. + Предполагам твоят приятел с колата знае, че за автомобили се плаща за влизане в Congestion Charge (£11.50 daily charge for driving a vehicle within the charging zone between 07:00 and 18:00, Monday to Friday) и Ultra Low Emission Zone (£12.50 for most vehicle types, including cars. Operates 24 hours a day, 7 days a week, every day of the year).

Паркингите на Теско са налични, наистина, но за да са ти безплатни, обикновено, трябва да си направил покупка за минимална сума. И не са за цял ден.

Ако все пак наистина сте решили до централен Лондон да ходите с кола, може да погледнете тези сайтове - www.yourparkingspace.co.uk и www.justpark.com, които са за частни паркинги на физически лица и доста често има значително по-ниски цени за паркиране спрямо големите паркинги.

Не те съветвам да паркираш в малки улички, където има знаци, че е само за residentials. Служители обикалят редовно и глобите са пиперливи.

Ако все успееш да намериш безплатен паркинг в централен Лондон, не забравяй да го споделиш тук. Ще е голяма находка. Късмет с търсенето!

 

P.S. Погледнах въпросният Теско в Кенсингтън. 2 hrs free. £70 after that.

Това е изключително полезно и подробно мнение. И наистина глобите са много, много неприятни.

Връзка към коментар
преди 39 минути , neuromancer каза:

Къде пише 70 пенса? Пише 70 паунда.

Между другото много не бедни лондончани въобще нямат кола, именно защото е скъпо и трудно.

Аз бих паркирал някъде по метростанциите в периферията, но не мога да препоръчам нищо

Жив и здрав да си ,искало ми се е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Божидар, ето ти нещо, което може да ти свърши работа, ако съм успял да те разубедя да не търсиш безплатен паркинг в централен Лондон.

Щом като идваш от север (лет. Лутън), паркираш на този паркинг на Stanmore Station. Струва £6 за цял ден. Оттам хващаш Jubilee Line и за 50 мин. (с прекачване) си на Лестър Скуеър, примерно. Така избягваш двете платени зони в Лондон. В събота сутрин трябва да е спокойно и ще има свободни места.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , vorbis каза:

@Божидар, ето ти нещо, което може да ти свърши работа, ако съм успял да те разубедя да не търсиш безплатен паркинг в централен Лондон.

Щом като идваш от север (лет. Лутън), паркираш на този паркинг на Stanmore Station. Струва £6 за цял ден. Оттам хващаш Jubilee Line и за 50 мин. (с прекачване) си на Лестър Скуеър, примерно. Така избягваш двете платени зони в Лондон. В събота сутрин трябва да е спокойно и ще има свободни места.

И това е добър варянт ,блаодаря ти за съвета .

Връзка към коментар

Друг добър вариант и в близост до Лутън е да отидете до Watford Junction. Разтоянието с кола се взема за около 30 минути. Там паркирате колата на гарата. Мисля, че беше към 8 паунда на ден. От там има постоянно влакове до Euston Station, които ако нямат други междинни спирки или имат по 1-2, стигат до централен Лондон за 18-20 минути.

Връзка към коментар

Здравейте, Магеланци!

Имам запланувано пътуване до Лондон с жена ми от 25 до 30 Март. Но започнах много да се притеснявам от този Вирус. Всичко ми е с невъзвръщаема стойност.

Как е положението в Лондон? Някой ходил ли е скоро? Отменят ли се пътувания?

Благодаря Ви!

Връзка към коментар
преди 5 минути , dmovdid каза:

Здравейте, Магеланци!

Имам запланувано пътуване до Лондон с жена ми от 25 до 30 Март. Но започнах много да се притеснявам от този Вирус. Всичко ми е с невъзвръщаема стойност.

Как е положението в Лондон? Някой ходил ли е скоро? Отменят ли се пътувания?

Благодаря Ви!

Здравей. Като изключим липсата на тоалетна хартия 🙂 (снимката е от вчера в Sainsbury's) 

 

88162498_10218959541876887_7447236410932723712_n.jpg.6c99dc7762c09fd3e524f54c00eb0ee8.jpg

 

всичко е нормално. 

 

Тук анонсираха първите жертви. Иначе никой не се занимава с безполезни маски. За хигиена, обаче, се говори непрекъснато. 

 

За твоите полети - никой не би се наел да прави прогнози. Трафикът през Лондон е огромен и би станало голям проблем за икономиката отмяната на полети. Аз по-скоро бих се притеснявала от насилствена карантина, ако открият някой болен във ваш полет, примерно. 

 

Прецени си добре рисковете и вземи решение за себе си. В Лондон няма настроение на болница. Все още... 

Връзка към коментар

Великден в Лондон (8-12 април) - работят ли музеите? Основно ме вълнуват British Museum, National Gallery, Natural History Museum, Science Museum. На сайтовете им като неработни дни са отбелязани дните около Коледа. А Великден?

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 9 минути , Svetulche каза:

Великден в Лондон (8-12 април) - работят ли музеите? Основно ме вълнуват British Museum, National Gallery, Natural History Museum, Science Museum. На сайтовете им като неработни дни са отбелязани дните около Коледа. А Великден?

Благодаря!

Точно така е. Обикновено са отворени, единствено по Коледа затварят за един или два дни.

 

Не виждам причина за промяна - освен ако не им хрумнат разни идеи покрай Коронавируса... 

 

 

 

 

Връзка към коментар

Хей, Магеланци, ще споделите ли, най-лесният (и отделно - най-евтиният) начин за стигане до Лутън от централен Лондон (Виктория)?

От много години не съм идвал и съм изгубил представа за опциите, благодаря 

 

Връзка към коментар
преди 13 минути , stormbringer каза:

Хей, Магеланци, ще споделите ли, най-лесният (и отделно - най-евтиният) начин за стигане до Лутън от централен Лондон (Виктория)?

От много години не съм идвал и съм изгубил представа за опциите, благодаря 

Easybus

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Да попитам!

Струва ли ви се възможно прехвърляне между Станстед и Лутън за 4 часа и 10  минути(между кацане и излитане)?

Гледам директен автобус стига за час и 25 минути-т.е. стига около час и половина преди полета от Лутън...

Или да не рискувам?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , crazyhorse каза:

Да попитам!

Струва ли ви се възможно прехвърляне между Станстед и Лутън за 4 часа и 10  минути(между кацане и излитане)?

Гледам директен автобус стига за час и 25 минути-т.е. стига около час и половина преди полета от Лутън...

Или да не рискувам?

Не, първо често има задръствания и автобуса закъснява, освен това на Лутън освен дълга опашка на секюрити после има и доста ходене ( до 1ви гейт например) , да не говорим в момента с всички допълнителни мерки за сигурност.... не съм сигурен и дали вече нямат паспортен контрол на излизане след брекзит?

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Jorro каза:

Не, първо често има задръствания и автобуса закъснява, освен това на Лутън освен дълга опашка на секюрити после има и доста ходене ( до 1ви гейт например) , да не говорим в момента с всички допълнителни мерки за сигурност.... не съм сигурен и дали вече нямат паспортен контрол на излизане след брекзит?

 

И аз така си мислех...

Значи трябва да се ориентирам към евтино спане някъде около двете летища,както и разглеждане на някое градче/селце за половин ден...

Предложения?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, Stryper каза:

Travelodge

Супер са! Аз съм оставал няколко пъти и съм много доволен. 

 

преди 13 часа, crazyhorse каза:

Струва ли ви се възможно прехвърляне между Станстед и Лутън за 4 часа и 10  минути(между кацане и излитане)?

Няма смисъл да бързаш, само едно задръстване и край. 

Може да отидеш до Кеймбридж 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 2 минути , Надя каза:

На 25.12 общественият транспорт в UK/Лондон не работи. С кола под наем ви е варианта

Нищо ли не работи?🤔 Ужас, вече закупих билети!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.