Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Аз бях преди няколко години на Коледа там - нищо не работеше.

Не вярвам да има промяна, това е единствения ден в годината, в който наистина всичко спира. Кафе нямаше къде да си купим 😄

https://tfl.gov.uk/status-updates/major-works-and-events/christmas-and-new-year-travel

Виж все пак на сайта на летището - може да има вариант до Лондон. От Хийтроу със сигурност няма. Но до Бристол... не съм оптимист.

Иначе вариантите са влак и автобус

Връзка към коментар
Преди 1 час, Мимоза каза:

Здравейте! Предстои ни пътуване от София до Лондон на 25.12. От Лондон трябва да стигнем до Бристол на 25.12. С какъв транспорт би било най-добре?

Raynair летят до Бристол. Полетите започват от 18-ти. Гледам, че има полет и на 26. 12. Цените бяха по 10 евро. Може би е вариат направо да купиш други билети директно до града, който те интересува. По Коледа наистина нищо не работи от обществения транспорт . Почти същото е и на 26.12 . За Обединеното Кралство винаги е почивен ден .

Връзка към коментар
2 hours ago, Мимоза said:

Здравейте! Предстои ни пътуване от София до Лондон на 25.12. От Лондон трябва да стигнем до Бристол на 25.12. С какъв транспорт би било най-добре?

https://uk.megabus.com/journey-planner/journeys?days=1&concessionCount=0&departureDate=2021-12-25&destinationId=13&inboundOtherDisabilityCount=0&inboundPcaCount=0&inboundWheelchairSeated=0&nusCount=0&originId=56&otherDisabilityCount=0&pcaCount=0&totalPassengers=1&wheelchairSeated=0

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Месец декември сме предвидили дати за 3 дневен престой в Лондон с полет от България. Питането ми е свързано с Ковид ограниченията.

Аз преболедувах преди месец, а другите двама са с ваксина. Има ли някакви по-специфични изисквания?

Предполагам тест на летището или нещо по-специално?

Връзка към коментар
преди 52 минути , Toyotomi Hideyoshi каза:

Здравейте!

 

Месец декември сме предвидили дати за 3 дневен престой в Лондон с полет от България. Питането ми е свързано с Ковид ограниченията.

Аз преболедувах преди месец, а другите двама са с ваксина. Има ли някакви по-специфични изисквания?

Предполагам тест на летището или нещо по-специално?

Официална информация, на английски:

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-from-another-country-during-coronavirus-covid-19

 

На български (от посолството в Лондон):

http://bulgarianembassy-london.org/covid-19/covid-19_patuvania/

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте!

Вече имам билети за Лондон - кацане в Лутън и излитане от Гетуик. Ще съм много благодарна за помощ и насоки за трансферите.

Към днешна дата актуални ли са врътките през Easybus и колко предварително мога да купя билети, за да са по-евтини?

При положение, че кацаме и излитаме от различни летища, макар и двата полета да са с Wizz, офертата за 2 в 1 само за дните на полетите ли ще можем да ползваме или за целия период на престоя?

 

П.П. Извинявам се за елементарните въпроси, но Лондон ми е тъмна Индия, с години се съпротивявах да се запознаем, но ковид ме удари и се предадох 🙂 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колкото по-рано, по-добре. Специално за Гатуик може да се стигне с влака с Ойстър или безконтактна карта. Това обаче не ти дава право на 2в1 (Easybus също). 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

2в1 важи, ако купиш билет от гише на British rail (обикновено на гара, не в метрото) и важи от-до, тоест ако имате еднопосочен важи само този ден, ако е двупосочен е от-до.

Обаче не знам може ли да купите наведнъж билет от Лутън с връщане на Гатуик. Даже на Лутън няма истинска гара, та не знам как става оттам. Има шатъл, който ходи до гарата, но шатъла не е безплатен.

По принцип тия билети нямат някакви съществени намаления, за разлика от Easybus.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , noshtna_ptica каза:

офертата за 2 в 1 само за дните на полетите ли ще можем да ползваме или за целия период на престоя?

Зависи какъв ви е престоят. Аз бях взел седмична карта за метрото от автомат на гара, макар да бяхме по-малко, и тя позволяваше това. Но това беше преди години, сега може да има промяна.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Моите наблюдения са, че билетите, купени от гара, са значително по-скъпи от купените он-лайн.

Та концепцията 2in1 не ми е ясна, освен, че "лови" туристи, които не са наясно с организацията на транспорта в Лондон.

Може и да греша, разбира се.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някъде беше коментирано, но е минало време и не можах да го открия. Тогава имаше доста промоции,  не беше много магеланска офертата, но сега  не откривам еднопаундовите  на easybus и да попитам: Знаете ли дали този 30 дневен тест период работи като opodo prime , отстъпка и после отказ, или ако се ползва, /ако някой е пробвал/, дали в 30 дневния период дават следващ  cashback за NEx

image.png.361ddbc5b318d202da5bb30fae2583a7.png

Връзка към коментар

Ако си купя билет за влака сега, плащам повече, отколкото, ако платя с безконтактна карта на място.

Дали наистина ще е така, каква е логиката? 🤔

Ако пътувам Лондон - Единбург пак ли с безконтактна ще е по-евтино?
Мерси!

ss.png

Връзка към коментар

Ойстъра и безконтактната карта са само за градския транспорт (Transport for London). До Единбург няма да стигнеш така, трябва да си купиш билет. Не е ли много скъпо и бавно с влака? Според мен по-добре да се лети, освен ако не е нощен влак.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

С карта се плаща само в района на Лондон. За Лондон-Единбург трябва билет.

Знаете ли от къде лети към България Wizz на Gatewick? Искам да купя билети предварително за влака, но трябва да избера South ili Nord.

Връзка към коментар
преди 11 минути , neuromancer каза:

Ойстъра и безконтактната карта са само за градския транспорт (Transport for London). До Единбург няма да стигнеш така, трябва да си купиш билет. Не е ли много скъпо и бавно с влака? Според мен по-добре да се лети, освен ако не е нощен влак.

Тоест не мога да си купя билет за влака с безконтактна карта, така, както е показано на скрийн шота от сайта? От Гатуик до East Croydon.

 

Лондон - Единбург влака е около 4-5 часа и е съвсем леко по-скъп от полет с нискотарифна компания.

преди 10 минути , Stryper каза:

С карта се плаща само в района на Лондон. За Лондон-Единбург трябва билет.

Знаете ли от къде лети към България Wizz на Gatewick? Искам да купя билети предварително за влака, но трябва да избера South ili Nord.

Според този сайт:

https://www.gatwickairport.com/flights/which-terminal/

 

Terminal: SOUTH TERMINAL

Airline code: W6/W9

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Под пътуване с безконтактна карта се разбира без да купуваш билет, докосваш до четеца на влизане и на излизане.

Ако купиш билет от сайта или гише няма значение дали е безконтактна карта или друга, цената трябва да е една.

Връзка към коментар
преди 7 минути , neuromancer каза:

Под пътуване с безконтактна карта се разбира без да купуваш билет, докосваш до четеца на влизане и на излизане.

Ако купиш билет от сайта или гише няма значение дали е безконтактна карта или друга, цената трябва да е една.

 Да да, ясно. Но виж скрийн шота 3-4 поста по-горе. Дава цена 7.70 паунда (оградената), ако купувам билет предварително и предлага възможност долу в дясно (пак ограденото) за по-евтино плащане (7 паунда) с безконтактна карта на място.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Stryper каза:

С карта се плаща само в района на Лондон. За Лондон-Единбург трябва билет.

Знаете ли от къде лети към България Wizz на Gatewick? Искам да купя билети предварително за влака, но трябва да избера South ili Nord.

Между другото, абсолютно няма значение от кой терминал на Gatwick се лети, тъй-като гарата е свързана само с Южния терминал. До Северния се ходи винаги с друг влак в самото летище.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Halachev каза:

Каква е логиката/схемата да е така?😄

Ами едното е едно пътуване с градски транспорт, по унифицирана тарифа, другото е билет от гара до гара, които в този случай са в града, но може и да не са...

Гатуик е малко по-късна добавка към обхвата на ойстъра, може да не са изгладили нещата и уеднаквили тарифите.

Виж в сайта на TFL колко точно е пътуване от Гатуик, има два вида влакове, експрес и обикновен, с различна цена (затова пише from 7,  зависи на кой се качиш).

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.