Прескочи до съдържание

Трансфер от летището и хотел в Пиза


Христиан

Препоръчани мнения

Някой може ли да сподели, кой е най-евтиния и удобен вариант за трансфер от летището в Пиза (където кацат RyanAir) до центъра на града. И също така ако може някой да препоръча хубаво и бюджетно хотелче на удобно място в града за двама. Периода е 6-9 юни. Моля за помощ. :)

Връзка към мнение

Евро и двайсе. Наскоро четох, че летището в Пиза е едно от най-близко разположените до центъра на града в света, така че ако ви се види дебело, може да опнете двойката.

 

http://www.pisa-airport.com/?lang=_en&id_sect=211

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Който смята да отсяда в района на жп гарата не е необходимо да ползва, каквито и да било трансфери от летището в Пиза. Пешеходно разстоянието се взима за 10-15 мин. Поне така го описват.

Аз ще съм там в края на април и лично ще го проверя.

 

Христиане, три нощи ли ще стоиш в Пиза? Препоръчвам ти да прегледаш AirBnb. Аз поне от там намерих прилична стая за малко пари. Проверих за твоите дати, ама или всичко е заето или просто тогава не го дават под наем. Може обаче нещо друго да ти свърши работата. Все пак ми се струва твърде много да стоиш три нощи там. :)

Връзка към мнение

Вчера се върнахме от Пиза. От летище до гарата е по-малко от десет минути с автобус, за пеша- пътя не е много приятен.

Ние резервирахме апартамент в AirBnb, но гледам, че през юни не се предлага.

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вчера се върнахме от Пиза. От летище до гарата е по-малко от десет минути с автобус, за пеша- пътя не е много приятен

Защо? И говориш за пътя, по който върви автобуса или пеша по via del Aeroporto? Изчетох доста отзиви за него и не видях оплаквания.

Връзка към мнение

По принцип говоря за маршрут на автобуса, но се минава задължително през един мост над магистрала и не е много приятно. Много по лесно на вземеш автобус и да те стовари точно пред входа. Не си заслужава спестяване на 1 евро.

Връзка към мнение

Христиане, три нощи ли ще стоиш в Пиза? Препоръчвам ти да прегледаш AirBnb. Аз поне от там намерих прилична стая за малко пари. Проверих за твоите дати, ама или всичко е заето или просто тогава не го дават под наем. Може обаче нещо друго да ти свърши работата. Все пак ми се струва твърде много да стоиш три нощи там. :)

Не е за мен, за родителите ми. Полетите са такива, няма как. 2 пълни дни се падат и една половинка. Първия ден се пристига вечерта. Втория за Пиза, трети Флоренция и половината от последния пак Пиза. Реално ден и половина в Пиза.  :rolleyes:

Връзка към мнение

Не е за мен, за родителите ми. Полетите са такива, няма как. 2 пълни дни се падат и една половинка. Първия ден се пристига вечерта. Втория за Пиза, трети Флоренция и половината от последния пак Пиза. Реално ден и половина в Пиза.  :rolleyes:

За мен е доста отделеното време за Пиза.

Във втория ден могат да отидат още някъде - Лука на мен много ми хареса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен е доста отделеното време за Пиза.

Във втория ден могат да отидат още някъде - Лука на мен много ми хареса.

Е, така за Пиза ще останат 3-4 часа от последния ден. :)

Връзка към мнение

Е, така за Пиза ще останат 3-4 часа от последния ден. :)

Във втория ден можете да комбинирате друг град + вечерта в Пиза и часовете от последния ден са достатъчни.

Връзка към мнение

Ние също направихме 3-дневно посещение в Пиза, но ползвахме рент-а-кар. За хотел - бяхме в Grand Hotel Bonanno, който е съвсем близо до гарата и е на 10-15 мин. пеш от кулата. За нас близостта на хотела до гарата беше минус, тъй като при отворен прозорец се чуваха влаковете :), но иначе е  хубав и ни беше удобен тъй като има паркинг.

 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние също направихме 3-дневно посещение в Пиза, но ползвахме рент-а-кар. За хотел - бяхме в Grand Hotel Bonanno, който е съвсем близо до гарата и е на 10-15 мин. пеш от кулата. За нас близостта на хотела до гарата беше минус, тъй като при отворен прозорец се чуваха влаковете :), но иначе е хубав и ни беше удобен тъй като има паркинг.

 

 

 

Много те моля,разкажи за хотела и аз съм букнала него заради паркинга, ние също сме с рент-а-кар. Че да го сменям докато е време.Ние ще сме през август, нали има климатици?

Аз също съм заръчала 3 нощувки за обикаляне из района, после продължаваме за Ница.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

За съжаление няма свободни места за моите дати. :(

Може да погледнеш за резервация през Gala Hotels  - ние когато си правихме резервация направихме през него, защото ни даде по-ниски цени отколкото букинг. В момента за твоите дати дава за  3 нощувки  - 188 евро.

Връзка към мнение

Много те моля,разкажи за хотела и аз съм букнала него заради паркинга, ние също сме с рент-а-кар. Че да го сменям докато е време.Ние ще сме през август, нали има климатици?

Аз също съм заръчала 3 нощувки за обикаляне из района, после продължаваме за Ница.

Да, има климатик, чист е, закуската е добра. Персоналът е отзивчив и любезен.  Влакът минава край него и като ти е отворен прозореца се чува, но като затвориш и си пуснеш климатика няма проблем. Паркингът е открит, зад хотела и е общ с няколко други блокчета - минава се през бариера. Едните стаи гледат към паркинга (ние бяхме така), другите - към пътя.

Редактирано от DGTG
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, има климатик, чист е, закуската е добра. Персоналът е отзивчив и любезен.  Влакът минава край него и като ти е отворен прозореца се чува, но като затвориш и си пуснеш климатика няма проблем. Паркингът е открит, зад хотела и е общ с няколко други блокчета - минава се през бариера. Едните стаи гледат към паркинга (ние бяхме така), другите - към пътя.

Много ти благодаря ☺

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

и аз съм замислил да ида до Пиза (3 - 4 дена), че на тия полети за по 20 евра, трудно ще издържа. В Пиза ми казаха да не отделям много време (30 минути максимум), та може ли да ми препоръчате от Пиза на къде да се запътя?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

в неделя вечер спахме в ето в този хотел в Пиза .... съвсем близо до кулата и доста приличен за цената си

http://www.booking.com/hotel/it/cecile.en-gb.html?aid=368032

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Евро и двайсе. Наскоро четох, че летището в Пиза е едно от най-близко разположените до центъра на града в света

 

http://www.pisa-airport.com/?lang=_en&id_sect=211

 Това е  вярно. Веднъж реших да отида от жп гарата до летището пеша. Отне ми десетина минути.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Много противоречива информация има в интернет, затова искам да ми помогнете с няколко въпроса:

 

Автобусът, който трябва да се хване от летището е LAM rossa (Red Line) и представлява това, нали? Няма друг подобен рейс, който да отива на различно място от центъра на Пиза, нали? Също така ме интересува на колко спирки спира точно и кои са те. На едно място пише, че са 4 общо, на друго 8. На друго място пише, че последно спира до болница Santa Chiara Hospital, а на друго, че това е Наклонената кула. Много ми е важно да разбера, коя точно е последната спирка. Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Много противоречива информация има в интернет, затова искам да ми помогнете с няколко въпроса:

 

Автобусът, който трябва да се хване от летището е LAM rossa (Red Line) и представлява това, нали? Няма друг подобен рейс, който да отива на различно място от центъра на Пиза, нали? Също така ме интересува на колко спирки спира точно и кои са те. На едно място пише, че са 4 общо, на друго 8. На друго място пише, че последно спира до болница Santa Chiara Hospital, а на друго, че това е Наклонената кула. Много ми е важно да разбера, коя точно е последната спирка. Благодаря предварително.

Никой ли не може да помогне? :(

Връзка към мнение

Предстои ми ходене до Пиза и това, което съм намерила е:

 

  http://www.pisa.cttnord.it/Linee_e_Orari/Linee_Urbane_Pisa/L/133

 

През юни ще има и два интересни фестивала в Пиза, които ние, за съжаление, ще пропуснем

16-17.06 LUMMIX LIGHT FESTIVAL

25.06       http://www.giocodelpontedipisa.it/

post-282-0-23741700-1464468807.png

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.