Прескочи до съдържание

София - Рейкявик -София 85 евро


Препоръчани мнения

В голяма дилема съм. Няма ли да е много студено в Исландия по това време? Имайки предвид, че в момента (40-50 дни след примерните дати) температурите са едноцифрени, не мисля, че ще е много приятно да се разхождаш сред природата. 

 

Както беше отбелязано, температурите като абсолютна стойност хич не са ниски. Тези едноцифрените, които са сега, най-вероятно са били такива и февруари, зимата там като температури е по-топла от българската :) Но си остава проблема с вятъра. Риск от снежни бури също има, Влади и Теди ще кажат, че тяхното пътуване беше доста провалено.

 

Аз иначе 2 пъти съм бил точно февруари-март, за тези пари с кеф отивам и трети път, абсолютно и безусловно. Взимаш няколко пласта с дрехи и сте тип-топ. 

Връзка към коментар

До колкото виждам вече цените са ~100 евро за Будапеща - Рейкявик - Будапеща. Има ли още останали на по-ниските цени ?

01-05.03.2017 с дискаунт за двама 320лв будапеща-рейкявик

28.02 софия будапеща 

07.03 будапеща - софия 120лв пак за двама

 

440лв всичко за двама

Редактирано от Kamen
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

01-05.03.2017 с дискаунт за двама 320лв будапеща-рейкявик

28.02 софия будапеща 

07.03 будапеща - софия 120лв пак за двама

 

440лв всичко за двама

В момента това е положението:

 

post-2889-0-14368500-1460464975_thumb.jpg

 

Вярно е, че тук са калкулирани 30 евро за закупуване на дискаунт клуб, но пък вторият пътник лети на половин цена.

Връзка към коментар

с дискаунт/+60лв/ = 500лв за двама, софия-будапеща-рейкявик-будапеща-софия , 250лв на човек, какво повече да искаме, аз платих за същото 480лв 

Редактирано от Kamen
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз в крайна сметка вчера не можах да се сдържа :)  и взех билетчета за датите, които бях посочил по-горе:
BUD - KEF - BUD  25.01 - 01.01

SOF- BUD - SOF  24.01 - 02.01 

 

от сайта на Уиз с вчерашното намалението за втори билет,  BUD - KEF - BUD  излезе 53 eur на човек 

през jetcost.fr -> bravofly с Diners SOF- BUD - SOF излезе 4 eur на човек 

или общо 57 eur на калпак 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 22
Връзка към коментар

Аз в крайна сметка вчера не можах да се сдържа :)  и взех билетчета за датите, които бях посочил по-горе:

BUD - KEF - BUD  25.01 - 01.01

SOF- BUD - SOF  24.01 - 02.01 

 

от сайта на Уиз с вчерашното намалението за втори билет,  BUD - KEF - BUD  излезе 53 eur на човек 

през jetcost.fr -> bravofly с Diners SOF- BUD - SOF излезе 4 eur на човек 

или общо 57 eur на калпак 

 

С тази цена мисля, че постави форумен рекорд за най-ниска цена за София-Рейкявик-София ;) Преди 5-6 години платих цяло състояние за билетите до Рейкявик, но тогава нямаше други опции :(

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз тази Исландия я следя вече от 1 година и нещо и все цени около 300лв. Офертата вчера беше мега яка и 3 пъти по-евтина от това, което съм намирала. Ама голям яд, датите съвпадат с моето ходене във Филипините. Явно ще чакам още :(

Браво на всички, които си взеха билети :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така като гледам никой не е помислил за чекиран багаж. То вярно, че от тук си тръгвате с дебелите дрехи, ама все пак помислете и за куфар. Като се има в предвид, че основно ще ловувате сияние, демек в раницата трябва да има съответната фото техника и статив, мястото за дрехи силно се ограничава....

Иначе винаги може да се окажете заклещени някъде в нищото и да чакате да отворят главния път....:)

post-44-0-12802800-1460647619_thumb.png

post-44-0-09191800-1460647651_thumb.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Така като гледам никой не е помислил за чекиран багаж. То вярно, че от тук си тръгвате с дебелите дрехи, ама все пак помислете и за куфар. Като се има в предвид, че основно ще ловувате сияние, демек в раницата трябва да има съответната фото техника и статив, мястото за дрехи силно се ограничава....

Иначе винаги може да се окажете заклещени някъде в нищото и да чакате да отворят главния път.... :)

 

 

 

 

Трябва ти един допълнителен панталон ако този който е на теб се намокри, бельо и чорапи. В половината на един малък ръчен багаж на Уиз ер се събират ;) Ако закъсаш нядъде по пътя по важно е да имаш храна и вода, но тях може да си ги купиш и на място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както беше отбелязано, температурите като абсолютна стойност хич не са ниски. Тези едноцифрените, които са сега, най-вероятно са били такива и февруари, зимата там като температури е по-топла от българската :) Но си остава проблема с вятъра. Риск от снежни бури също има, Влади и Теди ще кажат, че тяхното пътуване беше доста провалено.

 

Чак провалено не беше, защото си направих по някоя готина снимка на всяка забележителност, на която държах. Единственият минус беше, че сиянието го хванахме на тъпо място. Бях си набелязала позиции за целта, но все попадахме на облаци и това беше като цяло гредата. Иначе видяхме мега силно сияние, че и слънчевото затъмнение. :) А снега и суровата красота са ми по-интересни от идеалното слънчево време. Нали знаеш, колкото по-динамично, толкова по-фотографско.  :) 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Чак провалено не беше, защото си направих по някоя готина снимка на всяка забележителност, на която държах. Единственият минус беше, че сиянието го хванахме на тъпо място. Бях си набелязала позиции за целта, но все попадахме на облаци и това беше като цяло гредата. Иначе видяхме мега силно сияние, че и слънчевото затъмнение. :) А снега и суровата красота са ми по-интересни от идеалното слънчево време. Нали знаеш, колкото по-динамично, толкова по-фотографско.  :)

 

Аз просто споделях гледната точка на Влади...нищо че ако се юрна някъде из дивите места знам кой от двамата да слушам :)

Връзка към коментар

Аз просто споделях гледната точка на Влади...нищо че ако се юрна някъде из дивите места знам кой от двамата да слушам :)

ааааааа, гледната точка на Влади е доста по-различна. той си откара немалко часове в колата с телефона, докато аз се борех с ветрове, снегове и дъжд навън. :)  но може би си прав, в крайна сметка масата хора биха се чувствали точно като него. :) на Гълфос бях единствената кукувица, която устоя на фъртуната, всичко живо се изнесе, дори и фотографите.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

...на Гълфос бях единствената кукувица, която устоя на фъртуната, всичко живо се изнесе, дори и фотографите.

 

Еми те това се казва пътешественик! Дай да ти стисна ръката! :) То по кресла, софри, коли и по телефони всички можем. Именно издръжлива и смела жена, абсолютно без да ѝ пука от дъжд, нечовешки вятър, сняг и опасности там - такваз кат теб (е, без фотоапарат :) ), е проправила за пръв път пътя до Гълфос в края на 19 в. - Сигридур Томасдохтир. Първоначално е било абсолютно невъзможно да се достигне изобщо водопада - гъсто обрасло и много опасно. И тая женица сега паметник има там и исландците много я тачат, а и деца е водила после и е говорила на всички да не ги е шубе от суровите условия на Исландия, да се радват на природата и суровия пейзаж, пък ако може и да ги пазят... 

post-3680-0-71399100-1461070202_thumb.jpg

post-3680-0-27949800-1461070214_thumb.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Бай Добри, увлекателен както винаги. :) Ние проправяхме път в снега само последните 300м, :lol: там някъде настигнахме снегорина, който не беше смогнал на силния ми и ранен ентусиазъм за изгрева. :lol:

post-181-0-56436300-1461071800_thumb.jpg

Точно на тази позиция близо до ръба предната вечер ме изненада супер силен порив , който почти ме събори. За щастие минута по-рано се бях дръпнала крачка назад в прилив на нетипично за мен благоразумие... Исландия през зимата може да даде много емоции и адреналин на любителите на силни усещания. :)

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар

Бай Добри, увлекателен както винаги. :) Ние проправяхме път в снега само последните 300м, :lol: там някъде настигнахме снегорина, който не беше смогнал на силния ми и ранен ентусиазъм за изгрева. :lol:

attachicon.gifGullfoss001b.jpg

Точно на тази позиция близо до ръба предната вечер ме изненада супер силен порив , който почти ме събори. За щастие минута по-рано се бях дръпнала крачка назад в прилив на нетипично за мен благоразумие... Исландия през зимата може да даде много емоции и адреналин на любителите на силни усещания. :)

 

Невероятни са ти снимките, Теди, както винаги, на световно ниво! Поздравления! 

 

Мен на Гълфос ураганен вятър на три пъти ме е закарвал до ръба - аха да падна и в последния миг с триста зора измествам центъра на тежестта или някой ме дърпа. Щото и мен ме гони същото безразсъдство, макар и не вдъхновено толкова от подходящия ракурс и снимка, колкото от вътрешна налудничавост. И не само през зимата. 2013 началото на август на Гълфос беше невъзможно да се върви от вятър - аз, дето съм все пак 194 см и 90 кг. човек просто бях qual piuma al vento :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Доста хора си купиха билети за началото на 2017г. Споделям опит относно резервациите за приспиване. Има все още читави оферти през аирбнб, при три запитване, следваше любезен отказ и корекция на текущата цена с + 20-30 евро. Четвъртата направо я букнах /със светкавица/ и отново след потвърждението на текущата цена, последва + 25 евро. Та имайте го в предвид, не са евтини и без туй нощувките там.  

Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...
преди 2 минути , si111 каза:

Какво е jetcost.fr -> bravofly с Diners? За jetcost.fr ясно, сайта, ама ->  bravofly с Diners?

Виж тази тема, ама чети отзад - напред.

Поне 10-на страници.

Ако имаш въпроси след това - NP, ще помагаме.:smile:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.