Прескочи до съдържание

Египет-Хургада


Ники Петров

Препоръчани мнения

преди 2 часа, saved_ каза:

Може ли да попитам - в края на Февруари, началото на Март времето става ли за къпане в Хургада - по-точно дали морската вода става, за въздуха е ясно, че си е топло 🙂

Аз бях края на април и нито въздуха,  нито водата ставаха. Духаше ужасен студен вятър. Можеби след май е най добре.  Освен това пролетта са пясъчните бури.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, slujitel каза:

Аз бях края на април и нито въздуха,  нито водата ставаха. Духаше ужасен студен вятър. Можеби след май е най добре.  Освен това пролетта са пясъчните бури.

При мене края на април си беше жега.Водата беше идеална.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, обмислям ходене в Египет за 1 май с агенция. Програмата предлага почти два цели дни в Кайро. Въпрос - има ли някой, който скоро се е разхождал сам из Старо Кайро - Цитаделата, например, и опасно ли е? Говорих с екскурзовод от агенцията, той ме предупреди, че било много опасно и ако искаме да се отделим от групата трябва да попълним декларация!!!!

Връзка към коментар

Аз. Била съм в Кайро два пъти, като и двата без агенция. Старо Кайро е прекрасно. И като цяло градът е много красив. Архитектурата е впечатляваща.

Опасен е трафикът по улиците и разни тарикатлъци на местните.  Иначе са много гостоприемни и любопитни.

Спокойно можете с такси да отидете до цитаделата и до пазара. Само се разберете предварително за цената. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Вземи  предвид, че 1 май и след това до 12 май е времето на Рамадана. 

Т.е работното време на Цитаделата , ще е ограничено , в интернет пише  от 9 до 16 ч. нормално при Рамадан до 15ч , но от опит препоръчвам, сутрин да го вършите това посещение и препоръчително да не е петък. 

Входа за цитаделата за туристи е само един през Bab Al-Gebel Gate и има доста голям паркинг отпред. Не е страшно и тоя страх дето го насаждат е малко безпочвен...просто трябва да внимавате защото трафика както ви е казала @desislavna е по опасен...иначе в Кайро има толкова много неща  де се видят..., че чак ме е жал за всичките хора дето ходят до Пирамидите и обратно...в близост около 6 км е Висящата църква-Коптска   не е за пропускане...

Има Uber в Кайро , да рецензиите са, че хитреят, но все пак е опция , освен викането на такси от хотела, които са на процент...

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@desislavna и @giafil, благодаря за изчерпателните отговори! Това с Рамадана не го бях отчел.... Освен това, ще бъдем с агенция, със стриктна програма и най-вероятно свободното време в Кайро ще е точно в следобедните часове. Мен друго ме разколебава повече - екскурзоводът изрично ми каза, че се посещава стария Египетски музей. Четох, че новият Grand Egyptian Museum го гласят за отваряне в средата на годината и бил на 97% готов, та в началото на май не е ясно ще има ли смисъл изобщо да се ходи в стария, при все че почти всички експонати вече ще са преместени в новия?!?!

Връзка към коментар

това което мога да ви посъветвам е като отидете на място да решите защото има много информация в интернет обаче нещата на терен са коренно различни...може времето ви да е ограничено и да не си струва усилието...

те тоя музей от 3 години или повече го промотират ... вече му загубих края...та изчакайте да решите на място...

Истината е, че всички се борят за вашите пари било екскурзовод или на местно ниво някой....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз искам да попитам друго. Замислям също ходене в Египет от 01.05. или някъде там. Има ли някой, който е ходил с агенция, а си е уреждал допълнителните екскурзии сам с местни туристически бюра? Разгледах цените на техните агенции и са двойно по-евтини от тези на бг туроператорите. Мисля да се свържа с някоя агенция оттук, да си запазя няколко дневни екскурзии и да се пробвам за отстъпка. Някой с такъв опит?

Връзка към коментар
преди 5 минути , elenitta каза:

Аз искам да попитам друго. Замислям също ходене в Египет от 01.05. или някъде там. Има ли някой, който е ходил с агенция, а си е уреждал допълнителните екскурзии сам с местни туристически бюра? Разгледах цените на техните агенции и са двойно по-евтини от тези на бг туроператорите. Мисля да се свържа с някоя агенция оттук, да си запазя няколко дневни екскурзии и да се пробвам за отстъпка. Някой с такъв опит?

Вече не ходим по екскурзии в Египет, но преди време ходихме винаги самостоятелно с местни агенции. Понякога дори бяхме в един автобус7бус с тези, които които плащаха много по висока цена на туроператор.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@elenitta, откъде допълнителна екскурзия? Хургада?

Аз бих се замислил за такава с местна агенция от Асуан до Абу Симбел, защото цените на нашите агенции са безумни - около 190 лв.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма нужда да резервирате отсега. Има много агенции на място, цените са още по-евтини. Няма проблем да сте с агенция от БГ и да вземете турове на място. За Асуан обаче не съм сигурна, защото има много малко време и ако неща ви забави, не знам дали ще ви чакат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 часа, vino4erpec каза:

@elenitta, откъде допълнителна екскурзия? Хургада?

Аз бих се замислил за такава с местна агенция от Асуан до Абу Симбел, защото цените на нашите агенции са безумни - около 190 лв.

От Хургада, примерно до Асуан и Абу Симбел, та дори и тези с лодка с прозрачно дъно и други подобни. Цените на нашите туроператори да двойно на тези в техните агенции, а като се отиде на място ще са още по-надолу.

Връзка към коментар

За Египет не знам, но в Турция в един и същи автобус хората, които бяха резервирали от българската агенция бяха платили двойно на тези, които търсеха на място.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , neuromancer каза:

За Египет не знам, но в Турция в един и същи автобус хората, които бяха резервирали от българската агенция бяха платили двойно на тези, които търсеха на място.

Точно това ме накара да се замисля за екскурзиите в Египет. Бяхме си взели от агенция само ол инклузив пакета за хотел в Анталия, но със собствен транспорт. Отидохме няколко дни преди основната група българи, които бяха с автобуса. Намерихме си агенции в съседните хотели и си резервирахме екскурзиите. Като дойдоха групата и разбраха, че сме дошли по-рано ни разпитваха какво сме правили. Показахме им агенцията и всички отидоха да резервират, защото от бг туроператора им предлагат двойни цени. Много лошо ни гледаше водачката на групата, добре, че си тръгвахме на следващия ден. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние имахме същата случка в Тунис. Всички допълнителни екскурзии, които бяхме заплатили в България, бяха на по-висока цена. А още по-тъпото беше, че на място нашият екскурзовод ги продаваше по-евтино за тези, които не се бяха записали предварително. Питах го как така в България ни взимат повече от него на място, човекът каза като се приберем да питаме агенцията и да ни върнат разликата. След като се прибрахме, им написах, че е възутително това. Никакъв отговор не получих.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За екскурзии аз се свързах предварително с местна агенция чрез WhatsApp . Цените, които ни дадох бяха по-ниски с повече  от 50% от тези на българските туроператори. Кайро и Луксор от Хургада струваше по 48 долара. Супер сафари - 27 долара.

Имаше опция да си избереш екскурзовод на руски или на английски език.  Всичко мина по план. Бяха коректни. 

+201027660085 - Mohamed Amon

На място намерихме и по-ниски цени.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 13 часа, Pepi каза:

За екскурзии аз се свързах предварително с местна агенция чрез WhatsApp . Цените, които ни дадох бяха по-ниски с повече  от 50% от тези на българските туроператори. Кайро и Луксор от Хургада струваше по 48 долара. Супер сафари - 27 долара.

Имаше опция да си избереш екскурзовод на руски или на английски език.  Всичко мина по план. Бяха коректни. 

+201027660085 - Mohamed Amon

На място намерихме и по-ниски цени.

Благодаря много! Остана само да си харесам хотел.

Връзка към коментар

Моля. Дано Ви е полезно. 

С хотелите бъдете внимателна, Броят на звездите не носи никаква гаранция. 

Ние си избрахме Desert Rose Resort в Хургада и нямахме никакви забележки. Ол инклузивът беше почти денонощен, само трябва да се ориентирате кое заведение кога работи. Удобно е, когато се прибереш късно след дълга, уморителна екскурзия, да има къде да хапнеш или пийнеш нещо.

https://www.booking.com/hotel/eg/the-desert-rose-resort.en-gb.html?aid=356980;label=gog235jc-1DCAsoQ0IWdGhlLWRlc2VydC1yb3NlLXJlc29ydEgzWANoF4gBAZgBCbgBCMgBDNgBA-gBAYgCAagCA7gChKflgAbAAgHSAiQ4NGZkOGEwZi1iMzM0LTRhZDctOTQyOC1jYmU1YTk0MzU0MjPYAgTgAgE;sid=bebed9eca8426aaf863e3437d1ceac94;dist=0&keep_landing=1&sb_price_type=total&type=total& 

Докато чакахме на летището чух други туристи да се оплакват от петзвездни хотели, като Hilton например.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Marisha @giafil @desislavna, а и всеки запознат:

Гледам, че в Кайро има Uber и Careem. Вие ползвали ли сте ги и ако да - как беше? Също и ако нямам интернет, ще мога ли да поръчам услугата, най-вече от центъра към хотела, наобратно ще ползвам wi-fi в хотела?

 

Връзка към коментар
преди 51 минути , vino4erpec каза:

@Marisha @giafil @desislavna, а и всеки запознат:

Гледам, че в Кайро има Uber и Careem. Вие ползвали ли сте ги и ако да - как беше? Също и ако нямам интернет, ще мога ли да поръчам услугата, най-вече от центъра към хотела, наобратно ще ползвам wi-fi в хотела?

 

Uber не сме ползвали, но задължително купуваме карта с интернет още на летището, евтино е и винаги имаш интернет.

Последните години ходим в Шарм ел Шейх, там няма Uber. Ползваме маршрутки. Такси не ползваме.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз съм ползвала Uber и в Кайро, и в Хургада. Супер си е и не е имало проблеми. И без карта с нета на хотела съм поръчвала. Отново без проблеми. А и колите обикновени са по-чисти и приятни от такситата.

Не забравяйте, когато сте там, че Египет бакшишът (така се и нарича) е адски важен. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 2.02.2021 г. в 15:35, Pepi каза:

Моля. Дано Ви е полезно. 

С хотелите бъдете внимателна, Броят на звездите не носи никаква гаранция. 

Ние си избрахме Desert Rose Resort в Хургада и нямахме никакви забележки. Ол инклузивът беше почти денонощен, само трябва да се ориентирате кое заведение кога работи. Удобно е, когато се прибереш късно след дълга, уморителна екскурзия, да има къде да хапнеш или пийнеш нещо.

https://www.booking.com/hotel/eg/the-desert-rose-resort.en-gb.html?aid=356980;label=gog235jc-1DCAsoQ0IWdGhlLWRlc2VydC1yb3NlLXJlc29ydEgzWANoF4gBAZgBCbgBCMgBDNgBA-gBAYgCAagCA7gChKflgAbAAgHSAiQ4NGZkOGEwZi1iMzM0LTRhZDctOTQyOC1jYmU1YTk0MzU0MjPYAgTgAgE;sid=bebed9eca8426aaf863e3437d1ceac94;dist=0&keep_landing=1&sb_price_type=total&type=total& 

Докато чакахме на летището чух други туристи да се оплакват от петзвездни хотели, като Hilton например.

Кога бяхте в този хотел?  На нас ни предстои,  евентуално:)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.