Прескочи до съдържание

Япония - какво да си купим и от къде?


orehovo

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Plamsi каза:

Колко горе-долу вървят ножовете, че на мен ми е мерак да си купя от там?

Зависи какво търсиш, но типичен европейски шефски нож от стомана VG10 с твърдост над 60 HRC, трипластова или многопластова, което е над средното ниво там и  е много високо ниво извън Япония, може да се намери за  около 70-80-90 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 hour ago, Alexander said:

Зависи какво търсиш, но типичен европейски шефски нож от стомана VG10 с твърдост над 60 HRC, трипластова или многопластова, което е над средното ниво там и  е много високо ниво извън Япония, може да се намери за  около 70-80-90 евро.

Звучи добре 🙂

Връзка към мнение
преди 1 минута , Plamsi каза:

Звучи добре 🙂

Не знам колко си на ти с ножовете, но имай в предвид, че някой ден тези ножове трябва да се точат, а нашите масови и не само масови точилари ще го унищожат. Със стандартните домашни точила също не става или го скапваш.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
On 3/6/2019 at 4:47 PM, Alexander said:

Не знам колко си на ти с ножовете, но имай в предвид, че някой ден тези ножове трябва да се точат, а нашите масови и не само масови точилари ще го унищожат. Със стандартните домашни точила също не става или го скапваш.

Тъй като смятам, ако всичко е ок да купя 3 ножа, дали ще имам проблем след това с пренасянето им в чекирания багаж? 

Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Привет, благодаря на всички за изчерпателната информация. Някъде мернах улица в Токио за сувенири не скъпи и дрънкулки и сега не мога да го намеря. Моля за името. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, Мария Русева каза:

Привет, благодаря на всички за изчерпателната информация. Някъде мернах улица в Токио за сувенири не скъпи и дрънкулки и сега не мога да го намеря. Моля за името. 

Уличката срещу основния храм.в Асакуса. Само ако няма религиозен празник, че тогава  са тълпи  и е недостъпно.

Връзка към мнение
преди 8 часа, Мария Русева каза:

Привет, благодаря на всички за изчерпателната информация. Някъде мернах улица в Токио за сувенири не скъпи и дрънкулки и сега не мога да го намеря. Моля за името. 

Улица Накамисе до храма Sensō-ji в Асакуса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няколко седмици след като се върнахме от Япония, най-много ме е яд, че не си взех повече рамен. И то не на Ичиран (че навсякъде него препоръчват), ами от премиум рамените на 7/11. Ето този примерно го намерих само в един 7/11 в Токио, обаче беше мноооого добър:

GD_iop55DrZgv0XsXWuKWuNYfIO6Hsn5zHi18s6X-Vcl9Oki5liQhj0k1WomDD8_xmy7uJcGiguc6sVHd_TEdxcnEGt2caqLCTB2UM34aQBFfWZDdTjWHaSaMIpkvcQIzlWaS5Fn6eYYuvaobAZLkXE

Иначе смятам да видя какво се предлага при нас в японските супер маркети (че нали живеем в малката Япония в Германия), ама със сигурност ако има такива, ще са по-скъпи, отколкото в Япония

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 30.11.2023 г. в 8:21, chandni каза:

Улица Накамисе до храма Sensō-ji в Асакуса.

Сърдечно благодаря! Много ми помогнахте. А и се оказа на 5 мин от хотела 🙂. Ние ходихме предишната вечер към осем в Senso и не сме я видяли. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 10 минути , Мария Русева каза:

Сърдечно благодаря! Много ми помогнахте. А и се оказа на 5 мин от хотела 🙂. Ние ходихме предишната вечер към осем в Senso и не сме я видяли. 

Не е точно улица, а строени няколко колони магазинчета, точно срещу фасадата му. Излизаш от другата страна на основната улица, оглеждаш се за височка сграда . Това е туристическият център. Продават дневни, тридневни транспортни карти и има чейнч. Качваш се с асансьора на последния етаж с панорамно кафе за чаша вино, коктейл или кафе. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.