Прескочи до съдържание

Достъпни(бюджетни) дестинации в Африка - съвети.


adriano1

Препоръчани мнения

Здравейте колеги. Не съм бил в Африка,имам желание да чуя мнения за по-достъпна дестинация. Харесва ми Судан,но нямам информация как се стига и дали е прекалено скъпо. Туристически всеяден съм,бих отишъл дори и в Чад:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бюджетно може да се пътува в държавите с по-нисък стандарт, храна, настаняване и транспорт са евтини. Само трябва да дебнеш за изгодни самолетни билети. Например в Етиопия може да се пътува много евтино, ако не наемаш турове, гидове и кола с шофьор. Порция храна струва 2, 3 лв, а за настаняване има такива безумни "хотели", които няма как да струват много, но си е мизерия. Е, преживява се. :)

Връзка към коментар

Бюджетно може да се пътува в държавите с по-нисък стандарт, храна, настаняване и транспорт са евтини. Само трябва да дебнеш за изгодни самолетни билети. Например в Етиопия може да се пътува много евтино, ако не наемаш турове, гидове и кола с шофьор. Порция храна струва 2, 3 лв, а за настаняване има такива безумни "хотели", които няма как да струват много, но си е мизерия. Е, преживява се. :)

Виждам че си ходила до там(Етиопия). Заслужава ли си? Мен продължава да ме дърпа към Судан,заради пирамидите в Мерое,които ми се виждат малко по-комерсиални от тези в Египед. 

Иначе идеята на колегата за една сахарска Африка(Мавритания например) също никак не е зле.

Връзка към коментар

Мавритания не препоръчвам, понеже си е опасно. Бил съм на границата но от сенегалска страна. Достъпна и евтина дестинация е Гамбия - евтиния (цените са като в България), хубаво море, възможни екскурзии и евтини билети от Европа c Vueling. Може да се комбинира със Сенегал, където е доста по-скъпо Но има повече избор от активности (вж темата) или с Гвинея Бисау например...

В Мадагаскар също е евтино, но полетите до там са убийствени. Има тема за Гана, докъдето също летят Vueling, а скоро бях гледал полети от Франция до Бенин за под 400€. Не знам какво има да се гледа там, но знам, че центталният площад в столицата Котону се казва площад България, на който има статуя на Георги Димитров, която от време на време пребоядисват.

post-1318-0-39570900-1461591674.jpg

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 31
Връзка към коментар

Виждам че си ходила до там(Етиопия). Заслужава ли си? Мен продължава да ме дърпа към Судан,заради пирамидите в Мерое,които ми се виждат малко по-комерсиални от тези в Египед. 

Иначе идеята на колегата за една сахарска Африка(Мавритания например) също никак не е зле.

Заслужава си, ако забележителностите в Етиопия са ти интересни.

Връзка към коментар

Готов съм. Не мога да се ориентирам само как и къде да запазя. Тва цена самолет и хотел ли е?

Връзка към коментар

http://www.tui.nl/verre-reizen/gambia/resultaten/

 

Вече се е вдигнала цената на 421 € за полет + хотел (+22.50 € такса за резервиране).

Редактирано от captain_oveur
Връзка към коментар

Ако не те притиска някакъв краен срок - ослушвай се, много е вероятно пак да излезе нещо. Абонирай се за Дъ тейбъл (да е жив & здрав Биг Мак) и следи информационния поток :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пак зависи. Има разходи като визи и ваксини, които няма как да се компресират. С храната и питейната вода също не трябва да се правят компромиси. Но може да се спи с каучсърфинг, да се пътува с местен транспорт и да не се забравя максимата, че в Африка всичко е възможно и всичко е въпрос на пазарлък (почти де).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

То въпроса е какво ще правиш там...

Ако искаш да гледаш животни или да посещаваш отдалечени места с гид няма как да е евтино. Ако си на каучсърфинг по градовете е съвсем друго нещо.

Връзка към коментар

За мен е много погрешно схващането, че в Африка могат да се гледат само животни и за друго не си струва много ходенето. Бита и традициите на местните са страшно интересни, историята на древни държави и империи като малийската и ганайска та също. въобще Африка е съкровищница за интерсуващите се от етнология, етнография, култура и фолклор. Толкова много примеси и традиции - от традиционните анимистски вярвания, през арабските и европейските влияния по време на колонизацията, търговията с роби, ислямските и християнските влияния... Всичко това на един континент, който за съжаление много често хората приемат за една държава, без да мислят, че това са 54 отделни страни с отделни народи, култури, езици и традиции. Африканските градове са динамични и живи, с кипящ културен живот, парти, експозиции, музеи, църкви и други. Дори местните пазари сами по себе си са си преживяване. Племената в Етиопия, катедралата в Кот дИвоар, по-голяма от базиликата Св. Петър във Ватикана, вуду културата в Того и Бенин са само части от богатството на Африка. Прекрасната природа също - през пустиня, тропически гори, райски плажове и необятни савани. Сафаритата са само част от богатството на континента, който се раЗвива главоломно през последните години. И да сте били в Кения или Ангола преди 20 години, днес няма да имат нищо общо. В Африка само диктаторите са "вечни". Но има какво да се прави определено.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Не ми е спешно пътуването, имам време да изчакам хубави оферти. Моля ако някой види някоя готина промоция да се сети за мен, с обещание за малко подаръче ако отида:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Докато вървяха чартърите към Тунис и Египет излизаха оферти по 250-300 евро за самолет+хотел/храна+трансфери за седем дена... може да се очакват интересни предложения last minute по предстоящия тази есен чартър към Мароко.

Връзка към коментар

Не ми е спешно пътуването, имам време да изчакам хубави оферти. Моля ако някой види някоя готина промоция да се сети за мен, с обещание за малко подаръче ако отида :)

Първо уточни коя оферта за теб е хубава или по-точно какви финанси можеш да отделиш.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Ще използвам темата да питам как е като цени в Ботсвана и Свазиленд.

 

Планирам разходка до Йоханесбург и мисля да отделя по два дни за гореспоменатите. За Йоханесбург се ориентирах за цени и бюджет. Някой да насочи и за другите ми две дестианции.

 

Все още се чудя дали само аз и жената или и един малчуган на 7 години.

Връзка към коментар

Ботсвана знам, че е скъпо, прескъпо. И сафаритата са на неприлични цени (но пък уникални, вж Флайтравелър и Рейни). Делтата на Окаванго...  :O магия. Свазиленд нямам идея как са цените. Но защо ти е да ходиш там от Джобург, при положение че имаш Дърбан, Кейп Таун и Крюгер "наоколо"? Аз бих заменил Ботсвана и Свазиленд с Кейп Таун +Нос Добра Надежда, Тейбъл Маунтин и някоя винарна... може и ден два на Виктория Фолс. Ден-два в Крюгер на сафари. Ден в Претория (повече не и трябва). Няколко дни из Джобург плюс обиколка на Совето с гид (нещо, което не успях да направя и ме е яд - нищо общо няма със Сандтън :) )

 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-вече, за да видя и други държави освен ЮАР. Иначе освен Джобург, Крюгер е задължителен. Претория също ще я видим - и аз мислех да не й отделям много време.

 

P.S. Забравих, че Ботсвана стои в съзнанието от един велик филм от преди не знам колко години. Бих бил много щастлив да съм там на живо - дори за ден-два :). За някакви сантименти иде реч ;).

Редактирано от Ех Пламене...
Връзка към коментар

Южна Африка сама по себе си е държава континент. С 11 официални езици. С не знам колко етноси и  различни екосистеми. На 2 океана. Не пропускай Кейп Таун за нищо на света. Специалистите по Южна Африка да кажат де. Ако не ходиш на сафари, което е много скъпо, Ботсвана няма много смисъл. Ето тук е дискутирано: http://magelanci.com/topic/4806-%D0%B1%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-42699-%E2%82%AC-%D0%BE%D1%82-%D1%80%D0%B8%D0%BC/

А Свазиленд не съм чул да блести с кой знае какви туристически дадености. Със сигурност не толкова колкото останалите региони на ЮАР. Ето инфо: http://magelanci.com/topic/4069-%D1%8E%D0%B6%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D1%84%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5/

Аз бих взел полет до Виктория Фолс за няколко дни от Йоханесбург, излзиат около 250 евро на произволни дати. Внимавай с Ер Зимбабве, обаче, пробвай Южноафрикаските или Бритиш. Трябва и зимбабвийска виза.

Вече ако имаш лични съображения за Ботсвана си  е отделен въпрос, но според мен не заменяй Кейп Таун с Габороне.  

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.