Прескочи до съдържание

Достъпни(бюджетни) дестинации в Африка - съвети.


adriano1

Препоръчани мнения

Южна Африка сама по себе си е държава континент. С 11 официални езици. С не знам колко етноси и  различни екосистеми. На 2 океана. Не пропускай Кейп Таун за нищо на света. Специалистите по Южна Африка да кажат де. Ако не ходиш на сафари, което е много скъпо, Ботсвана няма много смисъл. Ето тук е дискутирано: http://magelanci.com/topic/4806-ботсвана-за-42699-€-от-рим/

А Свазиленд не съм чул да блести с кой знае какви туристически дадености. Със сигурност не толкова колкото останалите региони на ЮАР. Ето инфо: http://magelanci.com/topic/4069-южна-африка-разбъркано-дневниче/

Аз бих взел полет до Виктория Фолс за няколко дни от Йоханесбург, излзиат около 250 евро на произволни дати. Внимавай с Ер Зимбабве, обаче, пробвай Южноафрикаските или Бритиш. Трябва и зимбабвийска виза.

Вече ако имаш лични съображения за Ботсвана си  е отделен въпрос, но според мен не заменяй Кейп Таун с Габороне.

 

 

Прав си за всичко. Определено ще падне мислене. Сега първо дебна за билети. Но в Ботсвана ще стъпя :). И мъничко сафари в Крюгер.

 

Да не разводняваме повече темата за бюджетни дестинации.

Връзка към коментар

Ще използвам темата да питам как е като цени в Ботсвана и Свазиленд.

 

Планирам разходка до Йоханесбург и мисля да отделя по два дни за гореспоменатите. За Йоханесбург се ориентирах за цени и бюджет. Някой да насочи и за другите ми две дестианции.

 

Все още се чудя дали само аз и жената или и един малчуган на 7 години.

 

Ох, като се присетя за там само... :)

 

Защо си се насочил към Йоханесбург, с каква цел, не разбрах? Освен използването му като база са самолетите... 

 

Иначе горещо, горещо препоръчвам и Крюгер, и Ботсвана. Само парички да имаш. Лично аз ходих по стъпките на един доста разбиращ от сафарита и като начинаещ бях много благодарна! 

 

Само да кажа, че и двете грам не са бюджетни - поне по начина, по който аз ги правих. И на двете места е подходящо за дете. Всичко зависи от избора на конкретното място...

Връзка към коментар

Тъй като имаш близки в Йоханесбург те могат да ти организират доста активности. От Йоханесбург до Кейптаун с лоукост, 3- 4 дни в района, Калоян е дал идеите. За 3-4 дни в Сън сити - хем да се види направеното от човека, хем може съвсем бюджетно да се отиде на сафари с група в Пиланесбърг парк. Правила съм го. Е, не е като в Крюгер, но пък съм видяла 4 от биг файф без ягуар. Полет до Зимбабве за Виктория фолс, което ми е в плановете. След тази програма - около 2 седмици са ок. Гарантирам влюбване во веки в Африка!

Редактирано от clete
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

...

 

Защо си се насочил към Йоханесбург, с каква цел, не разбрах? Освен използването му като база са самолетите... 

 

...

 

Поканен съм на гости от приятелка, отдавна установила се там. На нея вече й е трудно да пътува (отскоро с 3-то дете :)) и се разбрахме аз да отида :). И да изпием няколко каси афиркански бирички :).

 

Оглед на Джобург и Претория са ясни.

 

По принцип с жена ми сме яко "градски чада". Така, че самите сафарита не са ни кой знае каква тръпка. НО НЕ може да не отидем и да видим. Затова Крюгер е задължителен, дори и за малко.

 

Ботсвана, ако ще само до Габароне за кафе, пак ще отида. Бюджетно, небюджетно няма да ме събори една такава еднодневна екскурзия.

 

Не е страшно от към бюджет и една двудневна разходка до Кейптаун. Той е направо задължителен.

 

До Виктория Фолс са по-скъпи билетите и ще го помисля. Най-малкото трябва да видя какви билети ще купя - колко време ще съм в Африка.

 

Вече Свазиленд и други места в ЮАР според времето. Надявам се да ми се получат две седмици там. Ако мога и до Мапуто и Мозамбик ще отскоча :).

Връзка към коментар

Да не отварям нова тема за един въпрос:

 

Кое време на годината е подходящо за посещение в Джобург и другите места обсъждани в горните мнения? Нашият феруари е вече тяхно лято, но подходящо ли е точно тогава? Или да оставим след два-три месеца и да търся за май-юни?

 

Че нещо ме гложди тоя въпрос - той е първоизконен за всякакви други планове.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.