Прескочи до съдържание

Козунаци


Препоръчани мнения

Аз пък съм от мързеливите. Нито съм месила козунаци, нито смятам да меся някога. Когато купувам искам да опитам една хапка и ако ми хареса плащам без да се интересувам от цената. Така си спестявам разочарованията.

Връзка към мнение

Висят два часа на опашка и дрънкат глупости, вместо да замесят хубав домашен козунак на конци.

 

Всякаква прилика с Facebook е случайна.

 

Това е тяхната социална мрежа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В хлебопекарна може да се замеси тесто, така се спестяват доста усилия. Втасването може и във фурната, пак се ускорява времето. Конците са следствие от добро измесване, мазнина и усукване на фитилите. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За да вкарам малко оптимизъм (черен), ще отбележа, че все повече ще са снимките, които ще ти харесват. :P

 

Но, докато човек е здрав, на собствен ход и обща храна, може (а и трябва) да щрака с пръсти. И да не обръща толкова внимание на конците на козунака.

Така, така - аз тазгодишните ги прибирам, ще си ги гледам след 10 години с умиление ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Охоо, още един глас за Bread Land. По принцип от там си пазаруваме хлебни изделия и всичко е перфектно, така че оправдаха и високите критерии и чакане за козунаците им. Говоря за пекарната на Гоце Делчев. :)

 

Панетонетата да си ги ядат италианците, ние си имаме козунЯци. :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От няколко дни се чудя дали не съм объркала форума с тези приказки за козунаци?!

И основно мъжете ги разтягате козунаците. :lol:

 

Duke, трябвало е да вземеш от обикновения козунак със стафиди - беше в пъти по-добър от този със захаросаните плодове отгоре.

 

А най-хубавите козунаци са ... У нас разбира се! :P

Направени собственоръчно, миришещи прекрасно, вкуснииии и ... знам какво има в тях! ;)

 

Черпя ви домашно козуначе, че и кифличка със сладко в добавка.

 

7269666j-1.jpg

 

7269671G-1.jpg

 

 

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Направени собственоръчно, миришещи прекрасно, вкуснииии и ... знам какво има в тях! ;)

 

Черпя ви домашно козуначе, че и кифличка със сладко в добавка.

Ееее, Мари, ти си форумната кулинарка, не можем се мери с теб! Завижд, завижд, завииижд ;)

Мерси за почерпката :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Охоо, още един глас за Bread Land. По принцип от там си пазаруваме хлебни изделия и всичко е перфектно, така че оправдаха и високите критерии и чакане за козунаците им. Говоря за пекарната на Гоце Делчев. :)

 

 

 

Тези и аз ги уважавам и когато съм сам и не ме мързи ходя да си взема от техните вкусни питки, иначе Главна Прокуратура пазарува от друго място в квартала много хубав ръчен хляб или питка...

Връзка към мнение

Абе нищо не може да се сравни с домашните козунаци. Много ми липсват и мноого малко ми трябва да почна да си правя сам. И без това вкъщи помагах с месенето, че се правеше с часове... Чувал съм, че може да се използва пералня, тестото се слага в здрав плик и се центрофугира  :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Абе нищо не може да се сравни с домашните козунаци. Много ми липсват и мноого малко ми трябва да почна да си правя сам. И без това вкъщи помагах с месенето, че се правеше с часове... Чувал съм, че може да се използва пералня, тестото се слага в здрав плик и се центрофугира  :)

 

 

Аз си меся така в пералнята. Много е добро ако имаш проблем с ръцете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

3 страници хвалби кой си е купил най-добрия козунак, мързели, не ни е срам.  :lol:  :lol:  :lol:  Добре, че Мари показа нещо домашно... ма това пътешественик да го завреш в кухня не си е работа. :lol: :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз си меся така в пералнята. Много е добро ако имаш проблем с ръцете.

Има много инциденти с този метод (ако се скъсат торбите, в които е увито тестото...), хлебопекарната е за предпочитане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Аз миналата година пробвах в хлебопекарната машина.

Нищо не стана.

Всъщност стана нещо много плътно и много тежко - подарих го на фитнеса до нас, че са им малко пудовките. :)


Комплексирах се...

 

Не се впрегай, ти си изключение - нали си мома - англичанка

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От няколко дни се чудя дали не съм объркала форума с тези приказки за козунаци?!

И основно мъжете ги разтягате козунаците. :lol:

 

Duke, трябвало е да вземеш от обикновения козунак със стафиди - беше в пъти по-добър от този със захаросаните плодове отгоре.

 

А най-хубавите козунаци са ... У нас разбира се! :P

Направени собственоръчно, миришещи прекрасно, вкуснииии и ... знам какво има в тях! ;)

 

Черпя ви домашно козуначе, че и кифличка със сладко в добавка.

 

attachicon.gif7269666j-1.jpg

 

attachicon.gif7269671G-1.jpg

 

Мари, дължиш ми една кърпичка...  :blush: Аз такова нещо в живота си не съм правила, ама ти ме мотивира. Ако шушнеш тайно технологията, можеш да сториш революция... (И на коледно-италианските бонбони! Още ги сънувам...)

Връзка към мнение

Мари, дължиш ми една кърпичка...  :blush: Аз такова нещо в живота си не съм правила, ама ти ме мотивира. Ако шушнеш тайно технологията, можеш да сториш революция... (И на коледно-италианските бонбони! Още ги сънувам...)

Просто не си решила, затова не си направила!

Познавайки те, нито една рецепта или сплитане на козунак, няма да ти се опре. :)

 

Технологията е ... много жега, здрави ръце и добри материали, но най-вече ... желание.

 

Бонбонки ще направя специално за теб през юли. :wub:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ок, потекохa ми лигите, спрете дa пускaте снимки...МОЛA ВИ! По темaтa - меся достa и зa мен по-вкусно от домaшно приготвенa хрaнa,нямa. Ще ме прощaвaте aмa тия цени, дето ги обявявaте сa безумни.

Редактирано от Elena
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да не кажете, че само приказвам. Тези са втаснали 3 пъти и са месени и блъскани мноооого за общо 8-10 часа.

attachicon.gifimage.png

 

Айде, Фичо изгоре като най-желан от форумните дами, ама време беше... :lol:

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.