Прескочи до съдържание

Неженена двойка в Дубай


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

В очакване на промоцията на Wizz организираме пътуване до Дубай. Както знаете закона в ОАЕ не позволява съжителство на хора от противоположен пол под един покрив, освен ако не са женени, или роднини. Та това ни вкара известни притеснения.

Бях запазил един апартхотел в от букинг - Rose Garden Hotel Apartments - Barsha, много добра локация, точно до метрото, с кухничка - супер. После обаче видях какво пише по-долу, във Fine Print:

Please note that Rose Garden Hotel Apartments is a non-alcohol accommodation.

The property accommodates families and married couples. Single bachelors are welcome but due to security reasons they cannot accommodate any visitor into their apartment except parents or siblings.

 

Все пак запазих друг хотел 4*, при който не пише нещо такова в букинг, но все пак....

Някой знае ли нещо повече по-въпроса и ако може да споделите в кой хотел сте отсядали ?

Връзка към мнение

В повечето хотели няма да имате проблем, но има такива(като посочения), в които имат изискване за настаняване само на семейни двойки.

Когато го няма написано в условията на хотела, не се притеснявайте.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние нощувахме в Citimax Al Barsha. Не сме имали никакви проблеми, че не сме семейство с приятелката ми. Изключително сме доволни от хотела - местонахождение, чистота, обслужване. Резервирахме директно през техния сайт като ползвахме 20% отстъпка от цената. Успех! :)

Връзка към мнение

Наскоро се опитах да помогна на приятел със сходен проблем, не че ми се е ходило в Дубай някога, ама сега още повече не ми се ходи.  :lol:  Оказа се, че дори в някои хотели, където уж няма проблем, ако ги питаш по мейла казват, че не може, защото се притесняват   :wacko:.  Ибис веригата са ок, както и Majestic, познат се върна наскоро. Друг познат пък уцели проверка от нравствена полиция в друг хотел, а той беше с приятелката си и пак едни драми...после цялата улица приемала само женени една седмица. Не знам толкова хора как ходят, аз само от търсенето се изнервих.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ние бяхме в Radisson Deira Creek. Ние сме женени, но аз съм със старата си фамилия и никой не пита дали имаме брак. Също хотелът беше много добре, хубаво и удобно място. 

 

 

Наскоро се опитах да помогна на приятел със сходен проблем, не че ми се е ходило в Дубай някога, ама сега още повече не ми се ходи.  :lol:  Оказа се, че дори в някои хотели, където уж няма проблем, ако ги питаш по мейла казват, че не може, защото се притесняват   :wacko:.  Ибис веригата са ок, както и Majestic, познат се върна наскоро. Друг познат пък уцели проверка от нравствена полиция в друг хотел, а той беше с приятелката си и пак едни драми...после цялата улица приемала само женени една седмица. Не знам толкова хора как ходят, аз само от търсенето се изнервих.

По принцип казват, че за европейците си затварят очите. Но и мен ме поизнервиха с техните правила. На много места плащах аз, вместо мъжа ми и ни гледаха в недоумение какво се случва. 

Редактирано от БраниB
Връзка към мнение

Здравейте,

 

В очакване на промоцията на Wizz организираме пътуване до Дубай. Както знаете закона в ОАЕ не позволява съжителство на хора от противоположен пол под един покрив, освен ако не са женени, или роднини. Та това ни вкара известни притеснения.

Бях запазил един апартхотел в от букинг - Rose Garden Hotel Apartments - Barsha, много добра локация, точно до метрото, с кухничка - супер. После обаче видях какво пише по-долу, във Fine Print:

 

Все пак запазих друг хотел 4*, при който не пише нещо такова в букинг, но все пак....

Някой знае ли нещо повече по-въпроса и ако може да споделите в кой хотел сте отсядали ?

И аз се бях притеснил за това, тъй като по принцип законът в ОАЕ забранява на неженени да нощуват в една стая, но обикновено хотелите посочват на сайта си ако политиката им е да спазват стриктно забраната.

Ние бяхме в http://www.markinnhotel.ae/и съм страшно доволен от качеството и цената, която предлагат. Освен това са couple-friendly, написали са си на сайта, че са подходящи за двойки (мисля, че собственикът е испанец, за това не се вглеждат особено в това дали гостите им са женени или не). :) 

Връзка към мнение

Наскоро се опитах да помогна на приятел със сходен проблем, не че ми се е ходило в Дубай някога, ама сега още повече не ми се ходи.  :lol:  Оказа се, че дори в някои хотели, където уж няма проблем, ако ги питаш по мейла казват, че не може, защото се притесняват   :wacko:.  Ибис веригата са ок, както и Majestic, познат се върна наскоро. Друг познат пък уцели проверка от нравствена полиция в друг хотел, а той беше с приятелката си и пак едни драми...после цялата улица приемала само женени една седмица. Не знам толкова хора как ходят, аз само от търсенето се изнервих.

 

Toва в Дубай ли е било с нравствената полиция ? От многото информация която прочетох в интернет, не видях да има такова нещо. Прочетох, че в Шарджа са имали акция и са обикаляли по вратите на хотелите за да сгащят такива двойки, но те са друго Емирство, близо до Дубай и там законите са най-стриктни в това отношение.

Иначе естествено, че ще кажат, че не допускат неженени двойки, все пак е против закона. Все едно тук да питаш по мейл, дали пускат с марихуана в стаите :D

 

И аз се бях притеснил за това, тъй като по принцип законът в ОАЕ забранява на неженени да нощуват в една стая, но обикновено хотелите посочват на сайта си ако политиката им е да спазват стриктно забраната.

Ние бяхме в http://www.markinnhotel.ae/и съм страшно доволен от качеството и цената, която предлагат. Освен това са couple-friendly, написали са си на сайта, че са подходящи за двойки (мисля, че собственикът е испанец, за това не се вглеждат особено в това дали гостите им са женени или не). :)

 

По принцип видях вече 2 хотела, които посочваха, че са само за женени двойки (и двата бяха семейни апарт-хотели). Но все пак мисля, че не са длъжни да вписват това в условията на хотела, т.к. това е закон в самата страна, а не условие на хотела.

 

Хотелите, които съм набелязал в момента са:

 

Atana Hotel 4* в Tecom - излиза супер изгодно. Намален от 1800 лв за 7 нощувки на 880 лв, с включени закуски и безплатна анулация. (Не са включени 20% данък и такса за обслужване и 10 AED на вечер туристическа такса) Тук обаче нямам инфо дали ще имаме проблем, виждам, че не сервират алкохол. 

 

Auris Plaza Hotel 5* в Al Barsha - Намален от 2000 на 990 лв с безплатна анулация, пак без въпросните такси, но тях ги има за всички хотели. Тук лошото е, че няма дори и включена закуска, но пък имаме инфо от познат, който е отсядал с приятелката си там преди 3 години.

 

Kaкто и да е, та въпросните два хотела в момента са супер изгодни, като се има предвид какво предлагат. Хотели с по-малко звезди, по-лоша оценка в букинг и по-лоша локация са за същите пари, че дори и повече като се има предвид, че са и с безплатна анулация до 2 дни преди пристигане и без депозит.

 

Общо взето навсякъде където чета мнението е единодушно - да незаконно е и можеш да влезеш в затвора затова. Реално обаче никой не пита и просто се предполага, че сте женени и не би трябвало да има проблем, стига да не се забъркаш по някаква друга причина с полицията, тогава и това ще ти се стовари на главата.

Връзка към мнение

 

 

 

По принцип видях вече 2 хотела, които посочваха, че са само за женени двойки (и двата бяха семейни апарт-хотели). Но все пак мисля, че не са длъжни да вписват това в условията на хотела, т.к. това е закон в самата страна, а не условие на хотела.

 

 

Разбира се, че не са длъжни да го вписват, но според мен тези, които изключително много държат да спазят закона (и евентуално биха се заяли с вас) си го изписват изрично в условията. Когато търсих хотели в booking ми направи впечатление, че стриктините изрично си го бяха посочили в дребния шрифт отдолу.

По принцип Дубай ми се струва доста лицемерно място - градът е рай на проституцията, а на този фон има случай на туристи вкарани в затовора за целувка на публично място. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Доколкото знам сериозните последствия ги понася хотела. Включително ако се случи няколко пъти мгоат да ги затворят, затова много ( ако нямат връзки) се презастраховат. Като турист това със затвора е нещо мега теоретично, може до глоба да се стигне. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Казвате, че сте женени, но документа за това ви е вкъщи и толкова ;) Има изискване да сте женени, а не да си носите документ за това ;)

 

Аз лично не съм чувал на някой да са искали подобен документ, а доста неженени двойки познавам, които са посетили Дубай.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Казвате, че сте женени, но документа за това ви е вкъщи и толкова ;) Има изискване да сте женени, а не да си носите документ за това ;)

 

Аз лично не съм чувал на някой да са искали подобен документ, а доста неженени двойки познавам, които са посетили Дубай.

 

Изобщо няма да повдигаме темата, не вярвам някой от хотела да попита.

Тук има доста информация по въпроса: http://www.dubaifaqs.com/hotels-in-dubai.php

Връзка към мнение

Изобщо няма да повдигаме темата, не вярвам някой от хотела да попита.

Тук има доста информация по въпроса: http://www.dubaifaqs.com/hotels-in-dubai.php

 

Естествено че не трябва изобщо да се повдига темата, но ако някой все пак пита, това трябва да е отговора и толкова. Не е хубаво, човек да лъже, но някой път се налага.

Връзка към мнение

И при нас нямаше никакъв проблем миналата година. Нито са ни питали, нито ние сме били барабана дали сме или не сме женени. Тогава, в някоя от темите и аз бях питала дали да имам притеснения по този въпрос и получените отговори, че ако хотелът държи на правилото, то изрично ще бъде вписано в условията, ме окуражи. Ние бяхме в Splendor Hotel Apartments. 
На място избягвахме явните прояви на близост и нежност, защото противоречи на възприятията на местните. 
В Шейх Зайед в Абу Даби не съобразихме и си  направихме селфи с почти допрени глави (не става въпрос за целувки, просто приближихме лицата). Към нас се втурна един младеж, който учтиво ни помоли да изтрием снимката :-) Това беше за целия ни престой в емирствата, като същевременно видях множество двойки, които се държаха за ръце.  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ха, аз миналата година бях в Дубай с моя приятел, но дори не сме знаели, че в някой хотел може да ни направят проблем, че нямаме брак. Аз тогава си ги избирах хотелите по местоположение и цена, но въобще не съм се замисляла, че трябва да гледам и такива условия... За другия път ще имам едно на ум :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

За момента съм се спрял на Дубай през август с приятелката си, не вярвам да имаме проблеми.   Нищо не е решено още де, има още няколко варианта.

Силно не препоръчвам Дубай през август  :lol: Ще бъде поне 43-44 градуса на сянка и ще ви стане лошо  :lol:​ Ние с приятелката ми от слънце не се плашим, но там в края на ноември беше над 40 градуса и беше доста неприятно на моменти, като дори за плаж си беше некомфортно. 

 

П.П. Намерих си един скрийншот от 2 септември миналата година. 

post-3640-0-21154400-1464022120.jpg

Редактирано от ACM
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Силно не препоръчвам Дубай през август  :lol: Ще бъде поне 43-44 градуса на сянка и ще ви стане лошо  :lol:​ Ние с приятелката ми от слънце не се плашим, но там в края на ноември беше над 40 градуса и беше доста неприятно на моменти, като дори за плаж си беше некомфортно. 

 

П.П. Намерих си един скрийншот от 2 септември миналата година. 

 

Ужас, аз по принцип нямам проблем с жегите, ама това си е доста наистина. :D Ще видим де, има още малко време за окончателно решение.

Връзка към мнение

По принцип Дубай ми се струва доста лицемерно място - градът е рай на проституцията, а на този фон има случай на туристи вкарани в затовора за целувка на публично място.

Отделно дето хилядите им принцове и сие се вихрят от Швейцария , през Ривиерата до Лондон и сигурно всяко лъскаво кътче по света , дето техния бог не ги гледа ;)

Ако не е зa някой транзит с нищо особено не ме привлича това място и не бих се върнал.

 

П.С. Не сме имали проблем с настаняването , бяхме в хотел на Ibis.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ужас, аз по принцип нямам проблем с жегите, ама това си е доста наистина. :D Ще видим де, има още малко време за окончателно решение.

 

В Август максималните темпаратури достигат до близо 50 градуса. Чувството е като в една гореща сауна, която обаче няма изход :) Единственият “изход“ са климатизираните помещения на хотелите и моловете.

https://en.wikipedia.org/wiki/Climate_of_Dubai

 

Бил съм няколко пъти при такава темпаратура и мога да ти кажа, че определено не е приятно за разходка, но е емоция за която ще разправяш и години след това ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз съм била 3 пъти в Дубай преди да се оженим и никога не е имало проблем. По-скоро по улиците и на публични места бъдете по-дискретни. Не се целувайте, не показвайте интимности и варианта - женени сме или роднини винаги си го имате :D

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.