Прескочи до съдържание

Сватба с филипинка


georgikehayov

Препоръчани мнения

Желая ти успех - вместо да се мориш със съмнения, това е правилното. Само за визата не съм убедена, че е толкова лесно - виж началото на темата. Визата е съвсем второстепенно занятие обаче...

Мерси.

Какво точно имаш предвид за визата? След брак там отпадат много от изискваията за виза за нея, като

 

 

ВИЗА „С” - ЗА КРАТКОСРОЧНО ПРЕБИВАВАНЕ

Документи, които се представят при кандидатстване за виза за
краткосрочно пребиваване
:
5.
Доказателства, за притежаването на необходимите финансови средства
за издръжка в размер на минимум 50 евро за всеки ден от поискания със
заявлението за виза престой, или тяхната равностойност в друга свободно
конвертируема валута, но не по-малко от 500 евро, или тяхната равностойност в
друга свободно конвертируема валута, или документ за предплатени туристически
услуги
6.
Документи, удостоверяващи притежаването на необходимите финансови
средства за осигуряване на настаняване, но не по-малко от 50 евро за всеки ден от
поискания със заявлението за виза престой, или тяхната равностойност в друга
свободно конвертируема валута, или документ за предплатени нощувки в
туристическо място за подслон, или покана-декларация от българско физическо
или юридическо лице, с която то се задължава до покрие всички възникнали
разходи за периода на пребиваване на чужденеца на територията на Република
България
7.
Документи, удостоверяващи притежаването на необходимите финансови
средства за напускане на страната или билет, а при влизане с управлявано от
лицето моторно превозно средство - средства в размер най-малко на 100 евро или
тяхната равностойност в друга свободно конвертируема валута
8.
Застрахователна полица и копие от нея, издадена от Застрахователно
дружество с лиценз за извършване на застрахователна дейност на територията на
Европейския съюз, с минимален размер на покритие 30 000 евро. Полицата следва
да покрива всички разходи по репатриране, както и за неотложна медицинска
помощ и спешно болнично лечение за периода на пребиваване. Кандидатите за
многократна виза за краткосрочно пребиваване представят застрахователна
полица само за периода на първото планирано посещение.

 

 

Освобождават се от задължението да представят доказателства за осигурена издръжка, настаняване и транспорт:

Членовете на семействата или на домакинствата на граждани на държави от Европейския съюз, Европейското икономическо пространство и на Конфедерация Швейцария

Освобождават се от задължението да представят застрахователна полица:

  • Членовете на семействата или на домакинствата на граждани на държави от Европейския съюз, Европейското икономическо пространство и на Конфедерация Швейцария
  •  

 

Освобождават се от такси за обработка на заявлението за виза

Членове на семейства на български граждани и на граждани на ЕС

 

Редактирано от saseda
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Мерси.

Какво точно имаш предвид за визата? След брак там отпадат много от изискваията за виза за нея, като

 

Изглежда не е толкова просто - аз не съм компетентна, запознах се с проблемите покрай тази тема. Има много хубави мнения на разбиращи магеланци в тази тема - проследи ги. Аз все си мисля, обаче, че на виза се намира колая, виж там с девойката всичко да се получи както трябва... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Това е самата истина, наистина са къщовници и държат изключително много на мъжът с който са. Стига мъжът да не е пияница или развратник. Това го знам от друга приятелка Филипинка, която е омъжена в Австралия също за 20 години по стар мъж от нея. Макар че е разведена заради причината че той е станал на 64 години и се е пропил, тя самата казва че без значение от възрастовата разлика една филипинка винаги обича и уважава мъжът с когото е създала семейство.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Интересува ме дали е задължително Сключване на граждански брак пред българско консулско длъжностно лице в чужбина ?

Защото като съм там на място, в Манила, идеята ми е да се оженим там, за да отпаднат тези изисквания, които посочих по-горе(за издръжка, настаняване, транспорт, застрахователна полица и обработка на виза)...

Понеже след сключване на брак там, тя като моя съпруга вече, се явява член на семейство на гражданин на ЕС, нали така...

 Та след брака в Манила, трябва ли задължително да се сключи и брак пред българско консулско длъжностно лице , или не е задължително?

И може ли само пред българското консулско лице там да се сключи, без тогава да се прави и пред техните власти? В този случай отпадат ли пак изискванията за нея за виза?

 

Направил съм много скрийншоти по темата, като се рових в официалните сайтове, ако искате да ги постна тук някъде, предполагам ще са от полза и на другите, че като гледам народа е луднал да се жени за филипинки :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Интересува ме дали е задължително Сключване на граждански брак пред българско консулско длъжностно лице в чужбина ?

Защото като съм там на място, в Манила, идеята ми е да се оженим там, за да отпаднат тези изисквания, които посочих по-горе(за издръжка, настаняване, транспорт, застрахователна полица и обработка на виза)...

Понеже след сключване на брак там, тя като моя съпруга вече, се явява член на семейство на гражданин на ЕС, нали така...

 Та след брака в Манила, трябва ли задължително да се сключи и брак пред българско консулско длъжностно лице , или не е задължително?

И може ли само пред българското консулско лице там да се сключи, без тогава да се прави и пред техните власти? В този случай отпадат ли пак изискванията за нея за виза?

 

Направил съм много скрийншоти по темата, като се рових в официалните сайтове, ако искате да ги постна тук някъде, предполагам ще са от полза и на другите, че като гледам народа е луднал да се жени за филипинки :)

 

Извинявам се, не е тази тема. Виж тук...

 

http://magelanci.com/topic/7484-%D1%81-%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/#entry171974

Връзка към мнение

Нали по напред каза че ти е искала да и пратиш пари? Аз затова не залитам чак по мис вселена. Такива красавици и мен са опитвали да преметнат. Затова избирам нещо по земно.

Връзка към мнение

Какво ви става, бре хора? Млади сте, надявам се образовани. В ерата на интернет, бива ли така?

И аз имам същото усещане напоследък. Имам чувството, че половин България или е тръгнала да се жени за филипинки / Тайландки / Индонезийки, или й крадат парите от дебитните карти / обират телефонните измамници, или бачка в Германия. А пък цялата страна търка ли търка тия скапани scratch карти, от типа дето ги продават в Ryanair. Както разправят китайците - живеем в интересни времена. :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Нали по напред каза че ти е искала да и пратиш пари? Аз затова не залитам чак по мис вселена. Такива красавици и мен са опитвали да преметнат. Затова избирам нещо по земно.

 

Така е, поиска ми, но пък в последствие май установявам, че държи на мен... Даже и направих един тест, с фалшив фейсбук профил, на уж американец и след известно писане и казвам, че съм сам и я искам за жена, и чесно казано очаквах да му каже ми дай ми пари за това или онова, а тя не - каза му, че не може да се омъжи за него, защото си има приятел в Германия, българин... не можах да повярвам, че му отказа...

А и вече си пиша и със сестра и, и тя ми каза, че може да изчака да оправиме всички документи, защото са наясно колко е трудно... Вика тя ще чака, разбира се, не се притеснявай...

А да е чак Мис Вселена, хаха, т ми каза, че е 5 висока, разбирам 5 фута, т.е. 1,52 см, няма как да е миска, а и те повечето филипинки са много красиви, така , че...

Като гледам снимките не се учудвам че ти е поискала да и изпратиш пари. По всичко личи че е скам.

 И какво им е на снимките - почти всички филипинки изглеждат така, тази даже е ниска... :)

Какво ви става, бре хора? Млади сте, надявам се образовани. В ерата на интернет, бива ли така?

 

Народът иска филипинки и това си е :P:lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, съседе не се коси, те всичките филипинки са ниски. Да ти е честито, щом си говорил с сестра и и си опитал по този начин значи е истинска, отново честито и ти пожелавам щастлив живот с нея. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще се жениме в Манила, така , че...

Много ми се иска да разкажеш малко повече: как я хареса, какво ти харесва у нея, как и прецени интелектуалното ниво,на какъв език общувате?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Те пък имат хубав ... коняк, да речем.

И много специални мъже - нека и на нашата улица изгрее слънце пък!  :P

 

Значи да чакаме скоро нова тема във форума:

"Сватба с арменец/грузинец" 

:P  :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Значи да чакама скоро нова тема във форума:

"Сватба с арменец/грузинец" 

:P  :biggrin:

 

Щях да се задавя  :lol:

P.S. Покрай магеланец Калоян и моето ровене във времето за опции за Африка бях попаднала на интригуваща информация за The Gambia. Това се оказва Тайланд и Филипини за жени. Много популярна дестинация сред англичанКИ (и други нации). Аз реших да е въздържа, че иди обяснявай на местните, че нямаш сестра. Засега  :biggrin:

Връзка към мнение

Щях да се задавя  :lol:

P.S. Покрай магеланец Калоян и моето ровене във времето за опции за Африка бях попаднала на интригуваща информация за The Gambia. Това се оказва Тайланд и Филипини за жени. Много популярна дестинация сред англичанКИ (и други нации). Аз реших да е въздържа, че иди обяснявай на местните, че нямаш сестра. Засега   :biggrin:

а ти пък и сестра имаш  :biggrin:

 

Да, чувал съм за Гамбия (и още една-две африкански страни), даже май и тук във форума беше обсъждан този въпрос, обаче там май не става дума за връзки и сватби, а просто и само за кекс.  ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Между другото там на филипините явно е много чист въздуха. Тя казва че в целият град имали само един автобус и 5 автомобила. Наистина идеална природа. Някой който е ходил там може ли да напише нещо по въпроса? Действително по видео материала се вижда че е така, но може би не е било час пик когато е сниман.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото там на филипините явно е много чист въздуха. Тя казва че в целият град имали само един автобус и 5 автомобила. Наистина идеална природа. Някой който е ходил там може ли да напише нещо по въпроса? Действително по видео материала се вижда че е така, но може би не е било час пик когато е сниман.

За кой град иде реч?Филипините имат 7107 острова, 700 са населени.

Ми ти, що не земеш да идеш, че да видиш лично?:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За кой град иде реч?Филипините имат 7107 острова, 700 са населени.

Ми ти, що не земеш да идеш, че да видиш лично? :)

Говорим за град:  Bilar, Bohol. Колкото до отиването там, съм и обещал че впоследствие всяка зима извън работния ми сезон ще ходим там.

Редактирано от григор1
Връзка към мнение

Говорим за град:  Bilar, Bohol. Колкото до отиването там, съм и обещал че впоследствие всяка зима извън работния ми сезон ще ходим там.

Благодаря.По - нагоре те питах нещо.Как я избра точно таз мома и защо точно нея?

Връзка към мнение

За автобуса и колите може и да е така, ама питай за тук туците, трициклите и не на последно място джипнитата. 2тактови моторчета бълват жестока смрад. В големите им градове Манила, Себу, Пуерто принцеса, Тагбиларан, по които съм бил е силно замърсен въздуха.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря.По - нагоре те питах нещо.Как я избра точно таз мома и защо точно нея?

Просто от приятел на приятел в Фейсбук попаднах до Филипините. Имам много приятели на филипините. Просто в месинджър и пуснах един емотикон за здравей и тя ми отговори, след това започнахме да се опознаваме взаймно, разбира се на английски език. Започнахме да се виждаме по скайп и малко по малко се влюбих в нея, има прекрасен глас и пее прекрасно. Запозна ме първо с децата си, след това с родителите си и аз им исках разрешение тя да стане моя съпруга. Разбира се те се съгласиха. От тогава ми е изпратила видеозаписи на много места от Филипините, които явно е намерила в техния интернет. Най важното че всичко се започна като и казах че при мен сезонните работници получават по 750 филипински песо и тя ме пита дали може да дойде да работи при мен, разбира се аз след това и казах че не съм семеен и по добре да стане моя съпруга.

Редактирано от григор1
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тя Александра правилно пита. Не мислиш ли, че е по-добре да идеш и да провериш нещата преди работата да е станала, че после малко след дъжд качулка стават нещата.

И само на мен ли ми се струва, че девойките на 3 и 4 снимка са различни. Гледам им бенките в деколтето и не им съвпадат. На едната е в ляво, а на другата в дясно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.