Прескочи до съдържание

Сватба с филипинка


georgikehayov

Препоръчани мнения

Аз все пак продължавам да си мисля, че тази тема е тип скрита камера от страна на Жоро..тип експеримент относно IQ-то на потребителите. Надявам се скоро да си признае :D

 

Въпреки, че излизаме на първо място в гугъл, може да видиш че темата не е чак толкова рядко срещана, дори сред българи: https://www.google.bg/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B0%20%D1%81%20%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

да, той е опасен но за наркотрафикантите и наркоманите, а не за истинските хора. Над 70 процента от народа го одобрява като президент.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 при доказване на изневяра на някои от семейството се наказва с лишаване от свобода в срок от седем години, за жалост ние нямаме такива закони.

За жалост?  :O 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

да, той е опасен но за наркотрафикантите и наркоманите, а не за истинските хора. Над 70 процента от народа го одобрява като президент.

 

Когато без съд и присъда разни самозвани бригади разстрелват хора нарочени за наркомани или трафиканти, няма как да не е опасен и за нормалните хора. Всеки неудобен за режима може да бъде норочен за наркотрафикант и да бъде разстрелян.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Когато си станал на 44 и не си създал наследници Естествено че не можеш да си вземеш 24 годишна българка, а на филипините по информация от гугъл се женят с 20, 30 та дори и 40 годишна разлика. Така че за да оставиш бъдещи наследници много ясно че ще погледнеш натам, умни, красиви, винаги усмихнати, млади и живеещи в лошо устроена държава. Какво по хубаво от филипинка?

 

Подкрепям! Аз съм на 39...

Е, съседе не се коси, те всичките филипинки са ниски. Да ти е честито, щом си говорил с сестра и и си опитал по този начин значи е истинска, отново честито и ти пожелавам щастлив живот с нея. 

 

Е да, нисички са, но 1,52 хаха, ама карай де, то това да е кусура ;)

Много ми се иска да разкажеш малко повече: как я хареса, какво ти харесва у нея, как и прецени интелектуалното ниво,на какъв език общувате?

 

Във фейсбук, има групи от рода на "Аз обичам Филипините", пускаш обява и готово :)

Харесва ми, че е миличка, добричка, свестна - такава ми изглежда...

Нивото може и да не и е чак толкова високо, но  другите неща са по-важни според мен.

на английски, все още не знам тагалог :D

Просто от приятел на приятел в Фейсбук попаднах до Филипините. Имам много приятели на филипините. Просто в месинджър и пуснах един емотикон за здравей и тя ми отговори, след това започнахме да се опознаваме взаймно, разбира се на английски език. Започнахме да се виждаме по скайп и малко по малко се влюбих в нея, има прекрасен глас и пее прекрасно. Запозна ме първо с децата си, след това с родителите си и аз им исках разрешение тя да стане моя съпруга. Разбира се те се съгласиха. От тогава ми е изпратила видеозаписи на много места от Филипините, които явно е намерила в техния интернет. Най важното че всичко се започна като и казах че при мен сезонните работници получават по 750 филипински песо и тя ме пита дали може да дойде да работи при мен, разбира се аз след това и казах че не съм семеен и по добре да стане моя съпруга.

 

Аз, че рискувам така е, ама ти си по-луд и от мене, щом взимаш филипинка с дете, че даже и 2 деца! Ама щом и вие се обичате... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси капитане, но и тук някой казваха тази година особенно за доматите че годината не ставала за домати, интересното е че на годината и нямаше нищо, просто много хора не умееха да ги произведат, за това ссе иска знания и аз мисля че ще се справя и там. Но все пак ще се обадя тук там и ще попитам. Най вече ме интересува времето там. Колкото за болестите те са мой специалитет. Знам ги всичките и как да се справя с тях. Но ми е интересно защо никой не е опитал това производство там, та са толкова високи цените на тези зеленчуци. Пипер и картоф по 90-100 песо.

 

Доматите са ми слабост и понеже не живея в България, много ми липсват. Моето скромно мнение е, че има няколко причини в Европа да няма качествени домати, някои от тях вероятно са валидни и за Филипините. Първата е, че производителите гледат да произвеждат това, което се търси на пазара, а не това, което е най-вкусно/добро. Давам пример с местния пазар - хората си търсят пластмасови домати с дръжки и това се продава масово, съответно произвежда. Втората причина - транспорт и съхранение - тук плодове и зеленчуци се продават основно в супермаркетите, съответно трябва да са трайни - пластмасовите домати с дръжки внос от турция, холандия и испания са идеалния продукт. Третата причина е свързана с първата - за да започнеш да произвеждаш нов продукт, трябва да има търсене за него. Давам пример - Юни-Юли се появяват едни френски домати, подобни по форма на биволско сърце, но без сок вътре, на почти двойна цена спрямо пластмасовите. С такава цена можете да се сетите, че малко хора биха си купили само за да пробват, а и вкусът е доста далеч от българските. Липсата на сок вътре ме навежда на мисълта, че са специално разработен сорт, който може да се съхранява по-дълго. Като се вземе предвид, че разходите да започнеш да произвеждаш нов продукт са доста високи, никой производител не иска да пробва - получава си там субсидиите за пластмасата, търговийката си му върви и това е. Според мен имаш шанс. Моят съвет е да си проучиш добре съпътстващите разходи по производството, разходите по маркетинга (все пак хората няма да са виждали български домати), да добавиш солиден процент риск и да си решиш.

С киселото мляко е същата история - супер суровина - ние си правим  у нас със българска закваска и местно мляко от супермаркета и става по-добро от което и да е българско. Съседите не повярваха, че това е Joghurt, децата им ядоха като за световно, а от местното не близват, освен ако не е със захар и някакви плодове. В супермаркетите това което пробутват за Joghurt, Greek Joghurt, Bio Joghurt, Turkish Jourt и тн е със сухо мляко и с блудкав вкус.

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тя Александра правилно пита. Не мислиш ли, че е по-добре да идеш и да провериш нещата преди работата да е станала, че после малко след дъжд качулка стават нещата.

И само на мен ли ми се струва, че девойките на 3 и 4 снимка са различни. Гледам им бенките в деколтето и не им съвпадат. На едната е в ляво, а на другата в дясно.

 Лицето е едно и също. Като гледам снимките са от различни периоди, различна възраст, а и плюс това съм я виждал на камера, тя си е :)

Връзка към коментар

Доматите са ми слабост и понеже не живея в България, много ми липсват. Моето скромно мнение е, че има няколко причини в Европа да няма качествени домати, някои от тях вероятно са валидни и за Филипините. Първата е, че производителите гледат да произвеждат това, което се търси на пазара, а не това, което е най-вкусно/добро. Давам пример с местния пазар - хората си търсят пластмасови домати с дръжки и това се продава масово, съответно произвежда. Втората причина - транспорт и съхранение - тук плодове и зеленчуци се продават основно в супермаркетите, съответно трябва да са трайни - пластмасовите домати с дръжки внос от турция, холандия и испания са идеалния продукт. Третата причина е свързана с първата - за да започнеш да произвеждаш нов продукт, трябва да има търсене за него. Давам пример - Юни-Юли се появяват едни френски домати, подобни по форма на биволско сърце, но без сок вътре, на почти двойна цена спрямо пластмасовите. С такава цена можете да се сетите, че малко хора биха си купили само за да пробват, а и вкусът е доста далеч от българските. Липсата на сок вътре ме навежда на мисълта, че са специално разработен сорт, който може да се съхранява по-дълго. Като се вземе предвид, че разходите да започнеш да произвеждаш нов продукт са доста високи, никой производител не иска да пробва - получава си там субсидиите за пластмасата, търговийката си му върви и това е. Според мен имаш шанс. Моят съвет е да си проучиш добре съпътстващите разходи по производството, разходите по маркетинга (все пак хората няма да са виждали български домати), да добавиш солиден процент риск и да си решиш.

С киселото мляко е същата история - супер суровина - ние си правим  у нас със българска закваска и местно мляко от супермаркета и става по-добро от което и да е българско. Съседите не повярваха, че това е Joghurt, децата им ядоха като за световно, а от местното не близват, освен ако не е със захар и някакви плодове. В супермаркетите това което пробутват за Joghurt, Greek Joghurt, Bio Joghurt, Turkish Jourt и тн е със сухо мляко и с блудкав вкус.

Благодаря ти Георгиев, това коетомога да кажа е че действително мой домати се купуват и изпращат из цяла европа, естествено аз отглеждам само от розовия. Но не съм тук да си хваля доматите, а по скоро да разбера дали растат на Филипините нещата който аз отгеждам и съм специалист в тази насока.

Връзка към коментар

Както и аз му казах на саседа че при него нещата малко намирисват, и не само бенките това на снимките са съвсем различни жени според мен. Физиономийте са различни.

 

Напротив, в лице е една и съща, само цветът на косата е различен. А и съм я виждал по камера, така, че... Едните снимки явно са когато е била по-малка, другите когато е по-голяма... Лицето е едно и също.

Не е само на теб. :(Различни са и според мен.Ама, все едно,тя, любовта нали вече пламнала. :)

Не разбрах, колко дечица има момата?

 

Николко няма момата, защо, трябва да има ли?

Връзка към коментар

Тя Александра правилно пита. Не мислиш ли, че е по-добре да идеш и да провериш нещата преди работата да е станала, че после малко след дъжд качулка стават нещата.

И само на мен ли ми се струва, че девойките на 3 и 4 снимка са различни. Гледам им бенките в деколтето и не им съвпадат. На едната е в ляво, а на другата в дясно.

 

Не прочетох последните 2-3 страници от темата, та може и някой вече да го е казал.  

 

Разминаването в бенките се дължит на това, че когато се прави снимка с предната камера на телефона изображението излиза огледално. Т.е. едната снимка е селфи и е правена с предната камера, а другата е нормална и затова бенката е от противоположни страни.

 

ЕДИТ: Да, видях, вече е казвано по-назад. :)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така, малко да стиковаме нещата...

 

Значи... Сестра и вчера предложи, както и повечето от вас, ела вика на място, да се поопознаете известно време и тгогава каквото решите, това правете. Размуно предложение, защото на място тя може да не ме хареса нещо, аз може така, че ще отида там, на място да се видим и поопознаем.

Относно шполета да попитам - значи най-добре е билет отиване и връщане. Може ли евентуално да се промени, ако се наложи датата на връщане?

Един приятел ме посъветва (ако си допаднем след като се видим и решиме да се оженим) да го сключим брак в посолството ни в Ханой, понеже по този начин ще е български брак и според него по-лесно щяли да и дадат Виза Д.

В такъв случай, като моя съпруга, колко време се чака за Виза Д? И можеме ли без проблем и двамата да отидеме в Ханой, трябват ли визи до там?

Казаха ми и , че от Ханой било по-лесно да се отиде в България?

 

 

Авторът на темата така и не каза точно и конкретно какво е направил за визи и т.н. само общи неща, вместо да сподели опит...

 

P.S. Явно повечето имате късмет в любовта, но такива като мен, които нямат, не знаете какво им е...

Редактирано от saseda
Връзка към коментар

Така, малко да стиковаме нещата...

 

Значи... Сестра и вчера предложи, както и повечето от вас, ела вика на място, да се поопознаете известно време и тгогава каквото решите, това правете. Размуно предложение, защото на място тя може да не ме хареса нещо, аз може така, че ще отида там, на място да се видим и поопознаем.

Относно шполета да попитам - значи най-добре е билет отиване и връщане. Може ли евентуално да се промени, ако се наложи датата на връщане?

Един приятел ме посъветва (ако си допаднем след като се видим и решиме да се оженим) да го сключим брак в посолството ни в Ханой, понеже по този начин ще е български брак и според него по-лесно щяли да и дадат Виза Д.

В такъв случай, като моя съпруга, колко време се чака за Виза Д? И можеме ли без проблем и двамата да отидеме в Ханой, трябват ли визи до там?

Казаха ми и , че от Ханой било по-лесно да се отиде в България?

 

 

Авторът на темата така и не каза точно и конкретно какво е направил за визи и т.н. само общи неща, вместо да сподели опит...

 

P.S. Явно повечето имате късмет в любовта, но такива като мен, които нямат, не знаете какво им е...

 

Споко бе човек :) Нямаш късмет, защото бързаш! Още ни си я видял лично и вече кроиш планове за сватба :lol: Отпусни се, релаксирай, купи си самолетен билет и тръгни без конкретни очаквания.

 

Нали знаеш поговорката: Бързата кучка, слепи ги ражда...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, както казва и сестра и : ще отида там, ще се видиме на живо, ще се поопознаеме и , ако и двамата се харесаме и на живо, и си допадаме, чак тогава вече ;)

За сега само по камера я гледам...

Редактирано от saseda
Връзка към коментар

Един приятел ме посъветва (ако си допаднем след като се видим и решиме да се оженим) да го сключим брак в посолството ни в Ханой, понеже по този начин ще е български брак и според него по-лесно щяли да и дадат Виза Д.

В такъв случай, като моя съпруга, колко време се чака за Виза Д? И можеме ли без проблем и двамата да отидеме в Ханой, трябват ли визи до там?

Казаха ми и , че от Ханой било по-лесно да се отиде в България?

 

 

Хубав съвет ти е дал приятелят ти. Ако не друго, ще си спестите страшно много разправии по преводи и легализации на документите на български.

Без значение къде сте се оженили, за виза тип "D" момичето ще почака 2-3 месеца.

На теб за Виетнам ти трябва виза. На нея - по-скоро не, като гражданка на държава от ASEAN.

От Ханой не е по-лесно да се отиде в България, нито по-трудно :), но като че ли наистина можеш да намериш по-добри цени на билетите. Следи катарците.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към коментар

2-3 месеца? Леле, колко много... А той вика абе май една седмица, щото вече тя ще ти е жена и по-лесно ставало...

Е дори и да е 2-3 месеца, значи аз си се прибирам, тя остава да си я чака визата и после като стане готова нейната виза, тя може ли сама да дойде в България, или трябва да отида за да сме заедно?

Съжалявам, че разпитвам толкова много, но до сега не знаех нищо за визи, мизи и сега започнах да се ограмотявам по този въпрос... то било толкова сложно, че...

Връзка към коментар

Темата става все по-забавна. С цел да стане и малко по-информативна не е зле гледащите видео и онлайн камери да огледат предварително обектите и за други неща. Не за друго, но да не потрошат маса пари и да се сблъскат челно с действителността. Преди няколко месеца на Дон Муенг и аз така отдалече наблюдавах с интерес засуканите служителки по сигурността, но като се приближих и ме заговориха, интересът и либидото рязко спаднаха... :(

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Мерси капитане, но и тук някой казваха тази година особенно за доматите че годината не ставала за домати, интересното е че на годината и нямаше нищо, просто много хора не умееха да ги произведат, за това ссе иска знания и аз мисля че ще се справя и там. Но все пак ще се обадя тук там и ще попитам. Най вече ме интересува времето там. Колкото за болестите те са мой специалитет. Знам ги всичките и как да се справя с тях. Но ми е интересно защо никой не е опитал това производство там, та са толкова високи цените на тези зеленчуци. Пипер и картоф по 90-100 песо.

Ценообразуването е сложна работа, например интересен факт е, че бразилските орехи са по-евтини в България, отколкото в Бразилия.

Не разбирам от земеделие, но може тропическия климат и почва да са неподходящи. Тук в Бразилия домати, ябълки и други ги карат от щати с по-умерен климат, иначе манго и маниока си растат добре.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Темата става все по-забавна. С цел да стане и малко по-информативна не е зле гледащите видео и онлайн камери да огледат предварително обектите и за други неща. Не за друго, но да не потрошат маса пари и да се сблъскат челно с действителността. Преди няколко месеца на Дон Муенг и аз така отдалече наблюдавах с интерес засуканите служителки по сигурността, но като се приближих и ме заговориха, интересът и либидото рязко спаднаха... :(

Веднага давам пример:

Филипинка стана "Мис Интернешънъл", снимки -
облечена и съблечена :rolleyes:

 

Източник: http://www.dnes.bg/mish-mash/2016/10/27/filipinka-stana-mis-interneshynyl.320147,image3#photo

 

 

 

0000185131-middle.jpg

 

 

0000185132-middle.jpg

 

И за сравнение, австралийката:

 

0000185134-middle.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

2-3 месеца? Леле, колко много... А той вика абе май една седмица, щото вече тя ще ти е жена и по-лесно ставало...

Е дори и да е 2-3 месеца, значи аз си се прибирам, тя остава да си я чака визата и после като стане готова нейната виза, тя може ли сама да дойде в България, или трябва да отида за да сме заедно?

Съжалявам, че разпитвам толкова много, но до сега не знаех нищо за визи, мизи и сега започнах да се ограмотявам по този въпрос... то било толкова сложно, че...

 

Като има виза в паспорта, момичето спокойно може да пристигне и да влезе само. Никой няма да ѝ направи проблем.

 

 

Веднага давам пример:

Филипинка стана "Мис Интернешънъл", снимки -
 

И за сравнение, австралийката:

 

 

А австралийката съблечена? :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не знам, но така като слушам и сестрата изглежда читава, тя свободна ли е? Ако такова направо да сравняваш и избираш на място, пък визите после...

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Днес фейсбук най-своеволно ми предложи да си купя тази тениска, май е заразно

post-64-0-12976500-1479717437_thumb.jpg

Интересно ми е, вие както смело си обсъждате във форума, филипинките дали не следят темата с google translator? Вие, естествено нищо лошо не казвате за тях, но все пак...

И оттук ми идва идеята, защо не разровите някои филипински форуми, може там вас да ви обсъждат :)

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Днес фейсбук най-своеволно ми предложи да си купя тази тениска, май е заразно

 

Ха-ха, няма нищо случайно - и на моя фейсбук тия дни също се появи точно тази фланелка, и то няколко пъти! :biggrin:  

Явно индексацията (или както там му казвате IT-спецовете) на това какви сайтове и теми разглеждаме в нета си работи безотказно.  ;) 

Спомням си също когато обсъждахме темата за маските за шнорхелинг, как веднага във фейса започнаха да ми излизат реклами за маски, шнорхели и плавници.  :rolleyes:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В Азия дори и личната среща не е гаранция, че ще получиш това на което се надяваш ;) Само в опипването е истината :lol:

 

В Индонезия, да ти кажа, опипването може да ти донесе известни неприятности :)

Чувал съм, че така било и в Япония, Корея, Китай, Непал, Бангладеш, Индия, Малайзия, Казахстан, Афганистан, Пакистан и още няколко държавици в Азия.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.