Прескочи до съдържание

Сватба с филипинка


georgikehayov

Препоръчани мнения

Веднага давам пример:

Филипинка стана "Мис Интернешънъл", снимки -
облечена и съблечена :rolleyes:

 

0000185132-middle.jpg

 

 

 

Предполагам за този конкурс излезе оня лаф дето:

На конкурса "Мис Интернешънъл" всички участнички били много притеснени, освен представителката на Филипините, на която й било през *ура. 

:biggrin:

(моля за извинение за неприличната част  :blush: )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Това което проверих досега относно въпроса е: Служба миграция ми казаха че се изпраща писмо покана за нея на Филипините, тя идва в България, подписва се граждански брак, след което за да получи постоянно пребиваване в България се връща до Филипините за да изкара виза тип D. След което получава правото на постоянно пребиваваща в България. Отговорът от страна на агенццията за сключване на бракове беше че и трябват следните документи: Документ че Филипините одобряват бракове сключени в България и документ че не е семейна. Това беше всичкото което ми казаха.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Отностно доматите;картофите; домати виреят на Филипините например в раиона около Baguio картофи ако садиш също става, но имаите предвид , че ако тръгнеш да вършиш работа с филипинец не е лесна работаказвам ви като човек които е бил там вършил бизнес; фрустрацията е голяма ; това е една и от причините поради които изведох жена си от там и сме сега в Хималайте прекосихме саут иист азия и пътуваме към Бг основно по земя. И ще я заведа с туристическа виза тип С за сега в моя район ,не ми се стоеше там 2 месеца aditional за виза Д защото за мен живота е тук и сега ; ще се изгуби емоцията на свадбеното пътешевствие с това чакане там а и бях почнал сериозно да се изнервям ; изобщо си избиите от главата че там е рай..

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 

 

Предполагам за този конкурс излезе оня лаф дето:

На конкурса "Мис Интернешънъл" всички участнички били много притеснени, освен представителката на Филипините, на която й било през *ура. 

:biggrin:

(моля за извинение за неприличната част  :blush: )

 

Тооочно и на място. ;) ;) ;)

Връзка към коментар

това е една и от причините поради които изведох жена си от там и сме сега в Хималайте прекосихме саут иист азия и пътуваме към Бг основно по земя. И ще я заведа с туристическа виза тип С за сега в моя район ,не ми се стоеше там 2 месеца aditional за виза Д защото за мен живота е тук и сега ; ще се изгуби емоцията на свадбеното пътешевствие

 

Жоро, това вашето е най-страхотното сватбено пътешествие, което мога да си представя :)

Минаха ми некои мисли през главата, но ги отхвърлих след като поразмишлявах.

Накратко: едва ли водиш жена ти насам пеш, защото докато пристигнете:

а) ще ѝ изтече визата;

б) ще ѝ дойде терминът :P

 

Да знаеш, че страшно ти (вече ви) се радвам! :)

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Аин ..да! От начало и го предложих като вариант за шоуто но понеже си я познавам добрекакто знам и аз какъв съм тръгна ли пеш -не мога да спирам километрите не ги усещам , миналия месец това си говорих с един приятел които срещнах в Иран с колелото като бях тои също беше по пътя на коприната с велосипед но понякога използваше и автобуси защото му се виждаше тегаво.. Та писах му , че съм с жена си в Penang island в Малайзия тои доиде да се видим щото живее там и ми вика ; абе като се разделихме в Marang Iran ти стартира да катериш към Teheran а аз качих колелото на Една кола ида ме откара до Табриз с изненада установих че ме беше изпреварил не те видях повече по пътя а видях вечерта като пристигнах в Табриз че вече си там и си качил снимки в феисбук

post-5558-0-89239000-1479731553_thumb.jpeg

Редактирано от georgikehayov
  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Отностно доматите;картофите; домати виреят на Филипините например в раиона около Baguio картофи ако садиш също става, но имаите предвид , че ако тръгнеш да вършиш работа с филипинец не е лесна работаказвам ви като човек които е бил там вършил бизнес; фрустрацията е голяма ; това е една и от причините поради които изведох жена си от там и сме сега в Хималайте прекосихме саут иист азия и пътуваме към Бг основно по земя. И ще я заведа с туристическа виза тип С за сега в моя район ,не ми се стоеше там 2 месеца aditional за виза Д защото за мен живота е тук и сега ; ще се изгуби емоцията на свадбеното пътешевствие с това чакане там а и бях почнал сериозно да се изнервям ; изобщо си избиите от главата че там е рай..

Благодаря ти Георги за това което сподели с мен и ти свалям шапка относно приключенския ти дух. Ето какво каза и моята приятелка филипинка като разбра че сте тръгнали с колелета от Филипините за България:I salute to that man. :) and also to the woman he love

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам, но така като слушам и сестрата изглежда читава, тя свободна ли е? Ако такова направо да сравняваш и избираш на място, пък визите после...

 

Сестра и си е омъжена за филипинез и има 2 деца.

Това което проверих досега относно въпроса е: Служба миграция ми казаха че се изпраща писмо покана за нея на Филипините, тя идва в България, подписва се граждански брак, след което за да получи постоянно пребиваване в България се връща до Филипините за да изкара виза тип D. След което получава правото на постоянно пребиваваща в България. Отговорът от страна на агенццията за сключване на бракове беше че и трябват следните документи: Документ че Филипините одобряват бракове сключени в България и документ че не е семейна. Това беше всичкото което ми казаха.

 

И как точно ще дойде в България, след като и трябва виза, за да дойде в България? :lol:

 

относно идеята ми за сключване на граждански брак в нашето посолство в Ханой, от там ми отговориха следното :

 

 

За сключване на брак в българското посолство във Виетнам има сериозен набор от документи, които трябва да си набавите. Разполагате ли с тях?

 

Освен всичко друго, бъдещата Ви съпруга  трябва да разполага с документ, че бракът с чужд гражданин в трета страна (т.е. Виетнам) се признава от нейното законодателство.

 

Бих Ви посъветвала да сключите брака си във Филипините и да го регистрирате след това в България. Регистрацията става лесно. Пишете ми, когато бракът е факт и ще Ви запозная с реда за регистрация.

 

и моят отговор :

 

 

Имате предвид тези документи, или някакви други? Защото аз това намерих като изискване в сайта на Външно :

  • медицинско удостоверение;
  • удостоверение за раждане;
  • документ за самоличност – на бъдещите съпрузи и свидетелите;
  • удостоверение за семейно положение, издадено от общината по постоянен адрес в Република България.
  • декларации, които лицата попълват преди брачната церемония.
Казвате трета страна, Виетнам... Аз си мислех, че щом се женим в българското посолство в Ханой, бракът ни се явява сключен все едно в България, понеже нали посолството ни се води българска територия, т.е. България?
Ако тя си изкара този документ, че бракът ни се признава от нейното законодателствво? Или май става много сложно?
 
Знаете ли защо се насочих към варианта брак в посолството ни в Ханой?
Защото един мой приятел така ме посъветва, според него така ще е български брак , което било 100 пъти по-добре, а и според енго съпругата ми много по-лесно щяла да получи Виза Д...
А и честно казано, малко се притеснявам от сключване на брак във Филипините, защото няма да знам какво подписвам и т.н.
 
Това са моите притеснения...

 

А какво мислите относно това?

 

http://old.evangelskivestnik.net/statia.php?mysid=539

 

 

Закон във Филипините забранява развода

 

 

Има ли разводи?

– Не, разводът е забранен по закон. Филипините заедно с Източен Тимор са единствените католически страни в Азия. За съжаление само във Филипините разводът и абортите са забранени със закон.

Какво правят двама души, сключили брак във Филипините, които не желаят да живеят заедно?

– Когато има някакъв проблем между съпрузите, те се разделят. Раздялата се състои в това, че не живеят повече заедно. Поемат ангажименти за децата си така, както се разберат, но нямат право да се женят втори път, защото бракът е завинаги. Във Филипините бракът се сключва в църква – там хората нямат граждански брак. Сключването на брак пред Бог е тайнство. За нас, католиците, то е знак от Бог в душите ни. Когато вече има тайнство, то е завинаги.

 

Разводът там е забранен??? Ми след време, не дай си Боже, ако вече не се разбирате... Или това е остаряла информация, гледам дата 2007 г.

Иначе излиза, че ако човек се ожени там, важат техните закони и не можеш да се разведеш с нея...

 

От друга страна, там нямали граждански брак?

То, ако е така, тогава до колкото знам, в България се признава единствено граждански барк за валиден, църковният не, така, че... :)

Редактирано от saseda
Връзка към коментар

Така, така.. да пообсъдим още малко нещата и вие и двамата да се позамислите за още малко. 

Защото в началото докато всичко е еуфория, внимание на някой дребни детайли надали ще обърнете, захласнати я от очите, я от нещо друго, ама после като се изсипе целия братски филиписнки род на вратите Ви... Да не съжалите, че не сте си взели нашенка!

Отново Ви напомням и на двамата, не сте престарели, че така през глава да се впускате в приключения, които  не е ясно дали са ви по силите... 

:) 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Така, така.. да пообсъдим още малко нещата и вие и двамата да се позамислите за още малко. 

Защото в началото докато всичко е еуфория, внимание на някой дребни детайли надали ще обърнете, захласнати я от очите, я от нещо друго, ама после като се изсипе целия братски филиписнки род на вратите Ви... Да не съжалите, че не сте си взели нашенка!

Отново Ви напомням и на двамата, не сте престарели, че така през глава да се впускате в приключения, които  не е ясно дали са ви по силите... 

:)

Пооооли, ама човек трябва да го поочука животът, че земе да се сеща за туй-онуй. :blush:

Както се посочваше в една книга, цитирам по памет: " колкото и да обяснявате на някого, каква  риба сте яли, колко е била препечена, колко е била сладка, колко е била вкусна, той няма за ви разбере, докато сам не опита."

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Поразрови се и за наказанията за изневяра, освен за разводите и абортите...

 

Като гледам с каква лека ръка се решавате да се жените за жени на другия край на света, без да сте ги пипнали дори, и това мъже в своя апогей, живеещи в Европа, с прекрасни жени около тях, кротко припадам, сериозно  :blink:


В мрежата има много материали - ето един:

 

Ending a Marriage in the Only Country That Bans Divorce -> In the Philippines, a husband and wife can part only through death, or the torturous process of annulment.

 
JUN 25, 2015
 
Връзка към коментар

 

Като гледам с каква лека ръка се решавате да се жените за жени на другия край на света, без да сте ги пипнали дори, и това мъже в своя апогей, живеещи в Европа, с прекрасни жени около тях, кротко припадам, сериозно  :blink:

 И аз така  :lol: като се замисля колко ми беше трудно да убедя мъжа си да се женим  :blink:  то беше едно чудоооооо  :blink: а тук колко бързо се решават : няколко снимки, няколко мейла и хората готови да прелетят половината планета за сватба ! Къде сбърках ???

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

 

Отново Ви напомням и на двамата, не сте престарели, че така през глава да се впускате в приключения,

Е, то пък от друга страна - човек е по-склонен на приключения докато е относително млад, като стане пенсионер - к'ви приключения ...  :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, то пък от друга страна - човек е по-склонен на приключения докато е относително млад, като стане пенсионер - к'ви приключения ...  :biggrin:

Къде съгласна, къде не баш...

 

Точно както и Rainy и NicoleV казват с такава лекота се взимат с тия моми, че чак плашещо. Да са отишли поне до Азия, да са се разходили по тамошните улиците тогава щеше да ми е различно мнението, ама те по разказите на други филипинки скокват директно...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам... Всеки си има глава на раменете и въобще причини,но ми е болно. Имам поне 4! Красиви, с кариера, интелигентни приятелки,които така и не можаха да си намерят мъж, сега са на 40... И си свалиха критериите и всеки тъпак му се дава шанс, и пак няма. А тук... За някакви непознати жени,коренно различна култура, начин на живот, интереси, категорично меркантилни, тръгнали да стават европейки, мъжете скачат, решават и дават всичко. Не разбирам. Но ми е тъпо. Все пак,успех и любов пожелавам и много щастие и късмет на влюбените.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Чат-пак попадам на едно предаване - 90 дни до сватбата. Американци, които ще се женят за чужденци и имат 90 дни да се опознаят и оженят, за да може чужденеца да получи виза К1. Филипинските булки винаги създават най-много проблеми, не само като характер, но и като мироглед, очаквания към младоженеца, адаптация в средата. Просто казвам.

 

Според мен когато се жениш за човек с напълно различно самосъзнание и манталитет, основната причина трябва да е успешната колаборация между партньорите и любовта, а не идеята за създаване на деца с неясна съдба или хуманитарна дейност по спасяване на девойки от мизерия. 

 

п.с. Ако някой знае ФБ група за женитби с японки/ корейки да ме информира. Сингапурки и шанхайки също може, мерси  :lol:

Редактирано от Edem
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В Индонезия, да ти кажа, опипването може да ти донесе известни неприятности :)

Чувал съм, че така било и в Япония, Корея, Китай, Непал, Бангладеш, Индия, Малайзия, Казахстан, Афганистан, Пакистан и още няколко държавици в Азия.

 

Неприятностите са ти гарантирани и в единия и в другия случай :) Ако не опипаш и си малко пиян може да се случи и това:

 

https://www.youtube.com/watch?v=AwFG3z5EI1w

Връзка към коментар

Чета темата, ограмотявам се и на пръв поглед ми се набиват няколко извода:

1. Да се вземе филипинка за жена хич не е лека работа от гледна точка на време, пари и документи. Така и трябва... и най-загорелият трябва да има време за размисъл и шанс за евентуално спасяване. Щото любовта, както бързо пламва пред компа, така и бързо може да угасне. Само оная в песните е вечна, велика и несъкрушима. :):wub:

2. Единственият човек поживял във Филипините и оженил се за местно момиче, който пише в темата съветва, цитирам Георги Кехайов:

 

"Пичове не се заблуждаваите относно филипинките и Филипинските острови. Не е чак толкоз розово да знаете не бъдете наивни"

 

и още:

 

"Но пичове не ви препоръчвам тай,филипина,камбо или каквато и да е само заради екзотичния вид и стереотипите че са страхотни съпруги.Това са глупоСти."

Дали някой чете тези съвети... :rolleyes:

3. Любовта и брака вървят ръка за ръка с интереса към отглеждане на пипер, домати и картофи. Това е похвално, като ще се дават пари за булка няма лошо да се завърти бизнес и да има възвръщаемост на вложенията. ;)

4. Някои мъже ги мързи да вложат малко време, усилия, фантазия и пари в това да открият и създадат пълноценна връзка с жена, която наистина харесват и си заслужава. Предпочитат лесните платени жени. Няма лошо, но каквото търсят това и ще получат. :) Желая им щастие. :girlwink:

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

А бе, сега стоплих кой е Георги Кехайов. Който не гледа такива формати....

 

Не знам повече сървайвър ли си или повече магеланец, след тези разкази.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Без да чета последните 8-9 страници: предлагам администратор да раздели темата на две. В случая на Георги Кехайов става дума за момиче, което той е срещнал на път, пък била и тя филипинка, а не за някакъв имагинерен случай.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не знам... Всеки си има глава на раменете и въобще причини,но ми е болно. Имам поне 4! Красиви, с кариера, интелигентни приятелки,които така и не можаха да си намерят мъж, сега са на 40... И си свалиха критериите и всеки тъпак му се дава шанс, и пак няма. А тук... За някакви непознати жени,коренно различна култура, начин на живот, интереси, категорично меркантилни, тръгнали да стават европейки, мъжете скачат, решават и дават всичко. Не разбирам. Но ми е тъпо. Все пак,успех и любов пожелавам и много щастие и късмет на влюбените.

 

Интелигентни, но не чак до толкова, че да разберат, че семеен живот и кариера трудно се съчетават, а мъжът трябва поне да има илюзията, че е истински мъж ;) Кариеристките обаче с финансовата си независимост, знанията и опита си в изграждането на кариера искат да се наложат върху мъжа и смятат всяка връзка за битка в която трябва да се доказват и постоянно търсят обратна връка колко са умни, инетелигентни и т.н. В началото доста мъже приемат предизвикателството, но рано или късно се уморяват в тази битка. Подобни жени са много приятни събеседници, но много проблематични съпруги. Ако подобна жена роди, често изпадат в депресия от това, че кариерата и е пречупена, независимостта от високите доходи изченала, детето не подлежи на управление с научените до тънкост методи на манипулация, а тя вече не е в центъра на вниманието. След депресията следват обвинения към мъжа, че той е виновен за всички злини на света и развод или дълги години на нещастен брачен живот :(

 

Кариеристка съпруга, си е общо взето трън в гащите :)  Това естествено не означава, че добрата съпруга е ниско интелигентна жена без никакви амбиции в живота,а напротив добре е жената да е умна и да има амбиции, но приоритет номер едно за една добра съпруга трябва да е семейството! Няма филм в който една жена е номер 1 в семейството, работата, спорта и купоните.

 

Друг проблем на кариеристките е, че техният идеал за мъж просто не съществува на пазара :( Колкото по успешна, умна и финансово независима е една жена, толкова по малко мъже има, които да са по умни и финансови независими мъже от тях, но и тези мъже не искат непременно кариеристка за съпруга, защотото постояннно ще е тема неговата или нейната работа е приоритет. Ако една кариеристка се ожени за един мъж, който изкарва по малко от нея и не е толкова умен, това ще съсипе живота и на двамата, защото и двете страни ще се чувстват лузъри. Пазарът за съпрузи на кариеристки общо взето е близък до нулата и ако все пак това се случи, то е поради грешка, която в последствие се плаща с развод или нещастен брак.

 

Трудно е да си жена днешно време и аз лично се радвам, че нямам проблемите на съвременните жени. Еманципацията и равенството между половете е много красив идеал, но за сега поне биологично жената трябва да роди и кърми децата и това скоро едва ли ще се промени. Правенето на кариера също не е лесно, защотото това означава работа до късно, някой път и през уикендите, а така не могат да се гледат деца.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Братовчед на мъжът ми, на 65+, си е купувал филипински булки, вече три пъти. Съответно е и разведен три пъти. Женят се, поживяват малко с него докато не си намерят някой по-млад и по-платежоспособен. За фламандец става въпрос, автомеханик със собствен гараж. Мъжът ми казва, че последният път когато се видели с братовчед му, на погребението на тяхна леля, братовчедът се смеел и казал, че въобще не се притеснява и ще си купи четвърта съпруга филипинка.

 

Но пък имаме съседи фламандец 53г. и филипинка 55г. с две деца на 21г. и 17г. щастливо женени. На фламандецът му е втори брак, има и големи деца и внуци. Не си е купувал жената. Нейните роднини от много години са емигрирали в Америка. Тя не изглежда по млада, изглежда си на годините.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Братовчед на мъжът ми, на 65+, си е купувал филипински булки, вече три пъти. Съответно е и разведен три пъти. Женят се, поживяват малко с него докато не си намерят някой по-млад и по-платежоспособен. За фламандец става въпрос, автомеханик със собствен гараж. Мъжът ми казва, че последният път когато се видели с братовчед му, на погребението на тяхна леля, братовчедът се смеел и казал, че въобще не се притеснява и ще си купи четвърта съпруга филипинка.

 

Ако тръгва с целта да си “купи“ съпруга, да не очаква друго! Това, че една жена идва от бедна държава, не означава, че няма достойство. Никой няма да издържи дълго да се отнасят към него като стока.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.