Прескочи до съдържание

Отправна точка за Тибет и Бутан


Препоръчани мнения

Само че, до колкото аз разбрах тези 200$ вече не включват хотел и гид, а само държавната такса. Отделно се плаща задължително на агенция както и преди, така че де факто сумата на ден в общо около 400$

 EDIT:

 In the past, all visitors needed to book their travel to and within Bhutan through an accredited tour operator. Any visitor travelling to Bhutan after our reopening on September 23rd 2022 can now book all aspects of the journey independently. Still, we warmly recommend our many accredited tour operators for their expert knowledge and excellent service.

 

Е това вече е супер новина 🙂

Връзка към мнение
преди 10 минути , мая каза:

Само че, до колкото аз разбрах тези 200$ вече не включват хотел и гид, а само държавната такса. Отделно се плаща задължително на агенция както и преди, така че де факто сумата на ден в общо около 400$

Не е така. Държавната такса включва всички възможни туристически услуги като например настаняване, изхранване , трансфери, входни такси за посещавани обекти, местен екскурзовод итн. Изключая единствено алкохолни напитки, посещение на барове/дискотеки, лични покупки, евентуални бакшиши за гид и шофьор и подобни.

 

Регламентирана част от нея агенцията заплаща във фонда за развитие на туризма.

Връзка към мнение
преди 19 минути , Anna Kalinovska каза:

Не е така. Държавната такса включва всички възможни туристически услуги като например настаняване, изхранване , трансфери, входни такси за посещавани обекти, местен екскурзовод итн. Изключая единствено алкохолни напитки, посещение на барове/дискотеки, лични покупки, евентуални бакшиши за гид и шофьор и подобни.

 

Регламентирана част от нея агенцията заплаща във фонда за развитие на туризма.

Това беше преди, сега вече SDF таксата си е само такса 🙂

Връзка към мнение
преди 3 часа, мая каза:

Това беше преди, сега вече SDF таксата си е само такса 🙂

Актуалните им разпоредби:

 

https://www.bhutantravel.travel/bhutan-travel-cost/

 

Благодарение на @stanimir 🍻

Връзка към мнение
5 hours ago, мая said:

Само че, до колкото аз разбрах тези 200$ вече не включват хотел и гид, а само държавната такса. Отделно се плаща задължително на агенция както и преди, така че де факто сумата на ден в общо около 400$

 EDIT:

 In the past, all visitors needed to book their travel to and within Bhutan through an accredited tour operator. Any visitor travelling to Bhutan after our reopening on September 23rd 2022 can now book all aspects of the journey independently. Still, we warmly recommend our many accredited tour operators for their expert knowledge and excellent service.

 

Е това вече е супер новина 🙂

Точно така.Тези 200$ са само таксата и не включват останалите неща.Обсъждахме ги наскоро:

 

Преди 2022 всеки турист беше задължен да плаща 250$ на ден, които включваха 65$ за фонда за устойчиво развитие и всичко около престоя - хотел , транспорт , гид и т.н.

Тоест тези 250$ дневно включваха абсолютно всичко около престоя на турист в Бутан ( извън разходите от личен характер разбира се).

 

През 2022 таксата за фонда беше увеличена от 65$ на 200$ дневно , но вече всеки турист можеше самостоятелно да си резервира хотели , турове , гидове , или да пътува съвсем самостоятелно , като вече заплаща всичко. Така че извън тези 200$ всеки имаше избор да пътува бюджетно или луксозно по собствен избор.

 

Ето най-новите правила в сила от 1-ви юни 2023 :

 

Depending on their planned itinerary, visitors can choose any of the following options with effect from June 01, 2023: 

  • 4 + 4:  Pay the SDF of USD 200 per night, per person, for four nights, and receive up to four additional nights without the daily levy.

  •  7 + 7: Pay the SDF of USD 200 per night, per person, for seven nights, and receive up to seven additional nights without the daily levy. 

  • 12 + 18:  Pay the SDF USD 200 per night per person, for twelve nights, and receive up to eighteen additional nights without the daily levy.

https://bhutan.travel/announcements

 

 

1 hour ago, Anna Kalinovska said:

Актуалните им разпоредби:

 

https://www.bhutantravel.travel/bhutan-travel-cost/

 

Благодарение на @stanimir 🍻

Това е линк към агенция , която много хитро копира името на официалния правителствен сайт насочвайки клиенти към бизнеса си. 

 

 

П.П. В Бутан вече съвсем спокойно може да се пътува и без агенция. Въпрос на ваш избор , удобство , предпочитания , спестявания и т.н.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 18.05.2016 г. в 13:52, ruwenzogy каза:

И аз мисля, че Мустанг се урежда от Катманду, а не от Тибет.

Сигурно скоро си прочел книгата 'Пътешествие по Мустанг и Бутан"......

Мустанг и заинтересовани бг агенции уреждат единствено със съдействие от непалска страна.

Тибет, ако имаме предвид ТАР, се намира само на 15 км от главното селище дълбоко в Горен Мустанг, столицата Ло Мантанг. Но не съм чула китайци да предлагат и провеждат добри разходки там, нито имам идея как ли изглежда (преминаването на) тази държавна граница 🤓

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.