Прескочи до съдържание

Air France/KLM - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Ванка , не ги питаш - а им казваш това, което те устройва . При трансфер под 24 часа, но с нощувка , а/к дават избор да чекираш до крайната дестинация или до транзитната , заради нощувката. Което човек , ако се замисли , е повече от логично и 100% правилно.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ето питане, чак ми и неудобно вече...

Все някакви неща, които не ги знам...

Screenshot_20220810-200709.jpg.097c98d971edec34dc67c9969d58b907.jpg

 

Сега утре пътувам за Амстердам и в петък за София. 

Аз направих check in, но само до Амстердам, а какво става със София? 

От Амстердам до София ще пътувам с BulgariaAir, но кога и къде ще се чекирам, в петък на Амстердам на летището или?... 

Връзка към мнение

Сега влезнах и в сайта им от браузър.

Пише, че 30 часа преди полета мога да направя check in. Той ми е в 10 часа в петък, значе утре сутринта ще пробвам. 

 

преди 7 минути , neuromancer каза:

На летището на гишето на Бг Еър. Може да пробваш и в EDI, но не знам дали ще стане.

Благодаря ти! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да дам отчета, 

Много любезни са хората на летището в Единбург, чекираха ме директно до София и куфара ще го чакам направо там. Дори бях превишил малко само с близо 1 кг. И тази мацка ми вика: имаш превишение на багажа и аз започнах да го отварям и тя ми вика не не, няма проблем, но за другия път да знаеш 🙃

Супер мина всичко, без проблем на проверката. Интересно, че в София на летището и в Париж на летището ми мина шампоана на Бочко (200 ml.), но тук на това летище ми го взеха, а хем го бях използвал.  

Та вече си чакам полета за Амстердам. 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой има ли впечатления доколко са взискателни КЛМ за размерите на ръчния багаж? По-скоро правят ли проблем за 4-5 см извън описаното в билета? 😆

И ако билета ми е издаден от КЛМ, но включва и полет с България еър, изискванията към багажа същите ли са? 

И още едно - колко е евентуалното доплащане за чекиран багаж на летището, пак за същите авиокомпании, зависи ли от дестинацията? 

 

Връзка към мнение
преди 54 минути , Margarita каза:

Някой има ли впечатления доколко са взискателни КЛМ за размерите на ръчния багаж? По-скоро правят ли проблем за 4-5 см извън описаното в билета? 😆

И ако билета ми е издаден от КЛМ, но включва и полет с България еър, изискванията към багажа същите ли са? 

И още едно - колко е евентуалното доплащане за чекиран багаж на летището, пак за същите авиокомпании, зависи ли от дестинацията? 

 

При стандарт за тях 55 x 35 x 25, аз съм пътувала с 55 х 40 х 22. Размери не са ми мерили, само килограми.

Разбира се, винаги има шанс да ги премерят. Цени за доплащане - не знам.

България Еър също не са ми мерили размерите на багажа - нито с техен билет, нито като част от билет на KLM.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Mary каза:

При стандарт за тях 55 x 35 x 25, аз съм пътувала с 55 х 40 х 22. Размери не са ми мерили, само килограми.

Разбира се, винаги има шанс да ги премерят. Цени за доплащане - не знам.

България Еър също не са ми мерили размерите на багажа - нито с техен билет, нито като част от билет на KLM.

Да, в билета ми пише размерите. На ширина едниния ни куфар е с 5см повече, а другия - на дължина със също толкова. 😂

Затова се чудех дали си струва да се пробваме с тях, или да се свием още малко. 😂

Връзка към мнение

по мои наблюдения ненискотарифните компании изключително рядко мерят ръчния багаж

но ти си решаваш

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

AF-KLM обявиха резултатите си за 2022г , прави впечатление рекордното в историята им четвърто тримесечие .

 

Печалбата за годината е € 1.2 милиарда , нетна €0.7 милиарда . 
 

Предстои връщането на заема към френското правителство , след което пътят към поглъщането на ТАП е открит.

 

https://airwaysmag.com/air-france-klm-group-profit-boost/?fbclid=IwAR09nEQDEnRYQEK_EwKCXBpL4fOkM8sVTU545Y73RHVpk39PzD7Tpy9KIe8

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

AF анулираха всички полети до София от CDG за предстоящият летен сезон , вероятна причина е, че самолетът ще бъде пренасочен към по-лукративни пазари. Скай Тийм тотално отрязоха София от картата си , но все пак остава опцията с прекачване от София  до Букурещ с Таром към Амстердам и Париж. Логично ще е сега , Бг Еър да зареди рекордни цени в историята си за нон стоп полетите от София до AMS/CDG.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

AF и без друго имаха заложени общо 20-ина полета до София , а може би дори по-малко.Бяха единствено в периода юли/август.

Не знам кой развали код-шеъра , но със сигурност загубата за българските потребители е огромна.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

20 полета бяха след от една от многото корекции , при първоначалното зареждане на календара , полетите CDG-SOF бяха ежедневни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам друго, но снощи търсих примерни полети с AF и KLM, ами то нищо все едно от София.

Даваше ми, че все нямаше полет........ наистина ще има големи загуби, ако полети няма до Амстердам и Париж. 

Сега като видях какво сте писали в темата ми става ясно, защо това ми е показвало.

Ами аз мисля, че за напред по-добре ще е да си ползвам по-често летището от Солун. 

Имам чувството, че то вече е по-компактно от Софийското. Има си полети за всякъде и на по-добри цени. 

Примерно за Париж, ами Transavia, хем дневен полет, хем Орли от това по-хубаво здраве му кажи. 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ванка , добре сте си вие покрай Солунската митница! Варна, Русе и Делиормана покрай Букурещ , Бургас Хасково и Димитровград покрай Истанбул.Само софиянци и селяните наоколо са  прецакани !

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 26 минути , stanimir каза:

Ванка , добре сте си вие покрай Солунската митница! Варна, Русе и Делиормана покрай Букурещ , Бургас Хасково и Димитровград покрай Истанбул.Само софиянци и селяните наоколо са  прецакани !

Е как ще сме прецакани - Пловдив ей го къде е! Нали имат Пегасус 🙂

 

П.С. Развалянето на AF / KLM кодшеъра с полетите на Bulgaria Air наистина беше сериозна загуба, чрез него се получаваха чудесни връзки и опции. Подозирам, че не е било по желание на нашите. SkyTeam очевидно няма интерес към по-малки пазари.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 8 часа, stanimir каза:

Само софиянци и селяните наоколо са  прецакани

Не че сте прецакани, но просто ще сте по-ограничени с връзките.

 

Явно нямат далавера от нас и за това ги спряха полетите. 

 

преди 8 часа, stanimir каза:

добре сте си вие покрай Солунската митница! Варна, Русе и Делиормана покрай Букурещ , Бургас Хасково и Димитровград покрай Истанбул.

Иначе като се замислям си много прав. Нашият край, Варна и Бургас имат варианти, но София не, освен Пловдив, както каза Георги.

Дори вече едно Скопие скоро ще надминат София. 

Един wizzair имат много повече полети от Скопие, от колкото София. 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Иван Попов каза:

Не че сте прецакани, но просто ще сте по-ограничени с връзките.

 

Явно нямат далавера от нас и за това ги спряха полетите. 

 

Иначе като се замислям си много прав. Нашият край, Варна и Бургас имат варианти, но София не, освен Пловдив, както каза Георги.

Дори вече едно Скопие скоро ще надминат София. 

Един wizzair имат много повече полети от Скопие, от колкото София. 

За Скопие - не знам дали си прав. Но то и аз мразя Wizzair. За Пловдив също ми я странен извода ти - един Пегасус, който я нискотарафен и  няма свързващи полети на един балет. Но съм напълно съгласна, че е голяма загуба SkyTeam. Но не че ни се очакваше ...

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.