Прескочи до съдържание

Air France/KLM - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Граф Вронски каза:

Здравейте! Утре ми предстои един къс полет (1 час), изпълняван от Luxair. След това имам дълъг полет, изпълняван от AirFrance. Билетът беше купен от AirFrance сайта. Сега забелязах, че за късия полет ограничението в теглото на ръчния багаж е 8кг,  а на дългия - 12кг. Моят багаж е 10кг.  Нормално ли е това? Когато купувах билет аз проверих условията за багаж на AirFrance. Според мен това е супет ограничие - имаме разлика от 4 кг. Чудя се вече какво да изхвърлям, ако ми направят проблем. 😞

Далеч не съм човекът с най-много опит в този форум, но кога за последно са мерили теглото на малкия ръчен багаж? Това е изключелтен рядкост. Стига да влиза в зададените размери може и олово да пренасяш

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Граф Вронски каза:

Здравейте! Утре ми предстои един къс полет (1 час), изпълняван от Luxair. След това имам дълъг полет, изпълняван от AirFrance. Билетът беше купен от AirFrance сайта. Сега забелязах, че за късия полет ограничението в теглото на ръчния багаж е 8кг,  а на дългия - 12кг. Моят багаж е 10кг.  Нормално ли е това? Когато купувах билет аз проверих условията за багаж на AirFrance. Според мен това е супет ограничие - имаме разлика от 4 кг. Чудя се вече какво да изхвърлям, ако ми направят проблем. 😞

къде гледаш различния багаж? В сайта по принцип или в условията на билета? Обикновено при един билет количеството багаж за различните отсечки се уеднаквява.

Отделно ако не са нискотарифни компаниите почти сигурно няма да ти теглят багажа

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 32 минути , tch каза:

Далеч не съм човекът с най-много опит в този форум, но кога за последно са мерили теглото на малкия ръчен багаж? Това е изключелтен рядкост. Стига да влиза в зададените размери може и олово да пренасяш

Дам, и това се опитах да се сетя, но нямам спомен. 😄

преди 28 минути , neuromancer каза:

къде гледаш различния багаж? В сайта по принцип или в условията на билета? Обикновено при един билет количеството багаж за различните отсечки се уеднаквява.

Отделно ако не са нискотарифни компаниите почти сигурно няма да ти теглят багажа

Ахам, ясно. 

 

Благодаря и на двама ви!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

С началото на зимното разписание 2019 КЛМ ще пуснат директна линия между Амстердам и Бангалор, Индия. Полетите ще бъдат 3 пъти седмично, самолет: 787-9.

Връзка към мнение

Купих 2 билета от Air France/KLM за Централна Америка само с ръчен багаж. Някой знае ли как се добавя чекиран багаж? Трябва ми само за един билет и само в една посока. Не намирам никаква опция за добавяне на багаж като отида на резервацията в страниците на двете авиокомпании.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Тържествата за юбилея започнаха:

 

 

 

А някои смятат, че това е най-добрата реклама, която КЛМ са правили:

Още: https://klm100.com/en

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

КЛМ са в деликатна позиция. Написали са в Туитър, че кърменето е разрешено на борда на техните самолети, но може да помолят майката да се покрие, ако това кара пасажерите да се чувстват неудобно.  Това е поредило вълна от недоволство:

 

 

 

https://www.theguardian.com/business/2019/jul/17/klm-airline-tells-breastfeeding-women-expect-cover-up

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Прокурори във Франция искат да съдят Ер Франс за трагичния полет AF447

Quote

In their final summing up on Friday of the investigation, prosecutors cited negligence and insufficient training that lead to chaos in the cockpit. They said there was a failure by the company to honor its legal obligation of prudence by insufficiently informing crews of previous incidents at play in the accident and procedures in such situations “in a context of insufficient training of pilots at high altitude ... and deficient operational treatment.”

 

https://www.apnews.com/95f1fcbaeaa74179b806300fd658acc7

 

Роднините на загиналите в катастрофата настояват, че Еърбъс трябва да бъдат съдени. Това се случва след 2 разследвания, които завършват с едно и също заключение - няма доказателства Еърбъс да имат вина.

Връзка към мнение

AF пуска и телевизия в самолетите за средни полети, които имат Wi-Fi (i.e. Air France Connect)

https://corporate.airfrance.com/en/news/air-france-launches-live-tv-board-partnership-france-24

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

AF са поръчали 60 броя А220-300, с които да заменят А318 и А319. Също така до 2022 А380 ще бъдат пенсионирани. Който не е летял на А318 и/или А380, има още малко време...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ако някога сте се чудели кой е въвел Economy class, няма да се налага да се чудите повече - идва от КЛМ. Въвели са го през 1958-ма, пускайки билети за по-лоши седалки, платена храна, липса на алкохолни напитки и други особености. Повече тук: https://blog.klm.com/the-origin-of-economy-class-2/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

KLM заменя полет от Амстердам до Брюксел с влак заради вредните емисии! 

В опит да намали въздействието върху околната среда, холандската авиокомпания KLM от март 2020 г. ще намали от пет на четири броя полетите от Амстердам до Брюксел.

Вместо това KLM ще купува билети за пътници във влака „Талис“, който покрива същия маршрут между летището Шипол и белгийската столица.

 


45-минутната „разходка“ на 200 километра е честа цел на кампаниите за опазване на околната среда, които казват, че не е необходимо да се използва самолетът за толкова кратко разстояние.

991-ratio-visokoskorosten-vlak.jpg

За повече инфо тук.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ми да, те пуснаха скоростната отсечка там.

А полети Брюксел - Париж няма от години, авиокомпаниите продават билети за влака. То и като време е подобно

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

"KLM заменя полет от Амстердам до Брюксел с влак заради вредните емисии! ", ако КЛМ не ползва освободилия се слот на силно ограниченото откъм слотове летище АМС за полети до някоя друга дестинация 😉  Иначе ще е просто зле скалъпен ПР-трик....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Oт лято 2020 (4-ти май) КЛМ пуска директни полети между Амстердам и Остин в Тексас. Полетите ще бъдат изпълнявани 3 пъти седмично - в дни понеделник, четвъртък и събота със самолет А330-300. Полетите идват на мястото на отрязани полети до Хавана, Куба

KL667 AMS 12.40 AUS 16.10
KL668 AUS 18.00 AMS 10.25 +1

https://news.klm.com/klm-sees-music-in-austin/

Връзка към мнение

Здравейте, имам резервация с KLM до Куба. При закупуването на билети не си взех голям багаж, сега се опитвам да си го закупя, но в сайта виждам съобщение, че за този полет не мога да купя голям ръчен багаж онлайн, а само на летището. За първи път попадам на компания, където не може да се добави багаж онлайн, някои може ли да даде някаква информация. 

Връзка към мнение

"за този полет" ми звучи като изключение, т.е. проблема не е компанията, а дестинацията.

А всъщност ръчен багаж би трябвало да е включен, не е включен чекирания... Трябва да имаш една бройка куфарче плюс personal item.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Air France ми пратиха този код, като подарък за рождения ми ден. Няма да мога да го ползвам, така че, ако някой може, да заповяда

 

80.png.822334d8642016c6c8d4304f18f60e5c.png

 

 

Ето ги и условията

 

81.png.5236e619136ce8dc5930bc3eef05f2a0.png

 

 

  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , neuromancer каза:

"за този полет" ми звучи като изключение, т.е. проблема не е компанията, а дестинацията.

А всъщност ръчен багаж би трябвало да е включен, не е включен чекирания... Трябва да имаш една бройка куфарче плюс personal item.

При резервирането на билета имаше опция за чекиран багаж.В момента имам само ръчен багаж, да

Връзка към мнение
преди 51 минути , Костов каза:

От Air France ми пратиха този код, като подарък за рождения ми ден. Няма да мога да го ползвам, така че, ако някой може, да заповяда

И аз няма да мога, но честит рожден ден и да си жив и здрав! :clapping:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , chandni каза:

И аз няма да мога, но честит рожден ден и да си жив и здрав! :clapping:

@chandni, благодаря!!! ❤️

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Костов каза:

@chandni, благодаря!!! ❤️

Честит рожден ден и от мен! Да си жив и здрав! 

С пожелание за много пътувания и незабравими моменти! 🙂

 

преди 3 часа, Костов каза:

код

И аз няма да ползвам кода! Нека се възползва някой друг! 😉

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.