Прескочи до съдържание

Air France/KLM - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 14 часа, Костов каза:

От Air France ми пратиха този код, като подарък за рождения ми ден. Няма да мога да го ползвам, така че, ако някой може, да заповяда

 

80.png.822334d8642016c6c8d4304f18f60e5c.png

 

 

Ето ги и условията

 

81.png.5236e619136ce8dc5930bc3eef05f2a0.png

 

 

Честит рожден ден! Да имаш много  хубави поводи да ползваш кодовете и прекрасните оферти, които откриваш!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
20 hours ago, D_Dimitrov said:

При резервирането на билета имаше опция за чекиран багаж.В момента имам само ръчен багаж, да

И при мен е така. Полет до Панама, т.е. не е само за конкретния полет до Куба. Връщането ми е с Ер Франс и отново няма опция за добавяне на чекиран багаж онлайн.

Връзка към мнение
4 hours ago, Aureliano said:

И при мен е така. Полет до Панама, т.е. не е само за конкретния полет до Куба. Връщането ми е с Ер Франс и отново няма опция за добавяне на чекиран багаж онлайн.

ако в билета има отсечка с друга а/к (например БГ еър, ЧСА), допълнителният багаж се заплаща на летището.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, pr284 каза:

ако в билета има отсечка с друга а/к (например БГ еър, ЧСА), допълнителният багаж се заплаща на летището.

И закупения багаж на летището е за цялото пътуване(полетите и на двете компании), така ли ?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Имам следното чудене. Ако си купя билет на Air France от Мадрид до Канкун с прикачване с и смяна на летището в Париж, дали мога да изпусна умишлено полета от Мадрид до Париж и да хвана полета от Париж, тъй като и полета от София до Париж би ми бил доста по-евтин спрямо този до Мадрид а и няма да се налага да търча по летищата. А защо не си купя директно от Париж.. защото е с 30% по-скъп, спрямо този от Мадрид.

Връзка към мнение
преди 2 минути , penkoyordanov каза:

дали мога да изпусна умишлено полета от Мадрид до Париж и да хвана полета от Париж

Кратък и категоричен отговор: не

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
4 minutes ago, penkoyordanov said:

Здравейте,

Имам следното чудене. Ако си купя билет на Air France от Мадрид до Канкун с прикачване с и смяна на летището в Париж, дали мога да изпусна умишлено полета от Мадрид до Париж и да хвана полета от Париж, тъй като и полета от София до Париж би ми бил доста по-евтин спрямо този до Мадрид а и няма да се налага да търча по летищата. А защо не си купя директно от Париж.. защото е с 30% по-скъп, спрямо този от Мадрид.

Единственото, което май можеш да направиш е на връщане да слезеш в Париж и да не продължиш до Мадрид и то ако нямаш чекиран багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

 

Air France-KLM Faces $1 Billion Fuel Hedging Loss As Oil Price Falls Due To Coronavirus

 

https://www.forbes.com/sites/willhorton1/2020/03/08/air-france-klm-faces-1-billion-fuel-hedging-loss-as-oil-price-falls-due-to-coronavirus/amp/

 

 

  • Шок 1
Връзка към мнение
На 9.03.2020 г. в 10:30, stanimir каза:

 

Air France-KLM Faces $1 Billion Fuel Hedging Loss As Oil Price Falls Due To Coronavirus

 

https://www.forbes.com/sites/willhorton1/2020/03/08/air-france-klm-faces-1-billion-fuel-hedging-loss-as-oil-price-falls-due-to-coronavirus/amp/

 

 

Еми то хеджирането винаги си е малко тото. Най-вероятно тоя риск им е подсигурен по друг начин и така. 

Връзка към мнение

Някой има ли европейски номер на KLM, на който да мога да се свържа с тях, за да променя един полет? На сайта им пише, че мога да направя това в My Trip, но когато отида да го направя, ми казва да се свържа с тях. Писах им в Whatsapp и от 36 ч нямам отговор. Не мога да се свържа с тях на американския тел за обслужване на клиенти изобщо, защото дава заето нон-стоп. Въобще не знам какво да правя. Искам да докарам майка ми в САЩ възможно най-бързо преди да преустановят всички полети от Европа насам.

Връзка към мнение
преди 20 минути , Marusinka каза:

Някой има ли европейски номер на KLM, на който да мога да се свържа с тях, за да променя един полет? На сайта им пише, че мога да направя това в My Trip, но когато отида да го направя, ми казва да се свържа с тях. Писах им в Whatsapp и от 36 ч нямам отговор. Не мога да се свържа с тях на американския тел за обслужване на клиенти изобщо, защото дава заето нон-стоп. Въобще не знам какво да правя. Искам да докарам майка ми в САЩ възможно най-бързо преди да преустановят всички полети от Европа насам.

В София :

Screenshot_2020-03-16-07-22-58-849_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
19 hours ago, stanislavpp said:


Засилват се спекулациите за възможен развод между нидерландци и французи :

 

https://onemileatatime.com/air-france-klm-breakup/

Ако някой има мили, билети свързващи полети с някоя от двете авиокомпании е възможно да има известни проблеми или несигурност.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

След множеството отменени полети заради CОVID19, KLM направиха в сайта си опция за компенсация на билетите чрез ваучери само.
Никак не ми се щеше да взимам ваучери и добре, че не го направих.

 

Днес виждам че в сайта са създали опция/форма за Refund:
https://refunds.klm.com/rps/Forms/frmMain.aspx

 

Попълних я за провалените ни полети до Лима и обратно от Guayaquil.
Очаква се да възстановят сумите до 2-3 месеца.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Air France си мисля, че са по-добре, но те през зимата мисля, че спираха полетите си.

А и сега нямат всеки ден полети от София до Париж. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Красимира каза:

След множеството отменени полети заради CОVID19, KLM направиха в сайта си опция за компенсация на билетите чрез ваучери само.
Никак не ми се щеше да взимам ваучери и добре, че не го направих.

 

 

 

Това е без значение, хората вече приели ваучер също имат опцията  да поискат refund. 

преди 31 минути , MatriXa каза:

Как мислите за пътуване до Франция Bulgaria air ili Air France?

За толкова кратък полет все тая. Стюардесите на Bulgaria Air според мен са по-представителни. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

 

 

Това е без значение, хората вече приели ваучер също имат опцията  да поискат refund. 

За толкова кратък полет все тая. Стюардесите на Bulgaria Air според мен са по-представителни. 

I c wizz I Ryan air li 😁

Преди 1 час, Иван Попов каза:

Air France си мисля, че са по-добре, но те през зимата мисля, че спираха полетите си.

А и сега нямат всеки ден полети от София до Париж. 

те не ми трябват за всеки ден

Връзка към мнение
преди 4 часа, Красимира каза:

След множеството отменени полети заради CОVID19, KLM направиха в сайта си опция за компенсация на билетите чрез ваучери само.
Никак не ми се щеше да взимам ваучери и добре, че не го направих.

 

Днес виждам че в сайта са създали опция/форма за Refund:
https://refunds.klm.com/rps/Forms/frmMain.aspx

 

Попълних я за провалените ни полети до Лима и обратно от Guayaquil.
Очаква се да възстановят сумите до 2-3 месеца.

Това явно се отнася само за резервации букнати диретно през техния сайт или друга компания от групата - не важи за посредници. Моята резервация е през ticket.no и след отмяна на полета успях да взема директно от тях ваучер за платеното на посредника+отстъпката от 80 евро на човек. Сега опитвам да си върна парите в кеш през тази форма, но удрям греда - излиза съобщение "свържете с посредника" 😀 Нищо де, все някога тези ваучери ще се използват.

Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Air France launches 6 new routes for winter 2021

 

Air France is continuing to adapt its network and strengthen services to “leisure” destinations. The airline will be operating 6 new routes for the 2021 winter season (October 2021 – March 2022), on departure from Paris-Charles de Gaulle, Paris-Orly and Pointe-à-Pitre (Guadeloupe).

New services for winter 2021:

  • On departure from Paris-Charles de Gaulle:
    • Tenerife (Canary Islands, Spain): 2 weekly flights on Mondays and Saturdays as from 1 November 2021, operated by Airbus A319 with 143 seats.
    • Rovaniemi (Lapland, Finland): up to 2 weekly flights on Wednesdays and Saturdays, from 4 December 2021 to 5 March 2022, operated by Airbus A319 with 143 seats.
  • On departure from Paris-Orly: 
    • Berlin and Munich (Germany): daily flights as from 31 October 2021, operated by Airbus A318 with 131 seats. These services are in addition to the Air France flights from Paris-Charles de Gaulle.
  • On departure from Pointe-à-Pitre (Guadeloupe):
    • Montreal (Canada): 2 weekly flights on Tuesdays and Fridays (return from Montreal on Wednesdays and Saturdays) as from 23 November 2021, operated by Airbus A320 with 168 seats.
    • New York (United States): 2 weekly flights on Wednesdays and Saturdays (return from New York on Thursdays and Sundays) as from 24 November 2021, operated by Airbus A320 with 168 seats.

The summer routes between Paris-Charles de Gaulle and Seville (Spain), Las Palmas (Canary Islands, Spain), Palma de Mallorca (Balearic Islands, Spain), Tangiers (Morocco), Faro (Portugal), Djerba (Tunisia) and Krakow (Poland) will also be continued for the 2021 winter season.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Малко инфо за Занзибар. "Air France“ ще вози пътници 2 пъти седмично до Занзибар.

Международният авиопревозвач "Air France" представи обновения си списък с дестинации за зимния сезон 2021-2022 г. В него са включени 182 дестинации, на които ще акостира самолет на авиокомпанията, съобщи БТА.

До 23 от тях "Air France" ще лети за първи път. От международната организация залагат традиционно на къси, средни и дълги дестинации. За предстоящия зимен сезон ще бъде пуснат в експлоатация и нов самолет във флотилията.

Занзибар

Занзибар

 

Допълненията към графика, както и запазването на вече утвърдените маршрути, са част от амбициозния план на авиопревозвача за възстановяване след тежките удари, които понесе целият бранш от пандемията, посочват от "Air France".

Сред новооткритите маршрути за зимния сезон са Занзибар (Танзания), Мускат (Оман), Коломбо (Шри Ланка) и Банджул (Гамбия).

Коломбо, Шри Ланка

Коломбо, Шри Ланка

 

Занзибар се превърна в любима дестинация на много български туристи през миналата зима и очакванията са през тази година да се запази потокът от пътници към екзотичната дестинация в Танзания, като "Air France" ще изпълнява полет 2 пъти седмично. Останалите нови дестинации ще се изпълняват по 3 и 4 пъти на седмица.

Макар пандемията да започва леко да отшумява в световен мащаб, от "Air France"запазват политиката си да предлага гъвкави превозни документи.

От компанията позволяват на клиентите си да променят резервацията си напълно безплатно, както и да получат обратно парите си при отказ от пътуване.

За сигурността на пътниците от авиокомпанията въведоха и услугата "Ready to Fly". Чрез нея всеки клиент може абсолютно безплатно да провери дали разполага с всички необходими здравни документи онлайн преди да отиде на летището. Така се избягва струпването на голям брой хора по време на регистрирането за полетите, посочват от превозвача.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

KLM стартират всекидневен полет до София от 27 - ми март. Кацане в 13:10, излитане в 13:55. Надявам се с този полет да изчезнат неприятните трансферни престои по 20 часа, въпреки че часовете ми се виждат странни. 

  • Харесвам 7
  • Браво 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.