Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 8 минути , DaBo каза:

@Eva eva, защо? Какво се случва? Времето ли е неблагоприятно за полети? Не можеш ли да си купиш някакви по-топли дрехи там? Дано още утре се оправят нещата!

Дано! Благодаря! Няма полети от 7 дни, облачно е и мъгливо 😌😌😔 Дрехи имам, но е гадно, защото стаите в хотела не се отопляват, няма и топла вода. От мъглата е влажно и е много неприятно 😔😔😔

  • Шок 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Eva eva каза:

Дано! Благодаря! Няма полети от 7 дни, облачно е и мъгливо 😌😌😔 Дрехи имам, но е неприятно, защото стаите в хотела не се отопляват, няма и топла вода. От мъглата е влажно и е много неприятно 😔😔😔

Много неприятно, много! Какви са прогнозите? Пийвай чайче с повече коняче (дано да има там). Не знам оттук как може да се помогне...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , DaBo каза:

Много неприятно, много! Какви са прогнозите? Пийвай чайче с повече коняче (дано да има там). Не знам оттук как може да се помогне...

Уж утре ще е по-добре времето, но са се събрали доста хора от канселирани полети. Не знам изобщо дали и кога ще се доредим... Надявам се и за хеликоптер да изкочи възможност... Ще се оправят нещата, надявам се скоро 🙂

  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

@Eva eva, съвсем скоро те чака Ларнака, а може и някое друго топло местенце с плаж и мързелаж. С баня! Не остана! :girl_in_love:
Дотогава – малко (или много) дегустации на ирландско уиски в айриш пъба на първа снимка. :smile3: При по-големи количества няма да ти пука къде си. Така разправят поне.  :smile3:


 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Eva eva каза:

Дано! Благодаря! Няма полети от 7 дни, облачно е и мъгливо 😌😌😔 Дрехи имам, но е гадно, защото стаите в хотела не се отопляват, няма и топла вода. От мъглата е влажно и е много неприятно 😔😔😔

Аз пък ти завиждам заради летището 😉 Моля за повече снимчици от него...и около него😜

 Пожелавам хубаво време и наслада от приключението Непал! 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Zara каза:

Аз пък ти завиждам заради летището 😉 Моля за повече снимчици от него...и около него😜

 Пожелавам хубаво време и наслада от приключението Непал! 

Благодаря 😀 Да,  много интересно летище. Ето снимки от кацането. Ако литна от там пак ще снимам 😀 И една снимка от сега 🙂

 

20231003_120241.jpg

 

20231003_122321.jpg

 

20231011_154802.jpg

  • Харесвам 24
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

Уж утре ще е по-добре времето, но са се събрали доста хора от канселирани полети. Не знам изобщо дали и кога ще се доредим... Надявам се и за хеликоптер да изкочи възможност... Ще се оправят нещата, надявам се скоро 🙂

Както "един гид каза" 🙂  когато  бях в Непал, местната въздушна мафия всячески пречи да се поддържат/изградят съответните пътища. 

Ама ти май много си подранила с посещение на Непал. Та отопление в стаите, та топла вода... Шегичка, разбира се и емотикончетата след "вайканията" ти доказват, че приемаш тези неща с леко сърце, както и подобава на една все по-доказваща се като такава планинарка . Пожелавам безаварийно и скорошно слизане!  

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Eva eva каза:

Уж утре ще е по-добре времето, но са се събрали доста хора от канселирани полети. Не знам изобщо дали и кога ще се доредим... Надявам се и за хеликоптер да изкочи възможност... Ще се оправят нещата, надявам се скоро 🙂

Силно стискам палци дореждането до полет и щастливото завръщане да са успешни и се случат максимално скоро. Всичко ще се подреди. Take care :smile3:

"Нещата стават както и когато трябва да станат, само ние си мислим, че ние ги правим.." 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
49 minutes ago, Светославов said:

Както "един гид каза" 🙂  когато  бях в Непал, местната въздушна мафия всячески пречи да се поддържат/изградят съответните пътища. 

Ама ти май много си подранила с посещение на Непал. Та отопление в стаите, та топла вода... Шегичка, разбира се и емотикончетата след "вайканията" ти доказват, че приемаш тези неща с леко сърце, както и подобава на една все по-доказваща се като такава планинарка . Пожелавам безаварийно и скорошно слизане!  

Опазил ги Господ да изградят път и до там. Вече безвъзвратно съсипаха доста класически маршрути.А пътя вече стига до Bupsa , която е на ден и половина преход от Лукла.От Bupsa/ Kharikola е ден път с джип до Катманду.Тоест при необходимост максимум за два-три дни има начин да стигнеш Катманду.

Вече няма нужда да се върви почти цяла седмица до Jiri.

Въздушната мафия печели най-много от застрахователни измами, в които често са замесени и туристи,  които ги мързи да слизат обратно пеш и избират да се качат на хеликоптер още в Gorak Shep  или Лобуче. Всички са доволни , само застрахователите пият студена вода , затова и височината застраховка за Непал вероятно е най-скъпата застраховка в света , и говорим просто за обикновени туристи , не за алпинисти.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Eva eva каза:

Уж утре ще е по-добре времето, но са се събрали доста хора от канселирани полети. Не знам изобщо дали и кога ще се доредим... Надявам се и за хеликоптер да изкочи възможност... Ще се оправят нещата, надявам се скоро 🙂

Евче, стискам палци да се измъкнеш бързо! И, за да има баланс, от там да се прехвърлиш на жегите в ОАЕ или Малдиви.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Eva eva каза:

Уж утре ще е по-добре времето, но са се събрали доста хора от канселирани полети. Не знам изобщо дали и кога ще се доредим... Надявам се и за хеликоптер да изкочи възможност... Ще се оправят нещата, надявам се скоро 🙂

Всичко ще се оправи, Ева. Стискаме палци това да стане съвсем скоро. Изпращаме ти нашите топли магелански поздрави! Следващото пътуване ще компенсира студа, а в спомените ти ще останат само красивите планини. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Eva eva каза:

В Катманду сме, благодарение само на един човек - ХОТЕЛИЕРА 😀😀😀 Това е собственикът на хотела, където спахме в Лукла. Сутринта беше инфарктна - оказа се, че компанията, с която трябва да летим от Лукла има проблем и полети с нея няма. Хотелиерът се появи на летището, с ВИП пропуск и раздаде задачи наляво-надясно 😀 20 минути преди да хвръкнем Хотелиерът ни взе нови билети, с друга компания. Хвръкнахме ние и изведнъж аз се усещам, че летим повече от нормалното, погледнах навигацията и се оказа, че летим към Катманду, вместо към летище Мантали 😃 Такова чудо не ми се беше случвало, да не знам накъде летя 😄 На билетите имаше някакъв размазан, абсолютно нечетим текст. Хотелиерът ни спести 5 ч. трансфер с автобус. Оказа се, че веднага след нашия полет са спрели полетите от и към Лукла. Вече всичко е наред, в Катманду сме 😀😀😀

 

20231012_103716.jpg

 

20231012_134253.jpg

Браво! Стават и чудеса!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

В Катманду сме, благодарение само на един човек - ХОТЕЛИЕРА 😀😀😀 Това е собственикът на хотела, където спахме в Лукла. Сутринта беше инфарктна - оказа се, че компанията, с която трябва да летим от Лукла има проблем и полети с нея няма. Хотелиерът се появи на летището, с ВИП пропуск и раздаде задачи наляво-надясно 😀 20 минути преди да хвръкнем Хотелиерът ни взе нови билети, с друга компания. Хвръкнахме ние и изведнъж аз се усещам, че летим повече от нормалното, погледнах навигацията и се оказа, че летим към Катманду, вместо към летище Мантали 😃 Такова чудо не ми се беше случвало, да не знам накъде летя 😄 На билетите имаше някакъв размазан, абсолютно нечетим текст. Хотелиерът ни спести 5 ч. трансфер с автобус. Оказа се, че веднага след нашия полет са спрели полетите от и към Лукла. Вече всичко е наред, в Катманду сме 😀😀😀

 

20231012_103716.jpg

 

20231012_134253.jpg

Това приключение е за пътепис. Чакаме завръщането и разказа ти!

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

В Катманду сме, благодарение само на един човек - ХОТЕЛИЕРА 😀😀😀 Това е собственикът на хотела, където спахме в Лукла. Сутринта беше инфарктна - оказа се, че компанията, с която трябва да летим от Лукла има проблем и полети с нея няма. Хотелиерът се появи на летището, с ВИП пропуск и раздаде задачи наляво-надясно 😀 20 минути преди да хвръкнем Хотелиерът ни взе нови билети, с друга компания. Хвръкнахме ние и изведнъж аз се усещам, че летим повече от нормалното, погледнах навигацията и се оказа, че летим към Катманду, вместо към летище Мантали 😃 Такова чудо не ми се беше случвало, да не знам накъде летя 😄 На билетите имаше някакъв размазан, абсолютно нечетим текст. Хотелиерът ни спести 5 ч. трансфер с автобус. Оказа се, че веднага след нашия полет са спрели полетите от и към Лукла. Вече всичко е наред, в Катманду сме 😀😀😀

 

20231012_103716.jpg

 

20231012_134253.jpg

Браво!

 

:clapping::dance3:

 

---------

Казваш "хотелиера"... Ама вие какво сте правили в хотела. (може да се чете и като "Вие какво направихте на хотела му"):wink::biggrin:

  • Смея се 5
Връзка към коментар

@Дани Магелани по едно време беше като в книгата Не без дъщеря ми 😀 Застани там, стой, чакай, 15 минути преди полета апокрифно ни дадоха някакви билети...до последно очаквах някой да каже - вие къде точно си мислите, че отивате 😃 

 

@ven62 😃 мръзнахме му 3 дни и нощи в хотела хаха. Наздраве от Катманду 😄 Намерих едно много приятно руф барче 😄

 

20231012_180050.jpg

 

20231012_175958.jpg

20231012_175929.jpg

 

  • Харесвам 33
  • Браво 9
Връзка към коментар
преди 13 минути , Eva eva каза:

@Дани Магелани по едно време беше като в книгата Не без дъщеря ми 😀 Застани там, стой, чакай, 15 минути преди полета апокрифно ни дадоха някакви билети...до последно очаквах някой да каже - вие къде точно си мислите, че отивате 😃 

 

@ven62 😃 мръзнахме му 3 дни и нощи в хотела хаха. Наздраве от Катманду 😄 Намерих едно много приятно руф барче 😄

 

20231012_180050.jpg

 

20231012_175958.jpg

20231012_175929.jpg

 

мхм, дали не си се сложила от сутринта в червено, за късмет, като мен :scratch_one-s_head:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • tara
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.