Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Поздрави от Тропеа, Калабрия. Днес денят беше повече от приятен. Бях на сицилианска територия, Еолийските острови- Вулкано, Стромболи и Липари. Докато плавахме ни съпровождаха делфини, хапнах сицилиански вкусотии, видях действащ вулкан, а стария Липари се оказа едно бижу.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Вътрешното летище на Дар ес Салаам. Чакаме полет с едномоторна Чесна до Иринга. От там вземаме Ланд Ровър с шофьор и отиваме в национален парк Руаха. 6 дни без Интернет връзка.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Вътрешното летище на Дар ес Салаам. Чакаме полет с едномоторна Чесна до Иринга. От там вземаме Ланд Ровър с шофьор и отиваме в национален парк Руаха. 6 дни без Интернет връзка.

Пожелавам ти безпроблемно пътешествие :)

Връзка към коментар

Вътрешното летище на Дар ес Салаам. Чакаме полет с едномоторна Чесна до Иринга. От там вземаме Ланд Ровър с шофьор и отиваме в национален парк Руаха. 6 дни без Интернет връзка.

 

Да си изкараш страхотно и после чакаме много снимки. А 6 дни без интернет всъщност действа... доста освежаващо :)

Връзка към коментар

На семейна разходка край язовир "Копринка"

 

post-259-0-88329900-1412090197_thumb.jpg

 

П.П.Да се похвалим с новите тениски,гордо носени от всички членове на фамилията. :)  ;)  :)

П.П.П.Ех ако можеше снимката да е с по-добро качество-безценна!!! :)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 25
Връзка към коментар

В Сеул. Пристигнахме вчера с полет на Turkish Airlaines София-Истанбул-Сеул. Чудесно пътуване, с много бърза връзка в Истанбул. Много хубав самолет, широко, добре ни храниха и напиха. На втория полет само ние и още 5-6 пасажера бяхме бледолики, всичко останало беше азиатци. На летище Инчеон - чисто, подредено, нямаше никаква навалица, което много ме учуди, може би, защото в петък вечер вече започват почивнитв дни. Лесно стигнахме до хотела с Лимузин - автобуса. Хотелчето възтесничко, ама чисто, топла водица и интернет си има, креватът голям и удобен - какво му трябва на човек? :) Снощи първо запознаване с местната кухня-ядохме октопод, вкусно беше, макар и малко повече хот, ама с повече студена биричка върви екстра. Районът тук е много оживен, това е Инсадонг, до късно се разхождахме, та видяхме понапити младежи, господа с костюми, че и една дИвойка, както си било редно в петък вечер по тези места :) :) :) Сега закусваме и отиваме на Гангвамун, че да започнем културния трип по порти и дворци. Времето е лятно, топло и слънчево.

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Днеска знамето го водих по дворци, остана доволно :) :) :) Времето е лятно, оказа се, че в първата неделя на октомври има Сеул фестивал - навсякъде из района около дворците има сцени и народът пее и танцува. Невероятно преживяване - огромно количество спокойни и усмихнати хора, мега-огромна маса от дечица най-разни калибри. Защото за тях има осигурени всякакви забавления - на едно място правеха големи пеперуди, на друго играеха игри, на трето плескаха някакви сладки. Като се поинтересувах, вднага ми дадоха да опитам. Не мязаха на нищо като вкус, ама бяха красиви. :) Аз, естествено, рекох, че са невероятниии за радост на дечицата. :) Тук наистина е друг, различен свят и от нас, и от останалата Азия. А как се радват на магнитите и дребните сувенири, просто не е истина :wacko:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Стоун Таун,  о-в Занзибар. Много малко впечатления до момента, само от една вечерна разходка. Интересен привкус на смесица на култури (Suahili Coast).

 

Изкарахме 6 супер-мега-неверояти дни в национален парк Руаха (най-големият в Танзания, по-голям от Серенгети, но само с фракция от посетителите му, тотална дивотия). Около 8,000 снимки (повечето ще бъдат изтрити), има някои сериозни постижения. 10 часа драйвс всеки божи ден сами с гида. Ако трябваше да отида само на едно място в Африка или само на едно място на сафари където и да било по света, не бих се поколебал да избера Руаха (става въпрос за само един парк или резерват). 5 отсечки вътрешни полети с малки едномоторни самолети до момента. Има снимки и за темата за седалка до прозореца. :)

 

 

Изгрев сниман от прозореца на шалето:

 

post-794-0-79355200-1412563306_thumb.jpg

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 25
Връзка към коментар

Да взема и аз да се похваля къде съм - след един разочароващ ден в Дубай (оказа се, че въобще не е моят град), два доста “лютиви“ дни на остров Джава и два дни сред оризовите тераси в централен Бали, днес разпускахме на този плаж в Гили Мено:

post-367-0-91678900-1412594888_thumb.jpg

Докато пиша чувам призива за молтива, което ми напомня колко контрастна и културно богата е Индонезия. Жалко, че имам само десет дни и ще мога да видя само малка част от тази красива плетеница от острови с различни религии, традиции, обичаи.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

летището в доха, скука, още 12 часа до полета. Искам да заспя, ма не става, quiet rooms въобще не са тихи, тъкмо се унесеш и почват да привикват за бординг със страшна сила. Мацките с мен се мъчат да спят или четат, а мен не ме свърта. Изгасете лампата, за бога!
Май ще ида за едно кафе и ще се забия в пушалнята.

П.с. Не бяхме на ръкав като пристигнахме, не знам дали е практика за полета от софия. Та вдъхнахме свежия катарски въздух - лепкав, тежък, 32 градуса.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Току-що се върнах от една "Турция извън олинклузивите". Обиколката включваше Изник /византийска Никея/, Нимфея /сега Кемалпаша/ и естествено... Фоча. На връщане към България спряхме в Димотика, за да видим една необичайна нова църква - посветена на византийския император Йоан Дука Ватаци. Последният не е канонизиран официално от църквата, но се води "народен светец" и така през 2010 г. в родния му град вдигнали временна /от дърво/ църква, а след време ще вдигнат "истинска". Има за какво да се замисли човек в България, нали?

 

post-786-0-01447600-1412662214_thumb.jpg

 

иконата на Йоан Ватаци

 

post-786-0-50637400-1412662316_thumb.jpg

 

временната постройка на църквата

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Mallorca, плаж :) ужасно непривична за мен почивка...

Ооо, остави плажовете,  в Майорка има много интересни неща за гледане! Не ги пропускай! :)

 

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Ооо, остави плажовете, в Майорка има много интересни неща за гледане! Не ги пропускай! :)

 

Ох, знам... Ама иди го обясни на сестра ми. Иска си плажа, а не планински пътища и красоти. Пък това подарък за нейния юбилей и стискам зъби с помощта на разни алкохолви амброзии :)

Връзка към коментар

След дена дена път с камили в Загреб. За много малко време съм тук, така че бих се радвал, ако някой сподели най-интересните неща тук :)

Щом имаш малко време отиваш направо в Горни град и посещаваш катедралата.След това се разходи из уличките наблизо,които са пълни с магазинчета и кафенета и ще стигнеш до прекрасната църква  "Св. Марк".За кратко време толкова, ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дам, вече го свърших това :D Утре мисля да посетя зоологическата градина в парка Максимир, вдругиден ще отида до езерото Jarun и това ще ми е ... За 3 дни толкова :)

Е ти ме уби!!!Три дена малко време ли са?Аз си мислех,че разполагаш с няколко часа! :)

Връзка към коментар

Джамбиани, Занзибар. Току-що се върнахме от един сноркелинг с оригинална дау с платно без двигател. Убийствено, снимките са още топли от картата на апарата. Пазарих лодката с трима човека екипаж за половин ден за 24 долара (частен тур - само двамата с жена ми):
 

 

post-794-0-11400600-1412759690_thumb.jpg

 

 

 

post-794-0-57254300-1412759735_thumb.jpg

 

 

 

post-794-0-39046000-1412759831_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Stefanovam
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.